ClickCease

כתר בשיניים – כל המידע אודות הטיפול

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

כתר בשיניים, או בשמו המקצועי כתר דנטלי, הוא מעין "כיסוי" מלאכותי המותאם במדויק לשן פגומה או חלשה. מטרתו העיקרית של הכתר היא להחזיר לשן את צורתה הטבעית, גודלה, תפקודה הלעיסי, ולשפר את מראה החיוך. ישנן מספר סיבות נפוצות מדוע אנשים זקוקים להתקנת כתר בשיניים:

 1. שן שבורה או סדוקה: כתוצאה מעששת עמוקה, חבלה, או שחיקה מתמשכת
 2. שן לאחר טיפול שורש: טיפול שורש מחליש את מבנה השן, וכתר מחזק ומגן עליה
 3. שן שחוקה: עקב הרגלים כמו חריקת שיניים, לעיסת ציפורניים, ועוד
 4. שיפור אסתטי: כתרים משמשים לשיפור מראהן של שיניים מוכתמות מאוד, בעלות רווחים, עקומות, או צורה לא אחידה
 5. תמיכה בגשר: כשחסרות שיניים, ניתן להשתמש בכתרים על שיניים בריאות משני צדי הרווח כדי לתמוך בגשר שיניים המחליף את השיניים החסרות.

התקנת כתר בשיניים היא הליך נפוץ ומוצלח מאוד בשיקום הפה. בישראל, עשרות אלפי אנשים עוברים טיפולי כתרים מדי שנה, ושביעות הרצון מהתוצאות הן מבחינה תפקודית והן מבחינה אסתטית היא גבוהה.

סוגי כתרים 

בחירת סוג הכתר המתאים ביותר עבור כל מטופל תלויה במספר גורמים כמו מיקום השן בפה, העדפות אסתטיות, חוזק השן ומצבה לאחר ההכנה, ועלות הטיפול. קיימים מספר סוגי כתרים המשמשים ברפואת שיניים מודרנית:

כתרי חרסינה (חרסינה על מתכת או חרסינה מלאה)

זהו סוג הכתר הפופולרי ביותר בשל מראהו הטבעי והאסתטי. כתרי חרסינה מתאימים במיוחד לשיניים קדמיות, בהן האסתטיקה חשובה ביותר. כתר חרסינה על מתכת כולל שלדה פנימית ממתכת לאצילות וחוזק, ועליה חרסינה המותאמת בצבעה לשיניים הטבעיות. כתרי חרסינה מלאה, ללא בסיס מתכת, מעניקים מראה טבעי במיוחד אך לעיתים פחות עמידים בפני כוחות לעיסה חזקים.

כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה, העשויים מחומר קרמי מתקדם, מצטיינים בחוזקם ועמידותם, ומהווים אלטרנטיבה מצוינת במיוחד בשיניים אחוריות. ניתן לייצר אותם בגוון לבן התואם את השיניים הטבעיות או לצפות אותם בחרסינה למראה אסתטי עוד יותר. בשנים האחרונות, הפופולריות של כתרי הזירקוניה עולה בשל השילוב המצוין של חוזק ומראה טבעי.

כתרי מתכת

כתרים עשויים מסגסוגות שונות של מתכת היו בעבר השיטה המקובלת ביותר. כיום, השימוש בהם דעך בשל שיקולים אסתטיים, אך הם עדיין אפשרות טובה לשיניים אחוריות שאינן נראות בחיוך, שכן הם עמידים בפני שחיקה ושבירה. סוגי מתכות נפוצים כוללים סגסוגות זהב, פלטינה, וכרום-קובלט.

כתרים זמניים

כאשר הכנת כתר קבוע אורכת זמן (כתרים הנעשים במעבדה), רופא השיניים יתאים כתר זמני להגנה על השן המוכנה. כתרים אלו עשויים לרוב מאקריל או מתכת דקה, ופחות עמידים. המטופל משתמש בכתר זמני עד שהכתר הקבוע מוכן.

בחירת סוג הכתר המומלץ תתבצע על ידי רופא השיניים בשיתוף עם המטופל, תוך התחשבות בחוזק, אסתטיקה, מיקום השן, ועלות כמובן.

נקודה מעניינת: האם ידעתם שבישראל אחוז גבוה מאוד של מבוגרים עברו לפחות טיפול כתר אחד במהלך חייהם? לפי סקרים אחרונים, מדובר בכמעט 70% מהאוכלוסייה הבוגרת!

תהליך התקנת כתר

התקנת כתר דנטלי מתבצעת בדרך כלל בשני מפגשים עיקריים אצל רופא השיניים. יתכנו וריאציות קלות בהתאם למורכבות הטיפול, הצורך בטיפולים נלווים, והטכניקה בה בוחר הרופא לעבוד.

מפגש ראשון: בדיקה, הכנת השן, ולקיחת מידות

 1. בדיקה מקיפה ואבחון: הרופא יבדוק את השן המיועדת לכתר, יצלם רנטגן במידת הצורך, ויוודא כי טיפול בכתר אכן מתאים למצב. אם יש עששת עמוקה, דלקת, או צורך בטיפול שורש, אלו יטופלו קודם כל.
 2. הכנת השן: לאחר שהשן בריאה מוכנה להתקנת הכתר, הרופא ישייף ויסיר חלק מהשן הטבעית כדי לפנות מקום לכתר. כמות השיוף תלויה בסוג הכתר הנבחר. ההליך נעשה בהרדמה מקומית כך שהמטופל לא יחוש בכאב.
 3. לקיחת מידות: בשלב זה, הרופא ייקח מידות מדויקות כדי ליצור מודל של השן המוכנה והשיניים שמסביבה. באופן מסורתי, תהליך זה נעשה עם חומר סיליקוני המתקשה בפה. כיום, טכנולוגיות סריקה דיגיטליות הופכות נפוצות יותר. הן מאפשרות הדמיה תלת ממדית מדויקת ומייעלות את התהליך.

בין המפגשים: ייצור הכתר במעבדה

לאחר שהמידות נלקחו, הן נשלחות למעבדת שיניים. טכנאי שיניים מיומן ייצר את הכתר בהתאמה אישית לפי המודל והנחיות הרופא. הבחירה בחומר שממנו מיוצר הכתר (חרסינה, זירקוניה, מתכת וכו') וגם צבעו, נקבעים מראש בשיתוף עם המטופל. תהליך הייצור במעבדה אורך בדרך כלל כשבוע-שבועיים.

מפגש שני: התקנת הכתר והתאמות

 1. הרכבת הכתר: רופא השיניים יקבל את הכתר שהוכן במעבדה ויתאים אותו על השן המוכנה. אם ההתאמה אינה מושלמת, ייתכנו שינויים קלים במעבדה לפני ההדבקה הסופית.
 2. הדבקה קבועה: לאחר שהרופא והמטופל מרוצים מהתאמת הכתר, צורתו וצבעו, הוא יודבק לשן באמצעות חומר דבק דנטלי מיוחד. עודפי הדבק יוסרו, וההדבקה תתייבש בעזרת מנורה עם אור כחול מיוחד.
 3. ליטוש והתאמה סופית: הכתר החדש יעבור ליטוש כדי להחליק את פני השטח שלו וליצור מראה מבריק וטבעי. הרופא יבדוק גם את הסגר – האופן בו השן עם הכתר פוגשת את השיניים הנגדיות – ויבצע התאמות קטנות במידת הצורך.

נקודה חשובה: לעיתים, יש צורך בהתקנת מבנה וברג בתוך השן, במיוחד לאחר טיפול שורש. המבנה מחזק את אחיזת הכתר ומשפר את יציבותו בטווח הארוך.

טיפול בכתר בשיניים

לאחר התקנת כתר, חשוב מאוד לשמור על היגיינה פה מצוינת ושגרת טיפול מונעת כדי להבטיח את אורך החיים של הכתר ומניעת בעיות עתידיות. הנה כמה הנחיות מפתח:

צחצוח יסודי

הקפידו לצחצח את השיניים, כולל הכתר, פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד. צחצחו בעדינות ובתנועות סיבוביות, והגיעו לכל משטחי השיניים.

שימוש בחוט דנטלי

נקו בין השיניים עם חוט דנטלי לפחות פעם ביום כדי להסיר רובד חיידקים ומזון מאזורים שבהם מברשת השיניים לא מגיעה. הקפידו במיוחד סביב בסיס הכתר.

שטיפות פה (לא חובה)

שימוש במי פה אנטי-בקטריאליים יכול לסייע בהפחתת חיידקים והתרעננות הנשימה, אך לא מחליף צחצוח וחוט דנטלי.

תזונה מאוזנת

נסו להגביל את צריכת מזונות ומשקאות עתירי סוכר, חומציות, או דביקים במיוחד, כיוון שאלו עלולים להגביר את הסיכון לעששת גם בשיניים עם כתר.

ביקורות תקופתיות אצל רופא השיניים

בדיקות קבועות וניקוי מקצועי אצל השיננית חיוניים כדי לוודא שהכתר מתפקד היטב, שאין דלקות בחניכיים, ולטפל בכל בעיה שעלולה להתפתח בשלב מוקדם. מומלץ להגיע לפחות פעמיים בשנה.

הימנעות מהרגלים מזיקים

הימנעו מלעיסת קרח, ציפורניים, או עצמים קשים אחרים כדי למנוע שבר או סדק בכתר. אם אתם סובלים מחריקת שיניים, שאלו את רופא השיניים על אפשרות של סד לילה להגנה על השיניים והכתרים.

רגישות זמנית לאחר התקנת כתר

חלק מהמטופלים חווים רגישות מסוימת בשן עם הכתר החדש, במיוחד לקור, חום, או מתוק. זוהי תופעה נורמלית לרוב, אשר נובעת מהתהליך בו השן הושחזה. הרגישות הזו אמורה לחלוף תוך מספר ימים עד שבועות. ניתן להשתמש במשחת שיניים מיוחדת לשיניים רגישות ולהימנע מגירויים קיצוניים בטמפרטורה. אם הרגישות נמשכת או מחמירה, חשוב לפנות לרופא השיניים לבדיקה.

טיפ חשוב: כתרים אינם חסינים לעששת! הקפידו על שגרת היגיינה מצוינת בדיוק כפי שהייתם עושים עם השיניים הטבעיות שלכם כדי להבטיח שהכתר יחזיק מעמד שנים ארוכות.

סיבוכים אפשריים והתמודדות 

אמנם טיפולי כתרים בשיניים נחשבים בטוחים והצלחתם גבוהה, אך לעיתים עלולים להתפתח סיבוכים. היכרות עם סיבוכים אלו מאפשרת התמודדות וטיפול מהיר כדי למנוע נזק קבוע וטיפולים נרחבים עוד יותר.

להלן סיבוכים פוטנציאליים שכדאי להכיר:

 1. רגישות: כאמור, רגישות קלה לאחר התקנת הכתר היא תופעה נפוצה שלרוב חולפת תוך זמן קצר. רגישות ממושכת או חריפה מעידה על צורך בבדיקה אצל רופא השיניים.
 2. כאב: כאב מתמשך לאחר התקנת כתר יכול להעיד על דלקת, זיהום, או התאמה לא מדויקת של הכתר. פניה מהירה לרופא השיניים חשובה לטיפול שורש בבעיה.
 3. כתר רופף או נופל: לעיתים רחוקות, ההדבקה של הכתר עלולה להיחלש והוא עלול להשתחרר או ליפול. גם במקרה זה, יש צורך בפנייה דחופה לרופא השיניים להדבקה מחדש.
 4. קו חניכיים כהה: במיוחד עם כתרי חרסינה על מתכת, עלול להיווצר פס כהה או אפור לאורך קו החניכיים בשן עם הכתר. לרוב זוהי תופעה אסתטית בלבד, אך ניתן להתייעץ עם הרופא על פתרונות אפשריים אם הדבר מפריע.

נקודות חשובות מאוד

 1. אל תזניחו סיבוכים: אם מופיעים כאבים, רגישות קיצונית, הכתר מתנדנד או נופל, אל תדחו את הפנייה לרופא השיניים! התעלמות מבעיה עלולה להחמיר אותה ולדרוש טיפולים מורכבים יותר בהמשך.
 2. חשיבות המעקב: ביקורות קבועות אצל רופא השיניים מאפשרות זיהוי מוקדם של בעיות וסיבוכים פוטנציאליים, ובכך טיפול קל, מהיר, ומונע בעיות גדולות יותר.

כתרים ושתלים

השתלת שיניים היא פתרון נפלא ומתקדם לאובדן שיניים, המאפשר החזרת תפקוד ואסתטיקה ברמה גבוהה. כמעט בכל תהליכי השתלה, כתר דנטלי משמש כשלב האחרון בשיקום – הוא מותקן על גבי השתל (העשוי בדרך כלל מטיטניום), ומתפקד כשן הטבעית שאבדה.

הנה תהליך בסיסי של שיקום באמצעות שתל וכתר:

 1. השתלה: רופא השיניים המתמחה בכירורגיית פה ושיקום, יחדיר את השתל לעצם הלסת באתר השן החסרה, בתהליך כירורגי.
 2. ריפוי והתממשקות: במהלך מספר חודשים, השתל יתאחה עם עצם הלסת בתהליך ביולוגי הנקרא אוסאואינטגרציה.
 3. חשיפה וחיבור מבנה: לאחר שהשתל יציב מספיק, הרופא יחשוף אותו מעל החניכיים ויחבר מבנה מיוחד עליו יתברג הכתר.
 4. התקנת הכתר: תהליך לקיחת המידות, ייצור הכתר במעבדה והדבקתו הם זהים לתהליך שתואר בחלקים הקודמים במאמר, רק שהכתר מוברג או מודבק למבנה שמחובר להשתל.

סיבוכים ספציפיים לתהליך המשולב

בנוסף לסיבוכים שהוזכרו בחלק הקודם, קיימים סיבוכים אופייניים להשתלות וכתרים עליהן:

 1. כישלון השתלה: בשיעור קטן של המקרים, השתל לא נקלט כראוי בעצם. אם הכישלון מתגלה בשלב מוקדם, ניתן לעיתים לבצע השתלה נוספת.
 2. שחרור בורג הכתר: לעיתים רחוקות, הבורג המחבר את הכתר לשתל עלול להשתחרר, וצריך להדק אותו מחדש אצל הרופא.
 3. דלקות סביב השתל: שמירה לקויה על היגיינת פה סביב השתל והכתר עלולה להוביל לדלקת חניכיים ואף לדלקת העצם סביב השתל (פרי-אימפלנטיטיס). מצב זה דורש טיפול מהיר למניעת אובדן השתל.

חשיבות המעקב: הקפדה על ביקורות סדירות אצל רופא השיניים והשיננית חשובה במיוחד לאחר השתלות, כדי לוודא את בריאות השתלים, הכתרים, והחניכיים ולמנוע סיבוכים עתידיים.

נתון מעניין: אחוז ההצלחה של שתלים דנטליים בישראל הוא מהגבוהים בעולם, ועומד על מעל 95% בטווח של 5 שנים!

טיפים לבחירת רופא שיניים מומחה לכתרים

הצלחת טיפול הכתר וכמובן, שביעות הרצון של המטופל, תלויה במידה רבה במקצועיות ובניסיון של רופא השיניים. כשבוחרים רופא שיניים לטיפול מסוג זה, חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים:

 1. ניסיון ספציפי בכתרים: כדאי לשאול את הרופא כמה טיפולי כתרים הוא מבצע בממוצע בחודש ומה הוותק שלו בביצוע טיפולים אלו. רופא המבצע מספר גבוה של טיפולי כתרים צובר ניסיון רב וביטחון בפרוצדורה.
 2. השתלמויות והיכרות עם טכניקות חדשות: רפואת השיניים מתפתחת בקצב מהיר. רופא המשקיע בהשתלמויות מקצועיות ובלימוד טכניקות עבודה חדישות ומכשור עדכני, יכול להציע למטופליו את הטיפולים האיכותיים והמתאימים ביותר.
 3. תקשורת טובה: טיפול הכתר כולל מספר שלבים ותקשורת טובה עם רופא השיניים חיונית. חשוב להרגיש בנוח לשאול את הרופא שאלות, להתייעץ איתו לגבי סוג הכתר המתאים, ולהיות מובן בכל שלב בטיפול.
 4. המלצות: שאלו חברים, בני משפחה, או קולגות על רופאי שיניים שהם ממליצים עליהם. המלצות אישיות הן לעיתים קרובות דרך טובה למצוא רופא שיניים איכותי.

נקודה נוספת: מלבד כישוריו של הרופא, חשוב להתרשם מהמרפאה – האם היא נקייה, האם הציוד נראה מודרני והצוות אדיב ומקצועי. אלו גורמים חשובים לחוויית טיפול חיובית.

עלות כתר בשיניים בישראל 

עלות טיפול כתר בשיניים בישראל יכולה להשתנות באופן משמעותי בהתאם למספר גורמים:

 1. סוג וחומר הכתר: סוג הכתר שנבחר הוא המשפיע העיקרי ביותר על מחיר הטיפול. כתרי זירקוניה וכתרי חרסינה על מתכת יהיו לרוב יקרים יותר מכתר מתכת פשוט. כתרי חרסינה מלאה לעיתים יקרים אף יותר, במיוחד כאשר נדרש דיוק אסתטי גבוה בשיניים קדמיות.
 2. מיקום השן: כתרים המותקנים בשיניים אחוריות נוטים להיות מעט יקרים יותר בשל מורכבות ההכנה וההתקנה.
 3. רופא השיניים ומיקום המרפאה: רופאים ותיקים ומנוסים, בעלי שם ומוניטין, או מרפאות הממוקמות במרכזי הערים הגדולות עשויות לגבות מחירים גבוהים יותר.
 4. טיפולים נלווים: אם יש צורך בטיפול שורש, מבנה וברג, או טיפולים משלימים אחרים לפני התקנת הכתר, אלו יעלו את המחיר הכולל של הטיפול.

טווח מחירים ממוצע בישראל

שימו לב שטוווח המחירים הוא כללי ויכול להשתנות ממקרה למקרה בהתאם לגורמים שהוזכרו:

 1. כתר חרסינה על בסיס מתכת: 2500-4000 ש"ח
 2. כתר זירקוניה: 3000-5000 ש"ח
 3. כתר חרסינה מלאה: 3500-5500 ש"ח
 4. כתר מתכת: 1500-2500 ש"ח

אפשרויות מימון

קופות החולים וביטוחי השיניים המשלימים מציעים לעיתים סבסוד או השתתפות חלקית בעלות טיפולי כתרים. חשוב לבדוק זכאות למימון מראש מול הביטוח הרלוונטי. בנוסף, חלק ממרפאות השיניים מציעות הסדרי תשלום בתשלומים כדי להקל על המטופלים.

טיפ חשוב: עלות הטיפול לא צריכה להיות הגורם המכריע בבחירת רופא שיניים. חשוב לתת עדיפות למקצועיות, לניסיון, ולהתאמה האישית שלכם עם הרופא, גם אם זה כרוך לעיתים בעלות גבוהה מעט יותר.

סיכום 

טיפול כתר בשיניים הוא פתרון יעיל מאוד לשיקום שיניים שנחלשו או ניזוקו מסיבות שונות כמו עששת, שברים, שחיקה, וכן מהווה חלק משיקום על גבי שתלים. כתרים משיבים את התפקוד התקין, הלעיסה, והדיבור של המטופל, וגם משפרים באופן משמעותי את האסתטיקה של החיוך.

התקנת כתר דורשת מיומנות וניסיון מצד רופא השיניים, ולכן חשוב להשקיע בבחירת רופא שיניים מומחה ומנוסה, המתאים לכם באופן אישי. טיפול נכון ושמירה על היגיינת פה טובה יבטיחו כי הכתר יחזיק מעמד שנים ארוכות וישרת אתכם נאמנה.

אם אתם סובלים משן חלשה, פגומה, או חסרה, ומתלבטים האם כתר הוא הפתרון הנכון – מומלץ ביותר להתייעץ עם רופא השיניים שלכם. הרופא יוכל לבצע אבחון, להסביר על אפשרויות הטיפול המתאימות ביותר, ולעזור לכם לקבל החלטה מושכלת לגבי בריאות הפה והחיוך שלכם.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן