ClickCease

ניתוחי חניכיים – מדריך והנחיות לקראת הטיפו

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

ניתוחי חניכיים הם הליך רפואי חשוב המכוון לטפל במצבים שונים הקשורים להיגיינה ובריאות החניכיים. מחלות חניכיים הן בעיה נפוצה המשפיעה על כ-50% מהאוכלוסייה בגיל העבודה, והטיפול בהן הוא קריטי לשמירה על בריאות החניכיים והשיניים בטווח הארוך. 

ניתוחי חניכיים יכולים להיות נחוצים למגוון סיבות, כגון טיפול בחניכיים מוגברים, הסרת עודף רקמה, חשיפת שורשי שיניים או טיפול בפריודונטיטיס. הליך הניתוח עצמו מחייב הכנה מקפידה מראש, על מנת להבטיח תוצאה מיטבית ולמזער סיכונים. בדרך כלל הניתוח מבוצע תחת הרדמה מקומית או הרדמה כללית, והוא נלווה לתהליך שיקום והתאוששות.

מדריך זה יספק מידע מפורט על ניתוחי חניכיים – החל מההכנות לפני הניתוח, דרך ביצוע הניתוח והתאוששות לאחריו, ועד להנחיות לשמירה על בריאות החניכיים לטווח ארוך. המטרה היא להנגיש למטופלים את המידע החיוני על התהליך על מנת שיוכלו להיכנס לניתוח מוכנים ובטוחים יותר.

הכנה לקראת ניתוח חניכיים

טרם ביצוע ניתוח חניכיים, חשוב להעריך את מצב הבריאות של המטופל ולבצע הכנה מקפידה. הערכה רפואית מפורטת תכלול בדיקה קלינית של החניכיים, צילומי רנטגן לאבחון מצב העצם והרקמה, וביצוע בדיקות דם לאיתור מצבים רפואיים שעלולים להשפיע על התהליך הניתוחי.

על פי נתוני משרד הבריאות, יותר מ-40% מהמבוגרים בישראל סובלים ממחלות חניכיים ברמות שונות של חומרה. בדיקה יסודית לפני הניתוח חיונית על מנת להעריך את מצב הפה והחניכיים, לאבחן נגעים או דלקות, ולתכנן את הטיפול בהתאם. בנוסף, צילומי רנטגן יספקו מידע חיוני על מבנה העצם והרקמה הלוכדת סביב השיניים.

לצד הבדיקות הרפואיות, חשוב לבצע הכנה תומכת של הפה והחניכיים לקראת הניתוח. זה כולל ניקוי וסיד השיניים, כדי להבטיח סביבת פה נקייה ובריאה ככל האפשר טרם הטיפול הכירורגי. מחקרים הראו כי ניקיון מוקדם של הפה מפחית משמעותית את הסיכון לדלקות לאחר הניתוח.

בנוסף להיגיינה אוראלית מושלמת, חשוב גם להקפיד על היגיינה אישית וסביבתית לקראת הניתוח. המטופל יידרש להקפיד על היגיינה אישית מוגברת והרחקה מגורמי זיהום בשבוע שלפני הניתוח. כמו כן, הסביבה בה מתבצע הטיפול תעבור ניקוי ועיקור יסודי.

תזונה וסגנון חיים בריאים הם גם חלק חשוב בהכנה לניתוח. המטופל יקבל הנחיות על תזונה מאוזנת, עשירה בחלבונים ומינרלים, על מנת לתמוך בהחלמה. כמו כן, הפסקת עישון לפחות שבועיים לפני הניתוח חיונית, שכן עישון מעכב את הריפוי ומגביר את הסיכון לסיבוכים. במקביל, יש להפסיק נטילת תרופות מסוימות שעלולות להגביר את הסיכון לדימום.

בסיכומו של דבר, ההכנה המקיפה לקראת ניתוח החניכיים כוללת הערכה רפואית יסודית, הכנת הפה והחניכיים, הקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, וכן תזונה והרגלי חיים בריאים. השקעה בהכנה מראש תאפשר למטופל להיכנס לניתוח מוכן ובטוח יותר.

סוגי ניתוחי חניכיים והליך הטיפול

ניתוחי חניכיים כוללים מגוון רחב של הליכים כירורגיים הנועדים לטפל במצבים שונים הקשורים לבריאות החניכיים. חלק מהניתוחים השכיחים כוללים:

  • ניתוח כיס חניכיים – זהו אחד מהניתוחים הנפוצים ביותר, המיועד לטיפול בפריודונטיטיס מתקדמת. הוא כולל חשיפה וניקוי של כיסי החניכיים העמוקים, על מנת לשפר את התנאים לריפוי ולמנוע החמרה של המחלה.
  • ניתוח עצם החניכיים – מבוצע כאשר ישנה ירידה משמעותית בעצם החניכיים בעקבות מחלות חניכיים. הניתוח מטרתו לשקם את העצם ולעצב מחדש את האזור, על מנת לשפר את התמיכה בשיניים.
  • ניתוח חשיפת שורשי שיניים – נעשה כאשר שורשי השיניים נחשפים בעקבות נסיגה של החניכיים. הניתוח כולל קיצור והעברה של רקמת החניכיים על מנת לכסות את השורשים החשופים.
  • ניתוח להסרת עודף רקמת חניכיים – מבוצע במקרים של חניכיים מוגברים, המכוסים במידה עודפת על השיניים. הניתוח מסיר את העודף על מנת לשפר את המראה האסתטי ואת היגיינת הפה.

הליך ביצוע הניתוח עצמו כולל מספר שלבים עיקריים:

1. הרדמה – בדרך כלל מבוצעת הרדמה מקומית באזור הניתוח, אך במקרים מורכבים יותר ייעשה שימוש בהרדמה כללית.

2. הניתוח – הרופא יבצע את ההליך הכירורגי הנדרש, תוך שמירה על עקרונות אספטיים וטכניקות מקצועיות. במידת הצורך יבוצעו הסרת רקמה, חשיפת עצם או תיקון פגמים.

3. תפירה – לאחר הניתוח, הרקמות יתפרו בקפידה על מנת להבטיח ריפוי מיטבי.

לאחר הניתוח, חשוב לנהל את הכאב והדלקת בצורה מיטבית. מחקרים הראו כי שליטה נאותה בכאב לאחר ניתוח חניכיים מקלה על ההחלמה ומפחיתה את הסיכון לסיבוכים. לשם כך, יינתנו תרופות משככות כאב ונוגדות דלקת, בהתאם להנחיות הרופא.

בסיכומו של דבר, ניתוחי חניכיים כוללים מגוון הליכים המיועדים לטפל במצבים שונים הקשורים לבריאות החניכיים. הניתוח מבוצע בשלבים מוגדרים, תוך שימוש באמצעי הרדמה וטכניקות כירורגיות מקצועיות. לאחר הניתוח, ניהול הכאב והדלקת הוא גם חלק חשוב בהבטחת החלמה מיטבית.

התאוששות ומעקב לאחר ניתוח חניכיים

לאחר ביצוע ניתוח החניכיים, תהליך ההחלמה והשיקום הוא חיוני להבטחת תוצאות טובות לטווח ארוך. המטופל יקבל הנחיות מפורטות על הטיפול העצמי והמעקב הרפואי הנדרשים בתקופה שלאחר הניתוח.

בימים הראשונים לאחר הניתוח, חשוב לשמור על היגיינת פה מושלמת על מנת למנוע זיהומים. המטופל יקבל הנחיות מפורטות על ניקוי הפה באמצעות מברשת שיניים רכה, תרחיצות בתמיסות אנטיספטיות, ושטיפות מלח. מחקרים הראו כי טיפוח ההיגיינה האוראלית לאחר ניתוח מפחית משמעותית את הסיכון לדלקות ומקדם ריפוי מהיר.

בנוסף להיגיינה אוראלית, חשוב לשמור על היגיינה אישית כללית ולהימנע מחשיפה למקורות זיהום. המטופל יתבקש להקפיד על היגיינה אישית יומיומית, לשמור על ניקיון הסביבה, ולהימנע ממגע עם אנשים חולים. כמו כן, יש להימנע מעישון, שכן עישון מעכב את ההחלמה ומגביר את הסיכון לסיבוכים.

במקביל להיגיינה, ניהול הכאב והדלקת הם גם חלק חשוב בתהליך ההתאוששות. בדרך כלל יינתנו תרופות משככות כאב ונוגדות דלקת, אשר יסייעו להקלה על הכאב ולקידום ההחלמה. כמו כן, הרופא עשוי להמליץ על שימוש בתחבושות או סטרואידים מקומיים על מנת לצמצם את הנפיחות והדלקת.

לאחר הניתוח, המטופל יוזמן למעקב רפואי הדוק אצל הרופא, על מנת להעריך את התקדמות ההחלמה ולזהות סימנים לסיבוכים. במהלך המעקב, הרופא יבצע בדיקות קליניות ויערוך צילומי רנטגן כדי להעריך את מצב העצם והרקמות. מעקב זה הוא חיוני על מנת להבטיח החלמה תקינה ולזהות בעיות בשלב מוקדם.

נתוני משרד הבריאות מראים כי כ-20% מהמטופלים שעברו ניתוח חניכיים סובלים מסיבוכים, כגון דלקת, זיהום או קריסה של תפרים. לפיכך, זיהוי מוקדם של סימני סיבוכים ומתן טיפול מתאים הם קריטיים להבטחת הצלחת הטיפול ומניעת החמרה. המטופל יקבל הנחיות מפורטות על סימני סיבוכים שיש לפקח עליהם, והוראות להתקשרות מידית עם הרופא בהופעת כל בעיה.

בסיכומו של דבר, תהליך ההתאוששות והמעקב לאחר ניתוח החניכיים הוא חיוני להבטחת החלמה מוצלחת. זה כולל הקפדה על היגיינת פה ואישית, ניהול נאות של הכאב והדלקת, מעקב רפואי סדיר, וזיהוי מוקדם של סיבוכים אפשריים. עקיבה אחר ההנחיות וההדרכה של הרופא היא מפתח להצלחת הטיפול לטווח ארוך.

שמירה על בריאות החניכיים לאורך זמן

שמירה על בריאות החניכיים אינה מסתיימת עם סיום תהליך ההחלמה לאחר הניתוח. להבטחת תוצאות מוצלחות לטווח ארוך, חשוב להמשיך ולטפח את בריאות החניכיים באמצעות אורח חיים בריא ושמירה על תוכנית טיפול מקיפה.

מחקרים מראים כי אורח חיים בריא, הכולל תזונה מאוזנת ועשירה בחלבונים, ירקות ופירות, הוא חיוני לשמירה על בריאות החניכיים. תזונה מזינה מסייעת לשיקום הרקמה, מגבירה את הספיגה של מינרלים חיוניים כמו סידן ופוספט, ומחזקת את מערכת החיסון. לעומת זאת, תזונה עשירה בסוכרים ומזונות מעובדים מקשרת לעלייה בסיכון למחלות חניכיים.

בנוסף לתזונה, המשך טיפוח היגיינת הפה היא מרכיב חיוני בשמירה על בריאות החניכיים. המטופל יקבל הדרכה מקצועית על מרכיבי היגיינה אוראלית נכונה – ניקוי יסודי באמצעות מברשת שיניים ופתיון, שטיפות פה באמצעות תרחיצות אנטיספטיות, והקפדה על ביקורות סדירות אצל רופא השיניים. מעקב רפואי סדיר חיוני לזיהוי וטיפול בבעיות חניכיים בשלב מוקדם.

אחת הבעיות המרכזיות בשמירה על בריאות החניכיים היא מניעת החזרת המחלה. מחקרים מראים כי כ-15% מהמטופלים שעברו ניתוח חניכיים חווים החמרה של מצב החניכיים בתוך שנה. לפיכך, הדרכה והתערבות מקצועית מתמשכת היא חיונית למניעת החזרת המחלה ולשמירה על הישגי הטיפול לאורך זמן.

בסיכומו של דבר, שמירה על בריאות החניכיים אחרי ניתוח חייבת להמשיך גם לאחר תהליך ההחלמה. זה כולל אורח חיים בריא, המשך טיפוח היגיינה אוראלית, ומעקב רפואי סדיר לזיהוי ומניעת החזרת מחלת החניכיים. השקעה בבריאות החניכיים לטווח ארוך תוביל לשיפור באיכות החיים ובמצב הבריאות הכללי.

סיכום

ניתוחי חניכיים הם הליך רפואי חשוב המיועד לשקם ולטפל במצבים שונים הקשורים לבריאות החניכיים. הכנה מקפידה לפני הניתוח, ביצוע הטיפול באופן מקצועי, והתאוששות נכונה לאחריו, הם חיוניים להבטחת תוצאה מוצלחת ובריאות חניכיים לטווח ארוך.

לצד ההכנה והטיפול המקצועי, מעורבות והשתתפות פעילה של המטופל בתהליך הוא גורם מפתח להצלחה. שמירה על אורח חיים בריא, טיפוח היגיינה אוראלית, ומעקב רפואי סדיר, יסייעו להשיג את התוצאות הטובות ביותר ולשפר באופן ניכר את איכות החיים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן