ClickCease

דלקת חניכיים עלולה לגרום לסרטן, דמנציה, סוכרת ומחלות לב

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

חיוך בריא הוא הרבה יותר מסתם שיניים לבנות. מחלות חניכיים, בעיה נפוצה למדי, עלולות להיות חלון הצצה לבריאות הכללית שלנו. מחקרים מראים כי הזנחה של בריאות החניכיים קשורה לסיכון מוגבר לפתח מחלות קשות, ביניהן סרטן, דמנציה, סוכרת ואפילו מחלות לב! במאמר זה נצלול לעומק הקשר המדאיג בין דלקת חניכיים לבריאות הגוף כולו ונספק כלים חשובים לשמירה על חיוך בריא וגוף מאוזן.

סקירה כללית על דלקת חניכיים 

מהי דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים (Gingivitis) היא זיהום חיידקי ברקמת החניכיים. מצב רפואי זה נובע מהצטברות פלאק (רובד חיידקים) על השיניים ומתחת לקו החניכיים. אם הפלאק לא מוסר בצורה יעילה, הוא גורם לדלקת ולגירוי של החניכיים. דלקת חניכיים שכיחה ביותר, ולמעשה, מחקרים מראים שכ-90% מהאוכלוסייה הבוגרת תסבול מדלקת חניכיים בשלב כלשהו בחייהם.

גורמים לדלקת חניכיים

 • היגיינת פה לקויה: אי צחצוח שיניים נכון לפעמיים ביום והיעדר שימוש בחוט דנטלי.
 • עישון: עשן הסיגריות פוגע בתפקוד החיסוני של הגוף ומקשה על ריפוי נזקים לחניכיים.
 • תזונה לא מאוזנת: תזונה עתירה בסוכרים ופחמימות פשוטות יוצרת סביבה אידיאלית לשגשוג חיידקים פתוגנים בפה.
 • מחלות רקע: סוכרת, דיכוי חיסוני, מחלות אוטואימוניות יכולות להחליש את מערכות ההגנה של הגוף ולהקשות על הלחימה בזיהום.
 • שינויים הורמונליים: הריון, גיל ההתבגרות, גיל המעבר – עקב שינויים בסביבת הפה עלולות להגביר את הנטייה לדלקות חניכיים.

סימפטומים נפוצים של דלקת חניכיים

 • חניכיים אדומות, נפוחות ורגישות
 • נסיגת חניכיים
 • דימום במהלך צחצוח שיניים או שימוש בחוט דנטלי
 • ריח רע מהפה
 • טעם מתכתי או לא נעים בפה

חשוב לזכור: דלקת חניכיים היא בדרך כלל הפיכה עם טיפול הולם. אבל אם היא לא מטופלת, היא עלולה להתקדם למחלת חניכיים חמורה יותר (Periodontitis), הגורמת לפגיעה ברקמות התומכות את השיניים ואף לאובדן שיניים.

דלקת חניכיים והקשר למחלות קשות 

דלקת חניכיים וסרטן 

בשנים האחרונות, מחקרים אפידמיולוגיים מצביעים על קשר מטריד בין דלקת חניכיים כרונית לבין סיכון מוגבר לסוגים מסוימים של סרטן. חשוב לציין שקשר זה אינו מוכיח סיבה ותוצאה ישירה, אך הממצאים מעוררים דאגה רבה ומצביעים על כך שדלקת חניכיים עשויה להיות גורם סיכון לפיתוח המחלה הקשה.

כמה דוגמאות לממצאים מרכזיים:

 • מחקר מטא-אנליזה משנת 2021 מצא כי אנשים עם דלקת חניכיים היו בסיכון מוגבר של 24% לפתח סרטן באופן כללי.
 •  הסיכון עלה בצורה משמעותית עבור סוגים ספציפיים של סרטן, כמו סרטן הלבלב, סרטן הוושט וסרטן הפה.
 • המנגנונים הביולוגיים מאחורי קשר זה הם עדיין נושא למחקר פעיל, אולם קיימות מספר השערות משכנעות:
 • חדירה של חיידקים מזיקים למחזור הדם והגעה לאיברים מרוחקים.
 •  עידוד של תהליכים דלקתיים כרוניים הפוגעים ברקמות שונות בגוף.
 •  פגיעה במערכת החיסון ויכולת הגוף להלחם בתאים סרטניים.

דלקת חניכיים ודמנציה

מחקרים נוספים מעלים סברה כי דלקת חניכיים עלולה לשחק תפקיד בהתפתחות של מחלות ניווניות של המוח, ביניהן דמנציה ואלצהיימר. מחקרים מסוימים מצאו סיכון מוגבר לדמנציה בקרב אנשים עם היסטוריה של מחלת חניכיים חמורה. לדוגמה, מחקר משנת 2022, שפורסם בכתב העת המדעי Alzheimer's & Dementia, הראה שאנשים מבוגרים עם מחלת חניכיים עלולים להיות בסיכון גבוה פי 6 לפתח דמנציה.

השערות אפשריות לקשר:

 • חיידקים מחלל הפה עלולים לחדור למוח ולהפעיל תהליכים דלקתיים המזיקים לתאי העצב.
 •  דלקת חניכיים גורמת לדלקתיות כללית בגוף, הפוגעת גם בבריאות כלי הדם במוח.

נקודה חשובה: תחום מחקר זה עדיין מתפתח ונדרשים מחקרים נוספים על מנת להבין באופן מלא את המנגנונים הביולוגים המעורבים ואת ההשלכות ארוכות הטווח של דלקת חניכיים על בריאות המוח.

 • דלקת חניכיים וסוכרת 

סוכרת ודלקת חניכיים נמצאות בקשר דו-כיווני מורכב. מחלת הסוכרת מחלישה את המערכת החיסונית ומקשה על הגוף להילחם בזיהומים, כמו דלקות בחניכיים. מחד גיסא, הסיכון לדלקת חניכיים גבוה משמעותית אצל אנשים עם סוכרת לא מאוזנת.

מאידך גיסא, דלקת חניכיים חמורה, עשויה להשפיע לרעה על רמות הסוכר בדם ולהקשות על איזון הסוכרת. התהליך הדלקתי משפיע על תנגודת האינסולין ועלול להוביל לרמות סוכר גבוהות יותר בדם.

מחקר גדול משנת 2018, שפורסם בכתב העת BMJ Open Diabetes Research & Care, מצא כי טיפול בדלקות חניכיים עשוי לסייע בשיפור שליטה על רמות הסוכר בדם אצל חולי סוכרת מסוג 2.

 • דלקת חניכיים ומחלות לב 

מחקרים רחבי היקף מראים קשר מחשיד בין דלקת חניכיים כרונית לבין סיכון מוגבר לאירועים לבביים וכלי דם, כמו התקפי לב, שבץ מוחי, וטרשת עורקים (הצטברות פלאק בכלי הדם). לדוגמה, מחקר של האגודה האמריקאית לקרדיולוגיה משנת 2012 הראה שאנשים עם דלקת חניכיים עלולים להיות בסיכון גבוה פי 1.5–2 לאירועים לבביים.

הסברים ביולוגיים אפשריים:

 • דלקת כרונית: דלקת חניכיים גורמת לדלקתיות כללית בגוף, הפוגעת בכלי הדם ומגבירה את הסיכון להיווצרות קרישי דם. 
 •  חדירת חיידקים למחזור הדם: חיידקי הפה עלולים לגרום להצטברות פלאק בתוך העורקים וכתוצאה מכך לעלות את הסיכון לחסימת כלי דם.

חשוב להדגיש:  כמו במקרה של סרטן, מחקרים אלו אינם מוכיחים סיבתיות ישירה, אבל מדגישים את הצורך בהערכת מצב החניכיים כחלק מהשמירה על בריאות כללית ובריאות הלב בפרט.

טיפול ומניעה של דלקת חניכיים

החדשות הטובות הן שניתן למנוע דלקת חניכיים וגם לטפל בה בהצלחה ברוב המקרים. המפתח לשמירה על בריאות החניכיים הוא בשילוב של היגיינת פה קפדנית, ביקורים סדירים אצל רופא השיניים וגישה מניעתית כללית.

 • חשיבות ביקורים סדירים אצל רופא/ת שיניים:
 • ניקוי שיניים מקצועי: רופאי/ות שיניים והיגייניסטים/ות מוסמכים להסיר פלאק שהתקשה (אבנית) אשר לא ניתן להסיר באמצעי היגיינה ביתיים.
 • הערכת מצב החניכיים, אבחון מוקדם של דלקת וטיפול מתאים במידת הצורך. הדרכה להתאמת שגרת היגיינה אישית.
 • היגיינת פה מוקפדת:
 • צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד. משך הצחצוח הממוצע הוא שתי דקות.
 • שימוש בחוט דנטלי פעם ביום לניקוי יסודי בין השיניים.
 • שימוש במי פה אנטיספטיים (בהמלצת רופא שיניים).
 • המלצות תזונתיות:
  • הפחתת צריכת סוכרים ופחמימות פשוטות המעודדים שגשוג חיידקים פתוגניים בפה.
  • העדפת ירקות, פירות, מזונות מלאים, חלבונים, ושומנים בריאים.
 • הפסקת עישון – עישון הוא גורם סיכון משמעותי ביותר לדלקת חניכיים ופוגע בתהליך הריפוי.

נקודה לציין: במקרים של דלקת חניכיים חמורה יותר, עשוי להיות צורך בטיפולים מתקדמים (כמו הקצעת שורשים) לניקוי עמוק מתחת לקו החניכיים. לעיתים יומלץ גם טיפול אנטיביוטי לשליטה בזיהום.

סיכום

דלקת חניכיים היא בעיה בריאותית נפוצה שאין לזלזל בה. כפי שראינו, היא עלולה להיות קשורה להתפתחות מחלות קשות ביותר, ביניהן סרטן, דמנציה, סוכרת ומחלות לב. החדשות הטובות הן שניתן לשלוט בסיכון על ידי אימוץ אורח חיים בריא, שמירה על היגיינת פה קפדנית וביקורים סדירים אצל רופא/ת שיניים.  טיפול מניעתי והתערבות מוקדמת במקרה הצורך הן הדרכים הטובות ביותר לשמור על חיוך בריא וגוף בריא

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן