ClickCease

טיפולי שיננית לילדים – הנחיות ומידע על הטיפול

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בריאות הפה והשיניים הינה אחד ההיבטים החשובים ביותר בבריאותם ורווחתם של ילדים. לצערנו, מחקרים מראים כי בעיות בריאות הפה, כגון עששת, הן בין הבעיות הנפוצות ביותר בקרב ילדים בישראל. על פי נתוני משרד הבריאות, כ-50% מהילדים בגיל 6 סובלים מעששת בחלב שיניים, והמספר עולה לכ-60% בגיל 12. עוד עולה כי כ-25% מהילדים בגיל 6 סובלים מעששת בשיניים קבועות.

נתונים מדאיגים אלו מדגישים את החשיבות של טיפולי שיננית לילדים לשמירה על בריאות הפה והשיניים. טיפולי שיננית, הכוללים ניקוי שיניים, הסרת אבנית, שימוש בפלואוריד ועוד, הם קריטיים למניעת בעיות חמורות כגון עששת, מחלות חניכיים ופציעות בפה. בנוסף, טיפולי שיננית יכולים לזהות ולטפל בבעיות בשלב מוקדם, מה שיכול להבטיח שיפור משמעותי בבריאות הפה והשיניים של הילד לאורך זמן.

בפוסט זה נסקור בפירוט את טיפולי השיננית המומלצים לילדים, הנחיות להתנהלות נכונה בין ביקורי השיננית, וכן דרכים להתמודד עם חרדות ופחדים משיניים אצל ילדים. המידע יסייע להורים ולאנשי מקצוע בתחום הרפואה להבין טוב יותר את חשיבות הטיפול ולספק לילדים את הטיפול המתאים ביותר.

טיפולי שיננית לילדים – סקירה כללית 

טיפולי שיננית לילדים מהווים חלק חיוני בטיפול והקפדה על בריאות הפה והשיניים של ילדים. השיננית היא איש מקצוע מוסמך, שמתמחה בבריאות הפה ומספק טיפול מונע ושיקומי לילדים.

בביקורים אצל השיננית, ילדים עוברים מגוון טיפולים לשמירה על בריאות השיניים והחניכיים, בהם ניקוי שיניים, הסרת אבנית, פוליש ועוד. בנוסף, השיננית בודקת את מצב השיניים, עוקבת אחר התפתחות השיניים, ומזהה בעיות כגון עששת, חניכיים דלקתיות או חרקת בשלב מוקדם. כך ניתן להתערב בזמן ולטפל בבעיות בטרם יחמירו.

מחקרים מראים כי ביקורים סדירים אצל שיננית, החל מגיל שנה, תורמים משמעותית למניעת בעיות בריאות הפה והשיניים. ארגון הבריאות העולמי ואיגוד רופאי השיניים האמריקאי ממליצים על ביקורי שיננית אחת לשישה חודשים לילדים, החל מגיל שנה. בישראל, משרד הבריאות מנחה על ביצוע בדיקות שיניים מקיפות אחת לשנה לכל ילד, כחלק מסל הבריאות.

למרות המלצות אלו, נתוני משרד הבריאות מראים כי רק כ-60% מהילדים בישראל מבצעים ביקורי שיננית סדירים. חלק מההורים אינם מודעים לחשיבות הטיפולים, או נתקלים במכשולים כלכליים ונגישות לקבלת הטיפול. לכן, חשוב להעלות את המודעות להשפעה החיובית של טיפולי שיננית על בריאות הפה והשיניים של ילדים.

הנחיות לטיפולי שיננית לילדים 

ניקוי שיניים לילדים

ניקוי השיניים הוא אחד הטיפולים החשובים ביותר שילדים עוברים אצל השיננית. במהלך ניקוי השיניים, השיננית משתמשת במכשירים מיוחדים כדי להסיר שאריות מזון, פלק ומשקעים מהשיניים. הניקוי מסייע למניעת עששת ומחלות חניכיים. מומלץ לבצע ניקוי שיניים אחת לשישה חודשים לכל ילד, החל מהופעת השיניים הראשונות.

הסרת אבנית לילדים

אבנית היא שכבה קשה של משקעים שנוצרת על גבי השיניים. הצטברות אבנית יכולה להגביר את הסיכון לעששת ולמחלות חניכיים. לכן, השיננית מסירה את האבנית באופן קבוע במסגרת ביקורים תקופתיים. תהליך זה כאוב מעט, אך חשוב למניעת בעיות בריאותיות חמורות יותר.

פוליש שיניים לילדים

לאחר הניקוי והסרת האבנית, השיננית מבצעת פוליש של השיניים. הפוליש משמש כדי להחליק את פני השטח של השיניים ולהסיר כתמים ושאריות לא רצויות. תהליך זה מסייע למניעת עששת ושיפור המראה האסתטי של השיניים.

סילוק משקעים לילדים

השיננית עוסקת גם בסילוק משקעים קשים מעל ומתחת לחניכיים. משקעים אלו עלולים להוביל להצטברות חומרים מזיקים ולדלקות חניכיים. הסרת המשקעים על ידי השיננית היא חלק חשוב בהבטחת בריאות הפה והשיניים.

בדיקת שיניים לילדים

במסגרת ביקורי השיננית, מבוצעת בדיקה מקיפה של מצב השיניים והחניכיים של הילד. השיננית בודקת סימנים לעששת, מחלות חניכיים, חרקת שיניים, בעיות התפתחות ועוד. הבדיקה מאפשרת זיהוי וטיפול מוקדם בבעיות, ובכך מפחיתה את הסיכון לנזקים חמורים.

צילומי שיניים לילדים

במידת הצורך, השיננית תבצע צילומים דנטליים לילדים, כדי לזהות בעיות שאינן ניכרות בבדיקה חיצונית. צילומים אלו עוזרים באבחון מדויק של עששת, בעיות בשורשים, צמיחה לא תקינה של שיניים ועוד. הצילומים מבוצעים בצורה זהירה ומותאמת לילדים.

טיפול בעששת לילדים

עששת היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב ילדים. במקרים של עששת, השיננית תטפל בשיניים באמצעות מילויים, חומרי איטום או עיבוד כירורגי, בהתאם לחומרת המצב. הטיפול נועד להחזיר את השן לתפקוד תקין ולמנוע התפשטות נוספת של העששת.

טיפול בכאבי שיניים לילדים

ילדים עלולים לסבול מכאבי שיניים מסיבות שונות, כגון עששת, חניכיים דלקתיות או טראומה. במקרים אלו, השיננית תבצע בדיקה מקיפה ותעניק טיפול מתאים, לרבות מתן תרופות משככות כאבים או טיפול מקומי. המטרה היא להקל על הכאב ולמנוע החמרה של המצב.

טיפול בחניכיים דלקתיות לילדים

דלקת חניכיים היא מצב נפוץ בקרב ילדים, הנגרם בעיקר עקב הצטברות פלק ואבנית. הדלקת יכולה לגרום לחניכיים אדומות, נפוחות ודומות. במקרים אלו, השיננית תנקה את האזור לעומק ותמליץ על שטיפת פה באמצעות תרחיף אנטיספטי. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיידרש טיפול תרופתי נוסף.

טיפול בפצעים בפה לילדים

ילדים עלולים לחוות מעת לעת פצעים בפה, כתוצאה מנשיכה, כוויה או חבלה. השיננית תבדוק את הפצע, תנקה אותו ותמליץ על טיפול מתאים, כגון שימוש בתרחיפי אנטיספטיים או משחות ריפוי. במקרים החמורים, השיננית עשויה להפנות את הילד לרופא שיניים.

טיפול בחרקת שיניים לילדים

חרקת שיניים היא מצב בו נוצרים חורים או חריצים בשיניים כתוצאה מפעילות חיידקית. השיננית תזהה את הבעיה בבדיקה, ותטפל בה באמצעות איטומים או שיקום השיניים הפגועות. הטיפול נועד להחזיר את השיניים למצב תקין ולמנוע התפשטות נוספת של החרקת.

טיפול בחרירת שיניים לילדים

ילדים לעיתים עלולים להתחיל לחרוק שיניים, בעיקר בזמן השינה. החרירה יכולה לגרום נזק לשיניים ולחניכיים. השיננית עשויה להמליץ על שימוש במגן לילה, שמונע מגע ישיר בין השיניים ומפחית את הסיכון לנזק.

טיפול בשיניים חלביות לילדים

במהלך גדילתם, ילדים מפתחים שיניים חלביות, שהן שיניים זמניות המוחלפות בשיניים קבועות. חשוב לשמור על בריאות השיניים החלביות, כדי להבטיח צמיחה תקינה של השיניים הקבועות. השיננית תטפל בבעיות כגון עששת בשיניים חלביות, ותהיה אחראית על מעקב אחר התפתחות השיניים.

טיפול בשיניים קבועות לילדים

כאשר הילד מתחיל לפתח את שיניו הקבועות, השיננית תבצע מעקב קפדני אחר תהליך הצמיחה. במידת הצורך, היא תטפל בבעיות כגון עקימות, חוסרים או חורים בשיניים. טיפולים אלו נועדו להבטיח צמיחה תקינה של השיניים הקבועות.

טיפול בטראומה לשיניים לילדים

לעיתים, ילדים עלולים לחוות פציעות או טראומה לשיניים, כתוצאה מנפילה, תאונה או מכה בפה. במקרים אלו, השיננית תבצע בדיקה מקיפה ותעניק טיפול דחוף, לרבות תפירת פצעים, טיפול בשברים ועוד. המטרה היא לשמור על שלמות השיניים ולמנוע סיבוכים.

שימוש בפלואוריד לילדים 

פלואוריד הוא מינרל חיוני לבריאות השיניים, שמשחק תפקיד מרכזי במניעת עששת אצל ילדים. מחקרים רבים הוכיחו את יעילותו של הפלואוריד בחיזוק שכבת הלמינה (הצבע החיצוני) של השיניים, הפחתת רמות החומציות בפה, והדברת חיידקים מזיקים.

על פי הנחיות ארגון הבריאות העולמי, כל ילד צריך לקבל חשיפה קבועה לפלואוריד, החל מגיל 6 חודשים. מקורות הפלואוריד כוללים מריחת פלואוריד על ידי השיננית, תוספי פלואוריד במים או במוצרי מזון, ושטיפת פה באמצעות תרחיפים המכילים פלואוריד.

מריחת פלואוריד על ידי השיננית היא אחת השיטות היעילות ביותר. במסגרת ביקורי השיננית, ילדים עוברים מריחה של תכשירי פלואוריד על פני השיניים. תהליך זה ניתן לחזרה בתדירות של 3-6 חודשים, בהתאם לצורך. חלק מהילדים עלולים להפגין רגישות יתר לפלואוריד, ולכן השיננית תתאים את הטיפול באופן אישי.

בנוסף לטיפול ישיר בפה, תוספי פלואוריד במים, בחלב או במוצרי מזון הם דרך נפוצה נוספת לחשיפת ילדים לפלואוריד. רוב מערכות המים בישראל מכילות ריכוזים מתאימים של פלואוריד, אך ניתן להוסיף פלואוריד גם לחלב, שתיה, ממתקים ועוד. השיננית תייעץ להורים על דרכי השימוש המומלצות.

לאחרונה אושר שימוש בלייזר לטיפולי שיניים בילדים. הלייזר מאפשר טיפול יעיל במגוון בעיות, כגון עששת, חורים, כתמים ועוד, בצורה מדויקת וללא כאב. השיננית עשויה להשתמש בטכנולוגיית הלייזר במסגרת הטיפולים השונים על מנת לשפר את החוויה של הילד.

טיפולים קוסמטיים בשיניים לילדים 

מלבד הטיפולים ההיגייניים והרפואיים, שיננית יכולה לספק לילדים גם טיפולים קוסמטיים לשיפור המראה והאסתטיקה של השיניים. טיפולים אלו הפכו נפוצים יותר בשנים האחרונות, במטרה להעניק לילדים חיוך יפה ובריא יותר.

אחד הטיפולים הקוסמטיים הוא מילוי חורים בשיניים. חורים בשיניים עלולים להשפיע לא רק על בריאות השן, אלא גם על המראה האסתטי. השיננית יכולה למלא את החורים בחומרים דנטליים המחזקים את השן ומשפרים את המראה.

טיפול נוסף הוא הסרת כתמים או שינוי צבע השיניים. ילדים עלולים לפתח כתמים על השיניים, למשל כתוצאה מצריכת מזונות עשירים בצבעים. השיננית יכולה להסיר את הכתמים או למרוח על השיניים חומרים משפרי צבע.

טיפול אסתטי נוסף הוא טיפול בשיניים מעוקמות. לעיתים, שיניים עקומות או שלא צמחו במקומן הנכון עלולות להשפיע על המראה והתפקוד. במקרים אלו, השיננית תוכל להפנות את הילד לטיפול אורתודונטי, כדי לייישר ולשקם את השיניים.

בנוסף, השיננית יכולה לטפל בבעיות כמו שיניים מלוכלכות או מטושטשות. היא תוכל להשתמש בפוליש, לייזר או טיפולים אחרים כדי להחזיר להן מראה נקי ונוצץ יותר.

לבסוף, ישנם מקרים של שיניים מחוררות או שיניים נראות לא אסתטיות מסיבות אחרות. במקרים אלו, השיננית תוכל לספק מגוון פתרונות קוסמטיים, כדי להעניק לילד חיוך יפה ובריא יותר.

חשוב לזכור שטיפולים קוסמטיים בשיניים הם אופציונליים, ועל ההורים להתייעץ עם השיננית לגבי הצורך והתועלת בביצוע אותם טיפולים. מטרתם היא לשפר את המראה האסתטי של השיניים, אך הם אינם תחליף לטיפולים הבריאותיים הנחוצים.

התמודדות עם חרדות ופחדים מטיפולי שיניים לילדים 

רבים מהילדים חווים חרדה ופחד מטיפולי שיניים, בעיקר בגלל אי-הנוחות והכאב הכרוכים בטיפולים. חרדה זו יכולה להפריע להם להתנהג בשיתוף פעולה, ולהקשות על קבלת הטיפול המתאים.

לכן, חשוב להתמודד עם חרדות אלו בצורה מתאימה. ראשית, השיננית והצוות הרפואי צריכים לעבוד באופן מותאם אישית עם הילד, כדי לבנות אמון ולהפחית את הפחד. זאת באמצעות שיחות הסבר, הדגמות, ותשומת לב אישית.

בנוסף, ההורים יכולים לעזור בהתמודדות על-ידי הסבר מקדים על הטיפולים העומדים לבוא, והדגשת חשיבותם לבריאות הפה והשיניים. כמו כן, הרגלי היגיינה נכונים בבית, כמו צחצוח סדיר, יכולים להפחית את הצורך בטיפולים רבים ולהקל על החוויה.

במקרים של חרדה חמורה, ניתן להשתמש באמצעים נוספים כמו תרופות להרגעה או אפילו הרדמה כללית, אם הדבר נדרש. אבל מומלץ להימנע מאמצעים אלה ככל הניתן, ולעודד את הילד להתמודד עם הפחד בצורה טבעית.

בעזרת גישה רגישה, הסבר ותמיכה, רוב הילדים יכולים להתגבר על החרדה ולפתח יחס חיובי יותר כלפי טיפולי שיניים בעתיד. מטרת הטיפול היא ליצור חוויה נעימה שתפחית את החשש, ותעודד את הילד להמשיך ולקבל את הטיפול הנדרש לשמירה על בריאות השיניים.

סיכום והמלצות 

במאמר זה סקרנו את חשיבות טיפולי השיננית לילדים ואת ההנחיות המרכזיות להבטחת בריאות הפה והשיניים של ילדים. טיפולים אלו כוללים ניקוי שיניים, הסרת אבנית, פוליש, בדיקות, צילומים, טיפול בעששת, בחניכיים ועוד. כל אלה מהווים חלק חיוני בשמירה על בריאות הפה והשיניים של ילדים.

בנוסף, הדגשנו את חשיבות השימוש בפלואוריד, המהווה מרכיב מרכזי במניעת עששת, וכן את האפשרות לבצע טיפולים קוסמטיים להעלאת האסתטיקה של השיניים. לבסוף, נדונה החשיבות של התמודדות עם חרדות וחששות של ילדים מטיפולי שיניים, באמצעות גישה מותאמת אישית ותמיכה רגשית.

כדי לשמור על בריאות השיניים והחניכיים של ילדים, אנו ממליצים על מספר צעדים:

1. ביצוע ביקורי שיננית סדירים, החל מגיל שנה, בתדירות של אחת לשישה חודשים.

2. הקפדה על הרגלי היגיינה בפה בבית, כולל צחצוח שיניים יומי, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת פה.

3. צריכה מוגבלת של מזונות ומשקאות מתוקים, העלולים להגביר את הסיכון לעששת.

4. הפנייה לטיפולי שיננית מיד עם זיהוי בעיות, כדי למנוע החמרה.

5. התמודדות עם חרדות באמצעות הסבר, תמיכה והטמעת הרגלים נכונים.

ביצוע הצעדים הללו יסייע להבטיח בריאות אופטימלית של הפה והשיניים של הילדים, ויאפשר להם חיוך בריא ויפה לאורך כל החיים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן