ClickCease

המדריך המלא לטיפול בחבלות דנטליות בשיניים נשירות (שיני חלב)

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

שיניים חלב, או שיניים נשירות, הן אבן יסוד בהתפתחות הבריאותית והפיזיולוגית של ילדים. למרות שיניים אלה מוחלפות על ידי השיניים הקבועות בגיל צעיר, הן משחקות תפקיד חיוני בתהליכים חשובים, כמו לעיסה, דיבור, ועיצוב מראה הפנים. חבלות דנטליות לשיניים נשירות הן בעיה שכיחה בקרב ילדים, ועלולות להשפיע לא רק על בריאות השן, אלא גם על התפתחות השיניים הקבועות ועל הבריאות הכללית של הילד.

על פי נתונים, כ-30% מהילדים עד גיל 12 חווים חבלה דנטלית לשן בחלב לפחות פעם אחת בחייהם. הסיבות השכיחות כוללות נפילות, תאונות בזמן משחק, וחבלות בתאונות דרכים. סוגי החבלות הדנטליות הנפוצים ביותר כוללים שבר השן, סדק, פריצה, חשיפת נחלין, ודימום. אם לא מטופלות כהלכה, חבלות אלה עלולות להשפיע שלילית על התפתחות השיניים הקבועות ולהוביל לבעיות בעתיד, כמו עיוותים בצמיחה, היצרות צווארון השן, ובעיות אסתטיות.

לפיכך, חשוב להבין את מהות החבלות הדנטליות בשיניים נשירות, את אופן האבחון והטיפול בהן, ואת ההשלכות לטווח הארוך. מדריך זה נועד לספק מידע מקיף על הטיפול בחבלות דנטליות בשיניים חלב, תוך שילוב של עצות מומחים, נתונים סטטיסטיים, והנחיות מעשיות, על מנת לסייע להורים ולצוותים רפואיים להתמודד באופן יעיל עם בעיות אלה.

טיפול בחבלות דנטליות בשיניים נשירות 

1. הערכה קלינית ואבחון 

אבחון מדויק של חבלות דנטליות בשיניים נשירות הוא הבסיס לטיפול יעיל. הבדיקה הקלינית והצילומים הרנטגניים מספקים מידע חיוני על היקף הנזק ומאפשרים תכנון מדויק של התכנית הטיפולית.

סוגי החבלות הדנטליות הנפוצים בשיניים נשירות כוללים:

– שבר שן – שבר חלקי או מלא של השן

– סדק בשן – סדק לאורך השן, לעתים קשה לזיהוי

– פריצת שן – הזזת השן ממקומה הטבעי

– חשיפת נחלין – חשיפת רקמת העצב והדם בשן

– דימום מהשן – דימום כתוצאה מהחבלה

– כאב שן – כאב כתוצאה מהנזק לשן

– נזק לשן – נזק למבנה השן, כולל קרום השן והמעטפת

בבדיקה קלינית, רופא השיניים יבדוק את מצב השן, יעריך את היקף החבלה, ויקבע את סוג הטיפול הנדרש. בנוסף, יש לבצע צילומי רנטגן על מנת לזהות נזקים נוספים שאינם גלויים לעין, כמו שבר שורש, נזק לעצם הלסת, או היצרות צווארון השן.

רק לאחר הערכה קלינית ורנטגנית מדוקדקת ניתן להגדיר את תכנית הטיפול המתאימה ביותר עבור כל מקרה. יש להביא בחשבון את גיל הילד, מצב השן, ומידת הנזק, על מנת להבטיח טיפול יעיל ובטוח.

2. טיפול חירום ראשוני 

לאחר הערכה קלינית ואבחון, הצעד הראשון הוא מתן טיפול חירום ראשוני על מנת לייצב את המצב ולמנוע נזק נוסף. טיפול זה כולל מספר פעולות קריטיות:

טיפול בשבר שן, סדק או פריצה:

במקרה של שבר חלקי או מלא של השן, יש לנסות לשמור על חלקי השן במקומם ולכסות את החלל החשוף בחומר זמני. במקרה של סדק, יש לבדוק אם השן ניתנת לשימוש ולכסות את האזור הפגוע. בפריצת שן, יש להחזיר את השן למקומה בעדינות ולקבע אותה.

טיפול בחשיפת נחלין ודימום:

במקרה של חשיפת נחלין, יש לנסות לכסות את האזור החשוף בחומר זמני על מנת להגן על רקמת העצב. במקרה של דימום, יש להפעיל לחץ על האזור הדומם עד להפסקת הדימום.

טיפול בכאב ובהיצרות צווארון השן:

הכאב בעקבות חבלה דנטלית יכול להיות חד ועז. יש לתת תרופות משככות כאב על מנת להקל על הסבל. בנוסף, חבלות עלולות לגרום להיצרות צווארון השן, דבר שעלול לפגוע בצמיחה התקינה של השן הקבועה. במקרים אלה, יש לפעול בהקדם על מנת למנוע נזק נוסף.

טיפול חירום זה הוא קריטי על מנת להבטיח שמירה על השן, הפחתת כאב, ומניעת סיבוכים. יש לבצע אותו בהקדם האפשרי לאחר האירוע, ולהמשיך לטיפול מקיף בהמשך.

3. שיקום והתאוששות 

לאחר הטיפול החירום הראשוני, השלב הבא הוא שיקום השן והתאוששותה. זה כולל מספר פעולות חיוניות:

מילוי החלל והשחזור הזמני של השן:

במקרים של שבר או חשיפת נחלין, יש למלא את החלל הפגוע בחומר זמני על מנת להגן על רקמת העצב, לשחזר את צורת השן, ולאפשר התאוששות. זה יכול להיות למשל מילוי בחומר מרוכב או מערכת מילוי זמנית אחרת. מדובר בפתרון זמני עד לשיקום סופי של השן.

התאוששות השן והמעקב הרנטגני:

לאחר הטיפול הראשוני, על הילד להיבדק באופן סדיר על מנת לעקוב אחר התאוששות השן. צילומי רנטגן יבדקו את התאוששות העצם והשורש, וידווחו על התקדמות ההחלמה. במידת הצורך, יבוצעו טיפולים נוספים לשמירה על בריאות השן.

שיקום השן והחזרתה לפעילות תקינה:

בתום תהליך ההתאוששות, ניתן לבצע שיקום סופי של השן על מנת להחזירה לפעילות תקינה. זה יכול לכלול מילוי, כתרים, או אפילו טיפולי שורש, בהתאם לדרישות הספציפיות של כל מקרה. המטרה היא להשיב את השן למצב תפקודי ואסתטי מיטבי.

חשוב לציין שתהליך ההתאוששות של שיניים נשירות נמשך זמן ניכר, לעתים מספר חודשים, ודורש מעקב צמוד והתאמת הטיפול בהתאם להתקדמות. הדבר חיוני על מנת להבטיח החלמה מלאה ולמנוע בעיות עתידיות.

4. מקרים מורכבים וטיפול מקיף 

במקרים מורכבים יותר, כאשר קיים נזק משמעותי למבנה השן או להצרות צווארון השן, יש צורך בטיפול מקיף ומעורבות של צוות רב-מקצועי.

טיפול בנזק למבנה השן:

במקרים של נזק נרחב למבנה השן, כולל פגיעה בקרום השן, במעטפת, או בשורש, יש לבחון באופן מעמיק את היקף הנזק ולקבוע את תכנית הטיפול המתאימה ביותר. זה עשוי לכלול טיפולי שורש, שתלים, או אפילו השלמה בשיניים קבועות באם הנזק חמור.

טיפול בהצרות צווארון והשלכות עתידיות:

חבלות דנטליות בשיניים נשירות עלולות לגרום להיצרות או צמצום של צווארון השן. זה יכול להשפיע על צמיחת השיניים הקבועות והתפתחות הלסת. במקרים אלה, יש לשקול התערבות מוקדמת, כמו הרחבה כירורגית של צווארון השן, על מנת למנוע בעיות עתידיות.

התייעצות עם מומחים ותכנית טיפול מקיפה:

במקרים מורכבים, יש להפנות את הילד למומחים בתחום, כמו רופאי ילדים או מומחים לאורתודונטיה. הם יוכלו להעריך את המצב בצורה מעמיקה ולקבוע את התכנית הטיפולית המתאימה ביותר, תוך שיתוף פעולה עם רופא השיניים המטפל.

טיפול מקיף זה חיוני על מנת להבטיח החלמה מלאה, למנוע סיבוכים, ולשמור על התפתחות תקינה של השיניים הקבועות.

הדרכה והמלצות לאחר הטיפול 

 הדרכה להורים וטיפול בית 

טיפול בחבלות דנטליות בשיניים נשירות אינו מסתיים עם הטיפול הרפואי בלבד. חשוב להדריך את ההורים ולשתף אותם בתהליך ההחלמה, על מנת להבטיח טיפול מיטבי בבית ומניעת סיבוכים עתידיים.

הסברים על תהליך ההחלמה וציפיות:

ההורים זקוקים להסברים מפורטים על המהלך הצפוי של ההחלמה, הזמן הנדרש, ואילו תוצאות ניתן לצפות. זאת על מנת לתאם את הציפיות ולהקל על החרדה והדאגה.

הוראות טיפול בית והמעורבות ההורית:

ההורים יקבלו הוראות מפורטות על הטיפול בבית, כמו שטיפה זהירה, שימוש בתרופות משככות כאב, והימנעות ממזונות קשים. מעורבות ההורים בטיפול היומיומי חיונית להחלמה מהירה ולמניעת סיבוכים.

מעקב אחר ההחלמה והתאמת הטיפול לגיל:

רופא השיניים יעקוב באופן קבוע אחר התקדמות ההחלמה, באמצעות ביקורים תקופתיים ובדיקות רנטגן. הטיפול יותאם לגיל הילד ולצרכים המשתנים במהלך ההתפתחות.

חשוב להבטיח שההורים יהיו מעורבים, מודעים ומיומנים בטיפול בבית, על מנת להבטיח החלמה מלאה ולמנוע הישנות האירוע או סיבוכים עתידיים.

סיכום 

החבלות הדנטליות בשיניים נשירות הן בעיה שכיחה בקרב ילדים, ועלולות להשפיע לא רק על בריאות השן הנוכחית, אלא גם על התפתחות השיניים הקבועות ועל הבריאות הכללית של הילד בעתיד. לפיכך, חשוב להבין את החשיבות של טיפול מקצועי ומקיף בחבלות אלה.

הטיפול המומלץ כולל הערכה קלינית ורנטגנית מדוקדקת, טיפול חירום ראשוני, שיקום והתאוששות, וטיפול מקיף במקרים מורכבים. בנוסף, הדרכת ההורים והתאמת הטיפול לגיל הילד הם חיוניים להבטחת החלמה מלאה ומניעת סיבוכים עתידיים.

תרבות ארגונית ואיכות הטיפול הדנטלי:

על מנת להבטיח טיפול אופטימלי, יש להקפיד על תרבות ארגונית המושתתת על שירות למטופל, הערכת תוצאות, ומצוינות מקצועית. צוותי רפואת השיניים חייבים להיות מיומנים, מעודכנים בידע, ומסונכרנים בגישתם הרב-מקצועית.

המשך למידה, מחקר ופיתוח בתחום:

בנוסף, התחום דורש המשך למידה, מחקר ופיתוח, על מנת להרחיב את הידע, לשפר את הטיפול, ולהתמודד עם אתגרים חדשים. שיתופי פעולה, פרסומים מדעיים, וכנסים מקצועיים חיוניים להטמעת ידע חדש ולשיפור הטיפול בחבלות דנטליות בשיניים נשירות.

רק באמצעות גישה מקצועית, מקיפה ומתמשכת ניתן להבטיח טיפול אידיאלי בילדים הסובלים מחבלות דנטליות בשיניים נשירות, ולמנוע השלכות ארוכות-טווח על בריאותם ורווחתם.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן