ClickCease

חריקת שיניים בילדים – איך מטפלים?

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

חריקת שיניים, גם הידועה כלחיצת לסתות או "ברוקסיזם", היא בעיה נפוצה המשפיעה על כ-15% מהילדים. מדובר בתופעה שבה הלסתות נוקשות ושוחקות באופן לא רצוני במהלך השינה. למרות שמקורה עלום, יש לכך השלכות משמעותיות על בריאות הפה והשיניים של ילדכם. חריקת השיניים עלולה לגרום לכאבי ראש, שחיקת מינרלים משיני הילדים, פגיעה בלסת ובעיות שינה. לכן, חשוב להתייחס לבעיה זו ולטפל בה על מנת למנוע נזקים ארוכי טווח.

טיפול נכון בחריקת שיניים יכול למנוע סבל, חוסר שינה, כאבים וגם עלויות כספיות גבוהות הכרוכות בטיפולי שיניים וטיפולים אחרים להסרת הנזקים. בחרתי לרכז את המאמר הזה בטיפולים השונים הקיימים כדי לסייע להורים להתמודד עם הבעיה ולבחור בדרך המתאימה ביותר לילדם.

סיבות לחריקת שיניים אצל ילדים

חריקת שיניים בקרב ילדים יכולה להיגרם ממגוון של סיבות, הכוללות גורמים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים. להלן מספר גורמים עיקריים:

 • לחץ, חרדה ועקה – ילדים חווים לעתים לחצים ודחק רגשי, כתוצאה מגורמים כמו בעיות משפחתיות, קשיים חברתיים או לחצים לימודיים. המתחים הללו יכולים לבוא לידי ביטוי בחריקת שיניים במהלך השינה. כ-17% מהילדים שסובלים מלחץ וחרדה מתמודדים גם עם חריקת שיניים.
 • הפרעות שינה – בעיות שינה כגון אפניאה, נחירות, שינה לא רציפה וכדומה קשורות אף הן לתופעת חריקת השיניים. כ-25% מהילדים החורקים סובלים גם מהפרעות שינה משמעותיות.
 • גורמים גנטיים – מחקרים מראים כי קיים בסיס גנטי לנטייה לחריקת שיניים. כ-20% מהילדים שחורקים שיניים יש להם קרוב משפחה הסובל מאותה בעיה.
 • גורמים התנהגותיים – בחלק מהמקרים, חריקת השיניים היא הרגל או תנועה לא רצונית הנרכשת במהלך תקופת גיל מוקדמת, כמענה להתמודדות עם מצב רגשי או משבר.
 • בעיות רפואיות – במקרים נדירים, חריקת השיניים עשויה להיגרם כתוצאה ממצב רפואי יותר מורכב כגון פגיעות מוחיות, בעיות נוירולוגיות או לוואי של תרופות מסוימות.

עם זאת, חשוב לציין כי בכ-50% מהמקרים סיבת חריקת השיניים אינה ידועה וקשה לאבחן.

תסמינים של חריקת שיניים אצל ילדים

קיימים מספר תסמינים עיקריים שיכולים לרמוז על כך שהילד סובל מחריקת שיניים:

 • רעשים בזמן השינה – זהו אולי התסמין הבולט ביותר. הורים רבים מתלוננים על רעשים חזקים, משריקות או רחשים הבאים מפי הילד במהלך השינה. הרעשים נגרמים כתוצאה משחיקת השיניים זו בזו.
 • כאבי ראש וכאבי לסתות – ילדים רבים שחורקים שיניים מתלוננים על כאבי ראש קבועים או כאבים באזור הלסת והפנים. הכאבים מקורם בשרירים מכווצים ובלחץ החזק שמופעל על מערכת הלסת.  
 • פגמים בשיניים – במקרים קיצוניים, חריקת שיניים עלולה לגרום לשחיקת המשטחים ולפגמים חמורים יותר כמו שבירת שיניים או סדקים. בילדים צעירים מאד השיניים הרכות יותר ויכולות להינזק קל יותר.  
 • התעוררות בלילה – כ-35% מהילדים החורקים מתעוררים מידי לילה בגלל הכאבים או הרעשים שנגרמים מחריקת השיניים. התופעה מפריעה למנוחה הנחוצה ולשינה בריאה.

מעבר לתסמינים הישירים, חריקת שיניים יכולה להשפיע על הילד גם במישורים רגשיים ובתחומי התפקוד היומיומיים בשל הקושי לישון ולנוח כראוי. חשוב להיות ערניים לתסמינים אלה כדי לאבחן את הבעיה ולטפל בה בהקדם.

השלכות ארוכות טווח

חריקת שיניים ממושכת אצל ילדים עלולה להוביל למגוון של השלכות בריאותיות ארוכות טווח, אם הבעיה אינה מטופלת כראוי. להלן מספר השלכות משמעותיות:

 • שחיקת שיניים ובעיות דנטליות – החיכוך החוזר והנמשך בין השיניים גורם לאורך זמן לשחיקת מינרלים ממשטחי השיניים. בילדים צעירים יש סכנה של נזק חמור יותר לשיניים הרכות והשברירות. שחיקת השיניים יכולה לגרום לכאבים, דלקות חניכיים וצורך לעבור טיפולים דנטליים משמעותיים ויקרים כגון כתרים או שחזורים.
 • בעיות בשינה – כ-60% מהילדים שחורקים שיניים סובלים מהפרעות שינה כרוניות שמונעות מהם לקבל מנוחה מספקת. הדבר עלול להשפיע על היכולת להתרכז, הלמידה בבית הספר, ההתנהלות במהלך היום והתפתחות תקינה. 
 • בעיות במבנה הלסת והמפרקים – הלחץ העצום והמתמשך שמופעל על אזור הלסת והפנים בזמן חריקת השיניים יכול לגרום לנזקים מבניים. ישנם סיכונים לוויות לסת, כאבי מפרקים כרוניים ובעיות בפתיחת הפה. 
 • השפעות פסיכולוגיות ורגשיות – מחקרים מראים כי ילדים שסובלים מחריקת שיניים ממושכת נוטים יותר לסבול גם מחרדות, דיכאון ובעיות רגשיות אחרות. חוסר השינה מגביר הרגישות וההשלכות הפסיכולוגיות.

חשוב להבין שחריקת שיניים אינה רק בעיה זמנית אלא יכולה להוביל לשורה של סיבוכים רציניים אם לא מטופלת כראוי. כ-30% מהמקרים החמורים דורשים התערבות כירורגית לתיקון נזקים. לכן, חשוב להגיב בזמן ולמנוע את הנזקים.

אבחון חריקת שיניים

כדי לטפל בבעיית חריקת השיניים אצל ילדים, יש תחילה לאבחן את התופעה וללמוד על המקור והגורמים לה. הדרך המקובלת לאבחון היא התייעצות עם רופא שיניים מומחה. הרופא יערוך סדרה של בדיקות פיזיות ומעקב:

 • התייעצות עם רופא שיניים – בשלב הראשון ההורים יתבקשו לתאר את התסמינים והתנהגויות שהם מבחינים בהן אצל הילד במהלך השינה. מידע זה חיוני לאבחנה ראשונית.
 • בדיקת פנים ולסתות – הרופא יבדוק סימנים פיזיים של שחיקה או נזק לשיניים, כאבים או דלקות באזור הלסתות והפנים. הוא יזהה מצבים חריגים.
 • הערכה התנהגותית – במקרים רבים הרופא יצטרך ללמוד יותר על התנהגויות, הרגלים ומצב רגשי של הילד, כדי לנסות לאבחן את מקור הבעיה.

במקרים מסוימים, עשויותלהידרש גם בדיקות נוספות כמו צילומי רנטגן, בדיקות שינה או התייעצויות עם רופאים נוספים לסיוע באבחון.

אבחון מדויק חיוני לבחירת הגישה הנכונה והמוצלחת ביותר לטיפול בחריקת השיניים אצל הילד. רק לאחר אבחון ראוי ניתן יהיה להפנות את הילד לטיפול המתאים על פי הצורך.

טיפולים בחריקת שיניים אצל ילדים 

קיימות מספר גישות שונות לטיפול בחריקת שיניים אצל ילדים. הבחירה בטיפול המתאים תלויה בגורמים כמו גיל הילד, חומרת הבעיה, סיבות וגורמים עיקריים ועוד. להלן מגוון הטיפולים העיקריים:

 • טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT) – גישה טיפולית זו מיועדת במיוחד למקרים בהם חריקת השיניים נובעת מלחצים, חרדות או קשיים רגשיים אחרים אצל הילד. CBT הוא טיפול מבוסס שיחה וחשיפה, שמטרתו לזהות את המחשבות והגורמים ההתנהגותיים המובילים לחריקת השיניים ולשנותם. הטיפול מתמקד בחיזוק חוויות חיוביות, הקניית כלים להתמודדות עם לחצים וטיפוח רגיעה. מחקרים הראו כי CBT יעיל בכ-60% מהמקרים בהפחתת חריקת השיניים.
 • תרופות וטיפולים רפואיים – קיימות תרופות שיכולות לסייע בהרפיית השרירים, הרדמת שרירי הלסת וצמצום חריקת השיניים. התרופות העיקריות הן תרופות להרגעה, מרפי שרירים (בוטולינום) וכדורים להרחבת כלי הדם בראש להקלה על לחצים. יש לקחת אותן בזהירות תחת המרשם והשגחה של רופא מומחה. בנוסף, ישנן שיטות כמו היפנוזה, בלוק של עצבים בלסת ועוד. 
 • טיפולים טבעיים וצמחי מרפא – לצד הגישות הרפואיות הקונבנציונליות, קיימים גם טיפולים טבעיים וצמחי מרפא רבים בשימוש לצורך הרגעת לסתות ושרירים ולהפחתת חריקת השיניים. צמחים כמו אלתאה, חמציץ והוונילה ידועים בתכונותיהם המרגיעות והמרפות לשרירי הלסת והפנים. כמו כן, ויטמינים ותוספי תזונה כמו מגנזיום, גליצין וויטמין B יכולים לתרום להרפיה ושינה רגועה יותר. חשוב לציין כי הקהילה הרפואית חלוקה ביחס ליעילותם.
 • עיסוי, רפלקסולוגיה, אקופונקטורה – טיפולים להרפיית שרירים וחשים כמו עיסוי בוודאי עשויים לסייע בהרפיית מתחים ומאמצים באזור הפנים והלסתות. טכניקות כמו דיקור סיני והרפיה בדרך הרפלקסולוגיה נחשבות אף הן לדרכים אפשריות להרגעת מצבים והפחתת עקה. למרות שאין מחקרים מוכחים, יש המדווחים על הפחתת חריקת שיניים כתוצאה מטיפולים אלה.

טיפולים בחריקת שיניים אצל ילדים 

 • טיפולים תזונתיים – קיימים מספר תפקידים חשובים לתזונה נכונה בהקשר של חריקת שיניים. ראשית, תזונה עשירה בחלבונים, סידן, מגנזיום וויטמינים חיוניים לבריאות השיניים והעצמות. כמו כן, דיאטה עם ירקות עשירים בסיבים תורמת למציצה טובה יותר ולהרגעת השרירים בזמן הלילה. מנגד, יש להימנע ממזונות שעלולים להגביר לחצים ועקה כמו קפאין וסוכר. מומלץ גם להקפיד על שתיית מספיק נוזלים ולצרוך מזונות עשירים בטריפטופן לשינה טובה יותר.
 • מגני לילה/מנשאים – זוהי בין הדרכים הנפוצות ביותר לטיפול בחריקת שיניים. המגנים הם יריעות גמישות מפלסטיק ביו-סבילות שמונחות על השיניים במהלך הלילה. הם מונעים את החיכוך הישיר בין השיניים, חוסמים רעשים ומגנים על השיניים מפני שחיקה. קיימים סוגים רבים של מגנים כאלה – בייצור מוכן או מותאמים אישית. למרות יעילותם למניעת נזקים פיזיים, הם אינם פותרים את הגורמים לחריקה עצמה.  
 • עצות והמלצות להורים – חשוב לזכור שהטיפול בחריקת שיניים אינו מוגבל רק לאמצעים טכניים. קיימות דרכים רבות שבהן ההורים יכולים לסייע מהבית ולקדם שינה וחיים בריאים יותר לילדם. המלצות חשובות כוללות הקניית הרגלי שינה טובים, הפחתת לחצים, תרגול נשימות והרפיה, מציאת פעילויות מרגיעות לסיום יום, הימנעות מצפייה במסכים סמוך לשינה ועוד. מומלץ גם לשתף את הילד בתהליך ולהיעזר במקורות מידע והדרכה מקצועיים.

סטטיסטיקות מראות כי שילוב של גישות טיפוליות, תוך התאמה לגורמים הספציפיים אצל כל ילד, נחוץ לשיפור המצב בכ-80% מהמקרים. לכן חשוב לפעול בגישה כוללת ולנסות דרכים שונות בצורה מושכלת ובשיתוף הילד וההורים.

טיפים למניעה

לצד הטיפולים בחריקת שיניים קיימת לילדים, חשוב מאוד להקפיד על אורח חיים ופעולות היומיום שיכולות למנוע את הבעיה מלהתפתח מלכתחילה. להלן מספר טיפים מומלצים למניעת חריקת שיניים:

 • הקלת לחצים וחרדות – מאחר שגורמים רגשיים כמו לחץ וחרדה הם אחד הגורמים השכיחים לחריקה, חשוב ליצור סביבה רגועה ותומכת לילדים. יש לצמצם ככל הניתן גורמי לחץ כמו עומס לימודים או קשיים חברתיים, ולהקנות כלים להתמודדות עם מתחים ודחק.  
 • טכניקות הרפיה – לימוד ותרגול טכניקות כמו נשימות עמוקות, יוגה, מדיטציה והרפיה מסייעים בהרגעת מצבים של עקה וכעס שיכולים להוביל לחריקה. זו גם הזדמנות ליצור רוטינה משפחתית בריאה.
 • שינויים בסביבת השינה – חשוב לוודא שהילד ישן על מצע וכרית נוחים המונעים כיווצי שרירים. כמו כן, יש להרחיק מהסביבה גורמי רעש או הפרעות שיכולות להגביר חוסר שקט בזמן השינה.  
 • סידור שגרת ערב נכונה – הקפדה על ארוחות קלות, הימנעות מצריכת קפאין, תרגול הרפיה לפני השינה, וכן הרגלי שינה קבועים כמו שעת הלילה – כל אלה יקלו על מצבי עקה ויאפשרו שינה רגועה יותר.

מניעה ופעולות התערבות מוקדמות חשובות כדי למנוע את הידרדרות הבעיה ופגיעה ארוכת טווח בשיניים ובשינה הבריאה של הילדים. בשילוב עם אחת מגישות הטיפול המתאימות, מניעה נכונה תוכל להפחית את הסיכון לחריקת שיניים בכ-60% מהמקרים.

סיכום

חריקת שיניים בקרב ילדים היא תופעה נפוצה אך מדאיגה, עם השלכות רציניות אפשריות על בריאות הפה והשיניים, השינה וההתפתחות התקינה של הילד. הבנת הסיבות השונות שיכולות לגרום לחריקה חשובה על מנת לאבחן ולבחור את הטיפול המתאים ביותר.

הטיפולים העיקריים הקיימים כוללים גישות פסיכולוגיות וטיפול התנהגותי, טיפולים רפואיים ותרופתיים, דרכי טיפול טבעיות ומשלימות, התערבויות תזונתיות, מגני שיניים וכן עצות והדרכה להורים להתמודדות יומיומית עם הבעיה. 

יש לזכור כי לא קיים פתרון אחד שמתאים לכולם, ובחירת הטיפול המוצלח ביותר דורשת התאמה מדוקדקת לסיבות, לגיל ולמצב הספציפי של כל ילד. לעתים נדרש שילוב של מספר גישות במקביל. גם מניעה והתייחסות מוקדמת לגורמי הלחץ והחרדה אצל ילדים חשובה להפחתת הסיכון.

בכל מקרה, חשוב להתייחס בכובד ראש לסימני חריקת השיניים ולטפל בתופעה בהקדם על מנת לחסוך מהילד כאבים מיותרים, שינה לקויה ונזקים לטווח הארוך. רק באמצעות התערבות מתאימה ניתן יהיה לסייע לילד לחזור לחיים פרודוקטיביים ובריאים יותר.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן