ClickCease

ריח רע מהפה – סיבות, גורמים וטיפול בבאשת הפה (הליטוזיס)

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

ריח רע מהפה, או בשמו הרפואי הליטוזיס, הוא מצב נפוץ ביותר המשפיע על אחוז משמעותי מהאוכלוסייה. למעשה, מחקרים מראים שכ-25% מהאנשים סובלים מריח רע מהפה במידה זו או אחרת. למרות היותה תופעה שכיחה, היא עלולה להיות מביכה ביותר, לפגוע בביטחון העצמי ולגרום לחרדה במצבים חברתיים. החדשות הטובות הן שריח רע מהפה ניתן לטיפול ולמניעה ברוב המוחלט של המקרים. במאמר זה נצלול לעומק הסיבות לריח רע מהפה, נבחן כיצד הוא מאובחן, וניתן לכם את הכלים לטיפול יעיל ולמניעה ארוכת-טווח של הליטוזיס.

סיבות לריח רע מהפה 

הסיבות העיקריות לריח רע מהפה מתחלקות לשלוש קטגוריות מרכזיות: היגיינת פה לקויה, מחלות ודלקות בחלל הפה, וגורמים סיסטמיים המשפיעים על הגוף כולו. ברוב המקרים, הגורמים לריח רע הם שילוב של מספר נושאים מתחומים שונים.

היגיינת פה לקויה 

היגיינת פה לקויה היא ללא ספק הגורם השכיח ביותר לריח רע מהפה. הנה הסיבות המרכזיות:

 • צחצוח ושימוש בחוט דנטלי בלתי מספקים: שאריות מזון נותרות בין השיניים ומתחילות תהליך של ריקבון חיידקי. חיידקים אלו מפרקים את המזון ומשחררים תרכובות גופרית בעלות ריח עז ובלתי נעים. חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום למשך שתי דקות לפחות, ולעשות שימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום כדי להסיר רובד חיידקי מהמשטחים שבין השיניים.
 • יובש בפה: רוק משחק תפקיד חשוב בשטיפת שאריות מזון, חיידקים, ותאים מתים מהפה. כשהפה יבש, התהליך הטבעי הזה מופרע ונוצרות תנאים נוחים להתרבות חיידקים הגורמים לריחות רעים. יובש בפה יכול להיגרם מגורמים כמו עישון, תרופות מסוימות, נשימה דרך הפה בזמן השינה, או מחלות שונות.

מחלות ודלקות בחלל הפה 

 1. דלקת חניכיים ועששת: דלקת חניכיים (גינגיביטיס) היא זיהום חיידקי המוביל לדלקת, נפיחות ודימום מהחניכיים. מצב זה עלול להחמיר לעששת – היווצרות חורים בשן בעקבות פגיעה בחלק החיצוני הקשיח (אמייל). גם דלקת חניכיים וגם עששת הן סביבה אידיאלית להתפתחות חיידקים אנאירוביים המייצרים את הגזים בעלי הריח הרע.
 2. פצעים, זיהומים, ותותבות לא מתוחזקות היטב: פצעים בפה, זיהומים פטרייתיים, ותותבות שלא מנוקות כראוי עלולים גם הם לתרום לריח רע מהפה. פצעים פתוחים מושכים חיידקים, שאריות מזון נתקעות בקלות בתותבות לא היגייניות, וזיהומים יוצרים מוגלה וחומרים נוספים המשפיעים על הריח מהפה.

גורמים סיסטמיים – מעבר לחלל הפה 

לעיתים, ריח רע מהפה מעיד על בעיה בריאותית כללית המשפיעה על הגוף כולו. הנה מספר דוגמאות מרכזיות:

 • מחלות כרוניות: מחלות כבד, כליות, סוכרת ומחלות ריאה מסוימות יכולות לגרום לשינויים בהרכב הכימי של הרוק, הנשימה והדם. שינויים אלה עלולים לייצר ריחות חריגים היוצאים מהפה. 
 • תופעות לוואי של תרופות: מאות סוגים של תרופות מרשם, במיוחד כאלו הגורמות ליובש בפה, תורמות באופן משמעותי לריח רע מהפה. דוגמאות נפוצות הן חלק מהתרופות לטיפול ביתר לחץ דם, אלרגיות, ודיכאון.
 • נזלת כרונית וסוגי מצבים בסינוסים: נזלת המצטברת בחלק האחורי של הגרון (נזלת פוסט-נזאלית) ודלקות בסינוסים יוצרות ריחות רעים וטעמים לא נעימים בפה. 

אבחון ריח רע מהפה

קושי באבחון עצמי

לרוב, אנשים מתקשים לאבחן ריח רע מהפה שלהם באופן עצמאי. זאת מכיוון שאנחנו מתרגלים לריחות הגוף שלנו, והאף שלנו "מתעייף" מריח קבוע, מה שמקשה להבחין בו. בנוסף, ריח פה רע עשוי להיות לא עקבי ולהשתנות לאורך היום.

בדיקה קלינית

בדיקה אצל רופא שיניים היא הצעד החשוב ביותר לאבחון מדויק של ריח רע מהפה. רופא השיניים יבחן את מצב השיניים והחניכיים, ישים לב לכל ריח חריג, ויברר האם ישנם גורמי רקע בריאותיים רלוונטיים. בנוסף, הרופא יוכל להעריך את רמת ההיגיינה האוראלית ולתת הדרכה ספציפית לשיפור הצחצוח והשימוש בחוט דנטלי.

מכשירים ייעודיים

מכשיר הנקרא הלימטר (Halimeter) מסוגל למדוד את ריכוז תרכובות הגופרית הנדיפות (VSCs) בנשימה, שהן הגורם העיקרי לריחות רעים. בדיקה זו מאפשרת אבחון אובייקטיבי יותר, והיא בעלת ערך במיוחד במקרים של ריח רע כרוני או כשהאבחנה אינה ברורה.

אבחנה מבדלת

במקרים מסוימים, ייתכן שרופא השיניים יפנה לבדיקות נוספות או לרופא אף-אוזן-גרון. מטרת בדיקות אלו היא לשלול או לאבחן מחלות סיסטמיות העשויות לתרום לריח הרע, כמו מחלות ריאה, רפלוקס קיבתי-ושטי (GERD), או דלקות בסינוסים.

טיפול בריח רע מהפה

החדשות הטובות הן שעם ההתערבות הנכונה, ריח רע מהפה ניתן לטיפול ואפילו למיגור מוחלט ברוב המוחלט של המקרים. בואו נסקור כמה מהגישות המרכזיות:

טיפול בהיגיינת פה 

שיפור היגיינת הפה הוא אבן היסוד של טיפול בריח רע מהפה. הנה הצעדים העיקריים:

 1. טכניקות צחצוח נכונות: חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום, בוקר וערב, למשך שתי דקות בכל פעם. הצחצוח צריך להגיע לכל משטחי השיניים ולקו החניכיים בתנועות עדינות וסיבוביות. רופא השיניים יוכל להדגים את הטכניקה המתאימה ביותר עבורכם.
 2. שימוש קבוע בחוט דנטלי: שימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום חיוני להסרת רובד חיידקי מהמשטחים שבין השיניים, שם מברשת השיניים אינה מגיעה.
 3. מי פה: מי פה אנטי-בקטריאליים עשויים להוות תוספת טובה לשגרת הטיפוח, אך הם אינם תחליף לצחצוח ושימוש בחוט דנטלי. מומלץ לבחור במי פה ללא אלכוהול כדי להימנע מיובש בפה.
 4. גירוד לשון: גב הלשון הוא משכן חביב על חיידקים. מגרד לשון עוזר להסיר אותם ולהפחית ריחות רעים.
 5. ביקורים סדירים אצל רופא שיניים ושיננית: ביקור אצל רופא השיניים כל חצי שנה, וניקוי אצל שיננית לפי ההמלצה האישית, הם חלק בלתי נפרד משמירה על היגיינה מעולה והקפדה על בריאות הפה.

טיפול בגורמים זמניים

 1. שינויים תזונתיים: מזונות מסוימים בעלי ריח חזק במיוחד עלולים להשאיר ריח לא נעים בפה לשעות ארוכות. הדוגמאות הקלאסיות הן שום, בצל, קפה, ואלכוהול. הפחתת צריכתם או הימנעות מוחלטת מהם לפני אירועים חברתיים עשויה לעזור. בנוסף, אכילת ארוחות מסודרות מונעת הצטברות חיידקים בפה.
 2. הפסקת עישון: עישון לא רק גורם לריח רע מהפה באופן ישיר, אלא גם פוגע בבריאות החניכיים וביכולת הטבעית של הגוף להתמודד עם חיידקים מזיקים. הפסקת עישון היא אחד הצעדים המשמעותיים ביותר שאפשר לקחת לשיפור בריאות הפה ולמניעת ריח רע כרוני.
 3. שתייה מרובה והפחתת יובש בפה: שתיית מים מרובה מסייעת לשטיפת שאריות וחיידקים מהפה ומעודדת ייצור רוק. לעיסת מסטיק (ללא סוכר) גם היא יכולה לסייע בהגברת הרוק באופן זמני.

טיפול בגורמים רפואיים 

 1. פנייה לרופאים מומחים לפי הצורך לטיפול במחלות רקע: במקרים בהם ריח רע מהפה נובע ממצב רפואי כמו מחלת סוכרת, ריאות, כליות, כבד, או רפלוקס קיבתי-ושטי (GERD), טיפול במחלה הבסיסית הוא המפתח לריפוי. רופא השיניים עשוי להפנות לרופא המשפחה או למומחה בתחום הרלוונטי לבדיקות נוספות וקביעת תוכנית טיפול מתאימה.
 2. שינוי תרופתי אם גורם ליובש ותופעות לוואי אחרות: אם תרופות מרשם מסוימות גורמות ליובש בפה כתופעת לוואי, חשוב לדון עם הרופא המטפל באפשרויות למציאת תחליפים או דרכים להקל על היובש. לעיתים קרובות ניתן להתאים את התרופה או לשנות את המינון שלה מבלי לפגוע ביעילות הטיפול במחלה המקורית.

טיפולים משלימים

לצד הטיפולים הקונבנציונליים שצוינו, ישנן גישות טבעיות העשויות להועיל בהפחתת ריח רע מהפה (תמיד מומלץ להיוועץ ברופא השיניים לפני השימוש):

 1. לעיסת מסטיק (ללא סוכר) להגברת ייצור רוק
 2. מוצרי היגיינה ייעודיים (שטיפות, תכשירים לניקוי לשון, תרסיסים לרענון הנשימה)
 3. צמחי מרפא ותבלינים: נענע, פטרוזיליה, ציפורן
 4. תוספי פרוביוטיקה: חיידקים "טובים" ליצירת איזון בחלל הפה

מניעת ריח רע מהפה 

הדרך הטובה ביותר לטפל בריח רע מהפה היא למנוע את היווצרותו מל beginning. הנה כמה מהאסטרטגיות היעילות ביותר:

 1. שמירה על היגיינת פה מיטבית: הקפדה על צחצוח פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי, מי פה, גירוד לשון וניקוי שיניים מקצועי תקופתי היא הבסיס למניעת ריח רע.
 2. מעקב שיניים שגרתי: ביקורים קבועים אצל רופא השיניים ושיננית לא רק עוזרים בטיפול בבעיות הקיימות, אלא גם מאפשרים לאבחן מוקדם מחלות חניכיים ועששת שהן גורם מרכזי לריחות לא נעימים.
 3. תזונה בריאה ומאוזנת: מזון עתיר סוכרים מעודד התרבות חיידקים, והימנעות ממזונות בעלי ריח חזק במיוחד עוזרת למנוע ריח רע זמני. שתיית מים מרובה, לעומת זאת, תורמת לבריאות הפה הכללית.
 4. הימנעות מעישון: בנוסף לנזקים הבריאותיים הידועים, עישון פוגע ביכולת הריפוי הטבעית של הגוף ותורם משמעותית להתפתחות ריח רע כרוני.
 5. שתייה מרובה של מים: מים עוזרים לשטוף את הפה מחיידקים ושאריות מזון, ותורמים להפחתת יובש בפה.
 6. טיפול רפואי במחלות רקע: איזון מחלות סיסטמיות כמו סוכרת, ריאות, בעיות עיכול ועוד, עשוי לשפר משמעותית את ריח הפה. חשוב לעדכן את רופא השיניים בכל בעיה רפואית חדשה, שינוי בתרופות או תופעות לוואי.

השפעות ריח רע מהפה

מעבר לאי נעימות הפיזית, ריח רע מהפה עלול לגרום למצוקות נפשיות משמעותיות. הנה כמה מההשפעות הנפוצות:

 1. בושה וחוסר ביטחון עצמי: אנשים הסובלים מריח רע מהפה לעיתים חווים בושה עמוקה, הפוגעת בדימוי העצמי ובביטחונם העצמי באינטראקציות חברתיות.
 2. חרדה חברתית: במקרים מסוימים, החשש מתגובות הסביבה עלול להוביל לחרדה חברתית, הימנעות מאינטראקציות קרובות, ובידוד.
 3. פגיעה במערכות יחסים ותעסוקה: ריח רע מהפה עלול להקשות על יצירת קשרים רומנטיים קרובים, ולהשפיע לרעה על התפקוד וההתקדמות במקום העבודה.

מודעות להשלכות האישיות והחברתיות של ריח רע מהפה מדגישה את החשיבות שבטיפול ומניעה, לא רק למען הבריאות הפיזית אלא גם לרווחה הנפשית.

סיכום 

ריח רע מהפה (הליטוזיס) הוא מצב רפואי נפוץ המשפיע לרעה על איכות החיים של אנשים רבים. למרות מה שרבים חושבים, ריח רע מהפה ניתן לטיפול ולמניעה ברוב המוחלט של המקרים. הבנת הגורמים לריח רע – בין אם הם נובעים מהיגיינת פה לקויה, מחלות שונות, או שילוב של הגורמים – היא הצעד הראשון בפתרון הבעיה.

טיפול בהיגיינת הפה, שינויים תזונתיים, מעקב רפואי שוטף, וטיפול במחלות רקע הם הגורמים המרכזיים שיכולים לחולל שינוי משמעותי ולעזור לכם להיפטר מהליטוזיס. אל תחששו לפנות לרופאא השיניים שלכם לקבלת ייעוץ והדרכה מותאמים לצרכים האישיים שלכם.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן