למה חשוב לבקר אצל השיננית לפחות ארבע פעמים בשנה

טיפול קבוע אצל שיננית הוא הכרחי כטיפול מונע לכל כך הרבה בעיות הקשורות בסביבת הפה. כאשר משקיעים בטיפול מונע ובמעקב קבוע של בריאות חלל הפה, ניתן ללמוד רבות על איך סביבת הפה שלנו מתנהלת, ולהתנהל בהתאם. השיננית יכולה להתריע בפנינו על כל מיני דברים שקורים בסביבת הפה שלנו ולהנחות אותנו כיצד להתנהל בדרך נכונה ונבונה. כמו כן, הטיפול אצל השיננית עוזר לשמר את סביבת הפה כמה שיותר בריאה, נקייה ואסתטית למראה.

1) אבנית– על השיניים שלנו מצטברת עם הזמן שכבת אבנית. השכבה הזו נוצרת בעקבות הסתיידות השן וצבירת חיידקים (פלאק) על גבי השן. לרוב האבנית גורמת לשיניים להיראות צהובות-אפרפרות ומתאפיינת בטקסטורה מחוספסת ולא נעימה. אבנית, מעבר למראה הלא אסתטי ומגעה המחוספס מהווה גם בעיה בריאותית מכיוון שהיא בקלות יכולה להוביל לדלקות חניכיים, ודלקות חניכיים יכולות בקלות להוביל למחלות חניכיים, וזה כבר מצב שקצת קשה לצאת ממנו ויכולות להיות לו השלכות מאוד לא נעימות לטווח הארוך, כמו ספיגת העצם ונסיגת חניכיים. הגעה קבועה לטיפול אצל שיננית חשוב ביותר, שכן השיננית יכולה להסיר אבנית ללא פגיעה בשן.

2) דלקות חניכיים– דלקות חניכיים מתאפיינות לרוב בנפיחות, כאב, אדמומיות ולעתים גם בריח רע מהפה. מכיוון שדלקות חניכיים עלולות להוביל בקלות למחלות חניכיים, יש לטפל בהן בהקדם. השיננית משתמשת במכשור מיוחד באזור שמסביב לשיניים על מנת להילחם בדלקת, דבר אשר לפעמים גורם לדימום, אך אל חשש, דימום זה הוא חיובי וחיוני למלחמה בדלקת.

3) ריקון כיסי החניכיים– מסביב לכל שן ישנו ‘כיס’ בשר העוטף אותה. לתוך כיס זה נכנסים חיידקים ושאריות מזון ומתרבים שם ולא ניתן לסלקם רק על ידי צחצוח שיניים. מצב זה יוצר רגישות גבוהה לדלקות ולמחלות חניכיים ולכן חשוב לרוקן את כיסי החניכיים על בסיס יום-יומי. השיננית יכולה לבצע עבורכם את פעולת הריקון, וללמד אתכם כיצד לרוקן את כיסי החניכיים בכוחות עצמכם בביתכם (כרוך בקניית מכשיר מסוים המוציא זרם דק של מים ועל ידו יוצאות השאריות מכיסי השיניים).

4) ניקיון מקיף– בעת הטיפול אצל השיננית תזכו לקבל טיפול מקיף בניקיון סביבת הפה.

5) איתור חורים ומחלות– כאשר אנו באים להיבדק אצל השיננית, היא יכולה לאתר בסביבת הפה שלנו חורים בתחילת התהוותם ולהנחות אותנו כיצד לעצור את התהליך המזיק בזמן או להנחות אותנו לגשת לקבלת טיפול רפואי לסתימת החור בעודו קטן ולפני שהספיק להעמיק ולגרום נזק רב יותר. באותו המעמד השיננית יכולה לאתר גם חורים גדולים יותר, שיניים המצריכות טיפול שורש, מחלות חניכיים ודלקות, עששת, ולעתים, אם היא מיומנת מאוד, היא אפילו יכולה לאתר תסמינים לסרטן הפה, סרטן אשר יש חשיבות עילאית באיתורו המוקדם על מנת למקסם את סיכויי ההחלמה ממנו.

6) הלבנה– אצל השיננית תוכלו לעבור ניקוי יסודי, הסרת אבנית ופוליש לשיניים, דברים אשר בסופו של הטיפול יזכו אתכם בחיוך מעט בוהק ולבן יותר משהיה כשרק נכנסתם. בנוסף, הרבה שינניות נותנות לשיניים טיפול בפלואוריד, דבר אשר מחזק את השן ומגן עליה.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הקשר בין צחצוח שיניים לסרטן

לא מעט אנשים מזלזלים בצחצוח שיניים וחושבים שלא נורא אם הם לא יצחצחו את שיניהם באופן קבוע ויום יומי. כעת יש הוכחה מדעית כי הזלזול

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן