שיקום הפה – מה זה בעצם אומר?

שיקום הפה

שיקום הפה הוא אחד משבעת התחומים הנכללים במסגרת רפואת שיניים – ואחד החשובים שבהם. למעשה, במקרים רבים כולל שיקום פה מספר טיפולי שיניים שבזכות תכנון מקיף ותזמון מדויק יוצרים שינוי דרמטי בכל הקשור לתפקוד הפה על חלקיו השונים (לסת, חניכיים, שיניים וכו’) וכן באשר לאסתטיקה שלו.

על מנת ליהנות מהתוצאות של שיקום פה מוצלח, יש לפנות למומחה, כלומר לרופא שיניים שמעבר לשש שנות הלימוד הבסיסיות התמחה במשך ארבע שנים וחצי נוספות בתחום שיקום הפה וכמובן עמד בכל הדרישות של משרד הבריאות על מנת לקבל את תעודת המומחה בתחום. מאחר ששיקום פה איכותי באמת הוא גם תוצאה של ניסיון רב, כדאי להעדיף מומחים שמאחוריהם מטופלים מרוצים רבים וסיפורי הצלחה מוכחים.

כיצד מתבצע שיקום פה?

שיקום הפהנהוג להשוות את עבודתם של המומחים לשיקום הפה לפעולת ניצוח על תזמורת, שכן ברוב המקרים פועלים תחת שרביטו של מומחה השיקום אנשי מקצוע אחרים בתחום הדנטלי, והוא, כלומר המומחה מנחה אותם, מתזמן את הטיפולים השונים, מוודא כי הם בוצעו כהלכה ומבטיח תוצאה מושלמת.

בין השאר עשוי שיקום פה לכלול טיפולי שורש שונים, השתלות שיניים, הרמת סינוסים, יישור שיניים ועוד. לעיתים ישנה התנגשות בין טיפול אחד לרעהו, כלומר ביצוע חפוז מדי של הליך דנטלי מסוים עוד לפני שהושג מלוא האימפקט של טיפול אחר עלול לפגום בהצלחה שלו, כך שכשנדרש שיקום פה כולל חשוב מאוד לפנות למומחה בתחום ולא לבצע את הטיפולים השונים ללא תיאום ביניהם (לפעמים, בעיקר עקב העלות הגבוהה יחסית של טיפולי שיניים, מעדיפים המטופלים לעבור טיפול אחד ולדחות את הטיפולים הנחוצים האחרים לזמנים טובים יותר. הקושי הכלכלי בהחלט מובן, אולם כדאי גם לדעת שבסופו של דבר עלות שיקום פה שאינו מתבצע בצורה הוליסטית תהיה גבוהה יותר מזו של טיפול באמצעות מומחה לשיקום הפה).

התאמה אישית לכל מטופל ומטופל

יתרון נוסף של טיפול כולל לשיקום הפה אצל מומחה בתחום הוא ההתאמה האישית של תוכנית הטיפולים לכל מטופל ומטופל, והתייחסות מדוקדקת לצרכיו, מצב פיו, מצב בריאותו באופן כללי ועוד.

בנוסף מוקדשת תשומת לב גם לנושא רגיש אחר המתלווה במקרים רבים לטיפולי שיניים: הפחד מהם. כל ביקור אצל רופא שיניים טומן בחובו חששות מסוימים, וכשמדובר בטיפול מורכב במיוחד כמו שיקום הפה, על אחת כמה וכמה.

תחת כנפיו של מומחה לשיקום פה ניתן למצוא במקרים רבים גם אנשי מקצוע המספקים מענה אפקטיבי לפחדים וחרדות, ובפרט לכאלה עמוקים במיוחד המונעים קבלת טיפול – בין אם באמצעות היפנוזה, בין אם באמצעות טיפול התנהגותי ובין אם באמצעות הרדמה מלאה לקראת חלק מהטיפולים הנדרשים לשם שיקום הפה.

כל מסע לשיקום הפה מתחיל בצעד קטן

שיקום פה מוצלח הוא מסע, וכמו בכל מסע יש לאורכו רגעים פחות פשוטים, שבהם לנוכחות של מומחה בתחום ולניסיון הנרחב שלו יש ערך עצום, ובזכותם יכולים המטופלים להתגבר על מכשולים ומהמורות ולהמשיך בדרך אל פה מתפקד היטב ונראה מצוין.

לשם כך חשוב לבחור מומחה שלא מצויד רק ביכולות מקצועיות גבוהות ובניסיון רב אלא גם ביחסי אנוש טובים, ובפרט בכזה שחשים איתו בנוח. המפגש הראשון עם המומחה מאפשר להתוודע אליו, ולראות אם מרגישים איתו בנוח ורוצים להפקיד בידיו את הפה הזקוק לשיקום.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
שינוי גודל גופנים
ניגודיות