ClickCease

טיפול שיננית למבוגרים – הנחיות ומידע למטופלים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

טיפולי שיניים סדירים אצל השיננית הם חלק בלתי נפרד משמירה על בריאות הפה והשיניים לאורך כל החיים. עבור מבוגרים, טיפולים אלו הופכים לחיוניים אף יותר במניעת מחלות חניכיים, עששת, ופגיעה במראה האסתטי של החיוך. הבנה של תהליך הטיפול, הנחיות נכונות, והקפדה על הרגלים בריאים בבית הם המפתח לשמירת חיוך זוהר גם בגיל מבוגר. במאמר זה נצלול לעומקו של טיפול השיננית למבוגרים, נספק הנחיות חשובות, ומידע חיוני על שמירה של בריאות הפה שלכם.

חשיבות טיפול שיננית למבוגרים 

מניעת מחלות חניכיים ועששת

עם הגיל, החניכיים נוטות להיחלש ולסגת, מה שחושף את השורשים ופוגע בהגנה על השן. רובד החיידקים (פלאק) מצטבר ביתר קלות, וגורם להתפתחות של דלקות חניכיים ואף למחלות חניכיים מתקדמות. מבוגרים גם נוטים יותר לעששת, במיוחד באזורי שורשי השיניים החשופים. טיפולי שיננית סדירים מסירים ביסודיות את הפלאק והאבנית, ומפחיתים באופן משמעותי את הסיכון למחלות אלו. סטטיסטיקה לדוגמה: על פי נתוני משרד הבריאות, מעל 80% מהמבוגרים בישראל סובלים מבעיות חניכיים ברמה כלשהי.

שיפור האסתטיקה של החיוך

כתמים משקאות כמו קפה, תה ויין, או מעישון, פוגעים במראה הלבן והבריא של השיניים. טיפולי שיננית כוללים לרוב ניקוי וליטוש עדינים, המסירים כתמים אלו ומשיבים לשיניים מראה זוהר יותר. חיוך יפה ומטופח משפיע לא רק על האסתטיקה, אלא גם על הביטחון העצמי.

בריאות כללית טובה יותר

מחקרים רבים בשנים האחרונות מצביעים על קשר הדוק בין בריאות הפה לבין בריאות הגוף בכללותו. מחלות חניכיים לא מטופלות עלולות להחריף מחלות סיסטמיות כמו סוכרת, מחלות לב וכלי דם, ואף דמנציה. שמירה על בריאות הפה מפחיתה את רמת הדלקתיות הכללית בגוף ותורמת לבריאות טובה יותר לאורך זמן.

ההבדל בין טיפול שיננית למבוגרים לטיפול בילדים

 1. שינויים מבניים: ככל שאנו מתבגרים, מתרחשים שינויים במבנה השן והחניכיים. החניכיים נסוגות לעיתים, חושפות את שורשי השיניים הרגישים יותר לפלאק. בנוסף, השיניים עצמן יכולות להישחק עם הזמן מה שמוביל להצטברות אבנית שקשה יותר להסיר.
 2. צרכים רפואיים: מבוגרים רבים מתמודדים עם מחלות רקע ותרופות שעלולות להשפיע על בריאות הפה. יובש בפה, רגישות יתר, או מצבים רפואיים הגורמים לנטייה מוגברת לדימומים צריכים להילקח בחשבון במהלך הטיפול על ידי השיננית.
 3. טיפולים משלימים: טיפול שיננית למבוגרים לא מתמקד רק בניקוי והסרת אבנית, אלא לעיתים גם בהתמודדות עם כתמים עקשניים, שחזור צורת השיניים, או הבהרת החיוך. טיפולים כמו הלבנת שיניים מקצועית או ציפויי שיניים הופכים רלוונטיים יותר בגיל מבוגר, ומצריכים שיתוף פעולה בין השיננית לרופא השיניים.

תהליך טיפול השיננית 

נתחיל בתיאור כללי ונתקדם לשלבים העיקריים:

הטיפול מתחיל בבדיקה יסודית של רופא השיניים. הרופא יבדוק את מצב השיניים, החניכיים, ריריות הפה והלשון, ויקבע את הצורך בטיפול שיננית ואת התוכנית הטיפולית המתאימה. לאחר מכן, השיננית תבצע את הפעולות הבאות:

 1. ניקוי יסודי עם אולטרסאונד: המכשיר רוטט בתדר גבוה ומסיר ביעילות אבנית שהצטברה על השיניים – מעל ומתחת לקו החניכיים. הטיפול עם האולטרסאונד מלווה בהתזה של מים, מה שמסייע בקירור ושטיפה של האזור המטופל.
 2. ניקוי ידני: בעזרת מכשירים ייעודיים, השיננית תסיר בעדינות אבנית במקומות שקשה להגיע אליהם עם האולטרסאונד, ותבצע ניקוי מעמיק לאורך קו החניכיים. שלב זה דורש מיומנות ודיוק מהשיננית.
 3. ליטוש (לא תמיד נדרש): השיננית משתמשת בחומרים עדינים להחלקה והברקה של השיניים. זהו שלב שמטרתו בעיקר אסתטית, שמסיר כתמים שטחיים ומעניק לשיניים מראה חלק ונקי יותר.

הנחיות לפני ואחרי טיפול שיננית 

לפני הטיפול

 • צחצוח יסודי ושימוש בחוט דנטלי: הקפדה על היגיינת פה טובה מפחיתה את כמות הפלאק והאבנית שהצטברו, ומקלה על עבודת השיננית. רצוי לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד, ולהשתמש בחוט דנטלי פעם ביום לניקוי יסודי בין השיניים.
 • לדווח לשיננית: חשוב ליידע את השיננית על רגישויות בשיניים, מחלות רקע, הריון, או תרופות שאתם נוטלים באופן קבוע.

מיד לאחר הטיפול

 • רגישות קלה: יתכן שתופיע רגישות מסוימת בחניכיים או בשיניים לאחר הטיפול, במיוחד אם הצטברה אבנית רבה. הרגישות תחלוף בדרך כלל תוך יום או יומיים.
 • דימום קל: עלול להיות דימום קל מהחניכיים, אך גם הוא אמור לחלוף מעצמו תוך זמן קצר.
 • שתיית מים ומי פה: מומלץ לשתות מים מרובים כדי לשטוף את הפה, ואפשר להשתמש במי פה ללא אלכוהול להפחתת דלקת ודימום.
 • הימנעות מאלכוהול ועישון: עדיף להימנע מצריכתם מכיוון שהם עלולים להחריף רגישות ולעכב את החלמת החניכיים.

בריאות הפה והשיניים למבוגרים: טיפים לשמירה 

המטרה כאן היא לספק עצות מעשיות וברורות שניתן ליישם בקלות בשגרת היום-יום:

צחצוח יסודי פעמיים ביום

יש להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד ולצחצח לפחות שתי דקות בכל פעם. מומלץ להשתמש במברשת שיניים בעלת ראש קטן וסיבים רכים, המאפשרת להגיע לכל אזורי הפה.

שימוש בחוט דנטלי פעם ביום

ניקוי בין השיניים עם חוט דנטלי הוא קריטי להסרת פלאק במקומות שהמברשת לא מצליחה להגיע אליהם.

תזונה מאוזנת

צריכה מוגברת של סוכרים ומזון מעובד מזיקה לשיניים ותורמת להצטברות פלאק. הקפידו על תזונה עשירה בירקות, פירות, חלבונים מלאים, ודגנים מלאים. הפחיתו צריכת משקאות ממותקים וחטיפים.

הפסקת עישון

עישון פוגע בבריאות החניכיים, מחליש את מערכת החיסון, ומעלה משמעותית את הסיכון למחלות חניכיים ועששת. הפסקת עישון תעזור משמעותית לשמור על בריאות הפה, ואף לשפר את התגובה לטיפולי שיננית.

ביקורים סדירים

גם עם הקפדה על היגיינת פה ביתית, יש לבקר את השיננית ורופא השיניים לפחות פעמיים בשנה לבדיקה וניקוי יסודי. ביקורים תכופים מאפשרים זיהוי מוקדם של בעיות וטיפול יעיל יותר.

סטטיסטיקה אפשרית: אפשר לציין נתון לגבי אחוז המבוגרים הסובלים ממחלות חניכיים ולהדגיש את החשיבות של צחצוח, שימוש בחוט דנטלי, וביקורי שיננית למניעה.

מחלות חניכיים נפוצות במבוגרים 

דלקת חניכיים (Gingivitis)

זהו השלב הראשוני והקל ביותר של מחלת חניכיים. הסימנים כוללים חניכיים אדומות, נפוחות, ולעיתים דימום במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי. דלקת חניכיים ניתנת לטיפול וריפוי מלא על ידי הקפדה על היגיינת פה וניקוי מקצועי אצל השיננית. חשוב לטפל בה בשלב מוקדם, כי היא עלולה להחמיר ולהתפתח למחלות חניכיים מתקדמות.

מחלות חניכיים מתקדמות (Periodontitis)

אם דלקת החניכיים לא מטופלת, היא עלולה להחמיר ולגרום להרס הדרגתי של העצם והרקמות התומכות בשן. כיסי חניכיים נוצרים בין השיניים לחניכיים, ומתמלאים בחיידקים ופלאק. בשלבים מתקדמים, השיניים יכולות להתנדנד ואף לנשור. טיפול במחלות חניכיים מתקדמות מסובך יותר וכולל לעיתים ניקוי עמוק של השורשים, טיפולים אנטיביוטיים, ואף הליכים כירורגיים במקרים קשים.

הקשרים בין מחלות חניכיים למחלות סיסטמיות

בשנים האחרונות מחקרים מצביעים על כך שבריאות החניכיים משליכה באופן ישיר על הבריאות הכללית. מחלות חניכיים לא מטופלות קשורות בסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם, סוכרת, דלקות ריאה, דמנציה, ואף לסיבוכים בהריון. שמירה על בריאות הפה מפחיתה את רמת הדלקת הכללית בגוף ותורמת לשיפור איכות החיים.

נתונים סטטיסטיים אפשריים: אפשר להוסיף נתונים על אחוז המבוגרים הסובלים ממחלות חניכיים, או סטטיסטיקה לגבי השפעתן על מחלות סיסטמיות.

טיפולים דנטליים נוספים למבוגרים 

מעבר לניקויי שיננית קבועים, ישנו מגוון של טיפולים דנטליים נוספים שרלוונטיים במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת:

הלבנת שיניים

עם הגיל, השיניים נוטות להכתים ממשקאות, עישון, או כתופעה טבעית של התבגרות. הלבנת שיניים מקצועית יכולה להשיב לשיניים גוון לבן ובוהק יותר, לשפר את האסתטיקה, ואת הביטחון בחיוך. קיימות שיטות שונות להלבנה, חלקן מבוצעות במרפאה וחלקן בבית, ולכן חשוב להתייעץ עם רופא השיניים בנוגע לשיטה המתאימה ביותר.

ציפויי שיניים

ציפויים הם שכבות דקות מאוד של חרסינה או חומרים מרוכבים המודבקים לחזיתות השיניים. ציפויים יכולים לשמש לתיקון שיניים שבורות, סדוקות, מוכתמות, שחוקות, או מרווחות, ובכך משפרים משמעותית את מראה החיוך.

שתלים דנטליים

מבוגרים רבים מתמודדים עם אובדן שיניים, בין אם כתוצאה מעששת, מחלת חניכיים, או טראומה. שתלים דנטליים מחליפים את שורשי השיניים החסרות, ועליהם מותקן כתר שן מלאכותי. זוהי השיטה המתקדמת והאסתטית ביותר לשיקום חיוך חסר, המאפשרת תפקוד מלא וטבעי.

חשוב להדגיש: התאמה של טיפולים משלימים אלו נעשית תמיד בשיתוף עם רופא השיניים, תוך בחינת המצב הרפואי, הצרכים, והמטרות הספציפיות של המטופל.

סיכום 

טיפולי שיננית סדירים הם נדבך חשוב בשמירה על בריאות הפה והשיניים לאורך כל החיים, ובמיוחד בגיל מבוגר. הקפדה על היגיינת פה ביתית טובה, ביקורים קבועים אצל השיננית ורופא השיניים, ותזונה בריאה, מפחיתים באופן משמעותי את הסיכון למחלות חניכיים ועששת, ומשפרים את איכות החיים. במידה וישנן בעיות חניכיים מתקדמות או צורך בטיפולים משלימים, ההתייעצות עם רופא השיניים תאפשר קבלת תוכנית טיפול מותאמת אישית. שמירה על חיוך בריא היא השקעה בבריאות הכללית וביטחון העצמי.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן