ClickCease

כיצד להתמודד עם דנטופוביה – פחד מרופא השיניים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

פחד מרופא השיניים, או בשמו המקצועי דנטופוביה, הוא תופעה נפוצה למדי. למעשה, מחקרים מראים שכ-36% מהאוכלוסייה חווים רמה כלשהי של חרדה דנטלית, ובמקרים קיצוניים, הפחד הזה יכול למנוע מאנשים לקבל את טיפולי השיניים החיוניים להם.

נוסף להשלכות בריאותיות ישירות, דנטופוביה עלולה לגבות מחיר כבד גם ברמה הרגשית, ולפגוע באיכות החיים כאשר מלווים אותה רגשות כמו בושה, חוסר אונים, וחרדה מתמדת.

החדשות הטובות הן שדנטופוביה היא מצב שניתן לטפל בו. מאמר זה יספק לכם את הכלים והמידע הדרושים על מנת להבין את הפחד שלכם מרופא השיניים, ולעשות את הצעדים הראשונים בדרך להתמודדות ולהשתחררות ממנו.

זיהוי והבנת הגורמים לדנטופוביה 

על מנת להתמודד עם חרדה, חשוב קודם כל להבין את מקורותיה. במקרה של דנטופוביה, הגורמים לפחד יכולים להיות מגוונים ומשתנים מאדם לאדם. הנה כמה מהגורמים העיקריים:

 • חוויות שליליות קודמות: כאב או אי נוחות בטיפולי שיניים בעבר, במיוחד בגיל צעיר, יכולים ליצור זיכרון שלילי חזק המוביל לחרדה. התנהגות לא רגישה או אפילו גסה מצד רופא שיניים עלולה לתרום ולהחריף את הפחד.
 • סיפורי זוועה: חשיפה לסיפורי אימה על טיפולי שיניים, בין אם ממקור ראשון או דרך ייצוגים שליליים במדיה, יכולה לעורר חרדה חזקה, גם ללא התנסות אישית שלילית.
 • חוסר שליטה ופגיעוּת: המצב במרפאת השיניים – שכיבה בכיסא מוטה לאחור, פה פעור, אורות חזקים – יוצר תחושת פגיעות וחוסר שליטה אשר יכולה לעורר חרדה, במיוחד אצל אנשים עם קושי לוותר על שליטה עצמית.
 • פוביות קשורות: פחד ממחטים, דם, סביבה רפואית באופן כללי וכדומה יכולים להעצים את החרדה מרופא השיניים.
 • מרכיב גנטי/נטייה לחרדה: מחקרים מסוימים מעלים את האפשרות להיבט גנטי בחרדות מסוימות, כולל דנטופוביה. מי שנוטה לחרדה כללית עלול להית susceptible יותר גם לחרדה דנטלית.

תסמינים של דנטופוביה 

דנטופוביה היא יותר מתחושה לא נעימה לפני טיפול שיניים. במקרים קיצוניים, היא יכולה להתבטא בתסמינים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים משמעותיים:

 • תסמינים פיזיים: דפיקות לב מואצות, הזעת יתר, רעד, בחילות, קשיי נשימה, כאבי ראש או בטן, סחרחורת ואפילו עילפון במקרים קיצוניים.
 • תסמינים רגשיים: פחד עז, חרדה העולה באופן קיצוני עם ההתקרבות לטיפול, בושה הקשורה לפחד, תחושה של אובדן שליטה, דכדוך או דיכאון כתוצאה מהימנעות מטיפולי שיניים.
 • תסמינים התנהגותיים: דחיינות והימנעות מטיפולי שיניים, ביטולים ברגע האחרון או אי-הגעה לטיפולים שנקבעו, קושי בתפקוד רגיל בימים שלפני טיפול, ולעתים אפילו פגיעה בשגרת היגיינת הפה עקב ההימנעות.

חשוב לזכור שהתסמינים של דנטופוביה יכולים להשתנות מאדם לאדם. בעוד שאצל חלק מהאנשים הפחד מתבטא בעיקר בתחושות לא נעימות, אצל אחרים הוא עלול לגרור תגובות פיזיות ורגשיות קשות ולפגוע משמעותית בתפקוד היומיומי.

טיפים מעשיים להתמודדות לפני הטיפול 

ההכנה לטיפול היא שלב חשוב מאוד בתהליך ההתמודדות עם דנטופיה. הנה כמה צעדים שתוכלו לנקוט על מנת להפחית את החרדה לפני ביקור אצל רופא השיניים:

 • בחירת רופא שיניים מומלץ: נסו למצוא רופא שיניים שמתמחה בטיפול בפציינטים חרדתיים או שיש לו מוניטין של גישה סבלנית, מכילה ותומכת. המלצות מפה לאוזן מחברים או בני משפחה יכולות להיות נקודת התחלה טובה. בנוסף, באתרים מסוימים קיימת אפשרות לחיפוש רופאים המתמחים בטיפול בחרדה דנטלית.
 • שיחה מקדימה: אל תהססו לתאם פגישה מקדימה קצרה, או אפילו שיחת טלפון, עם רופא השיניים. ספר/י לו/ה בכנות על הפחדים שלך/ך והקשיים שאת/ה חווה. פגישה כזו תאפשר לרופא להכיר אותך, להבין טוב יותר את צרכיך, ולבנות יחד איתך תוכנית טיפול המותאמת לך באופן אישי.
 • טכניקות הרפיה נשימות עמוקות, מדיטציה, דמיון מודרך, יוגה או אפילו פעילות גופנית מתונה בימים שלפני הטיפול יכולות לסייע בהפחתת המתח ולעודד תחושת רוגע ושליטה. מומלץ ללמוד ולתרגל טכניקות אלו מראש כדי שיהיו זמינות לשימוש בעת הצורך. באינטרנט וביוטיוב קיימים משאבים רבים עם תרגולי הרפיה מונחים.
 • הסחות דעת: הביאו איתכם לטיפול משהו שיעזור לכם להסיח את הדעת: ספר מרתק, מוזיקה מרגיעה, פודקאסט שאתם אוהבים… העיקר להתמקד במשהו מרגיע שמעסיק את המחשבה ומסייע להסיח את הדעת מהפחד.
 • ליווי: אם יש אדם שאתם מרגישים בנוח איתו – בן משפחה, חבר קרוב – בקשו ממנו ללוות אתכם לטיפול. נוכחות אדם תומך יכולה לעשות הבדל גדול ולהעניק לכם תחושת ביטחון.

התמודדות במהלך הטיפול 

רגע הטיפול עצמו יכול להיות המלחיץ ביותר עבור מי שסובל מדנטופוביה. הנה כמה עצות ואסטרטגיות כדי לצלוח את הטיפול בצורה מיטבית:

 • קביעת הטון: היו כנים עם רופא השיניים בנוגע לרגשות שלכם. תקשורת פתוחה תאפשר לו/ה להתאים את הקצב והגישה אליכם ולהפחית את רמת המתח. אל תחששו להביע את פחדיכם וצרכיכם באופן ברור.
 • בקשת הפסקות: סכמו מראש כי במידת הצורך תוכלו לבקש הפסקה קצרה באמצע הטיפול כדי להירגע, לנשום עמוק ולאסוף כוחות. ידיעה שיש לכם שליטה על קצב ההתקדמות יכולה להיות מרגיעה ומשחררת.
 • אותות מוסכמים: קבעו עם הרופא מראש מילה או סימן שיסמנו אי-נוחות או רצון בהפסקה. אות מוסכם כזה חוסך צורך בהסברים מילוליים מפורטים במצב בו אתם כבר מוצפים רגשית ומקל על התקשורת ביניכם.
 • התמקדות בנשימה: לאורך הטיפול השתדלו לנשום נשימות עמוקות ואיטיות דרך האף. נשימה נכונה מסייעת להפחית את קצב הלב, להרגיע את המערכת העצבית, ומשמשת כעוגן פיזי להפחתת מתח נפשי
 • הרדמה: אם אתם חווים כאב או אי-נוחות משמעותיים, אל תהססו לבקש הרדמה. קיימים סוגים שונים של הרדמה מקומית, גז צחוק, או אפילו סדציה (טשטוש) במקרים של חרדה חריפה. היוועצו עם רופא השיניים לגבי האפשרויות המתאימות לכם. זכרו, הטיפולים עצמם לרוב אינם כואבים, ואמצעי ההרדמה הקיימים היום יעילים ובטוחים מאוד.

טיפ חשוב נוסף: התחילו בצעדים קטנים! אם הפחד שלכם משמעותי, אין צורך להתחיל בטיפולים מורכבים מיד. ניתן להתחיל בהדרגה בביקור ראשוני לשיננית לצורך ניקוי, או בפגישה לבדיקה בלבד. עצם ההיחשפות ההדרגתית למרחב של מרפאת השיניים יכולה לסייע בהפחתת החרדה בטווח הרחוק.

אפשרויות טיפול נוספות 

טיפול פסיכולוגי

 • טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (CBT): זוהי גישה טיפולית מובילה ויעילה להתמודדות עם חרדות ופוביות. CBT מתמקד בזיהוי דפוסי מחשבה שליליים ופיתוח דרכי התמודדות יעילות יותר. במקרה של דנטופוביה, הטיפול עשוי לכלול עבודה על שינוי תפיסות שליליות הקשורות לטיפולי שיניים, פיתוח מנגנוני הרגעה עצמית, וטכניקות חשיפה הדרגתית לפחדים.
 • טיפול בחשיפה: סוג טיפול התנהגותי בו המטופל נחשף באופן מבוקר והדרגתי לגורם הפחד (במקרה שלנו, טיפולי שיניים), מתוך מטרה לעזור לו לשבור את מעגל החרדה וללמוד כי הסיטואציה אינה מסוכנת כפי שהוא תופס אותה.
 • טכניקות היפנוזה או EMDR עשויות להיות רלוונטיות במקרים מסוימים של דנטופוביה, במיוחד כאשר קיימת טראומה ברקע. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בעל הסמכה בתחומים אלה.

קבוצות תמיכה: 

 הצטרפות לקבוצת תמיכה – בין אם פנים אל פנים או קבוצה מקוונת – יכולה להיות משאב משמעותי ביותר במיוחד בשלבים הראשונים של ההתמודדות. בקבוצה כזו תמצאו אנשים המתמודדים עם אתגרים דומים לשלכם, תוכלו לשתף, להקשיב, לקבל ולתת תמיכה ועידוד. התחושה שאתם לא לבד במאבק יכולה לעשות הבדל עצום.

חינוך עצמי:

למידה על טיפולי שיניים, הליכים, חומרים וטכנולוגיות יכולה לסייע בהפחתת תחושת חוסר הוודאות והחרדה מהלא-נודע הקשורים בפחד מרופא השיניים. ככל שתדעו יותר, כך תהיה לכם תחושת שליטה גדולה יותר על התהליך. מומלץ לבחור מקורות אמינים לצורך קבלת המידע כמו אתרים רשמיים של רופאי שיניים, משרד הבריאות או ארגונים מקצועיים בתחום.

סיכום 

ההתמודדות עם דנטופוביה היא תהליך שיכול לקחת זמן ומאמץ, אבל היא בהחלט אפשרית. חשוב לזכור שאתם לא לבד, ויש המון אנשים שחווים את אותו קושי. על ידי שימוש בטיפים ובאסטרטגיות שהוצגו במאמר, ובעזרת תמיכה מתאימה, תוכלו לפתח בהדרגה תחושת שליטה גדולה יותר, להפחית את החרדה, ואף  ללמוד לנהל קשר חיובי ובריא יותר עם מרפאת השיניים.

הצעד הראשון הוא החשוב ביותר, וזהו הצעד שלקחתם ברגע שבחרתם לקרוא מאמר זה! אל תעצרו כאן – המשיכו לחקור, ללמוד, ולהיעזר במשאבים שהוצגו לכם על מנת לצעוד בדרך להתגברות על הפחד. שמירה על בריאות הפה והשיניים שלכם היא השקעה חשובה בעצמכם, ועם כל צעד קטן אתם מתקרבים לשינוי חיובי באיכות החיים שלכם.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן