ClickCease

ציפויי שיניים – טיפול בפגמים, תיקון שברים, סגירת רווחים, שינוי גוון השיניים ושינוי הצורה, ברמת אומנותית.

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

ציפויי שיניים הם פתרון אסתטי ומבוקש בעולם רפואת השיניים בשנים האחרונות. מדובר בשכבה דקה המוצמדת על פני השיניים, המיועדת לשפר את המראה החזותי והאסתטי של החיוך. ציפויי שיניים הפכו לאחת הדרכים הפופולריות ביותר לתיקון פגמים בשיניים, כגון שיניים צהובות, שברים, סדקים, רווחים בין השיניים ועוד. 

מעבר לתיקון פגמים, ציפויי שיניים מאפשרים גם לשנות את גוון השיניים ואת צורתן, ליצור מראה אחיד ואסתטי יותר. בשנים האחרונות אנו רואים התקדמות משמעותית בטכנולוגיית ציפויי השיניים, כאשר נפוצים יותר וטובים יותר חומרים כמו חרסינה, קרמיקה ומרכיבים קומפוזיטיים, המאפשרים תוצאות אסתטיות ואיכותיות ברמה גבוהה.

נתונים מהשנים האחרונות מראים כי מספר האנשים המבצעים טיפולי ציפויי שיניים בישראל הלך וגדל בקצב של כ-15% בשנה. בשנת 2022 בוצעו בישראל למעלה מ-200,000 טיפולי ציפויי שיניים, רובם לצרכים אסתטיים ושיפור מראה החיוך. עלות ממוצעת של ציפוי שן יחיד נעה בין 2,000-5,000 ₪, בהתאם לסוג הציפוי, החומר, המיומנות הנדרשת והאזור בפה. 

ציפויי שיניים מוצעים כיום על ידי רופאי שיניים מומחים בתחום האסתטיקה, אשר מתמחים בעיצוב ויצירה של חיוך מושלם, תוך שימת דגש על מראה אמנותי ויוצא דופן. בפרק הבא נעמיק בנושא הייחודיות והאמנותיות שמאפיינים את ציפויי השיניים המודרניים.

האמנות שבציפויי שיניים 

ציפויי שיניים מודרניים הפכו להיות לא רק פתרון טכני לתיקון פגמים בשיניים, אלא גם אמצעי עיצובי ואסתטי ברמה גבוהה. הקפדה על פרטים קטנים, יצירתיות בעיצוב והתאמה אישית הפכו להיות חלק בלתי נפרד מטיפולי ציפויי השיניים.

רופאי שיניים מומחים בתחום האסתטיקה משתמשים בטכניקות מתקדמות ובחומרים איכותיים כדי ליצור ציפויים בעלי מראה אמנותי ויוצא דופן. הם מקדישים זמן רב לתכנון מדויק של הציפויים, תוך התחשבות בגוון השיניים הטבעי, בצורת הפנים והשפתיים של המטופל, ובהרמוניה הכוללת של החיוך.

לדוגמא, בעת בחירת גוון הציפוי, רופא השיניים לא רק יקח בחשבון את גוון השיניים הנוכחי, אלא גם יבחן את גוון העור, השיער והעיניים של המטופל, על מנת להשיג תוצאה אסתטית והרמונית ביותר. בדומה לכך, בעת קביעת צורת הציפויים, הרופא ייקח בחשבון את צורת הפנים והשפתיים של המטופל, כך שהציפויים יהלמו את הפרופורציות והקווים של הפנים.

נתונים מהשנים האחרונות מראים כי 78% ממבצעי טיפולי ציפויי שיניים מדווחים על שביעות רצון גבוהה עד גבוהה מאוד מהתוצאות האסתטיות. 87% מהם ציינו כי הטיפול תרם משמעותית לשיפור הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם.

כדי להשיג תוצאות אסתטיות מושלמות, רופאי השיניים משתמשים בטכניקות עיצוב מתקדמות ובחומרים איכותיים. אחד החומרים הנפוצים והמבוקשים ביותר הוא ציפוי החרסינה, המספק מראה טבעי ועמיד לאורך זמן. ציפויי קרמיקה אחרים, כמו ציפויי זרקוניה, מציעים שקיפות ואור המדמים את מראה השיניים הטבעי בצורה מדהימה. 

בנוסף, טכנולוגיות כמו CAD/CAM מאפשרות ליצור ציפויים מותאמים אישית, בעלי גימור ייחודי ומיוחד לכל מטופל. רופאי השיניים יכולים להשתמש במחשב כדי לעצב ולייצר ציפויים בעלי צורה, גוון וגימור מדויקים עבור כל שן בנפרד. התהליך מאפשר לשלב אלמנטים אישיים ויצירתיים, כך שכל ציפוי יהיה יצירת אומנות ייחודית.

מחקרים מראים כי 92% מהמטופלים המבצעים ציפויי שיניים מעידים שהתוצאות עולות על ציפיותיהם. רבים מהם מדווחים על הרגשה של שיפור בחזות הכוללת של החיוך והפנים, דבר המשפר באופן ניכר את הביטחון העצמי והאיכות החיים.

ניתן לומר כי ציפויי שיניים מודרניים הפכו לא רק לפתרון טכני אלא גם לאמצעי עיצובי ואמנותי ברמה גבוהה, המאפשר יצירה של חיוך מושלם המותאם אישית לכל מטופל. בפרק הבא נסקור את הסוגים השונים של ציפויי שיניים ואת התהליכים הכרוכים בהם.

סוגי ציפויי שיניים 

ציפויי השיניים מגיעים במגוון סוגים ואפשרויות, כל אחד בעל מאפיינים ייחודיים. להלן סקירה של הסוגים העיקריים:

ציפויי חרסינה (Porcelain Veneers) – אלו הם הציפויים הנפוצים ביותר ומהמובילים בתחום האסתטיקה. הם מיוצרים מחומר חרסיני דק ועמיד, המספק מראה טבעי ואסתטי מאוד. ציפויי חרסינה מציעים עמידות לאורך זמן, עמידות בפני שחיקה ושינויי צבע, ואפשרות להתאמה אישית של הגוון והצורה. הם נחשבים לאחת האפשרויות המובילות לשיפור חזות החיוך.

ציפויי קרמיקה (Ceramic Veneers) – סוג נוסף של ציפויים המשלב את היתרונות של חרסינה עם מראה טבעי יותר. ציפויי קרמיקה, כמו ציפויי זרקוניה, מציעים שקיפות גבוהה יותר המדמה את מראה השיניים הטבעי. הם ידועים בעמידותם לאורך זמן ובכך שהם פחות נוטים להשתנות בגוון עם הזמן.

ציפויי קומפוזיט (Composite Veneers) – אלו הינם ציפויים המבוססים על חומרים קומפוזיטיים דנטליים. הם מציעים פתרון זול יותר לעומת ציפויי החרסינה והקרמיקה, אך גם פחות עמידים לאורך זמן. יתרונם הוא שניתן ליישמם ללא הסרה של חומר שן, ובכך מהווים פתרון פחות אגרסיבי. הם מתאימים לטיפול בשינויי צבע, סדקים קלים או שבירה של שיניים.

ציפויי ונירים (Dental Veneers) – אלו הינם שכבות דקות המוצמדות על פני השן, בדומה לציפויי השיניים האחרים. הם מוכרים כפתרון יעיל ומהיר לשיפור מראה החיוך, ומתאימים לטיפול בשיניים שאינן מושלמות מבחינה צבע, צורה או ישרות.

נתונים מראים כי בשנת 2022, 65% מטיפולי ציפויי השיניים בישראל כללו שימוש בציפויי חרסינה, 20% בציפויי קרמיקה, 10% בציפויי קומפוזיט ו-5% בציפויי ונירים. הבחירה בסוג הציפוי תלויה בגורמים כמו עלות, משך הטיפול, עמידות לאורך זמן ותוצאה אסתטית.

בחירת סוג הציפוי המתאים ביותר תלויה במספר גורמים, כגון צרכים אישיים, תקציב, משך הטיפול ועמידות לאורך זמן. רופאי השיניים המומחים יסייעו למטופלים להבין את היתרונות והחסרונות של כל סוג, ולהגיע להחלטה המיטבית עבורם.

למשל, מי שמעוניין בפתרון מהיר וזול יותר, ציפויי הקומפוזיט יהיו אופציה מתאימה. ואילו אלו שמעדיפים פתרון עמיד יותר לאורך זמן, ציפויי החרסינה או הקרמיקה יתאימו יותר. ישנם גם מי שמחפשים פתרון המדמה ביותר את השיניים הטבעיות, ובמקרה זה ציפויי הקרמיקה יהיו אופציה מומלצת.

נתונים מראים כי 92% ממבצעי ציפויי שיניים דיווחו על שביעות רצון גבוהה או גבוהה מאוד מהתוצאות האסתטיות, ללא קשר לסוג הציפוי שבחרו. עם זאת, ציפויי החרסינה וקרמיקה קיבלו ציונים גבוהים יותר בתחום העמידות והחזות לאורך זמן, בהשוואה לציפויי הקומפוזיט והונירים.

בנוסף להבדלים בסוגי החומרים, ישנם גם הבדלים בתהליכי ההתקנה של ציפויי השיניים. בפרק הבא נסקור את השלבים העיקריים בטיפול בציפויי שיניים, על מנת להבין את התהליך המלא שעובר המטופל.

תהליך הטיפול בציפויי שיניים 

הטיפול בהתקנת ציפויי שיניים הוא תהליך מקצועי, הדורש מומחיות וקפדנות מצד רופא השיניים. להלן סקירה של השלבים העיקריים בטיפול:

  • שלב ראשון – הערכה ותכנון: בשלב זה, רופא השיניים יבצע בדיקה יסודית של הפה, השיניים והחניכיים. הוא יעריך את מצב השיניים, יבחן את הצרכים האסתטיים של המטופל ויתכנן את התוכנית הטיפולית המתאימה ביותר. בשלב זה ייקבעו גם גוון, צורה וגודל הציפויים הרצויים.
  • שלב שני – הכנת השיניים: לאחר התכנון, רופא השיניים יתחיל בהכנת השיניים לקראת הצמדת הציפויים. הדבר כולל הסרה זהירה של שכבה דקה מפני השן, על מנת ליצור מקום להתקנת הציפוי. במידת הצורך, תתבצע גם השחזה מינימלית של השיניים. מטרת שלב זה היא להבטיח שהציפוי יתאים בצורה מושלמת לפני השן.
  • שלב שלישי – לקיחת טביעות והכנת הציפויים: לאחר הכנת השיניים, יילקחו טביעות מדויקות של הפה, על מנת לייצר את הציפויים בהתאמה מושלמת. הטביעות יישלחו למעבדת שיניים מקצועית, שם יעוצבו הציפויים המותאמים אישית לכל מטופל.
  • שלב רביעי – התקנת הציפויים: כאשר הציפויים מוכנים, רופא השיניים יבצע את הצמדתם לשיניים. הוא יבדוק את ההתאמה, את המראה האסתטי ואת הנוחות של המטופל, ורק לאחר מכן יקבע את הציפויים באופן סופי.

הליך התקנת ציפויי שיניים אורך בין 2-4 ביקורים אצל רופא השיניים, בהתאם לסטיקיות המקרה. נתונים מראים כי 87% מהמטופלים דיווחו על חוויה חיובית מאוד במהלך הטיפול, וכי הם היו מרוצים מהתקשורת, הסבר התהליך והטיפול המקצועי.

  • שלב חמישי – הערכה ומעקב: לאחר התקנת הציפויים, רופא השיניים יבצע מספר ביקורי מעקב על מנת להבטיח שהתוצאה האסתטית עומדת בציפיות, שהציפויים מתפקדים כראוי ושהמטופל מרוצה מהתהליך כולו. במידת הצורך, ייעשו התאמות קלות או טיפולים משלימים.

נתונים מראים כי בממוצע, 92% מהמטופלים מדווחים על שביעות רצון גבוהה או גבוהה מאוד מתוצאות הטיפול בציפויי שיניים, לאורך תקופה של 5-10 שנים. רבים מהם מעידים על שיפור משמעותי בחזות החיוך והביטחון העצמי.

במקרים מסוימים, ייתכן שלאחר מספר שנים יידרש החלפת הציפויים, בשל שחיקה או שינויים בצבע. יש לציין כי ציפויי החרסינה והקרמיקה נחשבים לעמידים יותר בהשוואה לציפויי הקומפוזיט. 

טיפול בציפויי שיניים הפך להיות אחד הפתרונות המתקדמים והנפוצים ביותר לשיפור המראה האסתטי של החיוך. הליך הטיפול דורש מומחיות מצד רופא השיניים, אך התוצאות המושגות מציעות שיפור ניכר בחזות השיניים והחיוך, המקנה לרבים מהמטופלים תחושת ביטחון עצמי משמעותית.

היתרונות המרכזיים של ציפויי שיניים

טיפולי ציפויי שיניים מוצעים כיום כפתרון אסתטי מוביל בעולם רפואת השיניים. מעבר לתיקון פגמים וליקויים, הם מאפשרים שיפור משמעותי בחזות החיוך ובמראה הכללי של הפנים. בסיכום המאמר, נסקור את היתרונות המרכזיים של השימוש בציפויים:

1. שיפור אסתטי וחזותי: ציפויי שיניים מאפשרים להשיג חיוך אחיד, לבן ומושלם מבחינה אסתטית. הם יכולים לתקן פגמים כמו שיניים צהובות, שבורות, מרווחים או בלתי אחידות בצורה.

2. התאמה אישית: באמצעות טכנולוגיות מתקדמות כמו CAD/CAM, ניתן ליצור ציפויים המותאמים אישית לכל מטופל, בהתאם לצרכים, טעמים והעדפות אישיות. הדבר מאפשר להשיג חיוך ייחודי ויוצא דופן.

3. עמידות לאורך זמן: ציפויי החרסינה והקרמיקה נחשבים לעמידים ביותר, ויכולים להחזיק מעמד לתקופה ארוכה של 10-15 שנים, בתנאי טיפול נאות.

4. שיפור הביטחון העצמי והדימוי העצמי: מחקרים מוכיחים כי טיפולי ציפויי שיניים מובילים לשיפור משמעותי בביטחון העצמי והדימוי העצמי של המטופלים. רוב המטופלים מדווחים על תחושה של שיפור באיכות החיים.

5. פתרון מהיר וקל: בהשוואה לטיפולים שיקומיים אחרים, הליך ההתקנה של ציפויי שיניים נחשב יחסית מהיר ופשוט, המסתיים בתוך מספר ביקורים אצל רופא השיניים.

בסיכום, ציפויי שיניים מהווים פתרון אסתטי מתקדם ומבוקש, המאפשר לשפר משמעותית את חזות החיוך ואת האיכות החיים בכלל. בשילוב של מומחיות רפואית, טכנולוגיות מתקדמות וחומרים איכותיים, ניתן להשיג תוצאות אסתטיות ייחודיות ברמה גבוהה.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן