ClickCease

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

כתרי זירקוניה הם סוג של שיקום שיניים המשמש להחלפת חלקים חסרים בשיניים או להשלמת אזורים פגומים. חומר הזירקוניה הוא קרמיקה חזקה וקשיחה, המאופיינת בתכונות אופטיות ופיזיקליות מצוינות, המעניקות לכתרים אלו הופעה אסתטית טבעית ועמידות גבוהה. השימוש בכתרי זירקוניה החל להתפשט בתחום רפואת השיניים בשנות ה-90 של המאה העשרים, כחלופה לכתרי מתכת וכתרי קרמיקה אחרים.

הביקוש הגובר לשיקומים אסתטיים ועמידים יותר הוביל להתפתחות ושיפור מתמיד בתחום כתרי הזירקוניה. נכון להיום, כתרי זירקוניה הפכו לאחת האופציות העיקריות לשיקום שיניים, הן בשל היתרונות הקליניים שהם מציעים והן בשל הביקוש הגובר מצד המטופלים לחלופות אסתטיות ואיכותיות יותר.

על פי נתוני הEndo-Perio-Implant Journal, השוק העולמי של כתרי זירקוניה צפוי לעלות מ-2.1 מיליארד דולר בשנת 2021 לכ-3.5 מיליארד דולר עד שנת 2028, בקצב צמיחה שנתי מרוכב של כ-7.5%. הגורמים המרכזיים לצמיחה זו כוללים את הביקוש הגובר למוצרים אסתטיים, השיפורים הטכנולוגיים בתהליכי הייצור, והעלייה ברמת המודעות והביקוש בקרב מטופלים ורופאי שיניים.

במאמר זה נסקור בפרוט את כל מה שצריך לדעת על כתרי זירקוניה – החל מהרכב החומר והתכונות הייחודיות שלו, דרך תהליכי הייצור והעיבוד, ועד ליישומים הקליניים והכיווים העתידיים בתחום. מטרתנו היא להעניק לקוראים תמונה מקיפה ומעמיקה על חומר זה, שהפך לאחד החומרים החשובים והמשמעותיים בתחום שיקום השיניים.

תכונות של כתרי זירקוניה 

חומר הזירקוניה מורכב בעיקר מדו-תחמוצת הזירקוניום (ZrO2), המאופיינת במבנה קריסטלי מיוחד. התחמוצת הזו מופיעת בשלוש צורות קריסטליות עיקריות: מונוקלינית, טטרגונלית וקובית. התצורה הקובית היא הצורה היציבה בטמפרטורות גבוהות, בעוד שהתצורות המונוקלינית והטטרגונלית מאפיינות את הזירקוניה בטמפרטורות נמוכות יותר.

אחד האתגרים המרכזיים בשימוש בזירקוניה כחומר לכתרים היה היציבות הפאזית של החומר. על מנת להתגבר על בעיה זו, פותחו שיטות שונות לייצוב הזירקוניה בצורה קובית יציבה, כגון הוספת חמצני-איטריום (Y2O3) או חמצני-מגנזיום (MgO). תוספות אלו יוצרות מיקרומבנה מורכב יותר, המעניק לחומר חוזק וקשיחות גבוהים יותר.

מבחינת התכונות הפיזיקליות, הזירקוניה מאופיינת בצפיפות גבוהה של כ-6 גרם לסמ"ק, נקבוביות נמוכה מאוד ויציבות תרמית גבוהה. התכונות המכניות של הזירקוניה כוללות חוזק מתיחה גבוה של כ-900-1200 MPa, קשיחות דומה לזו של פלדה, וכן עמידות גבוהה לשחיקה ולעומסים מכאניים. תכונות אלו הופכות את הזירקוניה לחומר מצוין עבור שחזורי שיניים הנתונים ללחצים ועומסים משמעותיים.

מבחינת התכונות האופטיות, הזירקוניה מאופיינת ברמת שקיפות גבוהה, המאפשרת יצירת כתרים בעלי מראה טבעי ואסתטי. הברק והצבע של הזירקוניה ניתנים לשליטה באמצעות תוספות של חומרים צובעים, מה שמאפשר התאמה מדויקת לצבע השיניים הטבעיות. כמו כן, הזירקוניה מאופיינת במוליכות חשמלית נמוכה מאוד, מה שתורם ליציבות החשמלית של השיקום.

בסך הכל, התכונות הייחודיות של הזירקוניה, הכוללות חוזק, קשיחות, עמידות, שקיפות ויציבות, הופכות אותה לחומר אידיאלי עבור שיקומי שיניים. השילוב של התכונות המכניות, האופטיות והחשמליות מעניק לכתרי הזירקוניה יתרונות משמעותיים לעומת חומרים אחרים המשמשים לשיקומי שיניים.

תהליכי הכנה וייצור של כתרי זירקוניה 

ייצור כתרי זירקוניה כרוך בתהליכים מורכבים, הכוללים הכנה, עיבוד וגימור של החומר. אחת הטכנולוגיות המובילות בתחום זה היא ה-CAD/CAM (Computer-Aided Design/Computer-Aided Manufacturing), המשלבת עיצוב דיגיטלי של השיקום עם ייצור אוטומטי במכונות בקרת מחשב.

בתהליך ה-CAD/CAM, מייצרים תחילה דגם דיגיטלי של השיקום הדרוש על בסיס סריקה אופטית של הפה או של דגם גבס. לאחר מכן, נעשה עיצוב מדויק של השיקום באמצעות תוכנת CAD, תוך התאמה לשיקולים אסתטיים ותפקודיים. בשלב הייצור, נחרטת צורת השיקום הדיגיטלית על גוש של זירקוניה באמצעות מכונת CNC (Computerized Numerical Control), ולאחר מכן נעשה עיבוד נוסף כדי להשלים את הצורה הסופית.

לצד ה-CAD/CAM, טכנולוגיות ייצור נוספות כוללות הדפסת תלת-ממד של כתרי זירקוניה, המאפשרת ייצור מדויק ומהיר של שיקומים מורכבים, וכן טכנולוגיות ליציה (Sintering) המבוססות על חימום והידוק של אבקת זירקוניה לכדי מבנה אחיד ומוצק.

אחד האתגרים המרכזיים בייצור כתרי זירקוניה הוא הצורך לייצב את החומר ולהבטיח את יציבות הפאזות הקריסטליות. כפי שצוין קודם, חומר הזירקוניה מופיע בשלוש צורות קריסטליות עיקריות, כאשר הצורה הקובית היא הרצויה לשימוש בשיקומים. לשם כך, נעשה שימוש בתהליכי ביואִיזם (Bioengineering) וביומימיקרי (Biomimicry), המשלבים תוספות של חומרים נוספים כדי להבטיח את יציבות הפאזה הקובית ולשפר את התכונות המכניות של החומר.

בנוסף לתהליכי הייצור, שלב העיבוד וגימור הכתרים הוא חיוני להשגת התוצאה הסופית הרצויה. שלב זה כולל פעולות כמו הסרת עודפים, ליטוש, הברקה והתאמה סופית של הצבע והגוון. בשלב זה חשוב להקפיד על בקרת איכות מדוקדקת, על מנת להבטיח את אמינות השיקום ואת התאמתו לדרישות הקליניות.

לסיכום, תהליכי הכנה וייצור של כתרי זירקוניה הם תהליכים מורכבים, הכוללים שלבים של עיצוב, חריטה, ליציה, עיבוד וגימור. השילוב של טכנולוגיות מתקדמות, תהליכי ביואִיזם ובקרת איכות מאפשר לייצר כתרי זירקוניה בעלי תכונות מצוינות, התואמים את הדרישות האסתטיות והתפקודיות הגבוהות בתחום שיקום השיניים.

יישומים וכיווני פיתוח של כתרי זירקוניה 

כתרי זירקוניה נמצאים בשימוש נרחב בתחום רפואת השיניים, כחלק מטיפולי שיקום ושחזור של שיניים. השימושים העיקריים כוללים:

השלמת שיניים חסרות: כתרי זירקוניה משמשים להשלמת שיניים חסרות, תוך יצירת שיקום אסתטי ועמיד. הם מהווים חלופה עדיפה לכתרי מתכת, המאופיינים לעתים בצבע אפור בלתי טבעי.

חיזוק שיניים פגומות: כתרי זירקוניה משמשים גם לחיזוק שיניים חלשות או פגומות, באמצעות כיסוי חלקי או מלא של השן. התכונות החזקות והקשיחות של הזירקוניה מאפשרות שיקום יעיל של שיניים נפגעות.

שיקום שיניים: כתרי זירקוניה משמשים גם לשיקום שיניים לאחר טיפולים כירורגיים או אנדודונטיים, כגון עקירת חלק מהשן או טיפול שורש. שיקומים אלו מחליפים את החלק הפגום של השן בצורה אסתטית ועמידה.

מעבר לשימושים הקלאסיים, כתרי זירקוניה מציעים מספר יתרונות קליניים משמעותיים:

אסתטיקה: הזירקוניה בעלת מראה טבעי ומתכתי, המתאים היטב לצבע השיניים הטבעיות. הדבר מאפשר שיקום אסתטי, התואם את המראה הכללי של חלל הפה.

חוזק ועמידות: תכונות המכניות החזקות של הזירקוניה (כדוגמת החוזק הגבוה והקשיחות) מאפשרות שיקומים עמידים לשחיקה, שבירה ולחצים מכאניים.

התאמה ביולוגית: הזירקוניה מאופיינת בביואִיזם ובביו-התאמה גבוהים, מה שמקטין את הסיכון לתגובות דלקתיות או אלרגיות בקרב המטופלים.

למרות היתרונות הרבים, כתרי זירקוניה עדיין מתמודדים עם מספר אתגרים קליניים, כגון:

שבירה ו-Chipping: למרות החוזק הגבוה, כתרי זירקוניה עדיין עלולים להיסדק או להתקלף בחלק מהמקרים, בעיקר בשל עומסים מכאניים גבוהים.

התקלפות של הציפוי האסתטי: בשיקומים המשלבים ציפוי קרמי על גבי הזירקוניה, עלולה להתרחש התקלפות של הציפוי, פוגעת באסתטיקה.

שחיקה: תהליכי שחיקה הדרגתיים עלולים להתרחש בשל מגע עם שיניים נגדיות, פוגעים בתפקוד ובמראה הכתר.

כדי להתמודד עם אתגרים אלו, נערכים מחקרים ופיתוחים נרחבים בתחום כתרי הזירקוניה. בין הכיווים העתידיים ניתן למנות:

ביומטריה (Biomimetics) וביומימיקרי (Biomimicry): שילוב של טכנולוגיות ביוהנדסיות במטרה לשפר את התכונות המכניות, האופטיות והביולוגיות של הזירקוניה, תוך חיקוי מאפיינים של חומרים ביולוגיים.

ביו-חומרים (Biomaterials) וננו-טכנולוגיה: פיתוח של שיטות לשילוב חומרים ביולוגיים ברמת הננו, לשיפור התכונות והביואִיזם של כתרי הזירקוניה.

ביו-אלקטרוניקה (Bioelectronics) ורובוטיקה: שילוב של כתרי זירקוניה עם רכיבים אלקטרוניים ורובוטיים, ליצירת שיקומים חכמים ומתקדמים יותר.

ביו-חישה (Biosensing) וביו-מידע (Bioinformatics): פיתוח של כתרי זירקוניה בעלי יכולות חישה ואינטגרציה של מידע ביולוגי, לניטור מצב הפה והשיניים.

בסך הכל, כתרי זירקוניה הפכו לאחת האפשרויות המובילות בתחום שיקום השיניים, בזכות התכונות הייחודיות שהם מציעים. מחקר ופיתוח מתמשכים בתחום זה צפויים להביא לשיפורים נוספים בביצועים, באסתטיקה ובתפקוד של שיקומים אלו, להטבת איכות החיים של המטופלים.

סיכום

כתרי זירקוניה הפכו בשנים האחרונות לאחד החומרים החשובים והמובילים בתחום שיקום השיניים. זאת הודות לשילוב הייחודי של תכונות פיזיקליות, מכניות, אופטיות וביולוגיות, המעניקות להם יתרונות משמעותיים לעומת חומרים אחרים המשמשים לשיקומי שיניים.

מבחינת התכונות הפיזיקליות והמכניות, הזירקוניה מאופיינת בחוזק, קשיחות ועמידות גבוהים, המאפשרים יצירת שיקומים עמידים לשחיקה ולשברים. כמו כן, התכונות האופטיות של הזירקוניה, הכוללות שקיפות גבוהה והתאמת צבע, מאפשרות השגת תוצאות אסתטיות מצוינות, התואמות את המראה הטבעי של השיניים.

מבחינה ביולוגית, הזירקוניה מאופיינת בביואִיזם וביו-התאמה גבוהים, המפחיתים את הסיכון לתופעות לוואי ודחיית השתלות. יחד עם זאת, עדיין קיימים אתגרים קליניים הקשורים לשבירה, התקלפות הציפוי והשחיקה, שמצריכים התמודדות מתמשכת.

הצלחתם של כתרי הזירקוניה הובילה להתפתחות מואצת בתחום, הן מבחינת טכנולוגיות הייצור והעיבוד והן מבחינת המחקר והפיתוח לשיפור התכונות. ניתן לצפות כי בשנים הקרובות נראה עוד שיפורים משמעותיים בביצועים, באסתטיקה ובתפקוד של שיקומי זירקוניה, אשר יחזקו את מעמדם כפתרון מועדף בתחום שיקום השיניים.

בהתאם לכך, אנו ממליצים לרופאי השיניים והמטופלים לשקול בקפידה את האפשרות של שימוש בכתרי זירקוניה, תוך התייעצות עם רופא המומחה. בחירה זו צריכה להתבסס על הערכה מקצועית של התאמת השיקום לצרכים הייחודיים של כל מטופל, מבחינת אסתטיקה, חוזק, עמידות וביו-התאמה. כמו כן, יש להקפיד על ביצוע הטיפול על ידי צוות מקצועי ומיומן, ולעקוב אחר התפתחות השיקום לאורך זמן.

בסיכומו של דבר, כתרי זירקוניה מהווים פתרון אטרקטיבי וחשוב בתחום שיקום השיניים, אשר צפוי להמשיך ולהתפתח ולשפר את האפשרויות הקליניות העומדות בפני מטופלים ורופאים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן