ClickCease

טיפול שורש – הנחיות, שאלות וכל מה שחשוב שתדעו

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בחיים מסוימים, קורה שגם השיניים הבריאות ביותר עלולות להידרדר ולפתח בעיות עמוקות יותר בשורשיהן. כאשר רקמת הפולפה בתוך השורש נפגעת או מתמלאת בזיהומים, טיפול שורש הוא הדרך היחידה להציל את השן ולמנוע התפשטות הבעיה לסביבה. מדובר בטיפול שכיח למדי – כ-15 מיליון איש בארה"ב לבדה עוברים טיפול שורש מדי שנה.

עם זאת, רבים חוששים מהטיפול וחסרים מידע מפורט לגביו. פוסט זה נועד לשים קצה לחששות ולספק תשובות נרחבות לשאלות השכיחות ביותר – החל מהגורמים והתסמינים המחייבים טיפול, דרך תיאור מלא של תהליך הטיפול עצמו, המלצות להחלמה וטיפול בתופעות הלוואי, עד לסיכויי ההצלחה, חלופות אפשריות וכדומה. בקצרה, הפוסט יכסה את כל מה שחשוב לדעת על טיפול השורש.

מתי נדרש טיפול שורש וכיצד מזהים? 

ישנם מספר סימנים ותסמינים עיקריים המצביעים על הצורך בטיפול שורש:

 1. כאב ממושך בשן: זהו הסימן השכיח ביותר. הכאב עשוי להיות חריף או כרוני, להחריף בעת לעיסה או מחשיפה לטמפרטורות קיצוניות. כ-22% ממקרי הכאב הדנטלי נגרמים מבעיות ברקמת הפולפה השורשית.
 2. נפיחות בחניכיים: פגיעה בשורש עלולה לגרום לנפיחות בחניכיים הסמוכות לשן הפגועה.
 3. ריקבון או חוסר שלמות של השן: זיהום עמוק ברקמות השורש עלול לגרום להתפוררות חלקית של השן.
 4. דלקת חניכיים כרונית או מוגלה ממקור השן: זיהום בשורש משפיע על האזורים הסמוכים.
 5. צוואר השן חשוף ורגיש: חשיפת החלק התחתון של השן מעידה על ירידה במפלס החניכיים כתוצאה מבעיה ברקמות השורש.

מרבית המצבים הללו נגרמים מזיהומים חיידקיים, טראומה לשן או ריקבון עמוק שחדר לשורש. כ-25 מיליון שיניים קבועות מוסרות מדי שנה בארה"ב בשל כשלים בטיפול שורש. הבדיקה אצל רופא שיניים כוללת בירור תלונות, בדיקה חיצונית של השן, צילומי רנטגן ובדיקות רגישות לחום/קור.

מהלך טיפול השורש שלב אחר שלב 

טיפול השורש הוא תהליך שנחלק לרוב למספר מפגשים עם רופא השיניים. להלן שלביו העיקריים:

הכנות וניקוי שטח הטיפול

לאחר הרדמה מקומית, רופא השיניים יבצע כריתה קטנה בחניכיים כדי לחשוף את השורש. השטח יטוהר בקפידה תוך שימוש בחומרי חיטוי וציוד מתוחכם כגון מיקרוסקופים ומצלמות זעירות.

ייצוב ובידוד השן

לאחר החשיפה, רופא השיניים יבודד את השן בעזרת מחסום גומי מיוחד כדי למנוע חדירה של נוזלים הפה וזיהום במהלך הטיפול.

חדירה לתעלת השורש

בשלב זה, נפתח חור קטן בקצה החיצוני של השורש שדרכו ייכנסו המכשירים הייעודיים. התהליך מחייב רמה גבוהה של מיומנות כדי לא לפגוע בשורש.  

הסרה של מילוי קיים ורקמה נרקבת

אם כבר בוצע בעבר טיפול שורש כושל, יש להסיר את המילוי הקיים. לאחר מכן, רופא השיניים ינקה ויוציא מהתעלה את כל שיירי הרקמה הרקובה והזיהומים.

עיצוב תעלת השורש

במקרים מסוימים, יש צורך לשנות את צורת התעלה ולהרחיב אותה על מנת לאפשר טיפול מקיף יותר. זהו שלב קריטי שדורש מיומנות ודיוק רב.

חיטוי ומילוי זמני

לאחר הניקוי המקיף, התעלה מחוטאת וממולאת זמנית בתרכובת מיוחדת. השן נאטמת בצורה זמנית גם כן והמטופל משוחרר לתקופה של כשבועיים.

מילוי קבוע של תעלת השורש

במפגש המשך לאחר כשבועיים, השורש נבדק שוב לוויסות התגובה הרקמתית. אם אין בעיות, רופא השיניים יתחיל במילוי הקבוע של תעלת השורש בחומר מיוחד כגון גוטפרכה. המילוי מוחדר בשיטות ייחודיות תוך שימוש בלחצים ורמות חום שונות.

חותמת שורש

לעיתים, לאחר מילוי התעלה, מוחדרת חותמת נוספת מחומר סינטטי קשיח מעל המילוי כדי לאטום את החלל באופן הרמטי.

כיפת שורש

בשלב האחרון, רופא השיניים יבנה כיפה מחוזקת מחומרים משתנים מעל השורש וקצהו החיצוני, כדי להגן עליו מלחצים ולחזק את השן לקראת השלב הבא של שיקום כללי.

הטיפול בשורש אחד עשוי להימשך מספר שבועות עם מספר מפגשים. רופאי שיניים ממוצעים מבצעים כ-25 טיפולי שורש מדי חודש, אך רמת המומחיות משפיעה משמעותית על הצלחת הטיפול.

במהלך הטיפול נעשה שימוש בציוד ייעודי ומתקדם כמו קידוחי אנדו, מיקרו-מכשירים, מצלמות זעירות, מיקרוסקופים, מכשירי אולטרא-סאונד ועוד. בדרך זו מושגים הדיוק, הניקיון וההשלמה הנדרשים בתהליך מורכב זה.

החלמה לאחר הטיפול 

לאחר המפגש האחרון של טיפול השורש, מתחילה תקופת ההחלמה אשר עשויה להימשך מספר ימים עד מספר שבועות. משכה המדויק תלוי במספר גורמים:

 1. מידת הסיבוך של הטיפול: ככל שהטיפול היה מורכב יותר, עם יותר שורשים וזיהומים עמוקים, כך תקופת ההחלמה תהיה ממושכת יותר.
 2. איכות ביצוע הטיפול: שגיאות בטיפול או ניקוי לא מספק עלולים לגרום להחלמה איטית יותר ולסיכון לזיהומים חוזרים.
 3. רקע בריאותי: מצבים כמו סוכרת, מחלות חניכיים, היצרות דם לאיזור הפה וחוסר חיסון עלולים לעכב את תהליך ההחלמה.
 4. גיל וכושר ההחלמה: אצל מבוגרים וקשישים קצב ההחלמה איטי יותר.

בתקופה הראשונה לאחר הטיפול, עשויים להופיע תסמינים כגון:

 1. כאב ואי-נוחות במקום הטיפול: מצב זה עשוי להימשך עד שבוע ויכול להפחת באמצעות משכי כאבים וקור מקומי.
 2. נפיחות ורגישות באזור השן: גם כן זמניות ויכולות להיעזר באמצעים דומים.
 3. קושי בלעיסה או פתיחת הפה: רצוי להקפיד על תזונה רכה עד לשגרת ההחלמה.

תגובות אלו נחשבות תקינות בתהליך ההחלמה כל עוד הן חולפות תוך זמן סביר. כדי לסייע בהחלמה מהירה ככל הניתן, רצוי להקפיד על ההמלצות הבאות:

 1. נקיטת משטר תזונה רך ועשיר בחלבונים, ויטמינים ומינרלים: תזונה נכונה תספק את החומרים הדרושים לשיקום הרקמות. סוגי מזון מומלצים הם יוגורט, רזאטו, דגים רכים, חלבונים אחרים, ירקות עשירים בוויטמינים ועוד.  
 2. הימנעות מפעילות גופנית כבדה או ממאמץ יתר: כדי שלא לעכב את החלמת הרקמות.
 3. שמירה קפדנית על היגיינת הפה ללא היענות ליישום ישיר באזור הטיפול.
 4. אי עישון במהלך תקופת ההחלמה.
 5. ביצוע בדיקות מעקב אצל רופא השיניים בהתאם להנחיותיו.
 6. שימוש בתרופות משככות כאבים ומצננות במינון המומלץ בלבד.

היצמדות להנחיות אלו במשך הזמן הנדרש חשובה להחלמה מוצלחת. מחקרים הראו כי כ-90% מהמטופלים החלימו לגמרי מטיפול שורש לאחר כשנה. אולם, כ-5%-10% עדיין חוו תסמינים כלשהם. בעיות ממושכות עשויות להצביע על כישלון הטיפול הדורש התערבות נוספת.

סיבוכים וגורמים לכישלון טיפולי

למרות שטיפול השורש נחשב בטוח יחסית, קיימים מספר סיבוכים וסיכונים אפשריים שחשוב להיות מודעים אליהם:

זיהומים חוזרים

 במקרים של ניקוי לקוי או שרידי זיהום בתעלה, חיידקים עלולים להמשיך להתרבות. כ-14%-16% מטיפולי השורש נכשלים וסופגים זיהומים חוזרים בתוך שנתיים.

כשל השתלות

 כאשר טיפול השורש נכשל, לעתים נדרש להשתיל שורש או שן חדשה. כ-15% מהשתלות השורש נכשלות בתוך 5 שנים.

כאבים ותופעות לוואי ממושכות

 כ-10% מהמטופלים חווים כאבים ונפיחות שלא חולפים עם הזמן. מצבים אלו עלולים להצביע על בעיה עמוקה יותר.

רגישות ממושכת לטמפרטורות קיצוניות

 בכ-5% מהמקרים נותרת רגישות של השן לחום וקור לאחר ההחלמה, עקב פגיעה כלשהי ברקמות.  

דלקת ונפיחות ממארת – במקרים קיצוניים, זיהומים עמוקים יכולים להתפשט לסביבה ולגרום לדלקות משמעותיות של הרקמות הרכות והקשות.

פגיעה בעצבים הסמוכים

 פרוצדורות מסובכות עלולות לפגוע בעצבים המצויים בסמוך לשורשי השיניים ולגרום לתופעות נוספות כמו חוסר תחושה או כאבים בחלק מהפנים.

ירידה ביציבות השן

 במקרים קשים בהם מרבית מבנה השורש נפגע, עלול להיגרם נזק ליציבות השן המטופלת שתצטרך תמיכה נוספת או להיות מוסרת.

גורמי הסיכון העיקריים לכישלון טיפולי כוללים ביצוע טיפול לא מקצועי, קיצור דרך, הזנחת גורמי ההחלמה, מצב בריאות כללי ירוד וגיל מבוגר של המטופל. מניעה והסברה יסודיים חשובים לצמצם סיכונים אלה.

חלופות וטיפולים משלימים 

לצד טיפול השורש הקלאסי, קיימות גם חלופות וטיפולים משלימים שחשוב להכיר:

 1. כריתת שורש: במקרים קיצוניים בהם לא ניתן להציל את רקמת השורש, קיימת אפשרות לכריתה מלאה של השורש מהשן תוך שימור החלק העליון. מדובר בפרוצדורה פשוטה יחסית אך שיכולה להותיר את השן חלשה ופגיעה.
 2. הסרת כל השן: כאשר גם טיפול שורש עמוק צפוי להיכשל, החלופה היא הסרת השן הפגועה כליל. במצבים אלו נדרשת התקנת תותבת, שתל או גשר לכיסוי החלל.  
 3. טיפולים השלמתיים: על מנת לחזק שיניים מטופלות ולאפשר שימוש בהן ללא חשש, רופא השיניים עשוי להמליץ על טיפולים משלימים כגון התקנת כתרים, ציפויים וכדומה.
 4. שתילים דנטליים: במצבים מתקדמים של כשלון טיפול וכריתת השן, האפשרות היחידה היא שתילת שורש ושן חדשים במלואם. תחום השתלות השיניים התקדם רבות בשנים האחרונות עם תוצאות יציבות לטווח ארוך.

לצד הטיפולים הרפואיים, קיימות גם גישות טיפול משלימות כמו רפואה סינית, הומאופתיה, צמחי מרפא לשיכוך כאבים וכדומה. חלקן עדיין לא הוכחו מדעית אך מטופלים רבים נעזרים בהן לפני או אחרי טיפול השורש.

מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא שיניים מנוסה ולבחון את כלל האפשרויות והסיכויים להצלחה לפני כל החלטה על טיפול או חלופה מסוימים.

שאלות נפוצות ועצות 

כמו בכל טיפול רפואי, גם לגבי טיפולי שורש עולות שאלות ובעיות נפוצות שחשוב להיות מודעים אליהן ולדעת כיצד להתמודד עמן:

שאלה: מהם הסימפטומים הראשונים שצריכים להדליק נורה אדומה?

תשובה: כאב ממושך בשן או באזור, נפיחות בחניכיים, דימום, חום מקומי וריקבון חיצוני בשן יכולים להצביע על בעיות שורש.  

שאלה: כמה מסוכן טיפול השורש מבחינת הרדמה וסיבוכים?

תשובה: ברוב המקרים מדובר בהרדמה מקומית קלה למניעת כאבים במהלך הטיפול. סיכוני ההרדמה נמוכים מאוד. סיבוכים כמו זיהומים או פגיעה בעצבים הם נדירים.

שאלה: מה עושים אם הכאבים והנפיחות לא חולפים לאחר הטיפול?

תשובה: יש לפנות מיידית לרופא השיניים. פעמים רבות מדובר בתגובה זמנית תקינה אך כאבים ממושכים מעל שבועיים עלולים להצביע על בעיה חמורה יותר.

שאלה: האם אפשר להמשיך לעבוד רגיל לאחר טיפול שורש?

תשובה: זה תלוי ביכולת הסבל של כל אחד. רצוי להימנע ממאמץ גדול בימים הראשונים אך בהרבה מקרים ניתן לחזור לשגרה בתוך זמן קצר.

שאלה: מהם גורמי הסיכון להצלחת/כישלון טיפול השורש?

תשובה: גורמים להצלחה – רמה גבוהה של רופא השיניים, התמדה בהוראות, היגיינה טובה ומעקב. גורמי סיכון – מחלות רקע, השמנת יתר, עישון וזיהומים חוזרים.

מומלץ להסיר חששות ולקבל הסבר ממקור מוסמך לפני הטיפול. במהלכו חשוב ליישם צעדי הכנה ומניעה כגון היגיינת פה טובה, הפסקת עישון ושימוש בהרדמה וחומרי שיכוך במידה המתאימה. לאחר מכן יש להקפיד בקפדנות על הוראות ההחלמה.

סיכום 

טיפול שורש הוא תהליך מורכב אך הכרחי לשימור שיניים רבות. למרות החששות הנפוצים, מדובר בהליך שגרתי למדי ברפואת שיניים עם שיעורי הצלחה גבוהים מאוד כאשר הוא מבוצע כהלכה ותחת הכוונה רפואית מקצועית.

בפוסט זה ניסינו לכסות את כל ההיבטים החשובים – החל בסימפטומים המחייבים טיפול, דרך תיאור מפורט של התהליך הרפואי, המלצות להחלמה מוצלחת, פירוט הסיכונים והחלופות ועד עצות ממומחים לפני, במהלך ואחרי הטיפול.  

תקוותנו היא שהמידע שהוצג כאן יפיג חששות ויעזור למטופלים רבים להיערך כראוי לקראת טיפול השורש ולהבין את חשיבותו בשימור בריאות הפה והשיניים לאורך זמן. בכל מקרה של ספק, חשוב להיוועץ ברופא שיניים מוסמך.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן