צילום שיניים פנורמי ברשת שיניים

צילום פנורמי

רוב לקוחות המרפאה שאינם ילדים, זקוקים לצילום רנטגן מקיף על מנת לבחון את המצב הכללי של השיניים והפה ועל מנת שרופא השיניים יוכל להכין תוכנית טיפול לאחר דיאגנוזה והבחנה מדוייקת.  הלקוחות נשלחים ברוב המקרים לבצע את צילומי השיניים, סטטוס או פנורמי, במכון רנטגן מחוץ למרפאה.

רשת “שיניים” חושבת על הלקוחות שלה.

במקום להתחיל בבדיקה שטחית, לתת הפניה למכון הצילום, המטופל נאלץ לצאת בחום הישראלי או בגשם שוטף למכון הצילום, להמתין במכון הצילום, לקבוע תור נוסף לבדיקה ואז לשוב למרפאה,

אנו עושים הכל תחת קורת גג אחת – גם את צילומי השיניים.

אם באמצע טיפול מורכב או השתלת שיניים, יש צורך אבחון נוסף וחייבים לעשות צילום נוסף ? ברשת “שיניים” פשוט עוברים לחדר הסמוך ושם סייעת מקצועית תבצע את הצילום מבלי להזדקק למכון צילום חיצוני. מכשירי הפנורמי המוצבים במרפאות הרשת בירושלים, חיפה, מודיעין, באר שבע ובני ברק הינם מסוג ORTHOPANTOMOGRAPH מדגם OP300 המהולל ורב המוניטין של עולם הדיגיטלי. תוך שניות בודדות מתבצעת ע”י המכשיר סריקה דיגיטלית מדויקת חדרה וברורה של הלסתות וחללי הסינוס ובנוסף הדמיות סינוס ומפרק TMJ במידת הצורך. מכשיר הפנורמי מבית מבית Instrumentarium עם איכות תמונה גבוה ביותר, רמת קרינה נמוכה, עיצוב ייחודי ושילוב מנצח בין טכנולוגיה מתקדמת ורבת עוצמה לבין מפרט טכני יוקרתי.

צילום שיניים פנורמי

לקוח המגיע לטיפול שיניים במרפאה בעקבות כאבים או בעקבות זימון לביקורת שגרתית, יש צורך בצילומי שיניים עדכניים, כדי לאבחן את מצב השיניים והפה ולקבוע מהו הטיפול המתאים לו הוא נזקק. צילום שיניים הינו חלק חשוב מאוד בדיאגנוזה של רופא השיניים היות והוא מאפשר לרופא המטפל לקבל תמונת מצב מלאה, גם על השיניים וגם על שאר חלקי הפה.  אחד משני הצילומים הנפוצים ביותר הינו צילום שיניים פנורמי.

צילום שיניים פנורמי הוא למעשה צילום של חלל הפה בכללותו, דהיינו צילום הלסתות, מפרקי הלסתות, הסינוסים וכל השיניים הקיימות בפה. הצילום הינו חיצוני ללא פלישה לחלל הפה, כך שאינו כואב או נתון למגבלה כלשהי או אי נוחות למטופל. צילום שיניים פנורמי מבוצע לרוב בשלב הבדיקה והתייעצות בכדי לבסס תוכנית טיפול מתאימה למטופל, במהלך טיפול מורכב ולעיתים גם בסיומו. צילום שיניים פנורמי מאפשר לרופא השיניים לאבחן טיפולים כמו עקירות, סתימות, השתלות, תותבות או דלקות ונגעים בפה. מכלול האפשרויות הרחב והיקף הצילום, הופכים את הצילום הפנורמי לאופציה שכיחה המתאימה לכל סוג מכאוב או בעיה, ולכן אנשים רבים המגיעים לרופא שיניים עוברים צילום שיניים פנורמי.

איך מתבצע צילום שיניים פנורמי?

על מנת לבצע צילום שיניים פנורמי אנו זקוקים למצלמה משוכללת. כאמור, רוב מרפאות השיניים מפנות את המטופל אל מכון לצילום רנטגן בקרבת המרפאה, שם מתבצע צילום השיניים הפנורמי. עובדה זו מקשה על המטופל היות והוא מאלץ לבצע את צילום השיניים במקום אחד ואז לשוב ולקבוע תור במרפאה. מעבר לכך, במידה ויש צורך בצילום שיניים פנורמי באמצע פרוצדורה רפואית, מרפאות שיניים אשר אין ברשותן ציוד צילום רנטגן משוכלל אינן יכולות לבצע צילום שיניים פנורמי במהלך הטיפול ולתמוך בביצועו.

רשת שיניים הדוגלת ברפואת שיניים מתקדמת ובדאגה למטופליה, החליטה כי על מנת לשפר את ההתנהלות למול מטופלי המרפאות וכדי לשפר את שיטות העבודה, להתחיל ולצייד בהדרגה את מרפאות שיניים של רשת ש”שיניים” במכשירי צילום שיניים פנורמי ובמערכות צילום שיניים דיגיטלי.

לקריאה נרחבת על המכשיר ותכונותיו תוכלו ללחוץ על התמונה למטה להיכנס לPDF על המוצר.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »