ClickCease

עקירה כירורגית – כל המידע אודות תהליך עקירת שן בינה

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

עקירה כירורגית של שן בינה היא הליך שכיח ברפואת השיניים, אך עבור רבים, היא טומנת בחובה מידע לא ברור ולא מעט חרדה. שיני הבינה, הטוחנות האחרונות שמתפתחות בשנות העשרה המאוחרות או תחילת שנות העשרים, לעיתים קרובות אינן מוצאות מספיק מקום בלסת ונותרות כלואות מתחת לחניכיים. מצב זה יכול להוביל לבעיות שונות, ביניהן זיהומים, דלקות, נזק לשיניים סמוכות, ואפילו ציסטות. במאמר זה נסקור את כל מה שחשוב לדעת על עקירה כירורגית של שן בינה, מהסיבות להליך ועד להחלמה המלאה.

למה נעשות עקירות כירורגיות של שיני בינה? 

ההחלטה לעבור עקירה כירורגית של שן בינה אינה מתקבלת בקלות ראש. רופא השיניים ימליץ על הליך זה רק כאשר קיימת סיבה רפואית משמעותית. להלן מספר מצבים נפוצים המצריכים עקירה כירורגית:

 1. שיני בינה כלואות: שן בינה כלואה היא שן שנותרה קבורה בחלקה או במלואה בתוך עצם הלסת או החניכיים. שיני בינה כלואות יכולות לגדול בזווית לא תקינה, ולהוביל לבעיות כמו צפיפות בשיניים, דלקות חניכיים חוזרות, וכאבים.
 2. זיהומים חוזרים: אזור שן הבינה מועד לפורענות מבחינת זיהומים בשל מיקומו האחורי בפה וקושי בניקוי יעיל. זיהומים חוזרים, גם לאחר טיפול אצל רופא השיניים, עלולים להצריך את עקירת השן למניעת התפשטות הזיהום.
 3. צרכים אורתודנטיים: במקרים בהם המטופל עובר טיפול ליישור שיניים, עקירת שיני בינה יכולה להתבצע כחלק מהתוכנית הטיפולית כדי לספק מקום בלסת ולמנוע פגיעה בתוצאות היישור.
 4. עששת נרחבת: אם שן הבינה סובלת מעששת עמוקה מדי מכדי לשקמה באמצעות סתימה או כתר, לעיתים עקירה היא הפתרון המועדף.

הכנה לקראת עקירה כירורגית 

עקירה כירורגית היא הליך הדורש הכנות מקדימות כדי להבטיח את יעילותו ולמזער את אי הנוחות שחווה המטופל. ההכנות עשויות להשתנות מסיטואציה אחת לאחרת, אך אלו הנפוצות ביותר הן:

 • צילום רנטגן: רופא השיניים יפנה אתכם לצילום פנורמי או לעיתים אף לצילום CT כדי להעריך באופן מדויק את מצב שן הבינה, מיקומה בלסת, והקשר שלה לרקמות סמוכות כמו כלי דם ועצבים.
 • היסטוריה רפואית ובדיקת רופא: חשוב ליידע את רופא השיניים שלכם על כל מצב רפואי ממנו אתם סובלים, וכן על כל תרופה שאתם נוטלים באופן קבוע. מצבים כמו סוכרת, מחלות לב וכלי דם, או דימום יתר עלולים להצריך התאמות בהליך העקירה או הנחיות טרום הליך.
 • אנטיביוטיקה מונעת: במקרים מסוימים, כמו זיהום קיים או מצב רפואי המצריך זאת, רופא השיניים ימליץ על נטילת אנטיביוטיקה כמה ימים טרם העקירה.
 • הפסקת עישון: עישון מקשה על ריפוי פצעים ומגביר את הסיכון לזיהומים לאחר ההליך. לכן, מומלץ בחום להפסיק לעשן כשבועיים לפני העקירה ולאורך תקופת ההחלמה.
 • תזונה מותאמת: מכיוון שתידרשו להימנע ממזונות קשים בימים הראשונים לאחר הפעולה, כדאי להצטייד במזון בעל מרקם רך, כמו יוגורט, מרקים, או פירה. בנוסף, הימנעו ממשקאות אלכוהוליים או חמים מאוד ביום שלפני ההליך.

חשוב להבין: ההכנה הנאותה לקראת העקירה היא חלק בלתי נפרד מהצלחת ההליך ומקיצור זמן ההחלמה. הקפידו להקשיב להנחיות רופא השיניים שלכם ותמיד הרגישו בנוח לשאול שאלות על כל דבר שמעסיק אתכם.

תהליך העקירה הכירורגית

לפני שמתחיל ההליך, רופא השיניים יתאר בפניכם את שלביו השונים ויסביר על אמצעי ההרדמה השונים העומדים לרשותכם. ההליך, המבוצע בדרך כלל במרפאת השיניים, כולל את השלבים הבאים:

הרדמה

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות להרדמה במהלך עקירה כירורגית:

 • הרדמה מקומית: הנפוצה ביותר; גורמת לאלחוש של אזור העקירה בלבד.
 • הרדמה מקומית עם טשטוש: מתאימה למטופלים חרדתיים; מביאה לתחושה של נינוחות וטשטוש קל, אך המטופל נשאר ער במהלך ההליך.
 • הרדמה כללית: אופציה הנשמרת לעקירות מורכבות במיוחד; גורמת לאובדן הכרה מלא למשך ההליך.

החתך

לאחר שסוג ההרדמה נבחר והחל לפעול, רופא השיניים יעשה חתך קטן בחניכיים כדי לחשוף את שן הבינה ואת עצם הלסת המקיפה אותה.

הסרת עצם

אם שן הבינה מכוסה חלקית או לחלוטין בעצם, הרופא יסיר בזהירות את חלק העצם הנדרש לחשיפת השן. נעשה שימוש בכלי ייעודיים, לרוב מקדחה דנטלית עדינה.

עקירת השן

בהתאם למיקום השן ולמורכבות, היא עשויה להיות עקורה בשלמותה, או להיות מפורקת למספר חלקים. במהלך העקירה, משתמש רופא השיניים במכשירים דנטליים המיועדים להרמת השן ושחרורה מהלסת.

תפרים

בסיום הסרת השן, אזור העקירה יתפר בכמה תפרים כדי לסייע לריפוי החניכיים. התפרים בדרך כלל נספגים מעצמם תוך כשבוע-שבועיים.

נקודות חשובות

 1. משך העקירה משתנה בהתאם למורכבות, אך לרוב נע בין 30 דקות לשעה.
 2. רוב המטופלים אינם חשים בכאב במהלך ההליך עצמו, בזכות ההרדמה האפקטיבית.
 3. לאחר העקירה תינתן לכם הנחיות מפורטות לטיפול בימים שלאחר ההליך, כולל משככי כאבים והפחתת נפיחות.

החלמה לאחר עקירה כירורגית 

הימים והשבועות הראשונים לאחר עקירה כירורגית קריטיים להחלמה תקינה ולמניעת סיבוכים. הקפדה על הנחיות רופא השיניים וטיפול עצמי נכון יאפשרו שיקום מהיר ככל האפשר:

משככי כאבים

מטבע הדברים, האזור יהיה רגיש וכואב בימים הראשונים. רופא השיניים שלכם ירשום לכם משככי כאבים המתאימים לכם. הקפידו לקחת אותם על פי ההנחיות, גם אם הכאב קל, כדי למנוע התפרצות של כאב חזק יותר.

טיפול בנפיחות 

נפיחות באזור הפנים היא תופעה צפויה לאחר העקירה. הנפיחות מגיעה לשיאה לאחר כיומיים-שלושה, ומפחיתה בהדרגה. כדי למזער את הנפיחות, יש להניח קומפרסים קרים על הלחי למשך 15-20 דקות מספר פעמים ביום. הימנעו משימוש בקומפרסים חמים.

טיפול בדימום

ביממה הראשונה לאחר העקירה צפוי דימום קל מאזור הניתוח. כדי לשלוט בדימום, יש לנשוך פד גזה סטרילי ולהפעיל לחץ קל. אם הדימום אינו נפסק, או שאתם חשים דימום מוגבר, פנו לרופא השיניים או למוקד רפואי לקבלת טיפול.

תזונה

בימים הראשונים מומלצת תזונה קרה ורכה, כמו מרקים צוננים, מעדני חלב, גלידה, או פירה. יש להימנע ממזונות קשים, חמים, חריפים, או כאלה המחייבים לעיסה מאומצת, כדי לאפשר לאזור העקירה להחלים. ניתן לחזור בהדרגה לתזונה רגילה ככל שהכאב והרגישות פוחתים.

הגבלת פעילות גופנית

התאמצות גופנית מגבירה את לחץ הדם ועלולה להוביל לדימום נוסף. הימנעו מפעילות גופנית מאומצת לפחות למשך יומיים-שלושה לאחר העקירה.

מעקב רפואי

ברוב המקרים נקבע ביקור אצל רופא השיניים כשבוע לאחר העקירה כדי להסיר את התפרים ולהעריך את תהליך ההחלמה. אם החום עולה, הנפיחות אינה יורדת, או שחווים כאבים עזים שאינם מגיבים למשככי כאבים, חשוב ליצור קשר עם רופא השיניים שלכם מוקדם ככל האפשר.

טיפים להתמודדות לאחר עקירה כירורגית 

הנה מספר טיפים מעשיים שמטרתם להפוך את תקופת ההחלמה לנוחה יותר ולהפחית את הסיכון לסיבוכים:

 1. קירור: כפי שהוזכר קודם, קומפרסים קרים הם בעלי בריתכם בימים הראשונים. הם עוזרים להפחית כאב, נפיחות, ומסייעים בעצירת דימום מהיר יותר.
 2. שטיפות פה: רופא השיניים עשוי להמליץ על שימוש בשטיפות פה ייעודיות לאחר עקירה. השטיפות מסייעות במניעת זיהום באזור הפצע, ושומרות על היגיינה פומית טובה כאשר הצחצוח מוגבל. חשוב להקפיד על הנחיות הרופא לגבי סוג השטיפה ואופן השימוש בה.
 3. מנוחה: בימים הראשונים, הקדישו זמן למנוחה אמיתית. הימנעות מעומס או פעילות פיזית אינטנסיבית חשובה לתהליך הריפוי.
 4. הימנעות ממזון לא מתאים: מזון חם, קשה, פריך, חריף, או מתובל יכול לגרות את אזור העקירה, להגביר כאב, ולפגוע בהחלמה . הקפידו על תזונה מותאמת כפי שהומלץ לכם.
 5. עישון? לא תודה: העישון מעכב את הריפוי ומעלה את הסיכון לזיהומים ולסיבוכים נוספים. הימנעות מעישון בתקופת ההחלמה היא קריטית להצלחת התהליך.

סיכום

עקירה כירורגית של שן בינה היא הליך שכיח ברפואת השיניים, ולרוב מתבצעת בצורה בטוחה ויעילה. חשוב לבחור ברופא שיניים מנוסה ומוסמך, שיוכל להסביר לכם את היתרונות והסיכונים, ויבצע את העקירה עם מיומנות ובמינימום אי נוחות. הקפדה על הנחיות ההכנה, הוראות ההחלמה, ושמירה על היגיינה פומית נכונה יסייעו לכם לעבור את התהליך בצורה חלקה ולהצליח בהליך.

במקרה של תופעות חריגות, כאבים עזים, דימום ממושך, או חשד בזיהום, אל תהססו ליצור קשר עם רופא השיניים שלכם. זכרו, תקשורת טובה עם הרופא היא המפתח לטיפול מהיר ומניעת סיבוכים.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן