ClickCease

עקירת שן נשירה (שן חלב): הנחיות ומידע על הטיפול

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

ילדים גדלים, מתפתחים, ושיני החלב (או שיניים נשירות) מתחלפות בהדרגה בשיניים קבועות. התהליך הטבעי הזה מתרחש לרוב ללא קשיים, אולם לעיתים עולות בעיות הדורשות עקירה מכוונת של שן החלב. שיכולות להיות זיהום חמור, פגיעה בשן הקבועה שמתחתיה, צפיפות בלסת ועוד.  הליך עקירת השן מתבצע במרפאת שיניים על ידי רופא שיניים מומחה לילדים, ולמרות שהוא מעורר לעיתים דאגה אצל ילדים והורים, הוא בדרך כלל מהיר וללא כאב. במאמר זה נרחיב על עקירת שיני חלב, הסיבות להליך, הנחיות לאחר מכן, ועוד.

מדוע נדרשת לפעמים עקירת שן נשירה? 

למרות שלשיני החלב תפקיד חשוב בשמירה על מקום לשיניים הקבועות, בהתפתחות הדיבור והלעיסה, לעיתים יש צורך רפואי להקדים את נשירתן על ידי עקירה. הסיבות העיקריות לעקירת שן חלב הן:

 • זיהום חמור והתפשטותו: כאשר מתפתח זיהום משמעותי בשן החלב קיים סיכון שהוא יתפשט לאזורים נוספים או לפגוע ברקמות השן הקבועה שמתחתיה. במצב כזה, עקירה מבוקרת יכולה למנוע סיבוכים אלו.
 • פגיעה בשורש השן הקבועה: שן חלב פגועה עלולה לגרום נזק לשורש השן הקבועה שתחתיה. עקירת שן החלב בזמן יכולה להגן על השן החלשה ולסייע בהתפתחותה התקינה.
 • חוסר מקום בלסת: לעיתים אין מספיק מקום בלסת עבור כל השיניים הקבועות המתפתחות, וכדי למנוע צפיפות ועקמומיות בשיניים עתידיות, עקירת שן חלב עשויה להיות הכרחית.
 • שיניים כלואות: הן שיניים קבועות שלא מצליחות לבקוע דרך החניכיים בתהליך טבעי, ועקירת שן החלב המפריעה להן עשויה לעזור בתהליך הבקיעה.

הערה:  אלו הן הסיבות הנפוצות, אך רופא השיניים הוא שיאבחן במדויק את הבעיה ויקבע האם עקירה אכן נדרשת במקרה הספציפי של הילד/ה.

הליך עקירת שן נשירה 

עקירת שן נשירה מתבצעת במרפאת שיניים לילדים על ידי רופא שיניים מומחה. נפרט את צעדי ההליך:

 1. בדיקה מקדימה: קודם כל רופא השיניים יבחן  את הפה של הילד ואת שן החלב המדוברת. לעיתים יידרש גם צילום רנטגן על מנת לקבל תמונה מלאה של מצב השן והרקמות שמסביב.
 2. אלחוש מקומי (הרדמה): לרוב, עקירת שן חלב מבוצעת תחת הרדמה מקומית באזור השן כדי למזער כל תחושת כאב. ההרדמה ניתנת בזריקה או לעיתים במשחה מיוחדת, ותוך דקות ספורות האזור הופך רדום.
 3. תהליך העקירה: כאשר האזור רדום, רופא השיניים משתמש במכשירים עדינים על מנת לנדנד ולשחרר את השן מהחניכיים, ולאחר מכן להוציא אותה. לרוב, הליך העקירה עצמו מהיר מאוד.
 4. תחושות במהלך ההליך ואחריו: בזכות ההרדמה, ילדים לרוב לא יחושו כאב בזמן העקירה, אולי מעט לחץ. לאחר שההרדמה מתפוגגת, עלולים להתלוות כאב קל, נפיחות, או רגישות באזור. תופעות אלו אמורות לחלוף תוך מספר ימים.

חשוב לדעת: רופא השיניים יספק הנחיות מפורטות לטיפול בבית לאחר ההליך, שיכללו עצירת דימומים, טיפול בכאב, תזונה מתאימה ועוד. הקפדה על ההנחיות הללו מסייעת בהחלמה מהירה ובמניעת סיבוכים.

הנחיות לאחר עקירת שן נשירה 

הרגעים והימים שאחרי עקירת שן חלב דורשים תשומת לב והקפדה על מספר כללים כדי למקסם את תהליך ההחלמה ולהימנע מסיבוכים. הנה ההנחיות החשובות ביותר:

 • מניעת דימום: מיד לאחר העקירה, רופא השיניים יניח גזה סטרילית על האזור המדמם. יש להחזיק את הגזה במקום עם לחץ קל למשך כ-20 דקות עד שהדימום יפסק. חשוב להימנע מיריקה או שטיפה נמרצת של הפה, מכיוון שזה עלול לנתק את קריש הדם שנוצר ולגרום לדימום מחודש.
 • טיפול בנפיחות: נפיחות באזור העקירה היא תופעה נורמלית. כדי להפחית נפיחות ניתן להניח קומפרסים קרים (עטופים במגבת דקה) על הלחי למשך 15 דקות בכל פעם עם הפסקות ביניהן. הנפיחות אמורה לחלוף מעצמה תוך 2-3 ימים.
 • הקלה על כאב: משככי כאבים המותאמים לילדים, כמו אקמול או נורופן, יכולים לסייע בשיכוך כאבים לאחר העקירה. חשוב מאוד ליטול אותם על פי מינונים והוראות רופא השיניים. בנוסף, אכילת מאכלים קרים (גלידה, יוגורט) עשויה גם להביא להקלה זמנית.
 • תזונה מומלצת: ביומיים הראשונים כדאי להעדיף מזונות רכים וקרים שלא דורשים לעיסה מאומצת: מרקים, פירה, מעדני חלב, גלידה וכו'. חשוב להימנע ממזונות קשים, חמים, חריפים, או חומציים מדי בימים הראשונים שאחרי העקירה.
 • מגבלות פעילות: עדיף להימנע מפעילות גופנית אינטנסיבית, משחקים מאומצים, או ריצה בימים שלאחר העקירה. מאמץ גופני עלול להגביר את הסיכון לדימום. מנוחה קלה תעזור לגוף בהחלמה.
 • היגיינת הפה: יש לשמור על ניקיון הפה גם בימיםあ שלאחר העקירה. מומלץ לצחצח את השיניים בעדינות, להימנע משימוש באזור העקירה. רופא השיניים עשוי להמליץ על שטיפות פה עדינות במים פושרים, אך יש להיזהר לא לבצע אותן בעוצמה כדי לא להפריע לקריש הדם.
 • חזרה לביקורת: רופא השיניים עשוי לקבוע תור ביקורת לאחר העקירה, על מנת לוודא שהאזור מחלים בצורה תקינה.

נקודה לציין: ההנחיות הללו הן כלליות, ורופא השיניים תמיד יספק הוראות ספציפיות המתאימות למקרה של כל ילד/ה.

סיבוכים אפשריים (עם סטטיסטיקה) 

עקירת שן נשירה היא הליך בטוח באופן כללי, ותופעות הלוואי שאחריה חולפות בדרך כלל תוך מספר ימים. עם זאת, לעיתים ישנם סיבוכים אפשריים. הסיבוכים השכיחים ביותר כוללים:

 • דימום ממושך: דימום באזור העקירה אמור לחלוף מעצמו תוך זמן קצר. במקרים מסוימים, הדימום נמשך מעבר ל-24 שעות, מה שמצריך פניה לרופא השיניים לטיפול מתאים. סיכון לדימום ממושך עשוי להיות מוגבר אצל ילדים עם הפרעות דימום או ילדים הנוטלים תרופות מסוימות (כדאי לעדכן את רופא השיניים לפני ההליך לגבי כל מצב רפואי או תרופה שנוטל הילד/ה).
 • סיכון זיהום: פצע פתוח בפה מהווה פתח מסוים לזיהום. הקפדה על היגיינת הפה והנחיות רופא השיניים מסייעת במניעת זיהומים. הופעת סימני זיהום כמו נפיחות שאינה פוחתת, חום, כאב מתגבר, או הפרשות מוגלתיות מהאזור מחייבת פניה לרופא השיניים בהקדם.
 • נזק עצבי: בנדיר, עלול להיגרם נזק זמני או קבוע לעצבים באזור העקירה. תופעה זו מתבטאת בתחושת נימול או עקצוץ בשפה או בסנטר ויכולה לחלוף מעצמה או לדרוש טיפול מתאים.

נקודה חשובה: רוב הסיבוכים ניתנים לטיפול בקלות כאשר פונים לרופא השיניים בזמן. מודעות לסימנים המצריכים תשומת לב חשובה להחלמה טובה ובטוחה.

תמיכה בהורים וילדים 

עקירת שן נשירה יכולה להיות חוויה מלחיצה לילדים, והצורך בהליך עלול לעורר חששות אצל ההורים. הכנה טובה והתנהלות רגישה יכולות לעשות הבדל משמעותי בחוויה הכוללת של הילד/ה:

 • הכנת הילד: חשוב להסביר לילד על עקירת השן המתנדנדת בשפה פשוטה ומתאימה לגילו. הימנעות ממילים מפחידות ותיאורים של כאב תורמת להפגת פחדים. ניתן להיעזר בחוברות, ספרים, או סרטונים המיועדים להסבר על טיפולי שיניים לילדים.
 • תמיכה רגשית: נוכחות הורה מרגיעה במהלך ההליך חשובה מאוד לביטחון הילד. אפשר לשוחח עם הילד על דברים שהוא אוהב, להסיח את דעתו, או לאפשר לו להחזיק חפץ מוכר ואהוב.
 • התמודדות עם חרדה של הילד: אם החרדה אצל הילד גבוהה מאוד, ניתן להתייעץ עם רופא השיניים בנוגע לאפשרויות הרגעה (למשל, גז צחוק). חשוב לשדר לילד מסר של תמיכה ולשאול את רופא השיניים שאלות לפני ההליך כדי להרגיש בטוחים יותר כתומכים וכמלווים.
 • מתי לפנות לרופא: במקרים של עליית חום, כאב מתגבר, נפיחות שלא פוחתת, דימום ממושך, או כל תסמין אחר שמעורר דאגה – יש ליצור קשר עם רופא השיניים. התערבות רפואית מוקדמת מסייעת במניעת התפתחות סיבוכים.

הערה: הידע שגם הורה מבין את התהליך ויכול להסבירו לילד מקל על החרדה ומסייע לשיתוף פעולה.

שאלות ותשובות נפוצות 

 • האם עקירת שן נשירה היא הליך כואב? רופאי שיניים עושים ככל שביכולתם למנוע כאב במהלך עקירת שן חלב. ההרדמה המקומית הופכת את האזור לרדום, והעקירה עצמה אורכת רגעים ספורים. לאחר התפוגגות ההרדמה תיתכן רגישות וכאב קל שניתן לטפל בו באמצעות משככי כאבים לילדים והקפדה על ההנחיות שניתנו.
 • כמה זמן נמשך הליך העקירה? הליך העקירה עצמו מהיר מאוד, מספר דקות בדרך כלל. משך התהליך הכולל תלוי גם בזמן שלוקח להרדמה לפעול ובזמן ההתאוששות לאחר מכן, אך לרוב ילדים חוזרים הביתה תוך פחות משעה מתחילת התהליך.
 • מתי הדימום אמור להיפסק? הדימום מאזור העקירה אמור לפסוק תוך זמן קצר לאחר לחיצה עם הגזה. דימום קל ו"טפטופים" עשויים להימשך כמה שעות, אולם דימום נמשך או דימום שמתחדש מחייב פנייה לרופא השיניים.
 • מה עושים אם השן הקבועה בוקעת אך בזווית לא נכונה? לעיתים השן הקבועה מתחילה לבקוע אבל יוצאת במנח או זווית שאינם אידיאליים. במקרה כזה מומלץ לקבוע תור ייעוץ אצל רופא שיניים המתמחה באורתודונטיה (יישור שיניים) כדי להעריך את המצב ולהמליץ על טיפול מתאים, במידה ויהיה צורך.

נקודה לציין: הסבר קצר מלווה כל שאלה ותשובה הוא אידיאלי. אפשר להוסיף שאלות נוספות שעולות לך לראש או שנתקלת בהן מצד הורים לילדים.

סיכום וחיזוק המסר 

עקירת שן נשירה היא הליך שגרתי ובטוח לרוב הילדים. אמנם מדובר בחוויה שעלולה להלחיץ לעתים ילדים והורים כאחד, אך מודעות למידע הנכון והקפדה על הנחיות רופא השיניים מבטיחות החלמה מהירה ומונעות סיבוכים. שמירה על בריאות הפה מגיל צעיר, הכוללת מעקב אצל רופא שיניים, צחצוח קפדני, ותזונה מאוזנת, היא הדרך הטובה ביותר לצמצם את הצורך בטיפולים מורכבים בעתיד.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן