השתלות שיניים המדריך המלא! איך זה בעצם עובד?

השתלות שיניים

השתלות שיניים – בעבר, אנשים בעלי שיניים חסרות היו נאלצים להמשיך לחיות את חייהם בצורה הזו. השיניים החסרות שלהם היו גורמים להם לאי נוחות רבה ולתחושות קשות כמו; בושה וסירוב מוחץ מלחייך שמא יראו את השיניים החסרות, ביטחון עצמי ירוד, פגיעה ב”סטטוס” החברתי אשר תופס שיניים חסרות כאינדיקציה לעניות ולמחסור ואולי גם לחולי. כמו כן, שיניים חסרות יכולות להשפיע גם על הנשך של אדם, ובכך לפגוע ביציבות שאר השיניים שליד החלל הריק, או בתזונתו.

ברבות השנים, הומצאו השיניים התותבות: שיניים חלופיות המגיעות במנותק מלסתו של המטופל. השיניים התותבות נתנו מענה לחלק נכבד מהבעיות אשר העלנו כנ”ל, אבל חוסר היציבות שלהן, הן במהלך לעיסת המזון והן מעצם העובדה ששיניים תותבות לעולם לא ירגישו כמו שיניים אמתיות שמחוברות ללסת, גרמו לתחושה שפתרון זה עדיין איננו מספק דיו.

כיום, ישנו פיתרון קבוע ונוח לבעיית שיניים חסרות, והוא: השתלת שיניים. פתרון זה הוא כל כך מוצלח, שלמעשה לא ניתן להבדיל בין שתל לבין שן טבעית.

איך השתלות שיניים בעצם עובדות?

אשתדל להסביר בקיצור נמרץ.

השתלת שיניים

בחלל השן החסרה הרופא המומחה קודח חור בקוטר קטן יחסית באותו אזור בלסת בו חסרה שן. לאחר שחור זה הושלם, הרופא מרחיב את אותו חור עד שיתאים לגודל של בורג טיטניום- הלא הוא החלק הפנימי והמרכזי של השתל, ומכניס פנימה את הבורג. על מנת לעגן את הבורג במקומו, מורכב עליו מכסה מגן מיוחד.

עכשיו זהו זמן מאוד חשוב בו צריך להתקיים תהליך של אוסיאואינטגרציה. תהליך זה של אוסיאואינטגרציה נמשך תקופת זמן הנמשכת בין 3-6 חודשים, והוא תהליך חיוני ביותר להצלחת התקבעות השתל בעצם החיה.

כמה זמן אורך התהליך?

תהליך זה הוא בעצם הזמן בו לוקח לרקמות העצם סביב לשתל לצמוח בצמידות לשתל (“לקלוט אותו”), ועל ידי כך להחזיק אותו, או לעגן אותו במקומו. ללא הצלחת הליך זה, ההשתלה לא תעבוד.

כעבור מספר החודשים בהם התהווה תהליך האוסיאואינטגרציה, המגן המיוחד מוסר מעל השתל, ובמקומו מונח כתר זמני על חלקו העליון של השתל. כתר זמני זה מהווה מעין תבנית המנחה את החניכיים לגדול סביבה באופן טבעי. אחרי שהחניכיים גדלו בצורה מספקת מסביב לכתר הזמני, הכתר הזמני מוחלף בכתר קבוע ובכך מסתכם התהליך.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »