ClickCease

יישור שיניים – מידע והנחיות על הטיפול

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

חיוך יפה ובריא הוא נכס משמעותי. עבור רבים, יישור שיניים אינו רק הליך אסתטי, אלא הזדמנות להגביר את הביטחון העצמי, לשפר את בריאות הפה, וליהנות מאיכות חיים טובה יותר. אם בעבר הלא רחוק טיפולים ליישור שיניים נחשבו מתאימים בעיקר למתבגרים, הרי שהיום מבוגרים רבים בוחרים לטפל במנשך השיניים שלהם.

במדריך המקיף הזה נצלול יחד לעולם יישור השיניים בישראל. נספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת על סוגי הטיפולים השונים, תהליך הטיפול עצמו, וההנחיות הנדרשות לשמירה על התוצאות לאורך זמן. בין אם אתם שוקלים יישור שיניים לעצמכם או לילדכם, בסיום הקריאה תהיה לכם תמונה ברורה בהרבה שתסייע לכם לקבל החלטה מושכלת.

סטטיסטיקה מעניינת: האם ידעתם שכ-30% מהמבוגרים בישראל מעוניינים ליישר את שיניהם? 

סוגי טיפולים 

החדשות הטובות הן שיש מספר אפשרויות מצוינות ליישור שיניים, מה שמאפשר למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצרכים האישיים, לסגנון החיים, ולהעדפות האסתטיות של כל אחד ואחת. בואו נסקור יחד את סוגי הטיפולים העיקריים:

גשרים

גשרים מסורתיים (מתכת או חרסינה)  

גשרים הם הפתרון הקלאסי והאמין ביותר ליישור שיניים. גשרים מורכבים מסמכים ("קוביות") קטנים המודבקים לשיניים ומחוברים באמצעות חוט מתכת. האורתודנט מהדק את החוט בהדרגה, מה שמוביל לתזוזה איטית ומבוקרת של השיניים. כיום קיימים גשרים מחומרים שונים:

 1. גשר מתכת: האופציה המסורתית והחסכונית ביותר.
 2. גשר חרסינה: הסמכים בצבע לבן או שקוף מתמזגים טוב יותר עם צבע השיניים ופחות בולטים לעין.

יתרונות וחסרונות של כל סוג גשר 

 1. יתרונות: אמינות גבוהה, מתאימים לפתרון בעיות מורכבות, עלות נמוכה יחסית (במיוחד לגשר מתכת). 
 2. חסרונות: פוגעים במידה מסוימת באסתטיקה של החיוך (בעיקר גשר מתכת), מצריכים הקפדה מחמירה יותר על היגיינת הפה, עלולים לגרום לאי נוחות בימים הראשונים.

קשתיות שקופות 

קשתיות שקופות, הידועות גם בכינוי "פלטות שקופות", מהוות מהפכה של ממש בעולם יישור השיניים. הקשתיות עשויות מחומר פלסטי שקוף, והן מיוצרות בהתאמה מושלמת למבנה הלסת הייחודי של כל מטופל. במהלך הטיפול, המטופל עובר סדרה של קשתיות, כאשר כל קשית מתוכננת להזיז את השיניים מעט. המותג המוביל בשוק הישראלי והעולמי הוא Invisalign, אך ישנן גם אפשרויות נוספות.

ההבדלים העיקריים בין קשתיות שקופות לגשרים 

 1. אסתטיקה: קשתיות שקופות הן כמעט בלתי נראות, מה שמהווה יתרון משמעותי למבוגרים ואנשים המעוניינים בטיפול דיסקרטי.
 2. נוחות: ניתן להסיר את הקשתיות בזמן אכילה וצחצוח שיניים, מה שמקל על השמירה על היגיינת הפה.
 3. שליטה מוגבלת בתנועות מורכבות: בעוד שקשתיות מתאימות למגוון רחב של מקרים, לעיתים ישנו יתרון לגשרים כאשר נדרשות תנועות שיניים מאוד ספציפיות.

יתרונות וחסרונות ספציפיים לקשתיות

 1. יתרונות: אסתטיות מאוד, נוחות, דורשות פחות ביקורים אצל האורתודנט (בדרך כלל).
 2. חסרונות: עלות גבוהה יותר בהשוואה לגשר, דורשות משמעת עצמית גבוהה בהרכבת הקשתיות, לא מתאימות לכל סוגי בעיות השיניים.

נקודה חשובה: הבחירה בין קשתיות שקופות לבין גשרים היא החלטה אישית שצריכה להתקבל בשיתוף פעולה עם האורתודנט המטפל, לאחר אבחון יסודי.

יישור שיניים פנימי (לינגואלי)

סוג זה של יישור שיניים מכונה גם "גשר פנימי" ובדומה לגשר המסורתי, הוא מורכב מסמכים וחוט. ההבדל המשמעותי הוא מיקום הסמכים – אלו מודבקים אל הצד הפנימי של השיניים, זה שאינו נראה כלפי חוץ. יישור שיניים פנימי הוא הפתרון הדיסקרטי ביותר, אך הוא גם דורש הסתגלות ארוכה יותר מבחינת הנוחות והדיבור.

מיישרים קלים 

מיישרים קלים מהווים מעין הכלאה בין גשר לקשתיות שקופות, והם מתמקדים בעיקר ביישור השיניים הקדמיות. המיישרים דקים וגמישים יותר מגשרים מסורתיים, והם עשויים מחומרים בצבע השיניים, כך שהם פחות בולטים. מיישרים קלים מתאימים לטיפול בבעיות קלות עד בינוניות מבחינת מורכבותן.

סטטיסטיקה מעניינת: שיעור השימוש ביישור שיניים פנימי בישראל נמוך יחסית בהשוואה לארצות מערביות אחרות, אך נמצא בעלייה מתמדת.

טיפ: אם האסתטיקה במהלך הטיפול היא בעדיפות עליונה מבחינתכם, כדאי לשקול יישור שיניים פנימי או קשתיות שקופות.

תהליך הטיפול 

אבחון מקיף

השלב הראשון הוא תיאום פגישת אבחון עם אורתודנט מומחה. במהלך הפגישה האורתודנט יבצע בדיקה יסודית הכוללת צילומי רנטגן, תמונות פנים וחוץ של הפה, ולקיחת מידות של השיניים כדי ליצור תבניות גבס. כל המידע הזה מסייע לאורתודנט להבין את הבעיות הדורשות תיקון ולתכנן את הטיפול המדויק ביותר.

תכנית טיפול מותאמת אישית 

לאחר האבחון, האורתודנט יכין עבורכם תכנית טיפול מפורטת. התכנית תכלול:

 • סוג הטיפול: גשרים, קשתיות שקופות, וכו'.
 • משך הטיפול המשוער (בדרך כלל בין שנה לשלוש שנים)
 • תדירות הביקורים
 • הסבר על כל שלבי התהליך
 • עלות הטיפול ואפשרויות מימון חשוב מאוד לשאול כל שאלה שעולה לכם במהלך הפגישה הזאת, על מנת שתרגישו בטוחים שבחרתם את המסלול המתאים ביותר.

התקנת המכשיר 

לאחר שתכנית הטיפול מוכנה, השלב הבא הוא התקנת מכשיר יישור השיניים. אם בחרתם בגשר, האורתודנט ידביק את הסמכים על השיניים ויחבר אותם עם חוט מתכת. אם בחרתם בקשתיות שקופות, תקבלו סט ראשוני של קשתיות וכמו כן הנחיות מפורטות כיצד להרכיב ולהסיר אותן, ומתי לעבור לקשית הבאה בסדרה. ההליך עצמו אינו כואב, אך בימים הראשונים עלולה להיות תחושה של אי נוחות מסוימת כתוצאה מהלחץ המופעל על השיניים.

מעקב ובקרה 

במהלך הטיפול תידרשו להגיע למעקבים אצל האורתודנט בתדירות שתקבע מראש (בדרך כלל כל 6-8 שבועות). במהלך הביקורים, האורתודנט יבדוק את התקדמות התהליך, יחליף חוטים בגשר לפי הצורך, ויעניק לכם סט חדש של קשתיות שקופות אם בחרתם באפשרות זו. הביקורים הם גם הזדמנות טובה לשאול שאלות, להתייעץ לגבי כל קושי שעולה, ולקבל מוטיבציה להמשך הטיפול.

טיפ: הקפידו להגיע לכל הביקורים במועד! איחור עלול להאריך את משך הטיפול כולו.

סטטיסטיקה מעניינת: שיתוף פעולה מלא עם הנחיות האורתודנט עשוי לקצר את משך הטיפול בעד 30%!

הנחיות במהלך הטיפול 

שמירה הדוקה על היגיינת הפה 

הצטברות רובד חיידקים ואבנית עלולה לגרום לבעיות כמו עששת, דלקות חניכיים, וכתמים צהובים על השיניים. שמירה קפדנית על היגיינה היא קריטית!

 • צחצוח שיניים: יש לצחצח את השיניים לפחות פעמיים ביום, ולהקפיד על צחצוח יסודי סביב כל סמך (במידה ויש גשר). כדאי להשתמש במשחת שיניים עם פלואוריד לחיזוק השן.
 • חוט דנטלי: שימוש יום-יומי בחוט דנטלי הוא חובה, במיוחד כדי להגיע לאזורים שבין השיניים ובין הסמכים שאינם נגישים למברשת.
 • מי פה: מומלץ להשתמש במי פה אנטי-בקטריאליים להפחתת רובד החיידקים.
 • צחצוח הקשתיות: אם אתם משתמשים בקשתיות שקופות, יש לצחצח אותן בעדינות לפני ההרכבה ואחרי הסרתן.

תזונה מותאמת 

ישנם מספר איסורים והמלצות תזונתיות במהלך הטיפול האורתודונטי:

 • להימנע: מאכלים קשים מאוד (פיצוחים, קרח), מאכלים דביקים (סוכריות גומי, טופי), ומשקאות ממותקים העלולים לפגוע בחוטים או בסמכים של הגשר או להידבק אליהם.
 • חיתוך: כדאי לחתוך פירות וירקות קשים לחתיכות קטנות כדי להפחית עומס על המכשיר.
 • משקאות צובעים: אם אתם רוצים לשמור על מראה אסתטי של הקשתיות השקופות, מומלץ להפחית בצריכת קפה, תה, יין אדום, ומשקאות צבעוניים אחרים.

שימוש במכשירים נלווים 

במקרים מסוימים, האורתודנט עשוי להמליץ על שימוש במכשירים נוספים כחלק מהטיפול, על מנת לייעל את התהליך ולטפל בבעיות ספציפיות. הנה כמה דוגמאות:

 • גומיות: משמשות לתיקון בעיות מנשך על ידי הפעלת כח בכיוונים שונים.
 • קפיצים: מסייעים ליצור רווחים בין השיניים בעת הצורך.
 • התקנים חוץ-פהיים (Headgear): בשימוש מוגבל יותר כיום, אך עשויים להיות רלוונטיים לתיקון בעיות מנשך מורכבות יותר.

טיפ: אין להסס לשאול את האורתודנט על המטרה של כל מכשיר שאתם מקבלים, וכיצד להשתמש בו נכון על מנת למקסם את היעילות.

טווחי גילאים אידיאליים ליישור שיניים

 • האם יש גיל מאוחר מדי ליישור שיניים? ממש לא! אמנם טיפולים בגיל צעיר עשויים להיות יעילים ומהירים יותר, אך גם מבוגרים רבים נהנים מתוצאות מצוינות. כל עוד השיניים והחניכיים בריאים, ניתן ליישר שיניים בכל גיל.
 • מה הגיל המוקדם ביותר להתחיל טיפול? מומלץ לקבוע תור לאבחון ראשוני אצל אורתודנט בסביבות גיל 7-6. לא תמיד טיפול יתחיל בשלב זה, אך האורתודנט יוכל לעקוב אחר ההתפתחות ולזהות בעיות פוטנציאליות הדורשות התערבות מוקדמת.

סוגי בעיות שיניים שניתן לפתור יישור שיניים מטפל במגוון רחב של בעיות, ביניהן:

 1. צפיפות בשיניים
 2. רווחים גדולים בין השיניים
 3. בעיות במנשך (סגר לא תקין בין השיניים העליונות והתחתונות)
 4. בעיות אסתטיות כמו שיניים בולטות או עקומות

משך הטיפול הממוצע משך הטיפול משתנה ממטופל למטופל, ותלוי בסוג הטיפול ובמורכבות המקרה. באופן כללי, רוב מקרי יישור השיניים נמשכים בין שנה לשלוש שנים.

אי נוחות וכאבים

 • האם יישור שיניים כואב? בימים הראשונים לאחר התקנת המכשיר, או לאחר החלפת חוט בגשר, עלולה להיות תחושה של אי נוחות, לחץ, ולעיתים כאב קל. ברוב המקרים הכאבים חולפים מעצמם תוך מספר ימים.
 • טיפים להפחתת כאבים: משככי כאבים ללא מרשם רופא (כמו אקמול או אדוויל), שטיפות פה קרות, או אכילת מאכלים רכים וקרים יכולים להקל על הכאב.

האם הטיפול פוגע באמייל השן? 

יישור שיניים כשלעצמו לא פוגע באמייל. עם זאת, הקפדה לקויה על היגיינת הפה במהלך הטיפול עלולה להגביר את הסיכון לעששת ופגיעה באמייל. לכן, שמירה אדוקה על היגיינת הפה היא המפתח לשמירה על בריאות השן לאורך כל הטיפול.

חלופות ליישור שיניים 

במקרים מסוימים, ניתן לשקול פתרון אסתטי של ציפויי חרסינה לשיפור מראה השיניים הקדמיות. ציפויי חרסינה אינם פתרון אורתודונטי, ואינם מתאימים לבעיות מורכבות במנשך או בצפיפות השיניים. התייעצות עם אורתודנט ורופא שיניים המתמחה בציפויים תעזור לכם להבין האם זהו פתרון אפשרי עבורכם.

נקודה לסיום: אם אתם חווים כאבים עזים או מתמשכים במהלך הטיפול, אל תהססו לפנות לאורתודנט המטפל בהקדם.

סיכום 

יישור שיניים הוא תהליך שיכול לשנות חיים. בעזרת תכנון מדוקדק והקפדה על ההנחיות, תוכלו ליהנות מחיוך אסתטי, שיניים בריאות, ומההשלכות החיוביות הרבות שיש לכך על איכות החיים והביטחון העצמי.

זכרו, יישור שיניים הוא השקעה לטווח ארוך! גם אם יהיו רגעים מאתגרים לאורך הדרך, התוצאה בהחלט תהיה שווה את זה. בחירה באורתודנט מומחה ובעל ניסיון, הימנעות ממאכלים מזיקים, הקפדה על היגיינה פה, והתמדה בטיפול הם המפתחות להצלחה.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן