ClickCease

טכניקות חדשות בתחום האסתטיקה הדנטלית

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

חיוך יפה ובריא הוא חלום עבור אנשים רבים – לא רק משיקולים אסתטיים, אלא גם להעצמת הביטחון העצמי ולשיפור איכות החיים. תחום האסתטיקה הדנטלית התפתח בצורה מדהימה בעשורים האחרונים, וכיום מציע מגוון של טכניקות חדשניות המסייעות לשדרג את המראה של השיניים והפה. אם אתם מתעניינים בטיפולים אסתטיים מתקדמים, הגעתם למקום הנכון! במאמר זה נסקור את הטכניקות החשובות ביותר, היתרונות והחסרונות, ונספק מידע שיעזור לכם לבחור את הפתרון המתאים ביותר עבורכם.

טיפולים מובילים באסתטיקה דנטלית

ציפויי שיניים

ציפויי שיניים הם פתרון מוביל לשינוי כולל של מראה השיניים. מדובר בשכבות דקיקות העשויות מחרסינה, זירקוניה או למינייט, המותאמות אישית ומודבקות על החלק החיצוני של השיניים. ציפויים יכולים:

 • לתקן מגוון פגמים: שיניים שבורות, סדוקות, מוכתמות באופן עמוק, בעלות מרווחים גדולים או צורה לא אחידה.
 • הלבנה קבועה: ציפויי חרסינה עמידים בפני כתמים ושומרים על גוון לבן לאורך שנים רבות.
 • חיזוק השיניים: ציפויים מוסיפים עובי ותמיכה, במיוחד לאחר טיפולי שורש או שחזורים גדולים.
 • הליך קצר יחסית בהשוואה לטיפולים אורתודונטיים, לרוב ניתן להשלים תהליך של ציפויים בכמה פגישות.

חסרונות פוטנציאליים

 • תהליך לא הפיך: לעיתים יש צורך בהשחזה קלה של השן המקורית כדי להדביק את הציפוי.
 • עלות: ציפויים נחשבים לטיפול יקר יחסית.
 • שבירות: למרות העמידות, חרסינה עלולה להיסדק או להתנתק במקרים של טראומה או חריקת שיניים.

כדי לבחור את הטיפול המתאים באמצעות ציפויי שיניים, חשוב להכיר את הסוגים השונים ואת התאמתם לצרכים ספציפיים:

 • חרסינה: נחשב לחומר המועדף בשל התכונות האסתטיות המעולות, עמידות בפני כתמים, ויכולת לחקות מראה טבעי של השן. יכול לדרוש הסרה של שכבה דקה יותר של אמייל השן.
 • זירקוניה: חומר חזק במיוחד, מתאים לאזורים בפה שנתונים לכוחות לעיסה משמעותיים. זירקוניה פחות שקופה מחרסינה, ולכן משמשת לעתים בעיקר באזור השיניים האחוריות או בציפויים מעל שתלים.
 • למינייט (או ויניר): ציפוי חרסינה דק במיוחד (פחות מ-0.5 מ"מ). לעיתים ניתן ליישם ללא השחזת השן או עם השחזה מינימלית. מתאים במיוחד למקרים של פגמים קלים יחסית.

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא הליך קוסמטי שנועד להסיר כתמים עיקשים מהשיניים ולהבהיר את הגוון הכללי, מה שמשפר משמעותית את האסתטיקה של החיוך. ישנן מספר שיטות נפוצות:

 • הלבנה במרפאה: מתבצעת על ידי רופא השיניים עם חומרים בריכוזים גבוהים יותר של מי חמצן או פראוקסיד קרָבָמִיד. טיפול מהיר יחסית (בדרך כלל כשעה) עם תוצאות מידיות. מתאים לכתמים עמידים או למי שרוצה תוצאות דרמטיות בזמן קצר.
 • הלבנה ביתית: ערכות הלבנה הנמכרות ללא מרשם מכילות חומרים בריכוזים נמוכים יותר. בערכות מקצועיות הניתנות ע"י רופא השיניים, מכינים סדיות אישיות המתאימות למבנה השיניים של המטופל. התהליך מתפרש על מספר ימים או שבועות, אבל מאפשר גמישות בזמנים והלבנה מתונה יותר.

גורמים לכתמים בשיניים

 • פנימיים: כתמים שמקורם משינויים מבניים בשן, לדוגמה עקב נטילת תרופות מסוימות או פלואורוזיס (עודף פלואור).
 • חיצוניים: כתמים הנוצרים משקיעה של צבענים על פני השטח החיצוני של השן, הנגרמים מעישון, שתיית קפה, תה, יין אדום ומזונות ומשקאות אחרים.

יישור שיניים בלתי נראה (פיסוק)

פיסוק, הידוע גם בשם המותג "Invisalign" שהפך לשם גנרי בתחום, הוא סוג של טיפול אורתודונטי ליישור שיניים באמצעות סדרת פלטות שקופות וניתנות להסרה. יתרונות משמעותיים של פיסוק לעומת טכניקות יישור קלאסיות ("גשר"):

 • אסתטיקה: הפלטות עצמן כמעט בלתי מורגשות לעין ומאפשרות לשמור על מראה טבעי של השיניים במהלך הטיפול, מה שהופך את הפיסוק לאטרקטיבי במיוחד למבוגרים.
 • נוחות: ניתן להסיר את הפלטות לאכילה ולצחצוח שיניים, מה שמשפר באופן משמעותי את ההיגיינה ומפחית הצטברות פלאק.
 • צפיות הטיפול: באמצעות טכנולוגיות סריקה דיגיטלית ותכנון ממוחשב, ניתן להדגים למטופל את השינויים הצפויים בשיניים ואת תוצאת הסיום עוד לפני תחילת הטיפול עצמו.

מגבלות שכדאי להכיר

 • לא מתאים לכל המקרים: פיסוק מוצלח במיוחד ביישור שיניים עם צפיפות קלה עד בינונית, סגירה לא תקינה, או רווחים מסוימים. במקרים מורכבים עלולות להיות מגבלות.
 • מחויבות נדרשת: כדי שהטיפול יצליח, יש להקפיד על הרכבת הפלטות לפחות 22 שעות ביממה.

נתון מעניין: בשנים האחרונות ישנה עלייה מתמדת בפופולריות של טיפולי פיסוק בקרב צעירים ומבוגרים כאחד. לפי הערכות, מעל ל-10 מיליון איש ברחבי העולם עברו או עוברים טיפולים ליישור שיניים באמצעות פלטות שקופות.

השתלות שיניים

השתלת שיניים היא למעשה תחליף מלא לשורש שן חסרה. השתל עשוי לרוב מטיטניום, חומר ביו-תואם שמתאחה לעצם הלסת. על גבי השתל הרופא יכול לשחזר את כותרת השן באמצעות מבנה וכתר, או לחבר גשר ואפילו תותבת שלמה בלסת מחוסרת שיניים.

תהליך ההשתלה

 1. אבחון ותכנון: כולל צילומים, סריקות דיגיטליות ובדיקות מקיפות לבריאות הפה והערכת כמות וצפיפות העצם.
 2. ניתוח השתלה: בהרדמה מקומית, מחדירים את השתל לעצם הלסת באתר השן החסרה.
 3. ריפוי והת骨ות: במשך מספר חודשים, העצם צומחת ומתאחה לשתל, תהליך שיוצר עיגון יציב.
 4. שחזור השן: לאחר החלמה, מחברים מבנה לתוך השתל, ולבסוף מרכיבים כתר או גשר לשיקום המראה והתפקוד.

יתרונות השתלות שיניים

 • מראה טבעי ותפקוד מלא: מאפשרות לעיסה נוחה, דיבור ברור, וחיוך מלא ביטחון.
 • מניעת נסיגת עצם: בניגוד לאובדן שן הגורם לנסיגת עצם בלסת, השתל משמר את מבנה הלסת.
 • פתרון ארוך טווח: עם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר (מעל 95% בשתלים איכותיים), השתלות יכולות להחזיק מעמד שנים רבות ואף לכל החיים.

כדי לשחזר את החלק הנראה לעין של השן מעל השתל, נדרשים מבנה מיוחד (סוג של "בורג" המחבר בין השתל לשיקום) וכתר. ישנן אפשרויות שונות של חומרים לכתרים בעלי אסתטיקה ועמידות משתנים:

 • כתרי חרסינה מאוחה למתכת: אופציה נפוצה בעבר שמשלבת בסיס מתכתי לשיפור החוזק וציפוי חיצוני של חרסינה אסתטית. עם זאת, המתכת עלולה להיראות בשוליים במקרים של נסיגת חניכיים ולהפחית מהטבעיות של המראה.
 • כתרי זירקוניה: החומר המועדף כיום בשל שילוב של חוזק מצוין ויכולות אסתטיות גבוהות. זירקוניה שקופה יותר מחרסינה רגילה, ולכן מתאימה לשחזורים באזורים קדמיים וגם אחוריים בפה.
 • כתרי חרסינה דחוסה: אופציה אסתטית נוספת, עם עמידות גבוהה בפני שברים ופחות שחיקה של השיניים הנגדיות בהשוואה לזירקוניה.

חומרים מתקדמים

קומפוזיט – חומר מרוכב

משמש לסתימות לבנות, תיקון פגמים קטנים בשיניים (סדקים, שברים), ושינוי צורה קלה של השיניים. הקומפוזיט מותאם בדיוק רב לצבע השיניים הטבעיות, וכיום קיימים חומרים מרוכבים מתקדמים עם עמידות גבוהה לשחיקה ושימור גוון לאורך זמן.

חומרי הלבנה משופרים

לצד החומרים הפעילים מי חמצן ופראוקסיד קרָבָמִיד, נוספות לג'לי ההלבנה בבית ובמרפאה תרכובות שמסייעות להפחית רגישות בשיניים ולהגן על האמייל במהלך הטיפול.

ביו-קרמיקה

סוג חדשני של חומר לשחזורים דנטליים, המחקה את התכונות האופטיות והמכניות של השן הטבעית. ביו-קרמיקה מפגינה אסתטיקה משופרת, עמידות, וביו-תאימות גבוהה לרקמות הפה.

חומרים דיגיטליים

חומרים מיוחדים המיועדים לסריקה דיגיטלית והדפסות תלת-מימד מאפשרים ייצור מדויק ותכנון מדוקדק של תותבות, כתרים, פלטות פיסוק ומוצרים דנטליים אחרים.

טכנולוגיות דיגיטליות

צילום תלת-ממדי וסריקות תוך-פה

מחליפים את טכניקות לקיחת המידות המסורתיות עם חומרים לא נעימים. סריקת הפה והשיניים מתבצעת עם מצלמה מיוחדת ומייצרת מודל דיגיטלי מדויק ביותר עליו הרופא יכול לתכנן טיפולים.

תכנון טיפול ממוחשב

תוכנות מתקדמות מאפשרות הדמיה מראש של התוצאות הצפויות בהתבסס על המצב הקיים. ניתן להראות למטופל כיצד ייראו השיניים לאחר הלבנה, ציפויים, או יישור באמצעות פיסוק, ולדון בכך לפני תחילת הטיפול.

הדפסת תלת-מימד

משמשת לייצור מודלים פיזיים מדויקים של השיניים והלסתות. מסייעת לתכנון מדויק במיוחד של שחזורים מורכבים או ניתוחי השתלת שיניים, ומאפשרת ייצור פלטות פיסוק, כתרים זמניים, וסדים כירורגיים מותאמים אישית.

יתרונות טכנולוגיות דיגיטליות

 • מהירות ועלויות: אפשרות לתכנון יעיל ותקשורת משופרת המפחיתים את הצורך בפגישות חוזרות ותיקונים, ובמקרים מסוימים תורמים להוזלת עלויות.
 • דיוק: מבטל את אי הדיוק הטמון בשיטות אנלוגיות ומבטיח התאמה מושלמת.
 • נוחות המטופל: סריקות דיגיטליות מהירות ופחות פולשניות בהשוואה למדידות (מטבעים) הקלאסיות.

טיפים לבחירת טיפול מתאים

התייעצות חשובה

הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה מושכלת היא לקיים שיחת ייעוץ עם רופא שיניים מומחה בתחום האסתטיקה הדנטלית. הרופא יבצע בדיקה, יסביר את האפשרויות הקיימות, ויענה בכנות על שאלותיכם.

גורמים לשקול

בבחירת הטיפול, חשוב לקחת בחשבון את הבעיה האסתטית הספציפית שרוצים לטפל בה, התקציב העומד לרשותכם, ולוח הזמנים הרצוי (טיפולים קצרים לעומת ארוכים יותר).

ציפיות ריאליות

טיפולי אסתטיקה דנטלית יכולים לחולל שינויים מדהימים, אך חשוב לזכור שאין "חיוך מושלם" אחיד לכולם. ההצלחה נמדדת בשיפור המצב האישי, ובהשגת חיוך בריא והרמוני המתאים למבנה הפנים.

שאלות שכדאי לשאול את הרופא

 • באילו התמחויות וטיפולים אסתטיים אתה מתמקד?
 • האם תוכל להציג לי תמונות של "לפני ואחרי" מטיפולים דומים למה שאני מחפש/ת?
 • מה התוצאות שאני יכול/ה לצפות להן באופן ריאלי בהתאם למצב שלי?
 • מהן העלויות המשוערות של הטיפול המומלץ?

סיכום

טיפולים אסתטיים מתקדמים מאפשרים לאנשים רבים לשפר משמעותית את הביטחון העצמי ואת איכות החיים שלהם באמצעות חיוך אסתטי, בריא, וצעיר יותר. ההתקדמות בתחום החומרים, הטכנולוגיה הדיגיטלית, ושיטות הטיפול מתרחשת בקצב מסחרר.

עתיד האסתטיקה הדנטלית

ההתפתחויות הצפויות מכוונות לייצור טיפולים יעילים יותר, מהירים יותר, בעלי תוצאות טבעיות, ופחות פולשניים. מגמות בולטות כוללות:

 • שימוש בחומרים ביולוגיים מתקדמים להשתלות ולשחזורים
 • הדמיות תלת-ממד וייצור בהתאמה אישית לכל מטופל
 • שילוב של בינה מלאכותית בתכנון טיפולים וניבוי תוצאות
 • פיתוח טיפולים אסתטיים מזורזים בעלויות מופחתות

טכניקות חדשות בתחום האסתטיקה הדנטלית פותחות עולם שלם של אפשרויות לשיפור החיוך. אם אתם מעוניינים בטיפול, הקפידו לבחור רופא שיניים מומחה שמתעדכן בחידושים בתחום ויכול להציע לכם את הפתרונות המתקדמים ביותר.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן