ClickCease

טיפולי שיניים משמרים – אילו סוגים קיימים בישראל

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בישראל, בריאות השן והחניכיים היא אחת מאבני היסוד של בריאות הכללית. מחקרים מראים שכ-90% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מבעיות דנטליות, כאשר עששת השיניים והמחלות בחניכיים הן הבעיות השכיחות ביותר. 

עקב חשיבותם של שיניים בריאות ותפקודיות, טיפולי שיניים שימורים תופסים תפקיד מרכזי בשמירה על הבריאות הדנטלית. מטרת טיפולים אלו היא לשמר את השיניים הקיימות, לשפר את תפקודן ולשקם נזקים שנגרמו, כל זאת במטרה להבטיח פה ושיניים בריאים לאורך זמן.

בפוסט זה נסקור את סוגי הטיפולים השימורים הקיימים בישראל, את התוויות השונות להם, את השיטות הטיפוליות ואת נתוני ההיארעות של הבעיות הדנטליות המטופלות. נציג נתונים סטטיסטיים מהמחקרים העדכניים, על מנת לספק תמונה מקיפה על המצב בישראל ולאפשר לקוראים להבין את החשיבות של טיפולים אלו. במהלך הפוסט נעמיק גם בהיבטים הקשורים לנגישות ולזמינות הטיפולים במערכת הבריאות בישראל.

טיפול בעששת שיניים 

עששת השיניים היא אחת הבעיות הדנטליות הנפוצות ביותר בישראל. נתוני משרד הבריאות מראים כי למעלה מ-90% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מעששת בגיל 35 ומעלה. במחקר שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בשנת 2021, נמצא כי בקרב ילדים בגילאי 6-12, כ-60% סובלים מעששת שיניים.

עששת נגרמת בעיקר עקב הצטברות חיידקים והימצאות חומצות בפה, הגורמים לפירוק ולהרס של משטח השן. במידה ולא מטופלת בזמן, העששת עלולה להתקדם ולגרום לכאבים, לזיהומים ואף לאובדן השן. טיפולי שימור נפוצים בעששת כוללים סתימות, כתרים ועבודות פרוטטיות שונות.

סתימות הן הטיפול השכיח ביותר בעששת. הן מאפשרות למלא את החלל שנוצר בשן עקב הפירוק של משטח השן ולהחזיר לה את התפקוד והצורה. סוגי החומרים לסתימות כוללים אמלגם (כסף), שרפים קומפוזיטיים (דומים לשן), גיוצ'ה ועוד. בחירת החומר תלויה בגודל הפגיעה, באזור השן ובשיקולים אסתטיים.

כתרים הם טיפול נוסף הנפוץ בעששת. הם משמשים כאשר הפגיעה בשן היא נרחבת מדי לטיפול בסתימה. הכתר מכסה את כל משטח השן ומחזיר לה את התפקוד והצורה המקורית. כתרים עשויים מחומרים שונים כגון חרסינה, זהב, אקריל ומתכות.

בנוסף לטיפולים בעששת עצמה, במקרים של עששת מתקדמת יש צורך גם בטיפולים בתעלות השן. נתונים מ-2019 מראים כי כ-30% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מבעיות תעלות שן. הטיפול בתעלות, הנקרא גם "טיפול שורש", נועד להסיר את הנגעים ולמנוע התפשטות הזיהום.

טיפול בבעיות תעלות השן 

בעיות תעלות השן הן פגיעות בחלל הפנימי של השן, הכולל את העצב והרקמות התומכות. בעיות אלו נגרמות בדרך כלל עקב חדירת חיידקים או נזק פיזי לתעלה. הביטויים הקליניים של בעיות תעלות השן כוללים כאבים, נפיחות, שינוי בצבע השן ועוד.

נתוני משרד הבריאות מראים כי כ-30% מהאוכלוסייה בישראל סובלים מבעיות תעלות שן, כאשר השכיחות עולה עם הגיל. בין הגורמים העיקריים לבעיות אלו נמנים עששת מתקדמת, פגיעות חריפות בשן ומחלות חניכיים לא מטופלות.

הטיפול הנפוץ ביותר בבעיות תעלות השן הוא "טיפול שורש". בטיפול זה, מומחה אנדודונטי (רופא שיניים מומחה בטיפול תעלות שן) מסיר את הנגעים בתוך התעלה, מחטא ומילא אותה בחומרים ייעודיים. הטיפול נועד להסיר את הזיהום, למנוע התפשטותו ולשמר את השן.

במקרים של נזק נרחב לשן או כאשר הטיפול השימורי אינו אפשרי, ייתכן ויהיה צורך בביצוע "חשיפה חלקית" או "חשיפה מלאה" של תעלת השן. בחשיפה חלקית נחשפת רק חלק מהתעלה, ואילו בחשיפה מלאה נחשף כל אורך התעלה. הטיפולים מבוצעים במטרה לשמר את השן ככל הניתן.

נתונים מ-2020 מצביעים על כך שכ-25% מהטיפולים השימורים בישראל קשורים לבעיות תעלות השן. הטיפול בתעלות דורש מעקב ותחזוקה קפדנית, ולעתים יש צורך בביצוע טיפולים נוספים במידה והבעיה חוזרת. חשוב להדגיש כי טיפול תעלות אינו מיועד רק לטיפול בבעיה, אלא גם למניעת התפשטות הפגיעה ושימור השן.

טיפול בבעיות חניכיים 

מחלות חניכיים הן אחת הבעיות הדנטליות הנפוצות בישראל. נתוני משרד הבריאות מראים כי למעלה מ-70% מהאוכלוסייה סובלים ממחלות חניכיים בדרגות חומרה שונות. הביטויים הקליניים כוללים דלקת, נפיחות, דימום, כאבים ובסופו של דבר אף אובדן שיניים.

הגורמים העיקריים למחלות חניכיים הם צבירת אבנית, היגיינה אורלית לקויה, עישון, מחלות כרוניות כגון סוכרת ועוד. ללא טיפול הולם, מחלות החניכיים עלולות להחריף ולגרום להרס רקמת החניכיים ואף לאובדן השיניים.

הטיפול העיקרי במחלות חניכיים הוא הסרת האבנית והפלאק באופן סדיר. הליך זה, המבוצע על ידי רופא חניכיים או היגייניסטית דנטלית, נועד לנקות את השטחים מתחת לקו החניכיים ולמנוע הצטברות נוספת. בנוסף, ניתן לבצע טיפולים תרופתיים להורדת הדלקת והנפיחות בחניכיים.

במקרים של פגיעה קשה יותר בחניכיים, כאשר הן נסוגות והופכות חשופות, נדרש טיפול ניתוחי. טיפול זה, המבוצע על ידי רופא חניכיים מומחה, נועד לשקם את האזור ולהחזיר את החניכיים למיקומן הטבעי. הטיפול כולל הסרה של רקמת חניכיים מיותרת והחזרת הקו החניכי למצב תקין.

נתונים מ-2022 מראים כי כ-35% מהטיפולים השימורים בישראל קשורים למחלות חניכיים. הטיפול במחלות אלו חשוב ביותר, שכן הן עלולות להוביל לאובדן שיניים, לבעיות תזונתיות ואף להשפיע על בריאות כללית. לכן, מומלץ לבצע ביקורות סדירות אצל רופא החניכיים ולשמור על היגיינה אורלית מיטבית.

שיקום שיניים 

מלבד הטיפולים השימורים בבעיות דנטליות כגון עששת, תעלות שן ומחלות חניכיים, תחום נוסף במסגרת הטיפולים השימורים הוא שיקום שיניים. שיקום שיניים נועד להחזיר לשיניים את תפקודן, את צורתן ואת מראן האסתטי במקרים של נזק או אובדן.

ישנן מספר התוויות עיקריות לביצוע שיקום שיניים:

1. שיקום לאחר אובדן שיניים – למשל באמצעות שתלים דנטליים, כתרים או גשרים.

2. שיקום לשיפור התפקוד – כאשר השן פגועה אך לא איבדה את יציבותה, ניתן לשקמה באמצעות כתרים, עבודות פרוטטיות ועוד.

3. שיקום לצרכים אסתטיים – כגון לשיפור המראה של שיניים פגומות, שבורות או שינויי צבע.

אחת האפשרויות הנפוצות ביותר לשיקום שיניים היא באמצעות שתלים דנטליים. שתלים הם עוגנים מתכתיים המוחדרים לתוך הלסת, המשמשים כבסיס לכתרים או לעבודות פרוטטיות אחרות. נתוני משרד הבריאות מראים כי כ-25% מהטיפולים השימורים בישראל קשורים להתקנת שתלים.

יתרונות השתלים כוללים שיקום אסתטי מצוין, יציבות ותפקודיות טובה יותר בהשוואה לפתרונות אחרים כמו תותבות. עם זאת, הטיפול מצריך הליך ניתוחי מורכב יותר והוא בדרך כלל גם יקר יותר. על כן, שתלים אינם אפשריים עבור כל מטופל ותלויים במצב העצם בלסת.

פתרונות נוספים לשיקום שיניים כוללים כתרים, גשרים וכן תותבות חלקיות או מלאות. כתרים הם כיסויים מלאים לשן, המיועדים לשיקום שיניים פגומות או חלשות. גשרים הם עבודות פרוטטיות המחברות בין מספר שיניים ומחליפות שיניים חסרות.

תותבות חלקיות או מלאות מהוות פתרון נוסף לשיקום שיניים במקרה של אובדן רב יותר של שיניים. התותבות מחליפות את השיניים החסרות ומחזירות את התפקוד והמראה האסתטי. בישראל, כ-15% מהטיפולים השימורים קשורים להתקנת תותבות.

נתונים מ-2021 מצביעים על כך שכ-40% מהאוכלוסייה בישראל זקוקים לשיקום שיניים באופן כלשהו. הנגישות והזמינות של שירותי שיקום שיניים במערכת הבריאות בישראל הינה חלקית, כאשר חלק מהשירותים מסובסדים על ידי קופות החולים והביטוחים הרפואיים, אך חלקם עדיין יקרים יחסית.

סיכום 

טיפולי השיניים השימורים הינם חיוניים לשמירה על בריאות הפה והשיניים ולשיפור איכות החיים. כפי שראינו, ישנם מגוון רחב של טיפולים שימורים הנדרשים עבור בעיות כמו עששת, מחלות חניכיים ובעיות תעלות שן. בנוסף, ישנם טיפולי שיקום שיניים המשמשים להחזרת התפקוד והמראה האסתטי. 

על מנת לשמר את בריאות הפה והשיניים לאורך זמן, חשוב לבצע ביקורות דנטליות סדירות, להקפיד על היגיינה אורלית נאותה ולפנות למטפלים מקצועיים בעת הצורך. חשוב להדגיש כי טיפולים רבים זמינים במסגרת מערכת הבריאות בישראל, חלקם אף מסובסדים על ידי קופות החולים וביטוחי הבריאות.

אם קיימת בעיה דנטלית כלשהי, מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים או רופא חניכיים מומחה, אשר יוכל להעריך את המצב ולהציע את הטיפול המתאים ביותר. התערבות מוקדמת וטיפול מקיף במסגרת מעקב שוטף עשויים למנוע הרעה במצב ולשמר את בריאות הדנטלית לאורך זמן.

בסיכומו של דבר, טיפולי השיניים השימורים הם הדרך המובילה לשמירה על בריאות הפה והשיניים וליהנות מחיוך בריא, יפה ותפקודי. מומלץ להיות מודעים לחשיבות הטיפולים, להקפיד על מניעה ולפנות לקבלת הטיפול המתאים בהתאם לצרכים האישיים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן