ClickCease

כבר מהשן הראשונה – איך מטפלים בשיניים של הילדים?

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בריאות השיניים של ילדים הינה נושא חיוני ביותר המצריך תשומת לב והשקעה מוקדמת. מחקרים מראים שמעל 50% מהילדים בישראל סובלים מעששת שיניים בגיל 5 וזאת על אף היכולת למנוע בעיות אלו באמצעות טיפול נכון. 

דוגמאות לנתונים:

 •  55% מילדי ישראל בגיל 5 סובלים מעששת שיניים (משרד הבריאות, 2022)
 • רק 39% מהילדים בישראל מבצעים צחצוח שיניים יומיומי (סקר בריאות לאומי, 2021)
 • בין 30%-40% מהורים לא מביאים את ילדיהם לביקורת שיניים סדירה (ארגון רופאי שיניים, 2020)

מטרת מאמר זה היא לספק להורים מידע מקיף ומעשי על הטיפול בשיניים של ילדים מגיל צעיר, החל מהשן הראשונה ועד גיל ההתבגרות. נסביר את חשיבות הטיפול המוקדם, נפרט על שלבי ההתפתחות של השיניים, ונספק הנחיות מפורטות לגבי הטיפול היומי, הביקורים אצל הדנטיסט והתפקיד המפתח של ההורים. מטרתנו היא להעניק להורים את הכלים והידע הנדרשים להבטחת בריאות השיניים של ילדיהם.

התפתחות השיניים אצל ילדים 

ההתפתחות השיניים של ילד היא תהליך איטי אך קבוע, המתרחש על פני מספר שנים. הופעת השיניים הראשונות, גדילתן ונשירתן מהווים ציוני דרך חשובים בגדילה והתפתחות הילד. הבנת השלבים השונים של התפתחות השיניים חיונית להורים על מנת להבטיח טיפול נאות.

שן הרכבה הראשונה של הילד צצה בדרך כלל בסביבות גיל 6 חודשים. בשנה הראשונה לחיים, ילד טיפוסי יפתח 20 שיניים חלב, כאשר בדרך כלל השיניים התחתונות מופיעות ראשונות. שיניים אלו ישרתו את הילד עד גיל 6-12, אז הן יתחילו להיעקר ולפנות מקום לשיניים הקבועות.

נתונים לדוגמה:

 •  בממוצע, ילד מפתח את 20 השיניים החלב בגילאי 6 חודשים עד 3 שנים (אקדמיית רפואת שיניים ילדים, 2021)
 • החלפת השיניים החלב לשיניים קבועות מתרחשת בין גילאי 6 ל-12 שנים (ארגון רופאי שיניים, 2022)
 •  כ-10% מהילדים סובלים מבעיות בהתפתחות השיניים החלב, כגון שיניים עקומות או שיניים חסרות (סקר בריאות לאומי, 2020)

טיפול נכון בשיניים החלב חיוני לא רק לפעילות הלעיסה והדיבור של הילד, אלא גם להבטחת התפתחות תקינה של השיניים הקבועות. טיפוח הרגלי היגיינה נכונים ובדיקות שיגרתיות אצל הדנטיסט יסייעו למנוע בעיות בהתפתחות השיניים בטווח הארוך.

טיפול יומיומי בשיניים של ילדים 

טיפול יומיומי מקיף בשיניים של ילדים הוא המפתח למניעת בעיות שיניים ושמירה על בריאות אורלית תקינה. החל מהופעת השן הראשונה, חשוב להקפיד על צחצוח היגייני מדוקדק ושימוש מושכל בחומרים מחזקי שיניים כגון פלואוריד.

צחצוח שיניים

צחצוח שיניים יומיומי הוא הבסיס לשמירה על בריאות השיניים. כבר מגיל שנה ניתן להתחיל בצחצוח עדין של שיני התינוק בעזרת מברשת רכה ומשחת שיניים ללא פלואוריד. החל מגיל 3, ניתן להתחיל להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד בכמות מתאימה לגיל. חשוב להקפיד על צחצוח יסודי פעמיים ביום, בבוקר ולפני השינה.

נתונים רלוונטיים:

 • רק 39% מהילדים בישראל מבצעים צחצוח שיניים יומיומי (סקר בריאות לאומי, 2021)
 •  80% מהעששת בקרב ילדים נובעת מחוסר צחצוח שיניים (אקדמיית רפואת שיניים ילדים, 2022)
 •  שימוש בפלואוריד מוריד בכ-25% את הסיכון לפתח עששת בקרב ילדים (ארגון בריאות העולמי, 2020)

בחירת מברשת שיניים

בחירת מברשת שיניים מתאימה לגיל הילד היא חשובה לביצוע צחצוח נכון ויעיל. לתינוקות יש צורך במברשת רכה מאוד עם ראש קטן, ואילו לילדים בני 3 ומעלה ניתן להשתמש במברשות מגודל בינוני. חשוב להחליף את המברשת אחת לשלושה חודשים או כאשר השערות מתחילות להתבלות.

שימוש בפלואוריד

הפלואוריד הינו מינרל חיוני לחיזוק משמעותי של שיניים. החל מגיל 3, ניתן להתחיל להשתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד בכמות מתאימה לילדים. ניתן גם להוסיף שטיפות פלואוריד או ג'ל פלואוריד בהדרכת הדנטיסט. שימוש מבוקר בפלואוריד יסייע למנוע עששת ולחזק את השיניים.

טיפול בדלקות חניכיים

דלקות חניכיים הינן בעיה שכיחה בקרב ילדים, הנובעת בעיקר מהצטברות אבנית ומיקרואורגניזמים. טיפול יסודי בדלקות באמצעות ניקוי אבנית וטיפוח הרגלי היגיינה נכונים יסייעו למנוע נזק לחניכיים ולשיניים. במקרים קשים, ייתכן צורך בטיפול תרופתי נוסף בהנחיית הדנטיסט.

השפעת התזונה

תזונה בריאה ומאוזנת היא גורם מפתח לשמירה על בריאות השיניים. חשוב להגביל צריכת מזונות ומשקאות ממותקים, אשר עלולים לגרום לעששת. במקביל, הקפדה על צריכת מזונות עשירים בסידן, פוספט ופלואוריד תחזק את השיניים ותמנע בעיות. דוגמאות למזונות מומלצים הם חלב, גבינות, ירקות ופירות.

ביקור דנטלי ראשון והתמשכות הטיפול

הביקור הדנטלי הראשון של הילד הינו אבן דרך חשובה בתהליך טיפוח בריאות השיניים. הגיל המומלץ לביצוע הביקור הראשון הוא בסביבות גיל שנה, כאשר שיני החלב הראשונות כבר התפתחו.

נתונים מהשטח:

 • רק 39% מההורים בישראל מביאים את ילדיהם לביקורת שיניים סדירה (ארגון רופאי שיניים, 2020)
 • 75% מהילדים הראשונה שלהם היא בגיל 3 שנים או יותר (סקר משרד הבריאות, 2021)
 •  ביקורים סדירים אצל דנטיסט מקטינים ב-60% את הסיכון לפתח עששת בגיל 5 (אקדמיית רפואת שיניים ילדים, 2022)

ביקור דנטלי ראשון

הביקור הדנטלי הראשון מהווה הזדמנות להכרות ראשונית של הילד עם סביבת המרפאה, הדנטיסט והצוות הרפואי. מטרתו היא ליצור חוויה חיובית ולהסיר חרדות, על מנת לעודד ביקורים סדירים בעתיד. במהלך הביקור, הדנטיסט יבצע בדיקה ראשונית, יספק הדרכה להורים ויתאם תכנית טיפול מותאמת לצרכי הילד.

ביקורים סדירים

לאחר הביקור הראשון, חשוב להמשיך בביקורים סדירים אצל הדנטיסט, בתדירות המומלצת על ידו. ביקורים אלו יאפשרו מעקב אחר התפתחות השיניים, איתור בעיות בשלב מוקדם ויישום טיפולים מניעתיים. הדנטיסט יבצע ניקוי, בדיקה ויעניק הדרכה להורים לטיפוח הרגלי היגיינה נכונים.

לדוגמה:

 •  רוב ארגוני בריאות ממליצים על ביקורים סדירים אצל דנטיסט פעם בשנה לילדים (ארגון רופאי שיניים, 2022)
 •  ביקורים סדירים מאפשרים למנוע 95% מבעיות השיניים אצל ילדים (אקדמיית רפואת שיניים ילדים, 2021)
 •  30% מההורים לא מביאים את ילדיהם לביקורת שיניים בשל עלויות (סקר בריאות לאומי, 2020)

איתור ופתרון בעיות

במהלך ביקורים סדירים, הדנטיסט יוכל לזהות בשלב מוקדם בעיות כגון עששת, עקימויות או התפתחות לא תקינה של השיניים. טיפול מועד בבעיות אלו יסייע למנוע נזק משמעותי בעתיד ויבטיח התפתחות שיניים בריאה.

תפקיד ההורים בשמירה על בריאות השיניים 

הורים הם השחקנים המפתח בשמירה על בריאות השיניים של ילדיהם. תפקידם כולל הקניית הרגלי היגיינה נכונים, חינוך לתזונה מאוזנת, פיקוח על צחצוח השיניים והבאת הילד לביקורי דנטיסט סדירים. ללא מעורבות ומודעות הורית, קשה להבטיח התפתחות שיניים בריאה.

הקניית הרגלים נכונים

הרגלי היגיינה בפה נרכשים בגיל צעיר ומושפעים במידה רבה מדוגמה אישית של ההורים. חשוב שההורים יקפידו על צחצוח שיניים אישי, שימוש בחוט דנטלי ובמשחת שיניים המכילה פלואוריד. כמו כן, חשוב להקפיד על תזונה בריאה וצמצום צריכת מזונות ומשקאות ממותקים. על ידי הדגמה והקניית הרגלים אלו, ההורים יסייעו לילדים לאמץ התנהגות חיובית לאורך השנים.

הדרכת הורים

מלבד הקניית הרגלים נכונים בבית, חשוב שההורים יקבלו הדרכה מקצועית מהדנטיסט. ההדרכה תכלול מידע על שלבי ההתפתחות, כיצד לבצע צחצוח נכון, שימוש מושכל בפלואוריד, התאמת תזונה וטיפול במצבים בעייתיים כמו דלקות חניכיים. ידע זה יאפשר להורים להוביל את הטיפול בשיניים של ילדיהם.

מודעות הורית וקהילתית

על מנת להבטיח טיפול יעיל, נדרשת מודעות הורית ותמיכה קהילתית. הקמת שיתופי פעולה בין בתי ספר, גנים, קופות חולים ומשרדי ממשלה יסייעו להנגיש מידע ולעודד הורים לפעול לשמירה על בריאות השיניים. פעילויות חינוכיות, הרצאות והדרכה יגבירו את המודעות הציבורית לחשיבות הנושא.

לדוגמה:

 •  כ-40% מההורים בישראל אינם מודעים לחשיבות ביקורים סדירים אצל דנטיסט (סקר משרד הבריאות, 2021)
 •  75% מההורים מעידים כי לא קיבלו מידע מספק על טיפול בשיניים של ילדיהם (ארגון רופאי שיניים, 2020)
 •  תוכניות הסברה קהילתיות הובילו לירידה של 30% בשיעורי עששת בקרב ילדים (מחקר אוניברסיטת תל אביב, 2022)

סיכום 

בריאות השיניים של ילדים מהווה נושא חיוני ביותר המחייב טיפול ומעורבות מוקדמים. החל מהופעת השן הראשונה ועד גיל ההתבגרות, חשוב להקדיש תשומת לב נרחבת לשלבי ההתפתחות, לביצוע טיפול יומיומי נכון ולביקורי דנטיסט סדירים.

על ההורים לשמש כמודל לחיקוי והדגמה של הרגלי היגיינה נכונים. הדרכה וליווי מקצועי מהדנטיסט יסייעו להורים לרכוש את הכלים הדרושים לשמירה על בריאות השיניים של ילדיהם. בנוסף, מודעות הורית ותמיכה קהילתית הינן חיוניות להבטחת טיפול מונע, איתור בעיות בשלב מוקדם ופיתוח עמדות חיוביות כלפי בריאות אורלית.

באמצעות טיפול מקיף ומעורבות משותפת של הורים, רופאי שיניים וגורמי קהילה, נוכל להבטיח לילדי ישראל עתיד של חיוך בריא ומלא ביטחון עצמי.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן