מהו טיפול שורש? ולמה צריך אותו?

מהו טיפול שורש ולמה צריך אותו

טיפול שורש הוא הליך דנטלי המשמש לטיפול בזיהום בשורש השן. הזיהום יכול להיגרם ממספר דברים, כולל ריקבון, טראומה או אפילו מורסה. אם אינו מטופל, הזיהום עלול להתפשט ולגרום לבעיות בריאותיות חמורות.

 

טיפול שורש מבוצע על ידי רופא שיניים אשר מרדים לראשונה את האזור סביב השן בהרדמה. לאחר מכן הוא משתמש בכלים מיוחדים כדי להסיר את הרקמה הנגועה משורש השן. לאחר הסרת הזיהום, הוא מנקה ואוטם את תעלת השורש בחומרים מיוחדים. לבסוף, הוא מחליף את הכתר הטבעי של השן בכתר דנטלי.

אם אתם זקוקים לטיפול שורש – צרו קשר עכשיו עם רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק, רשת מרפאות שיניים אם עשרות שנות נסיון, אלפי מטופלים מרוצים, ומאות רופאי שיניים מהשורה הראשונה בישראל. רשת מרפאות שיניים פרוסה בכל הארץ, ואתם מוזמנים ליצור קשר ולהינות מטיפול מצוין, שירות אנושי ומפראות נעימות וחדישות.

מהו טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך דנטלי המשמש להצלת שן שניזוקה קשות עקב עששת או זיהום. מטרת ההליך היא להסיר את הרקמה הפגועה, לנקות את החלק הפנימי של השן, ולאחר מכן לאטום אותה כדי למנוע נזק נוסף. השלב הראשון בטיפול שורש הוא הסרת העששת או הזיהום מהשן. זה נעשה על ידי קידוח חור קטן בשן ולאחר מכן שימוש במכשירים מיוחדים כדי לנקות את החלק הפנימי של השן. לאחר ניקוי השן, היא נאטמת בחומר מילוי מיוחד. ניתן להשלים טיפול שורש בביקור אחד או שניים אצל רופא השיניים, בהתאם להיקף הנזק. ברוב המקרים, ההליך מצליח ומאפשר למטופלים לשמור על השיניים הטבעיות.

אילו שכבות יש בשיניים שלנו ומה ההבדל ביניהן?

ישנן שלוש שכבות עיקריות לשיניים שלנו: אמייל, דנטין ומוך השן. האמייל הוא השכבה הקשה ביותר ומגן על השן מפני בלאי. דנטין רך יותר מאמייל ומונח מתחת לאמייל. מוך השן היא הרקמה הרכה במרכז השן המכילה כלי דם ועצבים. לכל שכבה מטרה אחרת ושלושתן פועלות יחד כדי לשמור על בריאות השיניים שלנו. 

 

האמייל מורכב מגבישים מיקרוסקופיים של סידן פוספט, מה שמקשה מאוד. עם זאת, למרות החוזק שלו, הוא עדיין יכול להינזק על ידי יותר מדי חומצה או שחיקה. ברגע שהאמייל ניזוק, לא ניתן לתקן אותו. 

דנטין הוא חומר נקבובי המכסה את רוב השן. זה קשה יותר מעצם אבל לא קשה כמו אמייל. צבע הדנטין צהוב ויכול להפוך לכהה יותר עם הזמן עקב הכתמה מאוכל ומשקה. 

מוך השן היא השכבה הפנימית ביותר של השן. הוא מכיל כלי דם ועצבים השומרים על השן בחיים. העיסה משתרעת מכתר השן ועד לשורש. אם העיסה ניזוקה או נגועה, זה יכול לגרום לכאב ו/או להוביל לאובדן שיניים. 

 

לכל שכבה של השן יש תפקיד שונה בשמירה על בריאות השן. האמייל מגן על השן מפני בלאי, בעוד דנטין עוזר לשמור על השן חזקה. מוך השן מספקת חומרי הזנה וחמצן לשן, מה שמחזיק אותה בחיים. כל שלוש השכבות פועלות יחד כדי לשמור על בריאות השיניים שלנו ותפקוד תקין.

 

מהו הסוג הנפוץ ביותר של עששת?

הסוג הנפוץ ביותר של עששת נקרא עששת. חורים נגרמים על ידי חיידקים שחיים בפה ומייצרים חומצה. חומצה זו מפרקת את האמייל על השיניים, מה שעלול להוביל לחורים. הדרך הטובה ביותר למנוע חורים היא לצחצח שיניים פעמיים ביום, להשתמש בחוט דנטלי מדי יום ולבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים לצורך בדיקות וניקוי.

 

מהם התסמינים של עששת?

התסמינים של עששת תלויים בחומרת הנזק. בשלביה הראשונים, עששת עשויה שלא לגרום לתסמינים כלשהם. ככל שהריקבון מחמיר, היא עלולה לגרום לכאב, רגישות למזונות קרים או חמים ולחורים בשיניים. אם עששת לא מטופלת, היא עלולה להוביל לזיהום, מורסות ובסופו של דבר לאובדן שיניים.

 

אם אתה חושב שאולי יש לך עששת, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי. ככל שהבעיה תתגלה מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לטפל בה.

מהם הגורמים המצריכים טיפול שורש?

טיפול שורש נחוץ כאשר העיסה בתוך השן נדבקת. זה יכול לקרות עקב חלל עמוק, סדק או שבב בשן, או פציעה בשן. העיסה היא הרקמה הרכה המכילה כלי דם, עצבים ורקמת חיבור. כאשר העיסה נדבקת, היא עלולה לגרום לכאב, רגישות לשינויי טמפרטורה ונפיחות. אם הזיהום אינו מטופל, הוא יכול להתפשט לרקמה ולעצם שמסביב, ולגרום לנזק נוסף. טיפול שורש כולל הסרת העיסה הנגועה ולאחר מכן ניקוי ואיטום הפנימי של השן. למרות שזה אולי נשמע מרתיע, טיפול שורש בדרך כלל מצליח להציל את השן ולהחזיר אותה לתפקוד התקין.

מתי יש צורך בטיפול שורש?

יש צורך בטיפול שורש כאשר עיסת השן נדבקת. העיסה היא הרקמה המכילה את כלי הדם, העצבים ורקמת החיבור. הוא משתרע מכתר השן ועד לקצה השורש. הזיהום יכול להיגרם מחלל עמוק, סדק או שבב בשן, או טראומה לשן. תסמינים של עיסת דלקת כוללים כאב, רגישות לטמפרטורה ונפיחות. אם לא מטופל, זיהום יכול להתפשט לחלקים אחרים של הפה, ולהוביל לבעיות בריאותיות חמורות יותר. הטיפול כולל הסרת העיסה הנגועה וניקוי פנים השן. הליך טיפול שורש יכול להציל שן שאם לא כן היה צריך לעקור. חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי אם אתה חושב שיש לך עיסת דלקת. טיפול מוקדם יכול לסייע במניעת נזק נוסף לשיניים ולחניכיים.

האם טיפול שורש תלוי בגיל?

כל מטופל שעבר טיפול שורש יגיד לך שמדובר בהליך ללא כאבים. אבל מה שהם אולי לא מבינים זה שגילם היה גורם להצלחת הטיפול. מחקרים הראו שככל שהמטופל צעיר יותר, כך גדל הסיכוי שהוא יחווה תוצאה מוצלחת מטיפול שורש. הסיבה לכך היא שככל שהמטופל צעיר יותר, כך השיניים והחניכיים שלו צפויות להיות בריאות יותר. בנוסף, מטופלים צעירים נוטים פחות לעבור עבודת שיניים קודמת שעלולה לסבך את ההליך. כתוצאה מכך, רופאי השיניים תמיד לוקחים בחשבון את הגיל בתכנון טיפול שורש. ברוב המקרים, למטופלים צעירים יותר יהיה קל יותר להתאושש מההליך ויהיה פחות סיכוי לחוות סיבוכים כלשהם.

האם יש דרך למנוע טיפול שורש?

טיפול שורש נחוץ לעיתים קרובות כאשר מוך השן שבתוך השן נדבקת. זה יכול לקרות כתוצאה מרקבון, פציעה או מצבים אחרים. ברגע שהעיסה ניזוקה, היא יכולה להתחיל להתפרק, מה שמוביל לכאב, נפיחות ובעיות אחרות. במקרים רבים טיפול שורש הוא הדרך היחידה להציל את השן. עם זאת, ישנם כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור למנוע את הצורך בטיפול שורש. ראשית, הקפידו לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע. זה יעזור להסיר רובד פלאק וחיידקים מהשיניים שלך, ולהפחית את הסיכון לריקבון. בנוסף, פנה לרופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. זה יאפשר לרופא השיניים שלך לתפוס כל בעיה בשלב מוקדם ולספק טיפול לפני שהם הופכים רציניים. על ידי נקיטת צעדים אלה, אתה יכול לעזור להפחית את הסיכון שלך להזדקק לטיפול שורש.

האם אפשר לעשות סתימה רגילה במקום טיפול שורש?

סתימה רגילה אפשרית רק אם העששת נתפסת בשלבים הראשונים. יש להסיר את הריקבון ולמלא את האזור בחומר מרוכב שיניים. אם העששת מתקדמת עד לנקודה בה היא מגיעה לשורש השן, לא תתאפשר סתימה רגילה. טיפול השורש כולל הסרת הריקבון ולאחר מכן איטום תעלת השורש כדי למנוע זיהום נוסף. בעוד שסתימה רגילה פחות פולשנית, היא יעילה רק בשלבים הראשונים של עששת. לאחר שהעששת הגיעה לשורש יש צורך בטיפול שורש להצלת השן.

האם טיפול שורש כואב?

טיפול שורש הוא הליך המשמש להצלת שן שנדבקה או נפגעה. הטיפול כולל הוצאת הרקמה הפגועה מחלקה הפנימי של השן, לפני מילוי ואיטום השן. למרות מה שאנשים מסוימים עשויים לחשוב, טיפול שורש אינו כואב. למעשה, הוא משמש לעתים קרובות כדי להקל על כאב שנגרם על ידי שן נגועה או פגומה. ההליך מתבצע בהרדמה מקומית, אשר מרדים את האזור סביב השן. המשמעות היא שלא תחוש כאב במהלך הטיפול. לאחר פגה ההרדמה, אתה עלול לחוות אי נוחות וכאב, אך ניתן לטפל בזה בקלות עם משככי כאבים ללא מרשם. בטיפול נכון, שן שעברה טיפול שורש יכולה להחזיק מעמד שנים רבות.

מהו ההליך הרפואי של טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך המשמש להצלת שן שנרקבה או נגועה בצורה קשה. ההליך כולל הוצאת הרקמה הפגועה מתוך השן וניקוי ואיטום השן. טיפול שורש מבוצע לרוב על ידי רופאי שיניים, אך יכול להתבצע גם על ידי רופאי שורש, שהם מומחים המטפלים בבעיות בשיניים וברקמות מסביבן. ההליך יכול להיעשות בביקור אחד או יותר, בהתאם לחומרת הנזק. במרבית המקרים, טיפול שורש מצליח להציל את השן ולהחזירה לתפקוד תקין.

מהו תהליך ההחלמה מטיפול שורש?

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים הנפוצים ביותר, והוא גם אחד המוצלחים ביותר. מטרת טיפול השורש היא להציל את השן על ידי ניקוי העיסה הנגועה ואיטום השן. תהליך ההחלמה מטיפול שורש אורך בדרך כלל מספר ימים. בזמן זה, חשוב להימנע מלעיסת השן המטופלת, שכן הדבר עלול לגרום לשן להידבק מחדש. חשוב גם לצחצח ולהשתמש בחוט דנטלי באופן קבוע כדי לשמור על ניקיון האזור סביב השן. רוב האנשים מדווחים על אי נוחות קלה בלבד לאחר טיפול שורש, והשן המטופלת יכולה להחזיק מעמד לכל החיים עם טיפול נאות.

מה ניתן לעשות כדי להפוך טיפול שורש להצלחה?

טיפולי שורש עשו כברת דרך בשנים האחרונות, ואחוזי ההצלחה כיום גבוהים למדי. עם זאת, עדיין יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להבטיח תוצאה מוצלחת. ראשית, חשוב לבחור רופא אנדודונט מנוסה ובעל מוניטין. שנית, יש לנקות את השן היטב לפני תחילת הליך טיפול השורש. לבסוף, יש למקם את מילוי תעלת השורש כראוי על מנת לאטום את תעלת השורש ולמנוע הדבקה חוזרת. על ידי ביצוע השלבים הפשוטים האלה, אתה יכול לעזור להבטיח שתעלת השורש שלך תהיה הצלחה.

למי כדאי לעבור טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך הכרחי לאנשים שיש להם זיהום בעיסה של מוך השן. מוך השן היא הרקמה המכילה כלי דם ועצבים, והיא עוזרת לשמור על השן בחיים. עם זאת, אם העיסה נדבקת, היא עלולה לגרום לכאבים עזים ולפגוע בשן. טיפול שורש כולל הוצאת העיסה הנגועה ואיטום השן כדי למנוע זיהום נוסף. למרות שמדובר בהליך נפוץ, טיפול שורש עשוי להיות יקר ולאורך זמן. כתוצאה מכך, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים כדי לקבוע אם יש צורך בטיפול שורש. באופן כללי, טיפול שורש מומלץ לאנשים שיש להם זיהום בעיסה של השן שלא ניתן לפתור באמצעות אנטיביוטיקה. זה גם מומלץ בדרך כלל לאנשים שעברו פציעה בשיניים או שיש להם היסטוריה של בעיות שיניים.

אני צריך טיפול שורש – למי לפנות?

אם אתה חושב שאתה צריך טיפול שורש, דרך הפעולה הטובה ביותר היא לבקר את רופא השיניים שלך לייעוץ. הם יוכלו להעריך את מצבך האישי ולייעץ לך על מהלך הטיפול הטוב ביותר. עם זאת, אם אינך יכול לראות את רופא השיניים שלך מיד או אם אתה סובל מכאבים, אתה יכול גם לפנות למרפאת שיניים חירום מקומית. מרפאות שיניים דחופה מספקות טיפול למי שסובל מכאבים או שיש להם זיהום. הם יוכלו להעניק לך את הטיפול הדרוש להקלה על הכאב ולהגן על השיניים.

 

שאלות ותשובות על טיפול שורש

– מהו טיפול שורש?

תשובה: טיפול שורש הוא הליך דנטלי המשמש לטיפול בזיהום ודלקת של עיסת השיניים. העיסה היא הרקמה הרכה בתוך השן המכילה כלי דם ועצבים. אם העיסה נדבקת או דלקתית, היא עלולה לגרום לכאב, נפיחות ושינוי צבע השן. טיפול שורש מסיר את העיסה הנגועה או הדלקתית, מנקה ומחטא את מערכת תעלות השורש ואוטם את תעלות השורש למניעת זיהום נוסף.

 

טיפול שורש מומלץ בדרך כלל לשיניים עם עששת חמורה, שן סדוקה או שבורה או מחלת חניכיים נרחבת. מומלץ לעיתים גם לשיניים שעברו טיפול שורש קודם שנכשל.

– מהם היתרונות של טיפול שורש?

תשובה:

 

לטיפול שורש יתרונות רבים, ביניהם הקלה על כאבים, מניעת זיהום והצלת השן. ברוב המקרים מדובר בהליך פשוט ופשוט יחסית שניתן לבצע בביקור אחד.

– האם טיפול שורש כואב?

תשובה: – זה לא תמיד כואב. החוויה נעה בין בקושי מורגשת לכואבת מאוד, תלוי בפרט.

 

– יש אנשים שמרגישים יותר גרוע לאחר מכן מאשר לפני הטיפול, עקב התפוגגות חומר ההרדמה. זה בדרך כלל נמשך רק כמה שעות.

– רוב האנשים חשים קצת כאב ואי נוחות לאחר הטיפול, שניתן להקל באמצעות משככי כאבים ללא מרשם.

– סיבוכים חמורים יותר הם נדירים אך יכולים לכלול זיהום ונזק לשיניים או לרקמות מסביב.

– כמה זמן לוקח טיפול שורש?

תשובה:

 

טיפול שורש יכול לקחת בין אחד לשלושה ביקורים אצל רופא השיניים שלך, תלוי בחומרת הזיהום. הביקור הראשון יכלול ניקוי הרקמה הנגועה וקידום הריפוי. הביקור השני יהיה מילוי השן בסתימה קבועה. והביקור השלישי, אם צריך, יהיה להניח כתר על השן.

– למי כדאי לעבור טיפול שורש?

תשובה:

 

ישנם מספר גורמים שיכתיבו מי צריך לעבור טיפול שורש. ראשית, אם חווית עששת או פציעה שפגעה בעיסה של השן שלך, סביר להניח שתצטרך טיפול שורש. שנית, אם עברת בעבר הליך שיניים שהותיר את השן שלך ללא הגנה מספקת, ייתכן שגם אתה מועמד לטיפול שורש. לבסוף, אם אתה חווה כאב או אי נוחות בשן שלך, ייתכן שתזדקק לטיפול שורש. רק רופא שיניים יכול לקבוע באופן סופי אם אתה זקוק לטיפול זה או לא.

– האם אוכל לאכול לאחר טיפול שורש?

תשובה: כדאי לחכות עד שרופא השיניים יגיד לך שזה בסדר לאכול. עם זאת, ברוב המקרים אנשים יכולים לאכול מיד לאחר הטיפול.

 

ישנם מאכלים שכדאי להימנע מהם מכיוון שהם עלולים לגרות את האזור סביב השן שטופלה. אלה כוללים מזון חומצי ודביק, כגון פירות הדר וממתקים. כדאי גם לצחצח את השיניים בעדינות עם מברשת שיניים רכה לאחר האכילה כדי לסייע בניקוי כל מזון או רובד שאולי הצטברו.

– מהו תהליך ההחלמה מטיפול שורש?

תשובה:

 

תהליך ההחלמה מטיפול שורש ישתנה בהתאם למצבו של האדם. עם זאת, זה בדרך כלל תהליך פשוט ופשוט למדי. ברוב המקרים, המטופל יוכל לחזור לפעילותו הרגילה תוך מספר ימים. טיפול השורש עצמו מסתיים בדרך כלל בביקור אחד או שניים אצל רופא השיניים. לאחר סיום הטיפול השן תיאטם ותוגנה בכתר או בסתימה. המטופל עלול לחוות אי נוחות קלה וכאב במשך מספר ימים לאחר הטיפול, אך זה אמור להיפתר במהירות. באופן כללי, תהליך ההחלמה מטיפול שורש הוא בדרך כלל חלק וקל מאוד.

 

– ממה עלי להימנע לאחר טיפול שורש?

תשובה:

 

לאחר טיפול שורש, חובה לטפל היטב בשיניים כדי להבטיח שהטיפול יצליח. כמה טיפים ממה להימנע לאחר טיפול שורש כוללים:

 

– הימנע מאכילת מזון קשה או פריך בימים הראשונים. היצמד למזונות רכים כמו מרק, פירה וכו'.

 

– הימנעו משימוש בקשיות ולגמו בזהירות מכוסות וכוסות בימים הראשונים.

 

– הימנעו מלעיסת מסטיק למשך 24 שעות לפחות.

 

– הימנעו מעישון מכיוון שהדבר עלול לעכב את הריפוי ולהגביר את הסיכון לזיהום.

 

– הימנע מלגעת או לצחצח את השן/שיניים המטופלות בצורה נמרצת מדי שכן הדבר עלול לגרות את הרקמות מסביב לשן/שיניים.

 

– האם טיפול שורש מציל שיניים?

תשובה: טיפול שורש יכול לחסוך בשיניים, אבל זה לא ערובה של 100%. ההליך כולל הסרת העצב הנגוע וניקוי ואיטום פנים השן. בדרך כלל זה מצליח להציל שיניים שאחרת היו צריכים לעקור. עם זאת, אם הזיהום חמור מדי או מתפשט לאזורים אחרים בפה, טיפול שורש עשוי שלא להיות יעיל.

חשוב לציין שטיפול שורש הוא הליך בטוח מאוד ונפוץ. למעשה, זהו אחד מהליכי השיניים הנפוצים ביותר שנעשו בארץ.

 

 – באיזו תדירות אתה צריך לעשות טיפול שורש שוב אם זה מצליח בניסיון הראשון

תשובה:

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו מכיוון שהיא תלויה במספר גורמים, כולל בריאות השיניים והחניכיים שלך, מידת הטיפול שלך בשיניים, והאיכות הראשונית של טיפול השורש. עם זאת, באופן כללי, טיפול שורש מוצלח אמור להימשך שנים רבות. ייתכן שחלק מהחולים יצטרכו לעבור טיפול שורש נוסף בהמשך הדרך, אך זה נובע בדרך כלל מגורמים מחוץ להליך טיפול השורש הראשוני.

 

תוכן עניניים הצג

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

כאב לאחר טיפול שורש

כאשר רוב האנשים חושבים על טיפול שורש, הם מדמיינים הליך כואב ומפחיד. ולמרות שזה נכון שהתהליך יכול להיות לא נוח, רובם המכריע של החולים שעוברים

קרא עוד »

מחיר שיננית

שיננית הן קו החזית של טיפול הפה, המעניקות שירותי מניעה וחינוך המסייעים למטופלים לשמור על בריאות השיניים והחניכיים. הם עובדים במגוון מסגרות, כולל משרדי שיניים,

קרא עוד »

פלואוריד אצל שיננית

הנחת פלואוריד על השיניים על ידי שיננית – 5 – דברים שלא ידעתם היגיינת שיניים חשובה מסיבות רבות. זה עוזר למנוע עששת, מחלות חניכיים וריח

קרא עוד »

הראל ביטוחי שיניים

אם יש לכם ביטוח שיניים של חברת הביטוח הראל, אתם זכאים לקבל טיפול שיניים איכותי, במרפאות פרטיות ברחבי הארץ. אמנם, לא כל מרפאת שיניים ורופא

קרא עוד »

רופאי שיניים הפניקס

ביטוח שיניים הוא סוג של ביטוח שמשלם חלק מהעלויות הכרוכות בטיפול שיניים, או את כולן. תנאי הכיסוי יכולים להשתנות מאוד מפוליסה לפוליסה, וחשוב להבין מה

קרא עוד »

ביטוח שיניים איילון 

ביטוח שיניים בישראל הוא מערכת בה אנשים יכולים לקבל תעריפים מוזלים על טיפולי שיניים בזכות תשלום חודשי קבוע שהם משלמים ובהתאם להסכם, הפרמיה, שלהם עם

קרא עוד »

שיניים תותבות בגיל צעיר

כאשר רוב האנשים חושבים על שיניים תותבות, הם מדמיינים מטופלים מבוגרים עם שיניים חסרות. עם זאת, האם ידעת שתותבות אינן מיועדות רק לקשישים? למעשה, ישנן

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן