ClickCease

גשר בשיניים לילדים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

ילדים זקוקים לטיפול דנטלי מיוחד שיאפשר להם לפתח חיוך בריא ויפה, גם במקרים של אובדן שיניים. אחת הדרכים להשגת זה היא התקנת גשרי שיניים המעוצבים במיוחד עבור ילדים. גשרים אלה עשויים לשחזר את המראה הטבעי של השיניים החסרות ולשפר את התפקוד הלעיסה והדיבור של הילד.

נושא זה רלוונטי ביותר, שכן על פי נתוני משרד הבריאות, כ-30% מהילדים בישראל סובלים מאובדן שיניים בגיל ילדות מסיבות שונות, כגון פגמים מולדים, טראומות או מחלות חניכיים. החלפת השיניים החסרות באמצעות גשרים דנטליים היא הפתרון המומלץ, אך יש צורך להבין את המאפיינים והשיקולים הייחודיים המעורבים בטיפול זה עבור ילדים.

במאמר זה נסקור את סוגי הגשרים המתאימים לילדים, את תהליך ההתקנה, את הדרכים לטיפול ותחזוקה נאותים, וכן את העלויות והיבטים ביטוחיים הקשורים בכך. מטרתנו היא לספק מידע מקיף ומעשי להורים ולמטפלים דנטליים על מנת לסייע בקבלת ההחלטות הטובות ביותר לבריאות הפה והשיניים של הילדים.

סיבות לאובדן שיניים בקרב ילדים 

ישנן מספר סיבות עיקריות לאובדן שיניים בקרב ילדים, אשר מחייבות את ההחלפה שלהן באמצעות גשרי שיניים:

פגמים מולדים בשיניים: תופעה נפוצה במיוחד היא מצב הנקרא היפודונטיה, המאופיין בהיעדר התפתחות של שיניים קבועות. על פי נתוני משרד הבריאות, כ-6% מהילדים בישראל סובלים ממצב זה. במקרים קשים יותר, כמו אנודונטיה (היעדר מוחלט של שיניים), נדרשת התקנת גשרים דנטליים כדי לאפשר תפקוד לעיסה תקין ומראה אסתטי.

נזקים עקב טראומה: ילדים חשופים לפציעות בפה ובשיניים עקב נפילות, תאונות או פעילויות ספורטיביות. נזקים אלה יכולים להביא לאובדן שיניים חלקי או מוחלט. במקרים אלה, גשרי שיניים הם הפתרון המועדף לשחזור המראה והתפקוד הרצוי.

מחלות חניכיים ועששת בגיל ילדות: ילדים עלולים לסבול מבעיות חניכיים כמו מחלות חניכיים ועששת, אשר עלולות להוביל לאובדן שיניים. על פי נתוני משרד הבריאות, כ-40% מהילדים בישראל סובלים מעששת בגיל ילדות. טיפול מהיר ויעיל, לרבות התקנת גשרים, חשוב על מנת למנוע נזקים נרחבים יותר.

אובדן שיניים בילדות נובע ממגוון סיבות, כאשר הפתרון המומלץ הוא התקנת גשרי שיניים המותאמים במיוחד לצרכים הייחודיים של ילדים. זאת על מנת לשקם את התפקוד והמראה הטבעי של השיניים, ולשפר את איכות החיים והבריאות הכוללת של הילד.

סוגי גשרי שיניים לילדים 

כאשר ילד סובל מאובדן שיניים, ישנן מספר אפשרויות דנטליות להחלפת השיניים החסרות, כל אחת עם יתרונות וחסרונות ייחודיים:

 • גשרים קבועים: זהו הפתרון השכיח ביותר להחלפת שיניים חסרות בקרב ילדים. גשרים אלה מעוגנים בשיניים הסמוכות (נקראות שיניים נושאות) והם קבועים באופן קבוע בפה. יתרונות גשרים קבועים כוללים יציבות, תפקוד לעיסה טוב יותר ומראה טבעי. עם זאת, חיבורם לשיניים הסמוכות עלול לפגוע בהן לאורך זמן. כמו כן, הם אינם ניתנים להסרה לצורך ניקוי או טיפול.
 • גשרים נשלפים: אלה הם גשרים שניתן להסירם בקלות לצרכי ניקוי והיגיינה אורלית. מכיוון שהם נשלפים, הם מאפשרים גישה טובה יותר לחלקים האחרים של הפה לצורך בדיקות ושטיפה. יתרון נוסף הוא אפשרות ההתאמה לשינויים בגודל הפה והלסת עם התבגרות הילד. עם זאת, הם עשויים להיות פחות יציבים ונוחים בשימוש לעומת גשרים קבועים.
 • שתלים דנטליים לילדים: במקרים מסוימים, כאשר השיניים הסמוכות אינן מתאימות לתמיכה בגשר, ניתן להתקין שתלים דנטליים כבסיס לגשר. למרות שהשימוש בשתלים לילדים הוא פחות נפוץ, הם יכולים להוות פתרון יעיל בהחלפת שיניים חסרות תוך שמירה על שלמות השיניים הסמוכות. חשוב להתחיל בתכנון שתל דנטלי לילד בגיל מתאים, על מנת לאפשר התפתחות תקינה של הלסת.
 • חומרים ואסתטיקה של גשרים: גשרי שיניים לילדים מיוצרים מחומרים ייעודיים, כגון סגסוגות מתכתיות, קרמיקה או פלסטיק. בחירת החומר מושפעת מגורמים כמו חוזק, עמידות, היבטים אסתטיים ועלות. למשל, גשרים מקרמיקה או חרס מספקים מראה טבעי יותר, אך עשויים להיות פחות עמידים מסגסוגות מתכתיות. לעומת זאת, גשרים מפלסטיק או חומרים אחרים יכולים להיות זולים יותר אך פחות אסתטיים.

חוזק ואורך חיים של גשרי שיניים: בחירת סוג הגשר והחומרים המתאימים היא קריטית לאורך חייו של הגשר. גשרים איכותיים עשויים להחזיק מעמד 5-10 שנים לפחות, אך חשוב להביא בחשבון את שינויים הפיזיים המהירים שעובר הילד בשנות הילדות. לפיכך, תכנון מוקדם והתאמה שוטפת של הגשר הם חיוניים.

הליך התקנת גשר שיניים לילדים 

התקנת גשר שיניים לילדים כוללת מספר שלבים עיקריים:

 • הכנת השיניים הנושאות: השלב הראשון הוא הכנת השיניים הסמוכות לשן החסרה, אשר ישמשו כבסיס לגשר. הדבר כולל השחקה והסרת חלק מהחומר מהשיניים על מנת ליצור מקום להתאמה של הגשר. חשוב לבצע הליך זה בזהירות על מנת לא לפגוע בשיניים הטבעיות.
 • התקנה זמנית: לאחר ההכנה, יותקן גשר זמני במקום השן החסרה. הגשר הזמני מאפשר למטופל להתרגל לתחושה ולמראה של הגשר, בעוד שהשיניים הנושאות נרפאות. גשר זמני זה נועד להישאר במקומו במשך מספר שבועות עד להתקנת הגשר הקבוע.
 • התקנה קבועה: לאחר תקופת ההתאקלמות עם הגשר הזמני, יותקן הגשר הקבוע. הליך זה כולל יצירת טביעת מדויקת של הפה, על בסיסה יעוצב הגשר הקבוע. הגשר יחובר באופן קבוע לשיניים הנושאות באמצעות דבק או ברגים.
 • התאמה לגדילה של הילד: חשוב להביא בחשבון את תהליך הגדילה המהיר של הילד בעת בחירת והתקנת הגשר. כך, יש לשקול אפשרות להחליף או להתאים מחדש את הגשר מעת לעת, על מנת להבטיח התאמה נכונה לפה המשתנה של הילד. בנוסף, ישנה אפשרות להתקין גשרים המותאמים לצמיחה, אשר ניתנים להרחבה עם התבגרות הילד.

התקנת גשר שיניים לילד היא תהליך מורכב הדורש טיפול מקצועי על ידי רופא דנטי מומחה בילדים. החל מההכנה של השיניים הנושאות, דרך התקנת הגשר הזמני והקבוע, ועד להתאמה לגדילה המהירה – כל שלב חשוב להבטיח תוצאה אופטימלית ובטוחה עבור הילד. המעורבות ההורית והמעקב השוטף הם קריטיים להצלחת הטיפול.

טיפול ותחזוקה של גשרי שיניים לילדים 

לאחר התקנת גשר השיניים, יש צורך בטיפול ובתחזוקה שוטפים על מנת להבטיח שימוש ארוך טווח והחזקת בריאות הפה והשיניים:

 • היגיינה אורלית נאותה: שמירה על היגיינה אורלית נאותה היא חיונית עבור ילדים עם גשרי שיניים. הדבר כולל צחצוח יסודי של השיניים והחניכיים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי ושטיפה סדירה של הפה. הדבקה של שיירי מזון בגשר עלולה להוביל להצטברות פלק ולהתפתחות עששת או מחלות חניכיים. לפיכך, הדרכה והנחיית ההורים והילד בנושא ניקיון הפה חשובה מאוד.
 • שיקולי תזונה: מאחר והגשר עלול להיות פגיע יותר לנזקים מלעיסה של מזונות קשים או דביקים, יש להדריך את ההורים והילד לגבי תזונה מתאימה. הימנעות ממאכלים קשים, דביקים או מחייבים לעיסה עזה, כמו גם הימנעות ממשקאות מתוקים, עשויה לסייע בהארכת אורך חיי הגשר.
 • טיפול שוטף ובדיקות מעקב: יש לבצע ביקורות דנטליות סדירות אצל רופא ילדים על מנת לבדוק את מצב הגשר, החניכיים והשיניים הסמוכות. במידת הצורך, ייתכן וידרשו כוונונים או התאמות קלות של הגשר. זאת על מנת להבטיח התאמה נכונה והימנעות מסיבוכים.
 • החלפה עתידית של הגשר: יש לקחת בחשבון כי גשר השיניים יצטרך להחלף במהלך גדילתו של הילד, בהתאם לשינויים בגודל הפה והלסת. לפיכך, חשוב לתכנן מראש את מועד החלפת הגשר, על מנת למנוע הפרעות בתפקוד הלעיסה והדיבור של הילד.

טיפול ותחזוקה נאותים של גשרי שיניים לילדים חיוניים להבטחת שימוש ארוך טווח ובריאות אורלית. הדבר כולל הקפדה על היגיינה אורלית, התאמת תזונה, ביצוע ביקורות דנטליות תקופתיות, וכן תכנון מראש של החלפת הגשר עם התפתחות הילד. במקביל, יש להדריך הורים וילדים בנושאים אלה על מנת להבטיח שיתוף פעולה מלא בטיפול.

עלויות וכיסוי ביטוחי 

התקנת גשרי שיניים לילדים כרוכה בעלויות כספיות שיש להביא בחשבון:

 • עלויות התקנת גשר שיניים לילדים: עלות ההתקנה של גשר שיניים לילד יכולה לנוע בטווח רחב, מכ-5,000 ₪ ועד למעל 15,000 ₪, בהתאם לגורמים כמו סוג הגשר, החומרים, מורכבות ההליך וניסיון הרופא. גשרים קבועים נוטים להיות יקרים יותר מגשרים נשלפים. כמו כן, התקנת שתלים דנטליים כבסיס לגשר תוסיף לעלות הכוללת.
 • כיסוי ביטוחי ואפשרויות מימון: במרבית המקרים, ביטוחי בריאות משלימים בישראל אינם מכסים באופן מלא את עלות התקנת גשרי שיניים לילדים. על כן, הורים עשויים להידרש לממן חלק ניכר מהעלות מכיסם. יחד עם זאת, ישנן אפשרויות למימון נוספות, כמו תשלומים בהסדר עם הקופה או קבלת הלוואות ייעודיות.

חשוב לבחון את היקף הכיסוי הביטוחי המוצע ולהשוות בין חברות הביטוח השונות, על מנת למצוא את הפתרון המתאים ביותר מבחינת העלויות. בנוסף, ניתן לבחון אפשרויות סיוע ממשלתיות הקיימות בחלק מהמקרים.

מעבר לטיפול דנטלי בגיל בוגר

כאשר ילד עם גשר שיניים מגיע לגיל ההתבגרות, יש להתחיל בהכנה לעבור לטיפול דנטלי עבור מבוגרים:

הכנה לעבור לטיפול דנטלי עבור מבוגרים: ילדים עם גשרי שיניים צריכים להתחיל להתכונן לעבור לטיפול דנטלי המיועד למבוגרים כבר בגיל ההתבגרות. הדבר כולל היכרות עם רופא דנטי חדש, הבנת ההבדלים בין טיפול דנטלי לילדים לבין זה של מבוגרים, וכן היכרות עם הליכי הטיפול שיהיו נדרשים בהמשך.

המשך טיפול ומעקב: גם לאחר המעבר לטיפול דנטלי למבוגרים, חשוב להמשיך במעקב קבוע אחר מצב הגשר, החניכיים והשיניים הסמוכות. רופא דנטי מומחה יוכל להמשיך את הטיפול השוטף ולהתאים את הגשר בהתאם לצרכים המשתנים של המטופל הבוגר. זאת על מנת להבטיח שמירה על בריאות אורלית תקינה לאורך זמן.

סיכום: המעבר מטיפול דנטלי לילדים לזה של מבוגרים הוא תהליך הדרגתי שיש להתחיל בו בשלב מוקדם. הכנת הילד, היכרות עם רופא חדש והמשך מעקב שוטף הם חיוניים להמשך שמירה על בריאות הפה והשיניים לאורך שנים. בכך נבטיח שהשקעה בגשר השיניים תהיה משמעותית גם בעתיד.

סיכום 

גשרי שיניים הם פתרון חיוני עבור ילדים הסובלים מאובדן שיניים בגיל ילדות. טיפול זה מאפשר לשחזר את המראה והתפקוד הטבעי של השיניים, לשפר את בריאות הפה והחיוך, ולתרום לאיכות החיים הכוללת של הילד.

בסקירה זו למדנו על סוגי הגשרים, תהליך ההתקנה, דרכי הטיפול והתחזוקה, העלויות והכיסוי הביטוחי, וכן על ההיבטים הייחודיים של המעבר לטיפול דנטלי למבוגרים. מידע מקיף זה יסייע להורים ולמטפלים הדנטליים לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר לטובת בריאות הפה והשיניים של ילדיהם.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן