ClickCease

כל מה שחשוב לדעת על טיפולי שיניים עם גז צחוק

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בריאות השיניים היא חלק בלתי נפרד מבריאותנו הכללית, אבל עבור אנשים רבים, ביקור אצל רופא השיניים יכול להיות חוויה מלחיצה מאוד. חרדה דנטלית, הפחד מרופא השיניים, היא תופעה נפוצה המשפיעה על ילדים ומבוגרים כאחד. היא יכולה להוביל לדחייה של טיפולים חיוניים, מצב שעלול לפגוע משמעותית בבריאות הפה והשיניים בטווח הארוך. למרבה המזל, גז צחוק מציע פתרון יעיל ובטוח להתמודדות עם חרדה, פחד וכאב במהלך טיפולי שיניים. במאמר זה נצלול לעומקו של הנושא ונספק את כל המידע שאתם צריכים לדעת על טיפולי שיניים עם גז צחוק.

מה זה גז צחוק?

הגדרה

גז צחוק הוא הכינוי הרווח לתערובת של חמצן וחנקן דו-חמצני (N2O). שני הגזים הללו הם חסרי צבע וריח, ושימוש בשילובם מעניק יתרונות רבים בתחום הרפואי.

היסטוריה קצרה

השימוש בגז צחוק לצרכי רפואה החל במאה ה-19, כאשר הוא שימש בתחילה לצורך הפחתת כאבים בניתוחים. רופא השיניים הוראס וולס (Horace Wells) היה החלוץ שהכניס את השימוש בגז צחוק לתחום רפואת השיניים באמצע המאה ה-19. מאז ועד היום, השימוש בגז צחוק ברפואת שיניים הפך לנפוץ ויעיל במיוחד עבור מטופלים הסובלים מחרדה.

איך זה עובד? (מנגנון הפעולה)

גז הצחוק פועל על מערכת העצבים המרכזית. שאיפת התערובת דרך מסכה על האף גורמת להשפעות הכוללות:

 • תחושת רגיעה עמוקה ורוגע
 • הפחתת חרדה ופחד
 • טשטוש קל של הכאב (אפקט אנלגטי קל)
 • לעיתים תחושת אופוריה או צחוק (ומכאן הכינוי "גז צחוק")

נקודות חשובות

 1. הדגשת בטיחות – גז צחוק נחשב בטוח לשימוש ואינו חומר מרדים
 2. אפקטים פיזיים ונפשיים – לא רק לשיכוך כאבים, אלא לטיפול מקיף בחרדה
 3. התייחסות לשם "גז צחוק" – מקשר לאווירה חיובית ומפחית חשש

מי יכול להנות מטיפולי שיניים עם גז צחוק?

טיפולי שיניים עם גז צחוק מתאימים למגוון רחב של אנשים, אך יעילים במיוחד במקרים הבאים:

 1. מבוגרים וילדים הסובלים מחרדה דנטלית: גז צחוק הוא כלי מצוין להרגעת מטופלים הסובלים מחרדה או פחד מרופאי שיניים. הוא מאפשר להם להישאר רגועים ונינוחים במהלך הטיפול, ובכך משפר משמעותית את חווית הטיפול.
 2. אנשים עם רפלקס הקאה רגיש: אנשים רבים מתקשים בטיפולי שיניים בשל רפלקס הקאה מוגבר הגורם לאי נוחות משמעותית ואף עלול להפריע לטיפול. גז צחוק מפחית תחושות אלו ומאפשר טיפול חלק יותר.
 3. מטופלים הזקוקים לפרוצדורות ארוכות או מורכבות: טיפולי שיניים מסוימים, כמו טיפול שורש או עקירות מורכבות, יכולים להימשך זמן רב. גז צחוק עוזר למטופלים להישאר רגועים, משפר את שיתוף הפעולה ומקל על תחושת הזמן שעובר.
 4. אנשים עם מוגבלויות או צרכים מיוחדים: גז צחוק מהווה אופציה מצוינת למטופלים עם מוגבלויות פיזיות, קוגניטיביות או מוגבלויות תקשורת. הוא מסייע בהפחתת חרדה ובהרגעת המטופל כדי לאפשר טיפול חלק ויעיל יותר.

חשוב להדגיש

למרות היותו בטוח באופן יחסי, גז צחוק לא מתאים לכל אחד. ישנם מצבים רפואיים מסוימים בהם השימוש בגז צחוק אינו מומלץ, כמו:

 1. נשים בשליש הראשון של ההריון
 2. מצבים חריפים של מחלות נשימתיות
 3. אנשים עם מחלות נפשיות מסוימות

לכן, חשוב תמיד להתייעץ עם רופא השיניים שלך לפני טיפול שיניים עם גז צחוק, כדי לוודא שזו האופציה המתאימה ביותר עבורך.

אילו סוגי טיפולי שיניים מתאימים לשימוש בגז צחוק?

גז צחוק הוא כלי ורסטילי וניתן להשתמש בו במגוון רחב של טיפולי שיניים, בהם:

טיפולים משמרים

 1. סתימות פשוטות ומורכבות
 2. טיפולי שורש
 3. התקנת כתרים וגשרים

טיפולים כירורגיים

 1. עקירות שיניים פשוטות ומורכבות (כולל שיני בינה)
 2. השתלות שיניים

טיפולי חניכיים

 1. ניקוי עמוק (הקצעות שורשים)
 2. ניתוחי חניכיים

יישור שיניים: גז צחוק יכול בהחלט לסייע למתיישרים הסובלים מחרדה להירגע במהלך ביקורים אצל האורתודנט, במיוחד כשמדובר בהדבקת פלטות, החלפת קשתיות, או הליכים אחרים העלולים לגרום לאי נוחות.

נקודות חשובות

 1. גז צחוק לא מבטל לחלוטין את הצורך בהרדמה מקומית, במיוחד בטיפולים כואבים יותר.
 2. יש לעדכן את רופא השיניים לפני הטיפול על כל בעיה רפואית קיימת ותרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.

יתרונות מרכזיים של טיפולי שיניים עם גז צחוק 

גז צחוק מציע שורה של יתרונות, שהופכים אותו לכלי משמעותי בהתמודדות עם אתגרים שונים בטיפולי שיניים:

הפחתת חרדה ופחד באופן משמעותי

זהו היתרון הבולט ביותר של גז צחוק. הוא משרה תחושת רגיעה עמוקה, מפיג מתחים, ומאפשר למטופלים חרדים לעבור את הטיפול בתחושת נוחות ופחות חשש.

הקלה על כאב והגברת נוחות במהלך הטיפול

אמנם גז צחוק אינו מהווה תחליף מלא להרדמה מקומית, אך הוא בעל אפקט משכך כאבים קל. כך, הוא מקל על תחושות לא נעימות במהלך הטיפול, במיוחד בהליכים שעלולים להיות כואבים יותר כמו עקירות או טיפולי שורש.

הפיכת טיפולים ארוכים לנסבלים יותר

עבור מטופלים המתקשים לשבת זמן רב בכיסא הטיפולים, גז צחוק יכול לעשות את ההבדל. הוא משרה שלווה, מקל על תחושת הזמן שחולף, ומשפר באופן ניכר את סיבולת המטופל להליכים ממושכים.

שיפור חווית הטיפול לילדים ומבוגרים כאחד

גז הצחוק מסייע ליצור אווירה חיובית יותר במרפאה והוא מתאים מאוד לשימוש בטיפולי שיניים בילדים. התחושות הנעימות מעודדות שיתוף פעולה ומפחיתות את הסיכוי לטראומה בעקבות חוויה טיפולית שלילית.

בטיחות גבוהה יחסית, מתאים לרוב האוכלוסייה

גז צחוק נחשב בטוח לשימוש עבור רוב האנשים הבריאים. הוא אינו מרדים, אינו גורם לאלרגיות משמעותיות ומתפוגג מהגוף במהירות לאחר הפסקת השימוש.

נקודה למחשבה: חלק מהמטופלים מדווחים על תחושת אופוריה או אפילו צחוק (ומכאן שמו), מה שתורם לאווירה חיובית ולהפגת חששות.

חסרונות ותופעות לוואי פוטנציאליות 

חשוב לזכור כי למרות היותו בטוח באופן כללי, גז צחוק עלול לגרום לתופעות לוואי אצל אנשים מסוימים. תופעות הלוואי השכיחות ביותר כוללות:

 1. סחרחורת או תחושת בחילה: חלק קטן מהמטופלים עלולים לחוות תחושות של סחרחורת, חולשה או בחילה במהלך או לאחר הטיפול בגז צחוק. תחושות אלו חולפות לרוב מעצמן תוך זמן קצר.
 2. תחושת נימול או עקצוץ: לעתים המטופלים מרגישים נימול קל באזורים מסוימים בגוף, זוהי תופעה נורמלית החולפת לאחר הפסקת השימוש בגז.
 3. אי נוחות מהמסכה: ישנם מטופלים המדווחים על תחושה לא נעימה עקב השימוש במסכה המונחת על האף. חשוב לציין שלרוב ניתן להתאים את המסכה ולהפחית את אי הנוחות שמתעוררת.
 4. תלות פסיכולוגית פוטנציאלית (נדיר): במקרים מאוד נדירים, מטופלים עלולים לפתח תלות פסיכולוגית בתחושות שהגז גורם. חשוב להתייעץ עם רופא השיניים במידה ואתם מרגישים צורך קבוע להשתמש בגז צחוק בטיפולים.

חשוב להדגיש

 1. רוב תופעות הלוואי של גז צחוק הן קלות וחולפות מעצמן תוך זמן קצר.
 2. ברוב המוחלט של המקרים היתרונות בטיפול עם גז צחוק עולים על החסרונות הקלים.
 3. תקשורת פתוחה עם רופא השיניים ופידבק במהלך הטיפול יכולים לסייע במניעה או הקלה של תופעות לוואי אפשריות.

הכנה לטיפול שיניים עם גז צחוק

ההכנה לטיפול שיניים עם גז צחוק אינה מורכבת, אך דורשת תשומת לב למספר הנחיות חשובות:

 • הנחיות רופא השיניים: הקפידו להבין ולעקוב אחר ההוראות שניתנות על ידי רופא השיניים שלכם. ההנחיות עשויות לכלול מידע על מגבלות אכילה ושתייה לפני הטיפול, תרופות שיש להימנע מנטילתן, ועוד.
 • הגעה עם מלווה: מומלץ בחום להגיע לטיפול עם מלווה שיוכל לנהוג במקומכם לאחר סיום הטיפול. ההשפעה של גז הצחוק חולפת אמנם במהירות, אך עלולה להשפיע על כושר הריכוז והתגובות למשך זמן מה.
 • תיאור התהליך: כדאי לבקש מרופא השיניים שיסביר מראש, בשפה ברורה, איך מתבצע הטיפול עם גז צחוק. מה תרגישו במהלך הטיפול, איך מסתיימת ההשפעה, וכל מידע מרגיע אחר.
 • הכנה נפשית: במידה ואתם חשים חרדה, שתפו את רופא השיניים בתחושותיכם. אל תהססו לשאול שאלות ולהביע חששות. רופא מנוסה ידע להרגיע ולהתאים את קצב הטיפול כך שתרגישו כמה שיותר בנוח.

נקודה למחשבה: חלק מהמטופלים מוצאים שתכנון פעילות נעימה לאחר הטיפול מסייע להם להתמקד בחיובי ולהפחית חששות מראש.

תופעות לוואי לאחר הטיפול 

אחד היתרונות הגדולים של גז צחוק הוא ההתאוששות המהירה. השפעות הגז מתפוגגות לחלוטין תוך מספר דקות לאחר הפסקת השימוש. רוב המטופלים חוזרים לתפקוד מלא וללא תופעות לוואי מיד בסיום הטיפול.

עם זאת, חלק קטן מהמטופלים עשויים לחוות תופעות קלות וחולפות כמו:

 1. עייפות או תחושת נמנום קלה
 2. בחילה קלה
 3. כאב ראש קל

חשוב לדעת

 1. תופעות אלו יחלפו מעצמן תוך זמן קצר! במידה ותופעות הלוואי נמשכות זמן רב, או מטרידות אתכם באופן מיוחד, יש ליצור קשר עם רופא השיניים.
 2. לאחר טיפול עם גז צחוק אין לנהוג או להפעיל מכונות עד להתאוששות מלאה. זו הסיבה שחשוב להגיע עם מלווה.

סיכום

גז צחוק הוא כלי יעיל ובטוח להתמודדות עם חרדה דנטלית ופחד מטיפולי שיניים. הוא משרה תחושה של רגיעה, מקל על כאבים, ומאפשר למטופלים רבים לעבור את הטיפולים החיוניים לבריאות הפה והשיניים שלהם בתחושת ביטחון ונוחות.

לפני שמחליטים על טיפול שיניים עם גז צחוק, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים המטפל כדי לוודא שזו האופציה המתאימה עבורכם, וכן כדי להבין את התהליך, היתרונות והחסרונות.

ההחלטה לעבור טיפול שיניים עם גז צחוק יכולה להיות הצעד הראשון לקראת שיפור משמעותי בבריאות הפה, ואיכות החיים שלכם. אל תתנו לפחד או חרדה לעכב את הטיפול הדרוש לכם!

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן