ClickCease

איך ניתן למנוע שחיקת שיניים?

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

שחיקת שיניים היא תהליך בו השכבה החיצונית והקשה של השן (האמייל) נשחקת בהדרגה. זה קורה כאשר השיניים שלך נחשפות באופן חוזר ונשנה לחומצות ממקורות שונים. אמנם זה תהליך טבעי במידה מסוימת, אך שחיקת שיניים מופרזת יכולה להוביל לרגישות, שינוי צבע השיניים, סדקים בשיניים ואפילו אובדן שיניים במצבים חמורים. החדשות הטובות הן ששחיקת שיניים ניתנת למניעה בשינויים פשוטים באורח החיים ובטיפול קפדני בשיניים שלכם.

הבחנה בין שחיקת שיניים לעששת

חשוב להבדיל בין שחיקת שיניים (ארוזיה) לבין עששת (חורים בשיניים). בעוד שעששת נגרמת על ידי חיידקים המייצרים חומצה לאחר פירוק סוכרים, שחיקת שיניים מתרחשת כתוצאה מחשיפה ישירה וחוזרת לחומצות בתזונה או ממצבים רפואיים פנימיים.

הבנת סיבות

גורם מפתח 1: חומציות בתזונה

אחד הגורמים העיקריים לשחיקת שיניים הוא צריכה תדירה של מזונות ומשקאות חומציים. בכל פעם שאתם אוכלים או שותים משהו חומצי, האמייל של השיניים מתרכך באופן זמני. במהלך תהליך זה, שכבת האמייל עלולה להישחק.

להלן דוגמאות של מזונות ומשקאות נפוצים בעלי רמות חומציות גבוהות:

 • פירות הדר: לימונים, ליים, תפוזים, אשכוליות.
 • משקאות ממותקים: סודה, מיצי פירות, משקאות ספורט, משקאות אנרגיה
 • יין (אדום ולבן)
 • חומץ ומזונות כבושים

שימו לב: תדירות הצריכה של מזונות ומשקאות אלו חשובה יותר מכמות הצריכה בפעם אחת. לגימות קטנות לאורך כל היום עלולות להיות מזיקות יותר בשל החשיפה המתמשכת לחומצה.

נתונים רלוונטיים:

 • מחקר שנערך לאחרונה הראה שלמשקאות ספורט ומשקאות אנרגיה יש רמת חומציות הדומה לזו של משקאות קלים, מה שהופך אותם למזיקים לא פחות לשחיקת האמייל.

*Tip: אם אתם צורכים מזונות או משקאות חומציים, שטפו את הפה במים כדי לנטרל את החומציות או לעסו מסטיק ללא סוכר, המגביר את ייצור הרוק ומגן על השיניים.

גורם מפתח 2: יובש בפה (Xerostomia)

רוק משחק תפקיד חיוני בהגנה על השיניים. הוא עוזר לנטרל חומצות, לשטוף שאריות מזון ולחזק את אמייל השן על ידי אספקת מינרלים כמו סידן ופוספט. יובש בפה, הידוע גם בשם קסרוסטומיה, הוא מצב שבו בלוטות הרוק אינן מייצרות מספיק רוק כדי לשמור על לחות הפה.

סיבות ליובש בפה:

 • תרופות: מאות תרופות נפוצות, כולל תרופות נגד דיכאון, תרופות ללחץ דם ומייבשי גודש, יכולות לגרום ליובש בפה כתופעת לוואי.
 • מצבים רפואיים: מחלות מסוימות, כמו תסמונת סיוגרן, סוכרת ומחלת פרקינסון, עלולות להוביל ליובש בפה.
 • טיפולים בסרטן: הקרנות לראש והצוואר עלולות לפגוע בבלוטות הרוק ולהפחית את ייצור הרוק.
 • גיל: יובש בפה שכיח יותר בקרב מבוגרים.

נתונים:

 • ההערכה היא שכ-20% מהמבוגרים סובלים מיובש בפה במידה מסוימת, כאשר אחוז זה עולה באופן משמעותי בקרב מבוגרים.

השלכות של יובש בפה על שחיקת שיניים: כאשר ייצור הרוק מופחת, השיניים פגיעות יותר לחומציות ויש סיכון מוגבר לא רק לשחיקת שיניים אלא גם לעששת.

גורם מפתח 3: בעיות במערכת העיכול

 • מחלת רפלוקס קיבתי-ושטי (GERD): זוהי הפרעה כרונית שבה חומצה מהקיבה זורמת חזרה לוושט, וגורמת לצרבת ולתסמינים אחרים. חומצת הקיבה הזורמת חזרה עלולה ליצור מגע ממושך עם השיניים, ולגרום לשחיקה של חומר השן, במיוחד בחלק הפנימי של השיניים.
 • הקאות חוזרות: הקאות, בין אם כתוצאה ממצבים כמו בולימיה או הקאות במהלך ההריון, גורמות להצטברות חומצת קיבה בפה המזרזת את תהליך שחיקת השיניים.

נתונים:

 • מחקרים מראים שקיים קשר חזק בין רפלוקס קיבתי-ושטי לשחיקת שיניים, כאשר הסיכון עולה ככל שתדירות ההקאות גבוהה יותר.

טיפ: אם אתם חווים תסמינים של רפלוקס או הקאות, חשוב לפנות לייעוץ רפואי על מנת לטפל במצב הבסיסי ולהגן על השיניים שלכם.

אסטרטגיות מניעה 

שינויים בתזונה

אחד הצעדים המכריעים ביותר שניתן לנקוט כדי למנוע שחיקת שיניים הוא לבצע התאמות בתזונה. להלן מספר טיפים עיקריים:

 • הגבילו את צריכת המזונות והמשקאות החומציים: נסו להפחית את צריכת פירות הדר, משקאות ממותקים, ומשקאות אלכוהוליים.
 • כללו מזונות עשירים בסידן: מוצרי חלב, ירקות עלים ירוקים, דגים שמנים ואגוזים מספקים מינרלים כמו סידן וזרחן, המספקים הגנה נוספת לאמייל ותורמים להחלמתו.
 • שתו מים מרובים: מים לא רק שומרים על לחות, אלא גם עוזרים לשטוף שאריות מזון חומציות ולייצב את רמת החומציות בפה.
 • השתמשו בקש: אם אתם צורכים משקאות חומציים, השתמשו בקש כדי למזער את המגע עם השיניים שלכם.

נתונים:

 • מחקרים הראו כי שתיית מים עם קש עשויה לסייע בהפחתת השפעתם המזיקה של משקאות חומציים על האמייל ב-60%.
 • המתנה לפני צחצוח שיניים: לאחר אכילה או שתייה של מזונות ומשקאות חומציים, המתינו לפחות 30-60 דקות לפני צחצוח שיניים. זה מאפשר לרוק לנטרל את החומצות ולהחזיר את האמייל למצבו הקשה.
 • לעיסת מסטיק ללא סוכר: לעיסת מסטיק ללא סוכר (רצוי עם קסיליטול) מעודדת את זרימת הרוק, מסייעת בייצוב רמות החומציות בפה ומפחיתה יובש בפה.

טיפ: בחרו מזונות ומשקאות ידידותיים לשיניים! תפוחים, גזר, סלרי ומלפפונים הם דוגמאות מצוינות לחטיפים בריאים התורמים גם לניקוי השיניים באופן טבעי ולנטרול חומציות.

הרגלים וטיפולים לשגרת הפה

שינויים בתזונה הם חלק מהותי במניעת שחיקת שיניים, ויש להקפיד גם על הרגלי היגיינת הפה נכונים:

 • משחת שיניים עם פלואוריד: פלואוריד מחזק את אמייל השן ועשוי לסייע בהחלמתו. בחרו במשחת שיניים המכילה פלואוריד והקפידו לצחצח את השיניים פעמיים ביום.
 • שטיפת פה עם פלואוריד: בנוסף לצחצוח עם משחת שיניים, שקלו להשתמש בשטיפת פה המכילה פלואוריד להגנה נוספת.
 • מברשת שיניים רכה: צחצוח נמרץ מדי או שימוש במברשת שיניים בעלת סיבים נוקשים עלול לשחוק את האמייל. בחרו תמיד במברשת שיניים בעלת סיבים רכים והקפידו על צחצוח בעדינות ולא בתנועות שפשוף חזקות.
 • חוט דנטלי: הקפידו להשתמש בחוט דנטלי פעם ביום כדי להסיר חלקיקי מזון שהמכחשת לא מסוגלת להגיע אליהם.

טיפול בגורמים הבסיסיים

לפעמים, שחיקת שיניים נגרמת או מוחמרת על ידי מצבים רפואיים בסיסיים. במקרים אלה, ניהול מצבים אלו ממלא תפקיד קריטי במניעת שחיקה נוספת:

 • ניהול מתח וחרדה: מתח וחרדה יכולים להוביל לחריקת שיניים (ברוקסיזם), מצב בו אנשים מהדקים או חורקים את שיניהם, לרוב במהלך השינה. הפחתת מתח באמצעות טכניקות הרפיה, מדיטציה, פעילות גופנית או טיפול יכולים לעזור להפחית את מידת השחיקה הנובעת מחריקת שיניים.
 • טיפול ברפלוקס קיבה: שינויים תזונתיים, תרופות או ניתוח עשויים להיות נחוצים כדי לנהל נכון רפלוקס קיבה ולמזער את החשיפה של השיניים לחומצות הקיבה.
 • מגן שיניים להגנה מפני ברוקסיזם: אם חריקת שיניים או הידוק לסתות מהווים בעיה, רופא השיניים שלכם עשוי להמליץ על שימוש במגן שיניים בהתאמה אישית בלילה. התקן זה עוזר להגן על השיניים שלכם על ידי יצירת חיץ בין הלסת העליונה והתחתונה ומפחית את השפעת החריקה וההידוק.

נתון רלוונטי:

 • עד 70% מחולי הברוקסיזם עלולים גם לסבול משחיקת שיניים. טיפול בחריקת שיניים באמצעות טכניקות ניהול מתח או מגן שיניים מסייע בשמירה על האמייל והפחתת השחיקה.

שיתןף פעולה עם רופא השיניים שלך

חשוב לבקר אצל רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. רופא השיניים שלך מסוגל לזהות סימנים מוקדמים של שחיקת שיניים להמליץ על דרכי התמודדות. אם אתם סובלים ממצבים העלולים להגביר את הסיכון לשחיקת שיניים, כמו רפלוקס קיבה או הפרעות חרדה, חשוב לשתף מידע זה עם רופא השיניים שלך.

אמצעים מגנים

בנוסף לשינויים בתזונה, להקפדה על הרגלי ההיגיינה וטיפול בגורמים הבסיסיים, רופא השיניים שלכם עשוי להמליץ על אמצעי הגנה נוספים:

 • טיפולי פלואוריד: פלואוריד מינרל מחזק את אמייל השן, מה שהופך אותו לעמיד יותר בפני חומצות. רופא השיניים שלך עשוי לספק טיפולי פלואוריד מקצועיים בריכוז גבוה יותר ממשחות ומשטיפות פה שניתן להשיג בחנויות.
 • סתימות דנטליות (Sealant): אלו ציפויים פלסטיים דקים אשר מוחלים על משטחי הלעיסה של השיניים האחוריות, אזורים המועדים במיוחד לשיני חריצים וקשים לניקוי. הסתימות יוצרות מחסום פיזי המגן על השן מפני חומצות ופלאק.

טיפ: טיפולי פלואוריד וסתימות דנטליות יכולים להיות יעילים במיוחד עבור ילדים, הנמצאים בסיכון גבוה יותר לשחיקת שיניים. עם זאת, הם יכולים להועיל גם למבוגרים.

התערבויות שיניים 

אפשרויות לשיקום פה במקרה של שחיקת שיניים חמורה

אם שחיקת השיניים משמעותית, רופא השיניים עשוי להמליץ על טיפולי שיניים שיקומיים כדי להחזיר את תפקוד השיניים ואסתטיקה טובה יותר. להלן מספר אפשרויות טיפול:

 • הדבקה ושחזורים מרוכבים: אם השחיקה היא קלה עד בינונית, ייתכן שניתן יהיה לתקן את השן באמצעות חומר הנקרא bonding (קומפוזיט). זהו חומר מרוכב בצבע השן המודבק לשן ומעוצב לצורה הרצויה.
 • כתרים וציפויים: במקרים חמורים יותר שבהם חלק משמעותי ממבנה השן הושפע, כתר או ציפוי יכולים לכסות את השן כולה ולהקנות לה חוזק ותפקוד מחודש. כתרים עשויים מפורצלן, מתכת או שילוב של השניים בעוד שציפויים  מכסים רק את החלק הקדמי והצדדי של השן.

נתונים:

 • מחקר שנערך לאחרונה הראה שכתרי זירקוניה (סוג נפוץ של כתרים דנטליים) מציעים עמידות מצוינת בפני שיחזור שיניים, במיוחד באזורים הנתונים לכוחות לעיסה חזקים.

טיפול רגישות

לעיתים, שחיקת שיניים גורמת לרגישות בשיניים, במיוחד בחשיפה לחום, קור או מזונות מתוקים. כדי להתמודד עם רגישות זו, רופא השיניים עשוי להמליץ על:

 • משחות שיניים לשיניים רגישות: משחות שיניים מיוחדות אלו מכילות מרכיבים המסייעים בחסימת צינוריות השן החשופות אשר משדרות תחושות כאב למוח.
 • טיפולי פלואוריד מקצועיים: פלואוריד מחזק את אמייל השן ועלול להפחית את הרגישות.
 • התקנת כתר דנטלי כיסוי מלא לשן.

טיפ: אם אתם חווים רגישות בשיניים, חשוב לפנות לרופא השיניים שלכם להערכה ולקבל ייעוץ לטיפול נכון

טיפים ושיקולים נוספים 

 • ביקורים סדירים אצל רופא השיניים: בדיקות שיניים וניקויים קבועים מאפשרים לזהות סימנים מוקדמים לשחיקת שיניים ומאפשרים לרופא השיניים שלך להמליץ ​​על צעדים למזעור הנזק.
 • שינויים באורח החיים: שמירה על שינה מספקת ואיכותית והפחתת מתח כרוני תורמים לבריאות הפה הכללית ולהפחתה פוטנציאלית של חריקת שיניים.
 • תפקיד התרופות: אם אתם נוטלים תרופות שעלולות לגרום ליובש בפה, שוחחו עם הרופא שלכם על אסטרטגיות התמודדות או על תרופות חלופיות אפשריות. הקפידו להכיר את תופעות הלוואי האפשריות של התרופות שאתם נוטלים.

חשוב לשקול את כל הגורמים התורמים לשחיקת שיניים בעת התייעצות עם רופא השיניים שלך על תכנית הטיפול המתאימה ביותר. שיתוף פעולה בין רופא השיניים, ולעיתים גם רופא המשפחה, יכול להבטיח שתקבלו את ההדרכה והטיפול האופטימליים לשמירה על בריאות הפה שלכם בטווח הארוך.

מסקנה 

שחיקת שיניים היא בעיה נפוצה, אך אפשר למנוע אותה במידה רבה באמצעות שילוב של שינויים תזונתיים, הקפדה על היגיינת הפה, טיפול בגורמים הבסיסיים וביקורים סדירים אצל רופא השיניים. על ידי יישום ההמלצות שנסקרו, תוכלו לשמור על בריאות הפה שלכם לאורך זמן ולהגן על החיוך היפה שלכם לאורך שנים! זכרו, רופא השיניים שלכם הוא השותף לבריאותכם ויכול להדריך אתכם בדרכים אישיות להתמודדות עם שחיקת שיניים.

בריאות הפה היא השתקפות של הבריאות הכללית שלנו. השקעה בטיפול בשיניים שלכם היא השקעה בבריאותכם הכללית, שיכולה להוביל לאיכות חיים משופרת.

אני מקווה שמדריך זה סיפק לכם את הידע והכלים הדרושים למניעת שחיקת שיניים ולשמירה על חיוך בריא לכל החיים!

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן