שיניים תותבות

שיניים תותבות, שיניים תותבות
שיניים תותבות

שיקום פה נייד – שיניים תותבות

רשת שיניים מתמחה במתן שירות יעיל ומקצועי בכל הקשור בשיניים תותבות.

שיניים תותבות חלקיות

במצבים של חוסר שיניים חלקי וכשאין אפשרות לבצע גשר קבוע על גבי שיניים או על גבי שתלים, יבצע הרופא תותבת חלקית נשלפת, אשר מטרתה יהא להוסיף לחלל הפה את השן או השיניים החסרות. התותבת החלקית עשויה שלד מתכת המקשר בין שני צידי הלסת (גם אם חוסר השיניים הוא חד צדדי) ונאחז על השיניים בעזרת ווים ומשענות. באזורים מחוסרי השיניים מכוסה השלד ע”י בסיס עם שיניים מחומר פלסטי, בצבע המותאם לשאר השיניים הנותרות ורכס בצבע חניכיים ורודות. התותבת מיוצרת בתהליך מורכב המשלב תהליכים במרפאה ובמעבדה.

שיניים תותבות (תותבת שלמה)

במקרה של חוסר שיניים מלא בלסת, תבוצע תותבת שלמה. התותבת העשויה מחומר פלסטי, משלימה את כל השיניים החסרות ואת עצם הלסת שנספגה בעקבות איבוד השיניים. התותבת מחזירה למתרפא את יכולת הנגיסה והלעיסה, מעניקה תמיכה לרקמות הפנים, גורמת לשיפור מיידי במראה ומאפשרת דיבור וחיוך ביתר חופשיות.

שיניים תותבות נתמכות בשתלים

החיסרון העיקרי בתותבות שלמות שאינן נתמכות על ידי שתלים בא לידי ביטוי ביכולת האחיזה הלקויה שלהן ובנטייתן לתזוזות ואף לניתוק ממקומן במהלך ביצוע פעולות פשוטות כגון אכילה ודיבור.
פתרון מצוין להתמודדות עם בעיה זו הינו שימוש בתותבת נתמכת שתלים. במסגרת ההליך מותקנים בין 2-4 שתלים בשתי הלסתות שמטרתם לעגן את התותבת למקומה ועל ידי כך למנוע מצבים של תזוזה מהמקום בעת ביצוע פעולות שונות. טיפול זה נחשב לפשוט למדי ובמקרים מסוימים ניתן לבצעו בפעולה כירורגית אחת.

דף הבית » שיניים תותבות

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

תוכן עניינים

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמלי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן