ClickCease

כאבי שיניים בהריון

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

כאבי שיניים במהלך ההריון הם תופעה שכיחה ומטרידה עבור נשים רבות. השינויים ההורמונליים המשמעותיים, הרגישות המוגברת, והשינויים בתזונה ובהרגלים – כל אלו תורמים לפגיעות רבה יותר של השיניים והחניכיים בתקופה זו. אם את בהריון וסובלת מכאבי שיניים, חשוב מאוד שלא תתעלמי מהתסמינים. טיפול נכון ובזמן יכול למנוע סיבוכים וסבל מיותר, ולשמור על בריאותך ובריאות תינוקך. במאמר זה נסקור לעומק את הגורמים לכאבי שיניים בהריון, התסמינים הנלווים, אפשרויות הטיפול הבטוחות, ודרכי מניעה יעילות.

גורמים לכאבי שיניים בהריון 

 • שינויים הורמונליים: העלייה ברמות ההורמונים אסטרוגן ופרוגסטרון במהלך ההריון מגבירה את זרימת הדם לחניכיים, מה שהופך אותן לרגישות, נפוחות, ואף מדממות בקלות רבה יותר. שינויים אלה עלולים להחריף בעיות שיניים קיימות ולהפוך אותך לפגיעה יותר לדלקות חניכיים ועששת.
 • דלקת חניכיים בהריון (Pregnancy Gingivitis): זוהי דלקת נפוצה המשפיעה על נשים רבות במהלך ההריון. הסימנים כוללים נפיחות, אודם, ודימום מהחניכיים, במיוחד במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי. דלקת חניכיים שלא מטופלת עלולה להתקדם למחלת חניכיים חמורה יותר (Periodontitis), הפוגעת גם ברקמות ובעצם התומכות בשיניים.
 • הקאות מרובות (בוקר ובחילות): נשים רבות סובלות מהקאות, במיוחד בטרימסטר הראשון להריון. החומציות של קיא עולה לפה ופוגעת באמייל השן (השכבה החיצונית והמגנה) לאורך זמן. שחיקת אמייל מגבירה את הרגישות של השיניים ואת הסיכון לעששת.
 • תזונה לקויה וחשקים למתוק: שינויים הורמונליים בהריון עשויים להוביל לחשקים עזים למאכלים מתוקים ופחמימות ריקות. צריכה מופרזת של סוכרים מעלה את הסיכון לעששת כתוצאה מהתרבות חיידקים המייצרים חומצה בפה.
 • נסיגת חניכיים:  נסיגת חניכיים מתרחשת כאשר החניכיים נסוגות כלפי מעלה וחושפות את שורשי השיניים. שורשי השיניים הרגישים אינם מוגנים על ידי אמייל ולכן הופכים לפגיעים במיוחד לכאב בעת חשיפה לחום, קור, או מזון מתוק/חמוץ.

תסמינים נפוצים 

כאבי שיניים בהריון יכולים להתבטא במגוון דרכים. חשוב להיות ערה לתסמינים הבאים:

 • כאב חד או פועם:  כאב בשן ספציפית המופיע לסירוגין או באופן מתמשך, לעיתים מלווה ברגישות בעת לעיסה. עשוי להעיד על עששת עמוקה או דלקת.
 • רגישות לחום/קור: תחושה לא נעימה, כאב חד, או עקצוץ בעת אכילת או שתיית מזונות ומשקאות חמים או קרים. עלול להעיד על נסיגת חניכיים, סדקים בשיניים, או עששת.
 • דימום ונפיחות בחניכיים:  החניכיים עלולות להפוך לאדומות, נפוחות, וכואבות למגע. דימום עשוי להתרחש בעת צחצוח שיניים או באופן ספונטני, במיוחד אם מדובר בדלקת חניכיים בהריון.
 • ריח פה לא נעים: ריח פה כרוני שאינו חולף גם לאחר צחצוח יסודי של השיניים עלול להצביע על הצטברות רובד חיידקים (פלאק), דלקת, או עששת.
 • חורים גלויים בשיניים:  אזורים כהים או חורים בשיניים עלולים להיות סימן לעששת לא מטופלת.

אסור להתעלם: סימנים מדאיגים המחייבים טיפול דחוף 

אמנם כאבי שיניים במהלך ההריון נפוצים, אולם במקרים מסוימים התסמינים עשויים להצביע על בעיה הדורשת טיפול דחוף. הקפידי לפנות לרופא השיניים שלך או למיון באופן מידי אם את חווה אחד מהסימנים הבאים:

 • כאב חריף ומתמשך: כאב עז שאינו מגיב למשככי כאבים רגילים או נמשך לאורך מספר ימים. עלול להעיד על זיהום מתקדם בשן.
 • נפיחות בפנים או בחניכיים: נפיחות משמעותית בפנים, בצוואר, או בחניכיים עשויה להיות סימן להתפשטות הזיהום הדנטלי.
 • חום גבוה: חום גבוה בשילוב עם כאבי שיניים עלול להצביע על זיהום חמור.

טיפולים בטוחים במהלך הריון 

נשים רבות חוששות מטיפולי שיניים במהלך ההריון, אך חשוב להדגיש שטיפול בבעיות דנטליות הוא חיוני לשמירה על בריאותך ובריאות תינוקך. עם הקפדה על ייעוץ מקצועי ומעקב של רופא השיניים, ניתן לבצע מגוון טיפולים בבטחה לאורך כל שלבי ההריון.

בדיקות שיניים וטיפולים מומלצים בהריון

 מומלץ לבקר אצל רופא השיניים לפחות פעמיים במהלך ההריון לבדיקה וניקוי מקצועי. הטרימסטר השני להריון (בין שבוע 14 לשבוע 27) נחשב לזמן הבטוח ביותר לביצוע טיפולי שיניים שאינם דחופים.

שימוש במשככי כאבים מותרים

 במידה ואת סובלת מכאבי שיניים, התייעצי עם רופא השיניים ורופא הנשים שלך לגבי משככי כאבים בטוחים בהריון. משככי כאבים כמו אקמול (פרצטמול) לרוב נחשבים בטוחים, אך חשוב לקבל הנחיות מדויקות לגבי מינון ותדירות שימוש. הימנעי משימוש באיבופרופן (אדוויל, נורופן) ובמשככי כאבים אחרים ממשפחת ה-NSAIDS ללא אישור מרופא.

טיפולים דנטליים בטוחים:

 • סתימות: סתימות נחוצות לטיפול בחורים שנוצרו כתוצאה מעששת.
 • טיפולי שורש: מבוצעים במקרים של זיהום חמור בשורש השן, במטרה להציל את השן.
 • הליכים כירורגיים: לעיתים יש צורך בהליכים דנטליים כירורגיים מורכבים יותר, כמו עקירת שן או ניתוחי חניכיים. רופא השיניים שלך יוכל להעריך את הצורך בהתערבות כזו, ובמידת הצורך לבצעה בשלב המתאים בהריון ולהתייעץ עם הרופא המטפל על מנת להבטיח את בטיחותך.

צילומי רנטגן: צילומי שיניים נחשבים לבטוחים בדרך כלל במהלך ההריון, כאשר מבוצעים תחת מיגון מתאים לאזור הבטן והאגן. בכל מקרה, יידע את רופא השיניים על הריונך לפני כל צילום.

הרדמה מקומית:  השימוש בחומרי הרדמה מקומית במהלך טיפולי שיניים נחשב לבטוח בהריון.

הקפדה על היגיינת פה מעולה: שמירה קפדנית על היגיינת הפה חשובה עוד יותר בתקופת ההריון. הקפידי על:

 • צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד.
 • שימוש בחוט דנטלי לפחות פעם ביום.
 • שימוש במי פה המכילים פלואוריד או כלורהקסידין לחיטוי נוסף של חלל הפה.

דרכי מניעה חשובות 

הדרך הטובה ביותר לטפל בכאבי שיניים בהריון היא למנוע אותם מלכתחילה. הקפדה על הרגלים הבאים יכולה להפחית משמעותית את הסיכון לבעיות דנטליות במהלך ההריון:

 • הקפדה על תזונה בריאה ומאוזנת בהריון: צמצמי צריכה של סוכרים ופחמימות פשוטות העלולות לגרום לעששת. הגבירי צריכה של פירות, ירקות, מוצרי חלב, דגנים מלאים, ומינרלים כמו סידן וזרחן התורמים לבריאות השיניים. נסי לאכול ארוחות קטנות לאורך היום במקום ארוחות גדולות, ובמידת האפשר שטפי את פיך במים לאחר ארוחות או נשנושים.
 • ניהול בחילות והקאות: במידה ואת סובלת מהקאות, נסי לשטוף את הפה במים לאחר מכן, כדי להפחית את החומציות. ניתן למהול כף אבקת סודה לשתייה עם כוס מים ולשטוף במים המומסים. הימנעי מצחצוח שיניים מיד לאחר הקאה, כיוון שזה עלול לשחוק את האמייל המוחלש.
 • שתייה מרובה של מים: שתיית מים מרובים מסייעת בשטיפה טבעית של חלל הפה, מסלקת שאריות מזון, ושומרת על הפה לח.
 • לעיסת מסטיק ללא סוכר: מסטיק ללא סוכר מגביר את ייצור הרוק, המסייע בנטרול חומצות בפה ובהגנה על השיניים.
 • הפסקת עישון: עישון מהווה גורם סיכון משמעותי למחלות חניכיים ועששת. אם את מעשנת, נצלי את ההריון כהזדמנות להיגמל ולשפר את בריאותך ובריאות תינוקך.

השפעה פוטנציאלית על העובר 

מחקרים מסוימים מצביעים על קשר אפשרי בין בריאות הפה של האם לבין הסיכון ללידה מוקדמת או לידת תינוק במשקל לידה נמוך. דלקות חניכיים חמורות עלולות להעלות את רמות הנוזל הדלקתי בגוף, וכך להשפיע לרעה על התפתחות ההריון. שמירה על בריאות הפה מפחיתה את רמות הדלקת הכללית ומשפרת את תוצאות ההריון לאם ולתינוק כאחד.

טיפים להתמודדות עם כאבי שיניים בהריון 

עד שתגיעי לרופא השיניים לטיפול מתאים, נסי להקל על כאבי השיניים בהריון בעזרת הטיפים הבאים:

 • שטיפות מי מלח:  מלח הוא חומר מחטא טבעי. הכיני תמיסה של כפית מלח בכוס מים פושרים וגרגרי למשך מספר דקות. ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים ביום.
 • קומפרסים קרים: הנחת קומפרס קר או שקית קרח עטופה במגבת על הלחי מבחוץ, באזור השן הכואבת, עשויה להפחית נפיחות ולהקל על הכאב באופן זמני.
 • ציפורן: שמן ציפורן או ציפורן שלמה המוחזקת ליד השן הכואבת ידועים בתכונות משככות כאבים. נסי לטבול צמר גפן בשמן ציפורן ולהניח על האזור הכואב. היזהרי לא לבלוע את השמן.
 • מציאת תנוחות שינה נוחות: אם הכאב מתגבר בשכיבה, נסי להגביה את הראש בעזרת כריות נוספות כדי להפחית לחץ באזור.
 • פנייה לרופא נשים: אם את סובלת מכאבים חזקים, התייעצי עם רופא הנשים לגבי משככי כאבים בטוחים בהריון.

מידע חשוב נוסף 

 • מיתוסים והרגעת חששות: נשים רבות חוששות שטיפולי שיניים בהריון עלולים להזיק לתינוק. חשוב להדגיש שטיפולים דנטליים בטוחים לאורך כל ההריון בהנחיה של רופא השיניים. הזנחה של בעיות שיניים, לעומת זאת, עלולה דווקא לסכן את בריאות האם והתינוק.
 • טיפולי שיניים לאחר הלידה: לאחר הלידה, כשתחזרי לשגרה, מומלץ לקבוע בדיקה וניקוי יסודי אצל רופא השיניים כדי לטפל בכל בעיה דנטלית שעלתה בזמן ההריון ולמנוע החמרתה.
 • הנחיות לטיפול בשיני התינוק: חינוך והנחלה של הרגלי היגיינת פה נכונים מתחילים כבר מגיל צעיר. הקפידי לנקות את חניכיו של תינוקך בעזרת מטלית רכה ולחה לפני שבוקעות לו שיניים, ולאחר מכן הקפידי לצחצח את שיניו פעמיים ביום עם משחת שיניים לתינוקות המכילה פלואוריד. חשוב לקבוע ביקור ראשון אצל רופא שיניים לילדים עד גיל שנה.

סיכום 

כאבי שיניים במהלך ההריון הם תופעה נפוצה שעלולה לגרום לסבל רב. חשוב לא להזניח את בריאות הפה בתקופה זו, כיוון שבעיות דנטליות לא מטופלות עלולות להחמיר ולגרום לסיבוכים both לך ולתינוקך. שמירה קפדנית על היגיינת הפה, תזונה בריאה, וביקורים סדירים אצל רופא השיניים הם הדרך הטובה ביותר למנוע כאבי שיניים. אם בכל זאת את סובלת מכאבים, פני לרופא השיניים לקבלת טיפול הולם בהקדם האפשרי. טיפול נכון ובזמן ימנע סיבוכים מיותרים, ישמור על בריאותך, ויבטיח הריון בריא ומוצלח.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן