ClickCease

השתלת שיניים – מה חשוב לדעת לפני שיוצאים לדרך?

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

אובדן שיניים, בין אם כתוצאה מעששת, חבלה, או מחלת חניכיים, אינו רק פגם אסתטי. הוא עלול להשפיע משמעותית על איכות החיים שלנו – מהיכולת ללעוס כראוי וליהנות ממגוון מאכלים, דרך הדיבור וההגייה התקינה, ועד למראה החיוך והביטחון העצמי שלנו. למרבה המזל, השתלות שיניים הן פתרון מודרני ויעיל המאפשר לשקם את הפה, לא רק מבחינה תפקודית אלא גם מבחינה אסתטית. במאמר המקיף הזה נצלול יחד לעולם השתלות השיניים, נבין את התהליך, היתרונות, האתגרים, ונלמד כיצד לקחת את הצעד הראשון לשיקום החיוך שלכם.

מהי השתלת שיניים? 

הגדרה בסיסית של השתלת שיניים

השתלת שיניים היא למעשה הליך כירורגי שמטרתו להחליף שן חסרה או מספר שיניים חסרות. במהלך ההשתלה, מוחדר שתל דנטלי, עשוי לרוב מטיטניום, אל תוך עצם הלסת. שתל זה משמש כעוגן יציב, מעין שורש מלאכותי, עליו ניתן לאחר מכן להתקין מבנה ושחזור דמוי כותרת שן (כתר).

מרכיבי השתל

 1. השתל: בורג קטן העשוי טיטניום (זוהי המתכת המועדפת בשל תכונת הביו-אינרטיות שלה, כלומר הגוף אינו דוחה אותה בקלות). השתל מוחדר כירורגית לעצם הלסת.
 2. מבנה (Abutment): מחבר שמתברג לראש השתל ועולה מעל קו החניכיים.
 3. כתר: השחזור הדומה לכותרת השן הטבעית, עשוי מחומרים דוגמת חרסינה, זירקוניה או שילובים ביניהם. הכתר מודבק או מוברג למבנה.

תהליך ההשתלה

התהליך המלא של השתלת שיניים כולל מספר שלבים מרכזיים:

 1. תכנון ואבחון: בדיקה מקיפה, צילומי רנטגן, ולעתים גם סי.טי (CT) להערכת מצב הפה, צפיפות העצם, ותכנון מדויק של מיקום השתלים.
 2. השתלה כירורגית: החדרת השתלים לעצם בניתוח בהרדמה מקומית או הרדמה כללית.
 3. החלמה והיקלטות (אוסאואינטגרציה): פרק זמן של מספר חודשים בו השתלים נקלטים ומתחברים לעצם הלסת.
 4. חשיפת השתלים: ניתוח קטן לחשיפת ראש השתל מעל קו החניכיים.
 5. הרכבת מבנים וכתרים: לקיחת מידות והכנת המבנה והכתר הסופי במעבדת שיניים, ולאחר מכן הדבקה או הברגה של הכתר למבנה.

יתרונות השתלות שיניים על פני פתרונות אחרים 

להשתלות שיניים יש מספר רב של יתרונות בולטים לעומת פתרונות מסורתיים לשיניים חסרות, כמו גשרים או תותבות נשלפות. הנה כמה מהיתרונות המרכזיים:

תפקוד מלא ושיפור איכות החיים

השתלות דנטליות מתפקדות בדיוק כמו שיניים טבעיות! הן מאפשרות ללעוס ביעילות כל סוג של מזון, לדבר בבירור ללא חשש מתזוזה, ולהעניק תחושת ביטחון ללא פשרות אסתטיות.

שמירה על בריאות הפה

השתלות שיניים מונעות אובדן עצם אשר מתרחש באופן טבעי באזורים של שיניים חסרות. הן גם מסייעות לשמר את מבנה הלסת ומונעות את המראה ה"שקוע" האופייני במקרים של אובדן שיניים מרובות.

אסתטיקה משופרת

רופאי שיניים מיומנים יכולים להתאים את צבע וצורת הכתרים על השתלים באופן שמשתלב בצורה מושלמת עם השיניים הטבעיות שלכם. התוצאה הסופית היא חיוך מלא, הרמוני ואסתטי ביותר.

תוחלת חיים ארוכה

אחוזי ההצלחה של השתלות שיניים הם גבוהים ביותר, מעל ל-95% בשימוש נכון ובתחזוקה מיטבית. זה אומר שעם ההשקעה והטיפול הנכון, השתלים יכולים לשרת אתכם שנים ארוכות, ואולי אפילו לכל החיים.

שיפור הביטחון העצמי

חיוך יפה ומשוחזר יכול להשפיע בצורה אדירה על ההערכה העצמית והביטחון שלכם. אנשים רבים מדווחים על שינוי מהותי בחייהם לאחר השתלות שיניים, הם מרגישים בנוח לחייך, לצחוק, ולתקשר ללא מבוכה.

מי מתאים להשתלת שיניים? 

אמנם השתלות שיניים הן פתרון מצוין עבור רבים, אך לא כל אחד מתאים מיידית להליך. הנה כמה גורמים חשובים שמוערכים על ידי רופא השיניים לפני קבלת החלטה על השתלה:

 1. בריאות כללית: מצב בריאותי כללי תקין הוא חיוני להחלמה טובה מההליך הכירורגי. מחלות רקע מסוימות כמו סוכרת לא מאוזנת או אוסטאופורוזיס, מחלות אוטואימוניות, ולעתים גם טיפולים תרופתיים מסוימים, עשויים לדרוש התאמות בתוכנית הטיפול או אמצעי זהירות מיוחדים.
 2. מצב רקמות הפה: חשוב שיהיה בסיס יציב של עצם לסת לתמיכה בשתל. במקרה של אובדן עצם משמעותי, לעתים יהיה צורך בהשתלות עצם מקדימות. בנוסף, בריאות החניכיים חשובה הן לביצוע ההליך והן לתחזוקה ארוכת הטווח.
 3. הרגלים והיגיינה: עישון כבד עלול לפגוע בהצלחת השתל ולכן נדרשת הפסקת עישון טרם ביצוע ההליך. היגיינת פה טובה חיונית גם היא הן לפני ההשתלה, ובהחלט לאחריה, כדי לשמר את השתלים בצורה בריאה לאורך שנים.
 4. ציפיות ומטרות: ההליך, כמו גם תהליך ההחלמה, דורש מהמטופל מחויבות, סבלנות, ושיתוף פעולה מלא עם רופא השיניים. חשוב לוודא שהציפיות מהתוצאות הן ריאליות, ושמבינים את התהליך והלו"ז הכרוכים בו.

רופא שיניים מומחה יבצע הערכה מקיפה הכוללת בדיקה, צילומים, ולעתים גם יעזר בבדיקות נוספות על מנת לקבוע את מידת ההתאמה להשתלות שיניים ולהתאים באופן אישי את תוכנית הטיפול לכל מטופל.

סוגי השתלות שיניים 

החדשות הטובות הן שיש מגוון אפשרויות בתחום השתלות השיניים, מה שמאפשר לרופא להתאים באופן מדויק יותר את הטיפול לצרכים ולהעדפות של כל מטופל. סוגי השתלים וההשתלות נבדלים זה מזה בכמה פרמטרים:

סוגי שתלים לפי צורה וגודל

 1. שתלים דמויי שורש (Root Form): הסוג השכיח ביותר, בעל צורה גלילית או לעיתים חרוטית, המזכירה את שורש השן הטבעית. מתאימים למקרים בהם יש מספיק נפח וצפיפות עצם.
 2. שתלים שטוחים (Plate Form): שתלים מוארכים ושטוחים המשמשים כאשר רוחב הלסת אינו מספק. החדרתם מעט יותר פולשנית ועלולה לדרוש השתלת עצם מקדימה.
 3. שתלים זיגומטיים (Zygomatic): שתלים ארוכים במיוחד שמגיעים עד לעצם הלחי, במקרים של אובדן עצם קיצוני בלסת העליונה.

סוגי חומרים

 1. טיטניום: המתכת הנפוצה ביותר המשמשת לייצור שתלים דנטליים בשל ביו-קומפטביליות (תאימות ביולוגית), עמידות בפני קורוזיה וחוזק מכני גבוה.
 2. זירקוניה: חומר קרמי לבן שנחשב אסתטי במיוחד ופחות נוטה להצטברות רובד חיידקי, אם כי יקר יותר.

טכניקות השתלה

 1. השתלה דו-שלבית (קלאסית): השיטה המסורתית, שבה לאחר החדרת השתלים, החניכיים נתפרות מעליו לתקופת החלמה ("אוסאואינטגרציה") של מספר חודשים, ורק לאחר מכן מבוצע ניתוח שני לחשיפת השתל והרכבת מבנה וכתר.
 2. השתלה חד-שלבית: השתלה עם חשיפה מיידית של חלק השתל מעל קו החניכיים, לעתים כתר זמני מותקן כבר בשלב זה. מתאים במצבים מוגדרים בלבד.
 3. השתלה מיידית (Immediate Placement): השתלה המבוצעת מיד לאחר עקירת שן, יתרונה בצמצום מספר הניתוחים ויכולה לקצר את זמן הטיפול.
 4. השתלה בהעמסה מיידית (Immediate Loading): השתלה מיידית עם התקנה מיידית גם כן של כתר זמני או קבוע. גישה זו דורשת תנאים מסוימים מבחינת יציבות ראשונית של השתל ומבוצעת במקרים נבחרים.

עלויות השתלות שיניים 

אין ספק שעלויות הן שיקול מרכזי לכל מי ששוקל השתלות שיניים. לרוע המזל, אין תשובה חד משמעית לשאלה "כמה עולה השתלת שיניים?" כיוון שהמחירים משתנים ותלויים במגוון גורמים, ביניהם:

 1. סוג השתל ומותגו: שתלים מחומרים איכותיים או מיצרנים בעלי מוניטין עולמי יהיו לרוב יקרים יותר.
 2. כמות השתלים: טבעי שהעלות מטפסת כאשר דרושה השתלה של מספר שיניים, ובמצבים של השתלת לסת שלמה (או שתי הלסתות) מדובר בהוצאה כספית ניכרת.
 3. צורך בפרוצדורות נלוות: במקרים בהם נדרשות גם השתלות עצם, הרמות סינוס, או טיפולים נוספים בחניכיים, המחיר מושפע בהתאם.
 4. ניסיונו של הרופא המטפל: רופאים מומחים ובעלי ניסיון רב בתחום השתלות השיניים גובים לרוב תעריפים גבוהים יותר משל רופאים כלליים.
 5. מיקום גיאוגרפי: גם מיקום המרפאה משפיע על התמחור, כאשר במרכז הארץ ובערים גדולות המחירים נוטים להיות גבוהים יותר.

טווחי מחירים אופייניים

כדי לתת בכל זאת מושג כללי, הנה טווחים מקובלים בישראל לתשומת לבך, המחירים הם להערכה בלבד והתמחור הספציפי משתנה ממקרה למקרה ונקבע לאחר בדיקת רופא:

 • שתל יחיד: 2,500-8,000 ₪ (בהתאם לסוג השתל, צורך בתוספים וכו')
 • מבנה לשתל: 1,000-2,500 ₪
 • כתר חרסינה על זירקוניה: 2,500-5,000 ₪

אפשרויות מימון ותשלומים

החדשות הטובות הן שקיימים פתרונות מימון ותשלומים נוחים כדי לפרוס את עלויות השתלות השיניים ולעתים אף להקטין את הנטל הכלכלי הראשוני:

 1. תשלומים ממושכים: מרפאות רבות מציעות תשלומים בפריסה נוחה לתקופות ארוכות.
 2. הלוואות בתנאים מיוחדים: ישנן חברות מימון ובנקים המתמחים במימון הליכים רפואיים ואסתטיים, לעתים בתנאים אטרקטיביים יותר מהלוואות רגילות.
 3. השתלות שיניים בחו"ל: אפשרות שעשויה לחסוך בעלויות, אך טומנת בחובה סיכונים ומורכבות משל עצמה שדורשת בחינה מעמיקה (טיב הטיפול, אחריות, המשכיות במעקב ועוד)

השתתפות קופות חולים וביטוחים משלימים

 • קופות החולים: לרוב הקופות ישנו מסלול השתתפות מסוים בהשתלות שיניים כחלק מכיסוי בסיסי או כחלק מביטוחים משלימים בתשלום נוסף. חשוב מאוד לבדוק מראש את הפוליסה הספציפית שלך, שכן גובה ההשתתפות משתנה, ובחלק מהמקרים דורש תקופת אכשרה מוקדמת.
 • ביטוחים פרטיים: חברות ביטוח פרטיות מסוימות מציעות כיסוי לטיפולי שיניים מורכבים לרבות השתלות. התנאים משתנים ומשתכללים בתדירות גבוהה, לכן מומלץ לערוך השוואה עדכנית אם את מבוטחת בביטוח פרטי.

עלויות השתלות שיניים הן לרוב הוצאה מוכרת לצורכי מס. כדאי להתייעץ עם רואה החשבון שלך לגבי קבלת החזרים אפשריים.

סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים 

השתלות שיניים נחשבות להליך בטוח מאוד עם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר כאשר מבוצעות על ידי רופאים מנוסים. עם זאת, כמו בכל הליך כירורגי וכמו בכל טיפול רפואי, קיימים סיכונים מסוימים. הנה כמה מהסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים:

סיכונים נפוצים

 1. זיהום: סיכון אפשרי בכל ניתוח, לרוב זיהום מקומי שטחי באזור ההשתלה שניתן לטפל בו בקלות באמצעות אנטיביוטיקה.
 2. דימום: דימום ממושך לאחר ההשתלה הוא תופעה נדירה יחסית, במיוחד אצל מטופלים בריאים.
 3. נפיחות וכאב: תופעות נורמליות לאחר כל הליך כירורגי, צפויות לחלוף מעצמן עם תרופות ללא מרשם וטיפול בקרח.
 4. פגיעה בעצבים: לעתים רחוקות, במהלך ניתוח השתלה עלול להיפגע עצב סמוך באזור, אשר גורם לאובדן תחושה, עקצוצים, או תחושה לא נעימה באזורים שונים בפנים. ברוב המקרים הפגיעה זמנית וחולפת, אך במקרים חמורים עלולה להיות קבועה.

סיבוכים נדירים

 • כישלון קליטת שתל (Osseointegration): השתל לא נקלט כראוי לעצם הלסת ונכשל. במצבים כאלו, ייתכן צורך לחזור על התהליך לאחר תקופת החלמה.
 • דחיית שתל: תגובה נדירה מצד הגוף לחומר השתל (טיטניום או זירקוניה), העלולה לגרום לדלקת, אובדן עצם ואף לכישלון השתל.

דרכים להפחתת סיכונים ומניעה

אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שתוכל לנקוט למזעור הסיכונים בהשתלת שיניים הוא בחירה קפדנית של רופא שיניים מנוסה ומוסמך:

 1. מומחיות: העדף תמיד רופא שיניים שהוא מומחה לכירורגיה פה ולסת או מומחה לשיקום הפה, שעברו הכשרה ייעודית ומעמיקה בתחום השתלות השיניים.
 2. ניסיון: חשוב לבחור ברופא שביצע מספר ניכר של הליכי השתלות שיניים בהצלחה, בקש לראות תוצאות של מטופלים קודמים.
 3. שקיפות ומידע: רופא טוב יסביר לך על הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, יענה לשאלותיך בסבלנות, ויספק תכנית טיפול מפורטת בכתב.
 4. היגיינה וסטריליזציה: הקפד לוודא שהמרפאה מקפידה על סטנדרטים גבוהים של היגיינה וסטריליזציה של הכלים והציוד.

הנחיות לטיפול לאחר הניתוח

הקפדה על ההוראות של רופא השיניים לאחר הניתוח תסייע למנוע סיבוכים ולקדם החלמה מהירה:

 • תזונה רכה: מומלץ בימים הראשונים לאכול מאכלים רכים הנבלעים בקלות, ולא מזונות חמות מדי.
 • היגיינת פה: שמירה על ניקיון אזור ההשתלה ושאר הפה על פי הנחיות הרופא חשובה ביותר. 
 • שיכוך כאבים: הרופא ירשום תרופות נוגדות כאבים לשימוש לפי הצורך.
 • עישון: עישון פוגע בתהליך ההחלמה ומעלה משמעותית את הסיכון לסיבוכים וכישלון השתלים – הימנעות מעישון היא קריטית. 

גם עם נקיטת כל אמצעי הזהירות, לעיתים ישנם סיבוכים בלתי צפויים. חשוב לפנות לרופא השיניים בהקדם אם נתקלת באחד מהסימנים הבאים: כאבים שלא פוחתים או מתגברים, דימום ממושך, נפיחות קיצונית, קשיי פתיחת פה, חום גבוה, הפרשות מהאזור המנותח, טעם מתכתי, השתל מרגיש רופף, או כל סימן מחשיד אחר.

תהליך ההחלמה לאחר השתלת שיניים 

תהליך ההחלמה משתנה במידת מה מאדם לאדם וממורכבות ההשתלה שעבר, אך כקו מנחה כללי, הנה מה שניתן לצפות:

 • בימים הראשונים לאחר הניתוח: נפיחות, כאבים ואי נוחות הם תופעות נורמליות. חשוב להקפיד על מנוחה, תזונה רכה וקרה, הימנעות ממאמץ גופני, קירור האזור עם קומפרסים קרים, ושימוש במשככי כאבים על פי המלצת הרופא.
 • בשבוע-שבועיים הראשונים: הנפיחות הולכת ופוחתת והכאבים שוככים. אפשר בהדרגה לחזור לתזונה רגילה יותר, להקפיד על צחצוח ושימוש בחוט דנטלי, ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת לפחות עד להסרת תפרים (אם יש כאלה).
 • קליטת השתל בעצם (אוסאואינטגרציה): לאחר כשלושה-ארבעה חודשים (ולעתים יותר, תלוי באזור וסוג ההשתלה), השתל אמור להתאחות באופן מלא עם עצם הלסת ולהיות מספיק יציב כדי להתקין עליו את המבנה והכתר.
 • מעקב וביקורות: גם לאחר שמסתיים תהליך ההשתלה, יש צורך בביקורות סדירות אצל רופא השיניים ושיננית כדי לוודא שהכל תקין ולשמור על תפקוד ותחזוקה מיטביים של השתלים.

חשוב

 1. במהלך ההחלמה, במיוחד בימים הראשונים, מומלץ להימנע מעישון (כפי שיש להימנע באופן כללי בהקשר של השתלות שיניים), משתיית משקאות חמים, אלכוהול, ומאכלים קשים או חריפים.
 2. יש לפנות מיידית לרופא השיניים בכל מקרה של דימום ממושך, נפיחות שלא יורדת, כאבים עזים שלא פוחתים עם הזמן או החמרה במצב.

תחזוקה שוטפת והיגיינה של השתלות 

החדשות הטובות הן שהשתלות עצמן אינן מצריכות טיפולים מורכבים מיוחדים. עם זאת, שמירה על שגרת היגיינת פה קפדנית ויעילה היא קריטית להישרדות השתלים ולמניעת מחלות חניכיים וסיבוכים נוספים. הנה הטיפים החשובים ביותר:

צחצוח יסודי

פעמיים ביום עם מברשת שיניים רכה ומשחת שיניים עדינה. חשוב להצחצח גם בעדינות את קו החניכיים סביב השתלים ולהשתמש במברשות ייעודיות (מברשות בין-שיניות או מברשות חד-גדיליות) כדי להגיע למרווחים בין השתלים לשיניים ולמתחת למבנה.

חוט דנטלי

חיוני להסרת רובד חיידקי מהמרווחים בין השיניים/השתלים. מומלץ להשתמש בחוט דנטלי רחב (Super Floss) המקל על ניקוי יעיל סביב השתלים והמבנים.

מי פה

רצוי להשתמש במי פה אנטי-בקטריאליים ללא אלכוהול, המסייעים בחיטוי ובהפחתת דלקות חניכיים.

ביקורות סדירות

ביקורים אצל רופא השיניים ושיננית לצורך מעקב, ניקוי מקצועי עמוק, והדרכה בהיגיינת פה לפי הצורך. לרוב המטופלים מומלצות ביקורות תכופות יותר לאחר השתלת שיניים מאשר לאנשים ללא שתלים.

הפסקת עישון

אם לא הפסקת לפני ההשתלה, זהשוב לעשות את המאמץ, כי עישון פוגע בבריאות החניכיים, מעלה את הסיכון לזיהומים ודלקות סביב השתלים, ומפחית משמעותית את הסיכויים להצלחתם לאורך זמן.

רופא השיניים או השיננית ידריכו אותך לגבי הכלים והטכניקות המתאימות ביותר לניקוי השתלים שלך, ויתאימו תכנית מעקב אישית.

השתלת שיניים במקרים מיוחדים 

אמנם עבור רוב האנשים השתלות שיניים הן פתרון מצוין ובטוח, אך ישנם מקרים בהם נדרשת זהירות והתאמות מיוחדות לביצוע ההליך. מקרים מיוחדים כוללים:

השתלות שיניים אצל מעשנים

עישון כבד נחשב גורם סיכון משמעותי בהשתלות שיניים כיוון שהוא מגביר את הסיכון לזיהומים, פוגע בהחלמה, ומעלה את הסיכוי לכישלון השתלים. חשוב להפסיק לעשן באופן מוחלט לפני ההשתלה ולהימנע מעישון גם לאחר מכן כדי לשפר את סיכויי ההצלחה.

השתלות שיניים במחלות חניכיים

מחלת חניכיים פעילה מהווה התוויית נגד להשתלת שיניים. יש לטפל במחלה ולהביא אותה למצב יציב לפני ביצוע השתלות. לאחר ההשתלה, אנשים שסבלו בעבר ממחלות חניכיים מצויים בקבוצת סיכון מוגבר לפיתוח דלקות סביב השתלים (פרי-אימפלנטיטיס), ולכן מחייבים מעקבים תכופים והקפדה יתרה על היגיינה.

השתלות שיניים בסוכרת

סוכרתיים נוטים יותר לפתח זיהומים ולסבול מהחלמה איטית יותר של פצעים. טרם השתלת שיניים, חשוב שמחלת הסוכרת תהיה מאוזנת לאורך זמן (רמות סוכר בדם ורמות המוגלובין מסוכרר תקינות). רופא השיניים יתאים את הטיפול בצורה זהירה יותר ולעיתים יעזר ברופא מומחה לרפואת הפה לטיפול בסוכרתיים.

הצורך בהשתלת עצם כתנאי מקדים

במקרים של אובדן עצם משמעותי, לא תמיד יש בסיס יציב להשתלת השיניים. במקרים כאלה, תידרש תחילה פרוצדורה של השתלת עצם כדי לבנות מחדש נפח מספק של עצם הלסת. יש מגוון טכניקות ושיטות להשתלות עצם עם חומרים שונים, והרופא יתאים את השיטה האידיאלית לכל מקרה.

סיכום 

השתלות שיניים יכולות לשנות חיים. הן משחזרות את היכולת לאכול בנוחות, לחייך בביטחון, ומשפרות באופן דרמטי את איכות החיים. אם איבדת שן או מספר שיניים, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר. ההשקעה בטיפול שיקומי מתקדם מחזירה את עצמה לאורך שנים. מאמר זה סקר את היתרונות של השתלות שיניים, תהליך ההשתלה, האתגרים האפשריים, והטיפול הנכון לאחר מכן. קבלת ההחלטה על השתלות שיניים צריכה להיות מושכלת ומבוססת על מידע אמין. היוועצו עם רופא שיניים מומחה ומנוסה שיסייע לכם להבין אם טיפול זה מתאים לכם, יתאים תוכנית טיפול אישית, ויבנה יחד אתכם את המסע לעבר חיוך בריא, מלא, ויפהפה.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן