טיפולי שיניים בהריון – טיפול שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון – טיפול שיניים בהריון

תקופת ההיריון הינה תקופה שבה גוף האישה עובר אין ספור שינויים ביולוגיים והורמונליים, כתוצאה מכך, על האישה להיערך לקראת התקופה ולדעת מה השפעתם על גופה בכל הנוגע לתחומי הרפואה השונים.

כידוע, תקופת ההיריון מתחלקת ל-3 חלקים שונים, כשבכל טרימסטר ישנן הנחיות שונות בכל הקשור לסוגי טיפולי השיניים שניתן לבצע: בתקופת הטרימסטר הראשון עדיף להימנע מלעבור טיפולי שיניים ולאו דווקא בשל הסכנה לפגיעה בהיריון עצמו (שאינה קיימת בתקופה הזו), אלא בשל היותה של התקופה מלאה בלא מעט בחילות שעלולות להפריע למהלך הטיפולים.

טיפולי שיניים בהריון – ישנה חשיבות גבוהה לטיפול עדין ככל הניתן

תקופת הטרימסטר השני (לאחר 12 שבועות מתחילת ההיריון) היא התקופה האידאלית למעבר טיפולי השיניים ועל כן עדיף להיערך מראש ולדחות או לתכנן את טיפולי השיניים לתקופה הזו.
בתקופת הטרימסטר השלישי מומלץ מאוד שלא לעבור טיפולי שיניים, בעיקר אלו הכרוכים בשכיבה ממושכת על הגב. אם אין דרך להימנע מכך, מומלץ יהיה לעבור את הטיפול עם לא מעט הפסקות לצורך אוורור הריאות והטלת שתן.

בכל הנוגע לשימוש בחומרים מטשטשים בהיריון, ידוע כי שימוש בחומרים דוגמת גז צחוק או תרופות מסוימות לא מומלצים בתקופה זו, שכן ישנם דיווחים על כך שהשימוש יכול לגרום להפלות. אומנם אין לכך הוכחה ניצחת עדיין, אך תמיד יהיה כדאי להתייעץ עם הרופא בנוגע לזריקות הרדמה, אלחוש, שימוש בגז צחוק או נטילת כדורים כאלו ואחרים.

דף הבית » טיפולי שיניים בהריון – טיפול שיניים בהריון

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

תוכן עניינים

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

טיפול שורש

מתי יש צורך לעבור טיפול שורש? עששת מתמשכת שלא טופלה בזמן גורמת להרס נרחב של חומר שן ובפגיעה בחלק העצבי של השן. תהליך זה מלווה

קרא עוד »

ביטוח שיניים

השיניים שלנו הן כרטיס הביקור שלנו מאחר וכל רושם ראשוני מתחיל בחיוך רחב שמצריך חשיפת שיניים. אם השיניים שלנו לא יהיו בריאות הן גם יראו

קרא עוד »