ClickCease

יישור שיניים – מתי אפשר להתחיל ומה חשוב לדעת? 

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

יישור שיניים, גם הידוע בשם אורתודונטיה, הוא תהליך רפואי-דנטלי המטרתו לתקן ולשפר את מראה והיערכות השיניים, החניכיים והלסת. באמצעות שימוש במגוון אביזרים ייעודיים, כגון גשרונים, תותבות ומעצורים, האורתודונט עובד על הזזת השיניים למיקום נכון יותר במהלך תקופה של לפחות מספר חודשים, אם לא שנים.

יישור שיניים חשוב לא רק מבחינה אסתטית, אלא גם לשיפור התפקוד והבריאות של המערכת הלעיסה והדיבור. שיניים ישרות מאפשרות נשיכה, לעיסה והפקת דיבור יעילים יותר, ומפחיתים את הסיכון למחלות חניכיים ובעיות לב. כמו כן, יישור שיניים משפר את הביטחון העצמי והחברתיות של האדם.

על אף שטיפול יישור שיניים נחשב לטיפול אסתטי, מרבית קופות החולים והביטוחים הרפואיים בישראל מכסים חלק ניכר מעלויות הטיפול, בהתאם לתוכנית הביטוח. זאת בהכרה בחשיבותו הרפואית והתפקודית של הליך זה.

בפוסט זה נסקור את השלבים העיקריים בתהליך יישור השיניים, נבחן מתי המועדים המומלצים להתחיל בטיפול, ונפרט את הנושאים החשובים שיש לקחת בחשבון לפני הצטרפות לטיפול.

מתי כדאי להתחיל בטיפול יישור שיניים? 

אחד השאלות החשובות ביותר בנוגע ליישור שיניים הוא מתי הזמן המומלץ להתחיל בטיפול. התשובה תלויה בגיל ובשלב ההתפתחות של השיניים והלסתות.

ילדים בגילאי 7-10 נחשבים לקבוצת הגיל המומלצת להתחלת טיפול יישור שיניים. בגיל זה, רוב שיני החלב כבר הוחלפו בשיניים הקבועות, אך הלסתות עדיין בשלב התפתחות פעיל. זהו פרק הזמן האופטימלי לזהות ולתקן בעיות בסידור השיניים, כמו צוואר לסת צר, חוסר סגירה של הלסתות או שיניים מעוותות. טיפול בגיל זה יכול להביא לתוצאות מיטביות, מבלי להמתין שהבעיות יחמירו.

עם זאת, ילדים צעירים יותר, בגילאי 6-7, עשויים להיות מועמדים מתאימים לטיפול יישור שיניים מוקדם, במקרים של בעיות התפתחותיות משמעותיות. במקרים אלו, הטיפול יכול לסייע במניעת החמרת הבעיה ולאפשר התפתחות תקינה של הלסתות והשיניים.

בגיל ההתבגרות, בין גילאי 11-15, רוב השיניים הקבועות כבר צמחו והלסתות הגיעו לשלב התפתחות מתקדם יותר. לפיכך, טיפול יישור שיניים בגיל זה מתמקד בעיקר בתיקון מיקום וסידור השיניים הקבועות. טיפול זה נחשב יעיל וניתן להשיג תוצאות טובות, אם כי לעיתים העבודה מורכבת יותר בשל המבנה המתבגר של הלסתות.

בקרב מבוגרים, בגילאי 18 ומעלה, טיפול יישור שיניים הופך להיות אפשרי ואף מומלץ יותר מאשר בעבר. זאת בשל התפתחויות טכנולוגיות באביזרי הטיפול, המאפשרות טיפול נעים ויעיל יותר גם בגילאים מבוגרים. נתונים מראים כי כ-1 מתוך 5 מטופלי יישור שיניים בארה"ב הם מבוגרים מעל גיל 18.

מבוגרים רבים פונים לטיפול יישור שיניים מסיבות שונות, כמו תיקון בעיות אסתטיות שלא טופלו בעבר, שיפור תפקוד הלעיסה והדיבור, או מניעת בעיות רפואיות עתידיות הנובעות מסידור לקוי של השיניים. טיפול זה עשוי לשפר משמעותית את איכות חייהם ואת הביטחון העצמי.

חשוב להדגיש כי אין גיל מקסימלי להתחלת טיפול יישור שיניים. ככל שהאדם בריא ומוכן להתמסר לתהליך, הוא יכול להפיק תועלת ניכרת מהטיפול, גם בגיל מבוגר יותר. אמנם ייתכן שבגילאים מבוגרים הטיפול יהיה ארוך יותר ומורכב יותר, אך הטכנולוגיות והשיטות המודרניות הפכו אותו לאפשרי ואף נפוץ יותר.

לפני תחילת הטיפול, חשוב לבצע בדיקות שונות על מנת להעריך את מצב השיניים והלסתות ולתכנן את הטיפול בהתאם. בדיקות אלו כוללות צילומי רנטגן, הערכה קלינית של האורתודונט ואפילו הדמיה תלת-ממדית בחלק מהמקרים. רק לאחר הבדיקות המקיפות ניתן להחליט על תכנית הטיפול המתאימה ביותר.

מה חשוב לדעת לפני תחילת הטיפול? 

בחירת אורתודונט מנוסה ומומלץ היא צעד חשוב ראשון לפני תחילת טיפול יישור שיניים. האורתודונט יהיה אחראי על הערכת המצב, תכנון הטיפול והביצוע של כל שלביו, לכן חשוב למצוא מומחה מקצועי ובעל ניסיון רב.

כדאי לשאול סביב, לקבל המלצות מרופאי שיניים אחרים ולבדוק את ההסמכות והניסיון של האורתודונט הפוטנציאלי. יש לשים לב לתקינות הרישיונות, להשכלה ולהסמכות המקצועיות, כמו גם לבדוק את רמת השירות, האמפתיה והיחס האישי שהמטופל מקבל. כל אלו יסייעו להבטיח טיפול מיטבי ותוצאות מוצלחות.

לאחר בחירת האורתודונט, תהליך הטיפול מתחיל בהערכה יסודית של מצב השיניים והלסתות. האורתודונט יבצע בדיקות קליניות, צילומי רנטגן, והדמיות תלת-ממדיות על מנת להבין את המצב המדויק ולתכנן את תהליך הטיפול בהתאם. 

תוצאות הבדיקות יסייעו להגדיר את מטרות הטיפול, כמו יישור השיניים, תיקון עקימות הלסתות, שיפור הנשיכה או שיפור האסתטיקה. בהתאם לכך, האורתודונט יציע את שיטת הטיפול המתאימה ביותר, כגון גשרונים, תותבות או מעצורים.

לקראת תחילת הטיפול, חשוב לדאוג להיגיינה טובה של השיניים והחניכיים. במידת הצורך, ייתכן שיידרש טיפול קדם-אורתודונטי, כמו טיפול במחלות חניכיים או שחרור שיניים. פעולות אלו יבטיחו שהפה יהיה במצב בריאותי טוב לקראת התקנת אביזרי הטיפול.

אביזרי הטיפול בייישור שיניים כוללים מגוון רחב של התקנים, כמו גשרונים, תותבות ומעצורים המותאמים אישית למבנה הפה של כל מטופל. בחירת האביזר המתאים ביותר תלויה בגורמים כמו מצב השיניים, הלסתות, מטרות הטיפול ועוד.

גשרונים למשל, המהווים את האמצעי הנפוץ ביותר, משמשים להזזת השיניים באופן הדרגתי והממושך. תותבות, מצדן, מסייעות בתיקון עיוותים משמעותיים בצורת הלסתות. מעצורים הם אביזרים קטנים המוצמדים לשיניים בודדות לשם תיקון מיקום מקומי.

האורתודונט יבחר את האביזר או שילוב האביזרים המתאימים ביותר לכל מטופל, בהתאם לתוכנית הטיפול. חשוב להבין שכל אביזר דורש טיפול מיוחד, היגיינה קפדנית ועקביות מצד המטופל. אי עמידה בהנחיות עלולה לפגוע בתוצאות הטיפול.

במהלך הטיפול עצמו, ייתכן שהמטופל יחווה מידה מסוימת של כאב ואי נוחות, בעיקר בימים הראשונים לאחר התקנת האביזרים או לאחר התאמות. כאבים אלו נפוצים ובדרך כלל מתמתנים תוך מספר ימים. האורתודונט יוכל להמליץ על תרופות משככות כדי להקל על התסמינים.

לצד כאבים, ייתכן שהמטופל יחווה קשיים זמניים בדיבור, אכילה ובליעה. הדבר נובע מההתאמה של האביזרים לפה, אך לרוב המטופלים מצליחים להתרגל לכך תוך זמן קצר. במהלך הטיפול, האורתודונט יתן הנחיות מפורטות על אופן ההתמודדות עם אתגרים אלו.

תוצאות ותקופת הטיפול 

משך הטיפול בייישור שיניים יכול להשתנות מאדם לאדם, בהתאם למספר גורמים. בממוצע, טיפול יישור שיניים נמשך בין 12 ל-24 חודשים, אך ייתכנו סטיות משמעותיות מהטווח הזה.

אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על משך הטיפול הוא מורכבות הבעיה שיש לטפל בה. ככל שהעיוות או חוסר הסדר בשיניים חמור יותר, כך צפוי הטיפול להיות ארוך יותר. כמו כן, אם יש צורך בהתערבות מקדימה כמו שחרור שיניים או טיפול בחניכיים, יתווסף זמן נוסף לכלל משך הטיפול.

גיל המטופל הוא גורם נוסף המשפיע על משך הטיפול. בדרך כלל, ילדים ומתבגרים מגיבים מהר יותר להזזת השיניים בהשוואה למבוגרים, כך שטיפול בגילאים צעירים עשוי להיות קצר יותר.

מחקרים מראים שטיפול יישור שיניים מוביל לשיפור משמעותי בפרופורציות הפנים, באסתטיקה של החיוך ובתפקוד הלעיסה והדיבור. כ-75% מהמטופלים דיווחו על שיפור באיכות החיים ובביטחון העצמי בעקבות הטיפול.

מעבר לפן האסתטי, יישור שיניים מסייע גם במניעת בעיות רפואיות כמו מחלות חניכיים, בעיות נשימה, כאבי ראש ובעיות לב. כך, הטיפול תורם לשיפור הבריאות הכללית של המטופל.

מטופלים רבים חוששים מעלויות הטיפול, אך למעשה ברוב המקרים הוא מכוסה חלקית על ידי קופות החולים והביטוחים הרפואיים. הכיסוי משתנה בהתאם לתוכנית הביטוח, אך בדרך כלל מגיע לכדי 50%-80% מהעלות הכוללת.

לאחר סיום הטיפול העיקרי, המטופל עובר לשלב המעקב והשימור, שנועד להבטיח שהשיניים ישארו במיקום הרצוי. שלב זה עשוי לכלול שימוש באביזרי נעילה, כמו תותבות לילה, למשך מספר חודשים או שנים נוספות.

סיכום 

יישור שיניים הוא תהליך רפואי-דנטלי חשוב, המתמקד בהסדרה ותיקון של מיקום השיניים והלסתות. טיפול זה אינו רק אסתטי, אלא גם תורם לשיפור התפקוד והבריאות של המערכת הלעיסה והדיבור.

המועד המומלץ להתחלת טיפול הוא בגילאי 7-10, אך ילדים צעירים יותר ומבוגרים אף הם יכולים להפיק תועלת ניכרת מהטיפול, בהתאם למצב הספציפי. חשוב לבחור אורתודונט מנוסה ומקצועי, שיבצע הערכה יסודית ויציע את תכנית הטיפול המתאימה ביותר.

במהלך הטיפול, ייתכן שיהיו מספר אתגרים, כמו כאבים, קשיים בדיבור ובאכילה. עם זאת, רוב המטופלים מתרגלים במהירות לאביזרי הטיפול ומצליחים להתמודד עם אי הנוחות. האורתודונט יספק הנחיות מפורטות להתמודדות עם תופעות אלו.

לקראת סיום הטיפול, המטופל יפיק תועלת משמעותית בתחומים כמו אסתטיקה, תפקוד, בריאות ואיכות חיים. רוב קופות החולים והביטוחים מכסים חלק ניכר מעלות הטיפול, כהכרה בחשיבותו.

לסיכום, יישור שיניים הוא תהליך מומלץ ורב-תועלת, המתאים למגוון גילאים ומצבים. הצלחת הטיפול תלויה בבחירת אורתודונט מקצועי, בהקפדה על היגיינה ובעקביות המטופל במהלך הטיפול. מומלץ להתייעץ עם אורתודונט מומחה ולבחון את האפשרויות בהתאם לצרכים האישיים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן