עשה ואל תעשה לפני צום יום הכיפורים

מאת: ד”ר ורוניק פלוס

יום כיפור מגיע ולא מעט מהאנשים שצמים פשוט לא מודעים להשלכות שיש לצום על בריאות הפה ולתהליכים המתרחשים במהלך 26 השעות בהן לא נכנסים שתיה ומזון אל הפה.

, עשה ואל תעשה לפני צום יום הכיפוריםעיקר הפעולות שיש לשם עליהן את הדעת קשורות לתופעת הלוואי הנפוצה ביותר של יובש וריח רע מהפה המלווה לא מעט צמים (מעבר לאפשרות התפתחות עששת ופטרה בגב הלשון).  הסיבה המרכזית להיווצרות ריח רע בפה הינה התרבות מושבות חיידקים אנאירוביים בפה ופעילות חיידקים אלו בחלל הפה המפרישים תרכובות גופרתיות.

לפני הצום:

  1. רצוי לבקר אצל השיננית כיממה לפני תחילת הצום!
  2. יש להימנע מאכילת מאכלים המכילים סוכר. החיידקים בפה אוהבים מאוד סוכר.
  3. יש להימנע משתיית בירה ואלכוהול, שתיה מסוג זה מגבירה את פעולת בלוטות הרוק.
  4. חייבים להרבות בשתייה במהלך כל היום לפני הצום (כ -12 כוסות מים). בתום הסעודה המפסקת מומלץ להשתדל ללגום עוד כוס מים או אפילו שתיים. שתיית המים מדללת את הרוק והופכת אותו לפחות צמיגי.
  5. מומלץ להפחית בהדרגה את צריכת הקפאין והניקוטין בימים שלפני הצום.
  6. חובה לצחצח שיניים השיניים ביסודיות בתום הסעודה המפסקת כולל צחצוח גב הלשון, וכן לעשות שימוש בחוט דנטלי להסרת שאריות האוכל. משחת צחצוח המבוססת על צמחים המכילים חומר אנטי ספטי ואנטי בקטריאלי מסייעת להפחתת התרבות החיידקים בפה.

לאחר הצום:

  1. כאמור, בזמן הצום (כ 26 שעות) מתפתחת פטריה על גב הלשון. (דוק לבן) לכן חשוב מים עם תום הצום לצחצח את השיניים ואת הלשון ביסודיות תוך הקפדה להסיר את הדוק הלבן מגב הלשון.
  2. יש להקפיד לא לרוץ מיד ולאכול אלא, לשתות מספר כוסות מים כדי להתגבר על היובש בחלל הפה. לעיסת מסטיק ללא סוכר מסייעת אף היא להגברת הפרשת הרוק.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הקשר בין צחצוח שיניים לסרטן

לא מעט אנשים מזלזלים בצחצוח שיניים וחושבים שלא נורא אם הם לא יצחצחו את שיניהם באופן קבוע ויום יומי. כעת יש הוכחה מדעית כי הזלזול

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן