ClickCease

טיפולי שיניים בהרדמה מבוגרים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

טיפולי שיניים בהרדמה מבוגרים הם אחד מהשירותים החשובים והמשמעותיים בתחום הרפואה הדנטלית עבור אנשים בגיל מבוגר. הרדמה לטיפולי שיניים יכולה להיות מקומית או כללית, והיא מאפשרת לבצע טיפולי שיניים מורכבים ומקיפים בצורה בטוחה ונוחה עבור החולה. 

נתונים מראים כי בישראל, כ-30% מהאוכלוסייה מעל גיל 65 סובלים מחוסר שיניים מלא, ו-65% סובלים מאובדן שיניים חלקי. הצורך בטיפולים שיניים מקיפים עבור אוכלוסייה זו הולך וגדל, כאשר חלק ניכר מהם זקוקים להרדמה כדי להתמודד עם מצבים רפואיים מורכבים, חרדות מטיפולי שיניים או מוגבלות פיזית.

הרדמה לטיפולי שיניים מאפשרת לבצע פרוצדורות כגון: עקירות, שיקום שיניים, טיפולי שורש, התקנת חלקי שיניים תותבים ועוד. היא מספקת הקלה על כאבים, מונעת דלקות ומסייעת בשמירה על בריאות הפה והשיניים של מבוגרים. כמו כן, היא יכולה לשפר את האסתטיקה של החיוך ולהגביר את הביטחון העצמי.

מאמר זה נועד לספק מידע מקיף על טיפולי שיניים בהרדמה עבור מבוגרים, כולל הסברים על סוגי ההרדמה, תהליך הטיפול, היתרונות והשפעות, נגישות ואפשרויות מימון. המטרה היא להנגיש מידע חשוב זה עבור מבוגרים הזקוקים לשירותים אלה, על מנת לסייע להם לקבל החלטות מושכלות לגבי בריאות השיניים שלהם.

סוגי הרדמה לטיפולי שיניים 

כאשר מדברים על טיפולי שיניים בהרדמה עבור מבוגרים, ישנם שני סוגים עיקריים של הרדמה המשמשים: הרדמה מקומית והרדמה כללית.

הרדמה מקומית היא השיטה השכיחה יותר בטיפולי שיניים. היא מבוצעת באמצעות הזרקת תרופה אנסתטית במקום הספציפי בפה שצריך להרדים. הרדמה מקומית מאפשרת לבצע טיפולים כגון: עקירות שיניים, טיפולי שורש, התקנת חלקי שיניים ועוד. יתרונותיה הם שהיא בטוחה, פשוטה לביצוע ומאפשרת למטופל להישאר ער ומודע במהלך הטיפול. 

לעומת זאת, הרדמה כללית מביאה למצב של אובדן הכרה מלא של המטופל. היא מבוצעת באמצעות הזלפת תרופות אנסתטיות ומשכיות דרך וריד, ומביאה למצב של שינה עמוקה. הרדמה כללית מתאימה למקרים של טיפולים שיניים מורכבים וארוכים, כאשר יש צורך במתן טיפול נרחב בבת אחת. היא גם מומלצת עבור מטופלים שסובלים מחרדות קשות מטיפולי שיניים או מוגבלויות פיזיות המקשות על ביצוע הטיפול בהרדמה מקומית.

על פי נתונים, כ-10% מהמבוגרים בישראל מקבלים טיפולי שיניים בהרדמה כללית. הסיבות השכיחות להרדמה כללית כוללות: טיפולים מקיפים ונרחבים, מצבים רפואיים מורכבים, פחד/חרדה קשה מטיפולי שיניים ומוגבלות פיזית. בנוסף, מבוגרים החווים כאבים חזקים או דלקות חריפות בפה יכולים להזדקק להרדמה כללית לשם הטיפול. 

האם מבוגר יזדקק להרדמה מקומית או כללית תלוי במספר גורמים: סוג הטיפול הנדרש, מצב בריאותי, רמת החרדה מהטיפול והאם קיימים קשיים פיזיים המקשים על ביצוע הטיפול בהרדמה מקומית. רופא השיניים יעריך את המצב ויקבע את סוג ההרדמה המתאים ביותר.

הרדמה לשיניים למבוגרים – תהליך וטיפול 

בעת הצורך בטיפולי שיניים מורכבים או נרחבים עבור מבוגרים, תהליך ההרדמה מהווה שלב חשוב ומקדים. הכנה מוקדמת והערכה יסודית של המצב הרפואי של המטופל הם חיוניים להבטחת ביצוע הטיפול בצורה בטוחה ויעילה.

לפני ביצוע ההרדמה, המטופל יעבור בדיקות רפואיות שונות כדי להעריך את מצבו הבריאותי, לזהות סיכונים פוטנציאליים ולקבוע את התוכנית הטיפולית המתאימה ביותר. בדיקות אלה יכללו: בדיקה גופנית, בדיקות דם, צילומי אבחון של השיניים והלסת, ובחינה של היסטוריה רפואית והתניות רפואיות אחרות.

לאחר מכן, המטופל יקבל הסבר מפורט על תהליך ההרדמה, הסיכונים והתוצאות הצפויות. רופא השיניים או הצוות הרפואי יתרגמו את המידע למונחים פשוטים ויענו על כל השאלות והדאגות של המטופל. רק לאחר קבלת הסכמה מדעת מפורשת יתחיל הטיפול בהרדמה.

הצוות הרפואי המטפל בהרדמה יורכב מרופא שיניים מומחה, אנסטזיולוג מוסמך ואחיות מרדימות. הם יספקו פיקוח ומעקב הדוק לאורך כל הליך ההרדמה וישתמשו במערכות ניטור מתקדמות כדי לעקוב אחר סימני החיוניים של המטופל. 

לאחר ביצוע הטיפולים השיניים בהרדמה, המטופל יישאר תחת מעקב וטיפול. הצוות המטפל ידאג להקלה על כאבים, מניעת דלקות ולהבטחת התאוששות מהירה. במהלך התקופה שלאחר ההרדמה, המטופל יקבל הנחיות ברורות לגבי טיפול בעצמו ויוזמן לביקורות מעקב.

נתונים מצביעים על כך שכ-95% ממקבלי טיפולי שיניים בהרדמה מדווחים על חוויה חיובית ושביעות רצון גבוהה מהטיפול. זאת בזכות הצוות המקצועי, ההכנה המוקדמת, מעקב צמוד ודאגה לנוחות ובטיחות המטופל. מבוגרים רבים שחשו חרדה עזה מטיפולי שיניים בעבר מדווחים על שינוי משמעותי בגישתם לאחר חוויה חיובית של טיפול בהרדמה.

אחד האתגרים המרכזיים בטיפול בהרדמה למבוגרים הוא התמודדות עם תופעות לוואי אפשריות, כגון: בחילות, סחרחורות, כאבי ראש או תגובות אלרגיות. הצוות המטפל מומחה בזיהוי וטיפול מהיר בתופעות אלה, כך שהמטופל יוכל להתאושש בצורה מהירה ובטוחה.

יתרונות והשפעות של טיפולי שיניים בהרדמה למבוגרים

קבלת טיפולי שיניים בהרדמה יכולה להיות בעל השפעות מהותיות על איכות החיים של מבוגרים. מחקרים מראים כי שיפור בבריאות הפה והשיניים משפר באופן ניכר את הרווחה הכללית, התפקוד היומיומי והביטחון העצמי של האדם.

אחד מהיתרונות הבולטים של טיפולי שיניים בהרדמה הוא השיפור באסתטיקה ובחיוך. באמצעות טיפולים כגון: שיקום שיניים, עיצוב חניכיים, עיקור כתמים ועוד, ניתן להשיג חיוך יפה ונמרץ יותר. מחקרים מצאו שיפור משמעותי בביטחון העצמי ובאיכות החיים החברתית של מבוגרים שעברו טיפולים אלה.

בנוסף, טיפולי שיניים מקיפים בהרדמה תורמים רבות לשיפור התפקוד והיכולות הפיזיות של מבוגרים. הם מאפשרים שיקום נרחב של מערכת הלעיסה, שיפור בדיבור ובבליעה, ובכך משפרים את האכילה, הבליעה והתזונה. במקרים של אובדן שיניים, התקנת חלקי שיניים תותבים יכולה להחזיר את התפקוד התקין של הפה והלסת.

מחקרים מראים שמבוגרים עם בעיות בבריאות הפה נוטים לסבול מבעיות בריאותיות נוספות, כגון: מחלות לב, סוכרת, שבץ מוחי ודלקות כרוניות. טיפולי שיניים מקיפים בהרדמה יכולים להוביל לשיפור בבריאות הכללית, על ידי מניעת ומיגור של מחלות חניכיים ושיניים, וכן שימור והארכת חיי השיניים.

חרדה וחשש מטיפולי שיניים הם מכשול משמעותי עבור רבים מהמבוגרים. הרדמה לטיפולי שיניים מאפשרת להתמודד עם חרדות אלה בצורה בטוחה ונעימה, ומסייעת בהפחתת הפחד והסבל הכרוכים בטיפול. מחקרים מראים שמבוגרים רבים דיווחו על שיפור משמעותי באיכות החיים ובפעילות היומיומית לאחר קבלת טיפולי שיניים בהרדמה.

על פי נתונים, כ-70% ממבוגרים המקבלים טיפולי שיניים בהרדמה מדווחים על שיפור באסתטיקה ובמראה החיוך, ו-80% מדווחים על שיפור בתפקוד הלעיסה והבליעה. כ-65% מהם דיווחו על הקלה ניכרת בחרדות מטיפולי שיניים ושיפור באיכות החיים הכללית.

נגישות ואפשרויות מימון לטיפולי שיניים בהרדמה

למרות היתרונות המשמעותיים של טיפולי שיניים בהרדמה עבור מבוגרים, נגישות והנגשה של שירותים אלה עדיין מהווים אתגר עבור חלק ניכר מהאוכלוסייה.

הנתונים מראים כי כ-25% מהמבוגרים בישראל אינם מקבלים את כל הטיפולים השיניים הנדרשים להם, בעיקר עקב עלויות גבוהות. המחירים הממוצעים של טיפולים דנטליים בהרדמה נעים בין 2,000 ל-10,000 ש"ח, בהתאם לסוג הטיפול ורמת המורכבות.

כדי להנגיש את השירותים הללו, ישנן מספר אפשרויות מימון: ביטוחי בריאות פרטיים, תכניות שיניים של קופות החולים והטבות ממשלתיות. למשל, תכנית "שן" של משרד הבריאות מעניקה סיוע לאזרחים ותיקים בעלות חלק מהטיפולים השיניים, כולל הרדמה. 

בנוסף, קיימות תוכניות תשלום מדורגות המאפשרות למטופלים לפרוס את התשלום על פני תקופה ארוכה יותר. חלק מרופאי השיניים המומחים מציעים הסדרים כאלה במרפאותיהם. 

מחקרים מראים כי כאשר מבוגרים נחשפים למגוון האפשרויות למימון ולתמיכה בטיפולי שיניים, הם נעשים מעורבים יותר בטיפול בבריאות הפה שלהם. לכן, הנגשת המידע והאפשרויות למימון הינה חיונית.

נתונים נוספים מצביעים על פערים בנגישות השירותים בין אזורים גיאוגרפיים שונים. בפריפריה ובאזורי הפריפריה החברתית, זמינות והנגישות של רופאי שיניים מומחים המספקים טיפולים בהרדמה נמוכה יותר בהשוואה למרכז הארץ. המדינה פועלת להרחבת הנגישות באזורים אלה, אך עדיין קיים צורך משמעותי בהשקעה נוספת.

בנוסף להיבטי המימון והנגישות, חשוב להדגיש את חשיבות האסדרה והפיקוח על טיפולי שיניים בהרדמה. קיימים תקנים רפואיים מחמירים, נהלים ברורים והסדרה ממלכתית של הפעילות, על מנת להבטיח את בטיחות המטופלים ואיכות הטיפול. רופאי שיניים ואנסטזיולוגים מחויבים בהכשרה מקצועית מתאימה ובעמידה בסטנדרטים אתיים גבוהים.

בסיכום, אם כי קיימים אתגרים בנגישות ובמימון של טיפולי שיניים בהרדמה עבור מבוגרים, ישנן אפשרויות רבות הן ברמה הפרטית והן ברמה הציבורית לקבלת סיוע והנגשת השירותים הללו. המודעות והמעורבות של המבוגרים, בשילוב עם הרחבת השירותים והתמיכה הממשלתית, יכולים להוביל לשיפור משמעותי בנגישות ובאיכות הטיפול.

סיכום והמלצות 

טיפולי שיניים בהרדמה עבור מבוגרים הינם שירות חיוני ובעל השפעות משמעותיות על בריאות הפה, התפקוד היומיומי ואיכות החיים של האוכלוסייה המבוגרת. הרדמה מקומית או כללית מאפשרת ביצוע טיפולים מורכבים ונרחבים בצורה בטוחה ונעימה יותר עבור המטופלים.

המאמר סקר את סוגי ההרדמה, תהליך הטיפול, היתרונות והשפעות החיוביות, וכן את הנגישות והאפשרויות למימון טיפולים אלה. נמצא כי טיפולי שיניים בהרדמה יכולים לשפר באופן ניכר את האסתטיקה, התפקוד והבריאות הכללית של מבוגרים, תוך הקלה על חרדות ופחדים מטיפולים דנטליים.

על כן, מומלץ למבוגרים להיות מעורבים ופרואקטיביים בטיפול בבריאות השיניים שלהם, לחקור את האפשרויות הקיימות ולבקש ייעוץ מרופא שיניים מומחה. בנוסף, יש צורך בהרחבת הזמינות והנגישות של שירותי שיניים בהרדמה ברחבי הארץ, תוך הגברת התמיכה הממשלתית והפרטית. מימוש צעדים אלה יסייע למבוגרים רבים יותר ליהנות מהיתרונות החשובים הללו.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן