ClickCease

הסתימה הבלתי נראית – הפתרון האסתטי ל"סתימות" בשיניים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

לסתימות יש תפקיד אחד ויחיד – לטפל בחורים בשיניים שנוצרו כתוצאה מעששת או מפגיעה אחרת. עששת היא מחלה חיידקית שמתחילה בהרס זגוגית השן (האמייל)  וממשיכה עמוק יותר לתוך השן, כשהיא לא מטופלת.  סתימה, בין אם היא מסגסוגת כסף (אמלגם) או מחומר מרוכב בצבע לבן, מסירה את האזור הנגוע וממלאת את החלל שנוצר כדי להחזיר את תפקוד השן ולמנוע המשך התפשטות של הזיהום.

בעוד שסתימות מסורתיות עושות עבודה מצוינת מבחינה פונקציונלית, הן בולטות לעין. החיוך שלנו הוא חלק חשוב מתקשורת בלתי מילולית, ולפעמים סתימות כהות עלולות לגרום למבוכה וחוסר ביטחון. זו הסיבה שהאסתטיקה הדנטלית תפסה מקום כה חשוב ברפואת שיניים מודרנית. סתימות בלתי נראות, שמכונות גם סתימות לבנות, מציעות פתרון יפהפה לבעיה – לא רק שהן מחזירות את צורתה ותפקודה של השן, הן עושות זאת בצורה בלתי מורגשת.

מהן סתימות בלתי נראות? 

סתימות בלתי נראות, בניגוד לסתימות האמלגם המוכרות בעלות הגוון הכסוף-כהה, עשויות מחומרים בצבע השן שמתמזגים בצורה מושלמת עם הצבע הטבעי של השיניים שלכם. החומר העיקרי שבשימוש לסתימות מסוג זה הוא רזין מרוכב (Composite), תערובת של חלקיקי זכוכית, קוורץ וחומרים פלסטיים, אשר מספקת מצד אחד גוון טבעי ומצד שני חוזק ועמידות לאורך זמן.

היתרון העיקרי של סתימות בלתי נראות טמון בשם שלהן – הן פשוט לא יראו אותן! זה מאפשר טיפול בשיניים פגועות גם בחלקים הקדמיים והבולטים מבלי לפגוע באסתטיקה של החיוך. יתרון נוסף הוא שהן מאפשרות טיפול מינימליסטי יותר מבחינת הסרת חומר שן בריא – החיבור שלהן לרקמת השן הוא מצוין, ומאפשר שימור מיטבי של מבנה השן הטבעי.

כדאי לציין שישנם גם פתרונות אסתטיים אחרים לסתימות בולטות, בהם:

 • ציפויי שיניים (Veneers): שכבות דקיקות של חרסינה או מרוכב, המודבקות לחלק הקדמי של השן ומשנות לא רק את צבעה אלא גם את צורתה.
 • כתרים: משחזרים גדולים יותר המצפים את כל השן, ומשמשים כאשר הנזק לשן נרחב יותר מסתימה פשוטה.

סטטיסטיקה מעניינת: שיעור השימוש בסתימות מרוכבות (לבנות) עלה באופן דרמטי בשנים האחרונות. מידע של קופות החולים מראה על עלייה של כ-40% בהתקנת סתימות לבנות במגזר הציבורי בלבד מאז 2018.

יתרונות הסתימה הבלתי נראית 

לסתימה הבלתי נראית מספר יתרונות משמעותיים על פני סתימות אמלגם מסורתיות. בואו נפרט כמה מהבולטים שבהם:

 • אסתטיקה מנצחת: זה היתרון המובן מאליו. סתימות לבנות עשויות מרוכב מתקדם מתאימות בצורה מושלמת לגוון השן שמסביב. אף אחד לא יבחין שקיים חומר אחר בשן שלכם, וזה מאפשר תחושת ביטחון גדולה בחיוך שלכם.
 • חוזק ועמידות: למרות שפעם חשבו שחומרים מרוכבים פחות חזקים מאמלגם, הטכנולוגיה השתפרה משמעותית. סתימות מרוכבות שמותקנות כהלכה על ידי רופא שיניים מנוסה יכולות להחזיק למעלה מעשור בשימוש רגיל.
 • טיפול מינימליסטי: סתימות אמלגם דורשות הסרה של כמות יחסית גדולה של רקמת שן בריאה על מנת לאפשר קיבוע טוב. סתימות לבנות נקשרות לשן באמצעות דבק מיוחד, מה שמאפשר לשמר יותר מהשן המקורית ולחזק אותה לאורך זמן.
 • הפחתת סיכון לעששת משנית: הקישור הכימי בין סתימת מרוכב לשן יוצר אטימה טובה יותר בהשוואה לאמלגם. המשמעות היא סיכון נמוך יותר לדליפת חיידקים לתוך השן, ותופעה של עששת חוזרת מתחת לסתימה היא פחות שכיחה.

חשוב להבין: חומרי מרוכב מודרניים רגישים לכתמים יותר מסגסוגת כסף. מזון ומשקאות בעלי צבע חזק כמו קפה, יין אדום או קארי עלולים לשנות מעט את גוון הסתימה לאורך זמן. אולם, טכניקות צחצוח טובות ואפשרות להלבנה מקצועית במקרה הצורך מבטיחות שהחיוך ימשיך להיראות במיטבו.

סטטיסטיקה מעניינת: מחקר משנת 2020 בחן נתונים של מטופלים עם סתימות מרוכב לעומת מטופלים עם סתימות אמלגם. בקרב בעלי סתימות לבנות נצפה סיכון נמוך בכ-30% לעששת חוזרת מתחת לסתימה.

חסרונות הסתימה הבלתי נראית 

על אף היתרונות הרבים שלהן, לסתימות בלתי נראות יש גם כמה חסרונות חשובים שאתם צריכים לקחת בחשבון לפני קבלת החלטה:

 • עלות גבוהה יותר: באופן כללי, סתימות מרוכבות דורשות השקעה כספית גדולה יותר בהשוואה לסתימות אמלגם מסורתיות. ההבדל נובע מכמה גורמים – עלות החומרים עצמם, זמן עבודה ארוך יותר של רופא השיניים, והטכניקה המורכבת יותר הנדרשת להתקנה.
 • התקנה דורשת מיומנות: ביצוע סתימה מרוכבת היא אמנות של ממש! לא כל רופא שיניים מיומן באותה הרמה בתחום האסתטיקה הדנטלית. בחירה ברופא שיניים בעל ניסיון ומוניטין בתחום האסתטיקה יכולה לעשות הבדל עצום בתוצאה.
 • לא תמיד מתאימות לכל נזק: כאשר הפגיעה בשן גדולה מאוד, ייתכן שסתימה מרוכבת לא תהיה יציבה מספיק. הרופא שלכם יצטרך להעריך את המצב הספציפי ולהציע את הפתרון המתאים ביותר – לפעמים כתר או פתרון אסתטי אחר יהיה אידיאלי יותר.

נקודה למחשבה: אמנם עלות סתימה לבנה היא גבוהה יותר, אך אם מסתכלים לטווח הארוך, החיסכון הוא לעיתים משמעותי. הסיכון הנמוך לעששת חוזרת, הצורך בהחלפות פחות תכופות, והעובדה שמשמרת יותר שן – כל אלו חוסכים טיפולים משמעותיים יותר בעתיד, וכמובן משפרים את איכות החיים לאורך זמן.

תהליך הטיפול – מה כרוך בהתקנת סתימה בלתי נראית? 

התקנה של סתימה מרוכבת אמנם לוקחת קצת יותר זמן מסתימה מסורתית, אבל המאמץ שווה את התוצאה! הנה השלבים העיקריים בתהליך:

 1. אבחון: לפני שמתחילים בטיפול עצמו, רופא השיניים יבצע בדיקה יסודית של השן, בדרך כלל בעזרת צילום רנטגן. זה מאפשר להעריך את גודל הנזק, מיקומו, ולהתאים את סוג הטיפול המתאים. שיחה על הרצונות והצרכים שלכם היא חשובה גם היא כדי להחליט על הגוון המדויק של החומר שישתלב עם השיניים שלכם בצורה המושלמת.
 2. הכנת השן: לאחר שיחה והתאמת הפתרון, השן תהיה מאולחשת מקומית כדי להבטיח נוחות מרבית למטופל. אז הרופא או הרופאה יסלקו את כל הרקמה הנגועה בעששת, וינקו את האזור בצורה קפדנית מאוד.
 3. בחירת גוון: זהו שלב קריטי לתוצאה אסתטית טבעית לחלוטין! רופאי שיניים עם התמחות באסתטיקה מחזיקים מגוון רחב של גווני מרוכב, ויבחרו יחד איתכם את הגוון הקרוב ביותר לצבע השן שלכם.
 4. הנחה בשכבות: רופא השיניים יניח את חומר המרוכב בחלל השן בשכבות דקות. כל שכבה תואר באמצעות אור כחול מיוחד, שגורם לחומר להתקשות תוך שניות בודדות. טכניקה זו מאפשרת בניית הסתימה בצורה מושלמת, מותאמת למבנה הטבעי של השן.
 5. עיצוב ופוליש: אחרי שהסתימה בנויה והתקשתה לחלוטין, הרופא שלכם ישתמש במקדחים עדינים ונייר לטש מיוחד כדי ליצור משטח חלק לחלוטין ולהתאים אותה במדויק להשקיף ולמנשך שלכם.

נקודה טכנית מעניינת: החיבור הכימי בין המרוכב לשן הוא לא מיידי לגמרי. במהלך 24 השעות הראשונות אחרי ההתקנה, הסתימה ממשיכה להתחזק. לכן מומלץ להימנע ממזונות קשים או דביקים במיוחד ביממה הראשונה.

טיפים חשובים 

סתימות מרוכבות, עם טיפול נכון, יכולות לשרת אתכם למשך שנים רבות. הנה כמה טיפים לשמירה על בריאות השיניים וחיוך בוהק:

 • איך לבחור רופא שיניים מומחה: בחרו רופא שיניים בעל ניסיון בטיפולים אסתטיים והתעדכנות מתמדת בטכנולוגיות החדשות ביותר בתחום. כדאי לבקש לראות תמונות של "לפני ואחרי" של מטופלים שטופלו בקליניקה, וכן לוודא שסביבת העבודה נקיה ומסודרת ושהצוות מקצועי ומסביר פנים.
 • היגיינה אוראלית לשימור התוצאה: צחצוח שיניים יסודי פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד, שימוש בחוט דנטלי, ומי פה משלימים – הם חובה ללא קשר לסוג הסתימות שלכם. זה ימנע הצטברות של רובד חיידקים ("פלאק") וכתמים, וישמור על המראה הבוהק של השיניים לאורך זמן.
 • ביקורות תקופתיות: גם אחרי שהטיפול הושלם, חשוב להמשיך ולהגיע לביקורות שיגרתיות אצל רופא השיניים ושיננית לפי ההמלצות שלהם. זה מאפשר לגלות מוקדם בעיות פוטנציאליות, לבצע ניקוי מקצועי, ולוודא שהסתימות שלכם במצב מצוין.

חשוב לדעת: עישון וצריכה תדירה של משקאות כמו קפה ותה עלולים לגרום לכתמים על השיניים והסתימות לאורך זמן. אם אלו הרגלים שלכם, מומלץ להקפיד עוד יותר על צחצוח והיגיינה מצוינת, ולהשתמש במשחת שיניים מלביה במידת הצורך.

עלות הסתימה הבלתי נראית 

העלות של סתימות מרוכבות משתנה ממטופל למטופל, ותלויה בגורמים הבאים:

 • גודל הסתימה ומורכבותה: ככל שהחלל בשן שצריך לשחזר הוא גדול יותר, כך כמות החומר הדרושה עולה וכך גדלה גם כמות העבודה של רופא השיניים.
 • מומחיות ומיקום הרופא: לרופאים מנוסים עם מוניטין בתחום האסתטיקה הדנטלית יש לרוב תעריפים גבוהים יותר מרופאים כלליים. בנוסף, קליניקות במרכז הארץ נוטות להיות יקרות יותר.
 • כיסוי ביטוחי משלים: חלק מתוכניות הביטוחים המשלימים של קופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות מספקות החזר כספי חלקי עבור טיפולי שיניים מסוימים. חשוב לבדוק את תנאי הפוליסה הספציפית שלכם.

טווח מחירים משוער: באופן כללי, ניתן לומר כי סתימת מרוכב תעלה בין 500-1200 ש"ח בממוצע לסתימה אחת בישראל. במקרים מורכבים המחיר יכול להיות גבוה יותר. כדאי לקבל הצעות מחיר ממספר רופאי שיניים על מנת להשוות ולהבין את טווח המחירים האפשרי.

חשוב להבין: למרות העלות הראשונית הגבוהה יותר, אם מחלקים את עלות הטיפול לאורך חיי הסתימה, סתימה מרוכבת יכולה לחסוך לכם בטיפולים יקרים יותר בעתיד עקב צורך בהחלפות פחות תכופות, הגנה טובה יותר מעששת משנית וכדומה. זו לא רק השקעה בחיוך יפה, אלא גם השקעה בבריאות השיניים שלכם.

שאלות נפוצות 

אנשים המתעניינים בסתימות לבנות מציפים את רופאי השיניים ואת האינטרנט בשאלות. בואו נוודא שהמאמר שלנו יענה על כמה מהשאלות הכי חשובות:

 • האם סתימות מרוכבות מתאימות לכולם? רוב האנשים הם מועמדים טובים לסתימות מרוכבות, אולם יש מקרים שבהם הן אינן הבחירה האידיאלית. לדוגמה, אם הנזק לשן מאוד נרחב, ייתכן שרופא השיניים יעדיף פתרון כמו כתר משיקולי חוזק ועמידות, או אם הסתימה ממוקמת באזור אחורי בפה שלא רואים בחיוך, אולי האסתטיקה חשובה פחות.
 • כמה זמן מחזיקה סתימת מרוכב? אורך החיים של סתימת מרוכב תלוי בכמה גורמים, ביניהם גודל הסתימה, הרגלי ההיגיינה של המטופל, והאם הוא סובל מחריקת שיניים. אולם, רוב הסתימות המרוכבות יחזיקו בין 7-10 שנים בממוצע, ואף יותר עם תחזוקה טובה.
 • האם כל רופא שיניים מבצע סתימות אסתטיות? מבחינה טכנית, כל רופא שיניים יכול לבצע סתימה מרוכבת, אולם, כמו שאמרנו, התוצאות האסתטיות ואיכות הטיפול עלולות להיות שונות מאוד. כדאי לבחור ברופא שיניים בעל מוניטין וניסיון מוכח בתחום האסתטיקה, רצוי כזה שמתעדכן בטכנולוגיות וטכניקות החדשות ביותר על בסיס קבוע.
 • האם סתימות מרוכבות רגישות יותר? בימים הראשונים לאחר ההתקנה ייתכן שתורגש רגישות מסוימת לקור וחום בשן המטופלת. לרוב זו תחושה זמנית החולפת מעצמה. אם הרגישות נמשכת מעבר לכמה ימים, חשוב לחזור לבדיקה אצל רופא השיניים.

נקודה מעניינת: מחקרים מראים שאנשים עם סתימות מרוכבות נוטים לשמור יותר על בריאות הפה שלהם, ככל הנראה בשל ההשקעה הגדולה יותר והציפייה לחיוך מושלם לאורך זמן!

סיכום 

סתימות בלתי נראות מהוות פתרון מצוין לשחזור שיניים פגועות מבלי להתפשר על אסתטיקה. היתרונות של סתימות מרוכבות כוללים התאמה מושלמת לצבע השן, חוזק ועמידות, ושמירה טובה יותר על מבנה השן הטבעי בהשוואה לסתימות מסורתיות.

אמנם סתימות לבנות יקרות יותר מסתימות אמלגם, ודורשות מיומנות גבוהה מרופא השיניים המבצע אותן, אולם הן מהוות השקעה מצוינת בבריאות הפה ובביטחון העצמי שלכם בטווח הארוך.

כאשר בוחרים בסתימה בלתי נראית, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים שאתם סומכים עליו, הקפידו על היגיינה אוראלית מצוינת, והמשיכו עם הביקורות השגרתיות אצל הרופא והשיננית. ככה תחייכו בפה מלא ותיהנו מהתוצאות לאורך שנים!

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן