טיפולי שיניים בהריון

תקופת ההיריון היא תקופה בה גוף האישה עובר אין ספור שינויים ביולוגיים והורמונליים, כתוצאה מכך, על האישה להיערך לקראת התקופה ולדעת מה השפעתם על גופה בכל הנוגע לתחומי הרפואה השונים. למשל, בתחום רפואת השיניים – נשים בהיריון מתקדם לא תוכלנה לעבור הרדמה מלאה.

במאמר זה נסקור מתי כדאי לעבור טיפולי שיניים במהלך תקופת ההיריון, אלו תגובות ביולוגיות עלולות להתפתח כתוצאה מהטיפולים, ממה כדאי להיזהר ובעצם – כל פרט שחשוב לדעת בנושא.

בחירת תקופה ההיריון הנכונה למעבר טיפולי שיניים

תקופת ההיריון מתחלקת ל-3 חלקים שונים: הטרימסטר הראשון, השני והשלישי. הטרימסטר הראשון הוא עשרת השבועות הראשונים להיריון, הטרימסטר השני הוא משם ועד לחודשיים שלושה הסמוכים להיריון עצמו, אז גם מתחיל לו הטרימסטר השלישי.

בתקופת הטרימסטר הראשון עדיף להימנע מלעבור טיפולי שיניים ולאו דווקא בשל הסכנה לפגיעה בהיריון עצמו (שאינה קיימת בתקופה הזו), אלא בשל היות התקופה מלאה בלא מעט בחילות שעלולות להפריע למהלך הטיפולים.
תקופת הטרימסטר השני (לאחר 10 שבועות מתחילת ההיריון) היא התקופה האידאלית למעבר טיפולי השיניים ועל כן עדיף להיערך מראש ולדחות או לתכנן את טיפולי השיניים לתקופה הזו.

בתקופת הטרימסטר השלישי מומלץ מאוד שלא לעבור טיפולי שיניים, בעיקר אלו הכרוכים בשכיבה ממושכת על הגב. אם אין דרך להימנע מכך, מומלץ יהיה לעבור את הטיפול עם לא מעט הפסקות לצורך אוורור הריאות והטלת שתן.

תגובות ביולוגיות הקשורות לשיניים בזמן ההיריון

רקמות החניכיים עלולות להתעבות ולהתנפח כתוצאה מההורמון הפעיל בזמן ההיריון והאחראי על עיבוי דופן הרחם גם במקרים של דלקות חניכיים קלות במיוחד (כאלו שאפילו לא מצריכות טיפול ממשי).

על מנת להימנע מהחמרה של המצב, עלינו להקפיד מאוד על צחצוח השיניים וסילוק האבנית מהן באמצעות שיננית. טיפולי חניכיים נחשבים לבעייתיים מאוד בתקופת ההיריון ומאוד לא מומלץ לעבור אותם במהלך התקופה.

ניתוחי חניכיים יוכלו להתבצע רק במקרים קשים במיוחד. בנוגע לטיפולים אורתודנטיים, במידה והוחל טיפול לפני תחילת ההיריון, על האורתודנט לשקול האם להמשיך בטיפול או להשהות אותו עד לאחר הלידה.

שימוש בחומרים מטשטשים בזמן ההיריון

ידוע הדבר ששימוש בחומרים דוגמת גז צחוק או תרופות מסוימות לא מומלץ בתקופת ההיריון, שכן ישנם דיווחים על כך שהשימוש יכול לגרום להפלות. אומנם אין לכך הוכחה ניצחת עדיין, אך תמיד יהיה כדאי להתייעץ עם הרופא בנוגע לזריקות הרדמה, אלחוש, שימוש בגז צחוק או נטילת כדורים כאלו ואחרים.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הקשר בין צחצוח שיניים לסרטן

לא מעט אנשים מזלזלים בצחצוח שיניים וחושבים שלא נורא אם הם לא יצחצחו את שיניהם באופן קבוע ויום יומי. כעת יש הוכחה מדעית כי הזלזול

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן