ClickCease

תהליך יישור שיניים בקשתיות שקופות

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

קשתיות שקופות הן טכנולוגיה מתקדמת להזזת שיניים ויישור מבנה הלסתות באופן נסתר, נוח ואסתטי. זוהי אלטרנטיבה מודרנית לגשרים הדנטליים המסורתיים, שמאפשרת תיקון של עיוותים שונים בשיניים ובלסתות – החל מנושאים קלים ועד למורכבים יותר. התהליך של יישור שיניים בקשתיות שקופות עובר התפתחות משמעותית בשנים האחרונות, הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת הנגישות והיכולת להתאימו לצרכיו הספציפיים של כל מטופל. בפוסט זה נסקור את מהות התהליך, מהלכיו, יתרונותיו והאתגרים האפשריים שלו.

יתרונות ראשיים 

יתרון 1: אסתטיקה ונראות

אחד היתרונות הבולטים של קשתיות שקופות הוא היותן נסתרות לעין ובכך מאפשרות יישור שיניים ללא ההשפעה האסתטית השלילית של גשרים רגילים. הקשתיות עצמן עשויות מחומרים פלסטיים שקופים ונצמדות היטב אל משטח השיניים, מה שהופך אותן כמעט בלתי נראות לעין. מטופלים רבים בוחרים בדרך זו דווקא בשל הנראות הטבעית שהיא מאפשרת, ללא חשש מלגלוג או אי נוחות חברתית.

יתרון 2: נוחות וניידות

בניגוד לגשרים קבועים, את הקשתיות ניתן להסיר באופן עצמאי, מה שמאפשר נוחות בשעת אכילה, צחצוח שיניים ופעולות יומיומיות אחרות. כמו כן, הקשתיות עצמן נוחות וקלות-משקל וכמעט ואינן מורגשות בפה. משמעות הדבר היא פגיעה מינימלית בשגרת היומיום וניידות מרבית עבור המטופלים.

יתרון 3: זמן טיפול קצר יותר  

ככלל, ניתן לראות תוצאות ראשוניות מוקדם יותר בהשוואה לגשרים, והזמן הכולל הנדרש ליישור השיניים קצר יותר. ההערכה היא שטיפול בקשתיות שקופות יכול להתבצע בכ-12-18 חודשים בממוצע, לעומת 18-36 חודשים בשיטות מסורתיות יותר. קיצור זמן הטיפול מהווה יתרון משמעותי עבור רבים.

יתרונות נוספים:

• גמישות והתאמה אישית לצורכי המטופל

• יכולת לשלב עם טיפולים דנטליים אחרים במקביל

• הסרה קלה יחסית בתום הטיפול

• מניעת בעיות נשיכה, צפיפות או רווחים בין שיניים

• שמירה על היגיינת הפה תקינה יותר לאורך התהליך

בהמשך לסעיף היתרונות הראשיים, אמשיך לפרט ולכסות נקודות נוספות בזאת:

יתרון 4: התקדמות הדרגתית מבוקרת

בניגוד לגשרים מסורתיים שמיישרים את השיניים בתנועה אחת, בתהליך של קשתיות שקופות מדובר בהתקדמות הדרגתית וממוקדת יותר. הודות לשיטה הדיגיטלית והיכולת לייצר סדרה של עשרות קשתיות, כל אחת מיועדת לשלב מסוים, מושגת התקדמות מבוקרת לפי מסלול מתוכנן מראש. כך, ניתן לעקוב אחר ההתקדמות בצורה טובה יותר, לתקן ליקויים במהלך הדרך ולהימנע ממצבים של תזוזה יתרה או תת-תזוזה של השיניים.

יתרון 5: מניעה ופתרון של בעיות שכיחות

קשתיות שקופות לא רק מתקנות את מיקום השיניים, אלא גם יכולות למנוע או לפתור בעיות שכיחות כמו צפיפות, רווחים לא רצויים בין השיניים, בעיות נשיכה ועיוותים בלסתות. לפי נתוני ענקית הקשתיות אלייגן, כ-95% מהמטופלים חווים פתרון יעיל לבעיותיהם. לכן, המטרה של התהליך היא להשיג מצב מיטבי ובריא של מערכת הלסתות והשיניים.

יתרון 6: יעילות לטווח ארוך  

בנוסף לעצם יישור השיניים, קשתיות מסייעות בשמירה על יציבות התוצאות לטווח ארוך באמצעות שימוש בקשתיות נוספות לאחר הטיפול הראשוני. קשתיות אלה, הנקראות "קשתיות שומרות מרווח", מונעות את חזרתן של השיניים למיקומן המקורי והן נחשבות לשלב חשוב בהמשך טיפול ממושך. מחקרים הראו כי אצל מרבית המטופלים, התוצאות הארוכות-טווח של השיטה יעילות ויציבות.

איך עובד התהליך

שלב 1: בדיקה וייעוץ ראשוניים

התהליך מתחיל בפגישה ראשונית עם רופא השיניים המומחה לטיפולי אורתודנטיה. בשלב זה מתבצעת בדיקה של מצב השיניים והלסתות, צילומים רנטגן ככל שנדרש, ומילוי שאלונים על הרגלים ורקע רפואי של המטופל. המטרה היא לזהות את סוג העיוות, מורכבותו, וכן גורמים רפואיים רלוונטיים שיכולים להשפיע על הטיפול. המומחה יסביר את מהות הטיפול בקשתיות, יתרונותיו וחסרונותיו, יעריך התאמה ויציע תוכנית טיפול מותאמת אישית.

שלב 2: סריקת הפה וטיפול דיגיטלי

לאחר שהוחלט להתחיל בתהליך, יבוצע צילום והקלטה תלת-ממדיים של השיניים והלסתות באמצעות סורק פה ייעודי. התמונות הדיגיטליות שיתקבלו יאפשרו בנייה של דגם וירטואלי מושלם של מבנה הפה. מכאן, מומחי התוכנה יכולים לתכנן במחשב את מסלול ההזזה הרצוי של השיניים לפי המצב האידאלי שסוכם עם המטופל.

שלב 3: תכנון מסלול היישור וייצור הקשתיות

בשלב הבא, צוות מומחים בוחן את התוכנית המחשובית ואת מסלול ההזזה המדויק ומאשר אותו. לאחר מכן, מופקות בייצור ממוחשב עשרות קשתיות שקופות לפי סדר ההזזה שתוכנן. כל קשת מיועדת לשלב ספציפי ונלבשת לפרק זמן של כשבועיים, לאחר מכן היא מוחלפת באחרת על מנת להמשיך בצעד ההזזה הבא. הקשתיות מיוצרות מראש כך שכל מטופל מקבל את הסדרה השלמה עבורו.

שלב 4: התקנת הקשתיות וההחלפות השוטפות  

עם קבלת הקשתיות, מתבצעת ההתקנה הראשונה בפה על ידי הרופא. זהו השלב המעשי של לבישת הקשת וההתחלה בתהליך ההזזה. מכאן, המטופל יחליף את הקשתיות באופן עצמאי בבית, לפי הוראות הרופא. ככלל, קשת חדשה מולבשת כל שבועיים בקירוב. חשוב גם לשמור על ביקורי המעקב האמצעיים אצל הרופא כדי לעקוב אחר ההתקדמות ולתקן סטיות מזעריות במידת הצורך.

המשך שלב 4: התקנת הקשתיות וההחלפות השוטפות

במהלך הטיפול, המטופל יתבקש להקפיד על לבישה קבועה של הקשתיות למשך 22 שעות ביממה לפחות. זאת על מנת לאפשר את התקדמות תנועת השיניים על פי התכנון. בזמן ההחלפות יש להקפיד על סדר כרונולוגי נכון ולא לדלג קדימה או אחורה בין הקשתיות כדי לא לפגוע ביעילות הטיפול.

לעתים, במקרים של אזורים מורכבים או עיוותים חמורים, יידרש שילוב של שימוש באביזרים מכניים נוספים כמו גומיות, קפיצים או מתקנים מיוחדים במידת הצורך. אלו משמשים כמנגנוני חיזוק לסייע בהזזה ממוקדת של שיניים ספציפיות על פי התכנון. 

נתונים מחברת אלייגן, מובילת ענף הקשתיות בעולם, מראים כי כ-90% מהמטופלים משיגים את התוצאות המיוחלות תוך שנה עד שנה וחצי טיפול בקשתיות, כאשר חלק קטן עדיין זקוק להמשך הטיפול מעבר לכך.

שלב 5: הוראות והדרכה למטופל

בפגישת ההתקנה הראשונה, המטופל יקבל הדרכה מפורטת על אופן החלפת הקשתיות בעצמו באופן נכון, כללי התנהגות וטיפים לשמירה על בריאות הפה במהלך הטיפול. זה כולל הנחיות לשימוש בקשתיות בקירות, למניעת יובש פה ועקיצות, להגברת נוחות הלבישה ולצחצוח יסודי פעמיים ביום לפחות.

מומלץ גם להתרחק מצריכת מאכלים קשים וצמיגים שעלולים לפגוע בקשתיות, לנקות את הקשתיות מעת לעת בחומרי ניקוי מתאימים, ולשמור על הימנעות מהרגלי לחיצת שיניים. כל זאת ישמר על התנאים האופטימליים להצלחת הטיפול. חשוב להמשיך גם בהרגלי חיים בריאים ותזונה נכונה.

התאמת הטיפול לצרכים הספציפיים 

עיוותי שיניים שונים והתאמת הטיפול

קשתיות שקופות יכולות להתמודד עם מגוון רחב של עיוותי שיניים – החל מקלים וכלה במורכבים יותר. הטיפול מתאים לעיוותים קדמיים ואחוריים, צפיפות או רווחים בין שיניים, שיניים עקומות אוסוטות, בעיות מבנה לסתות ונשיכה לקויה. יתרונו הגדול הוא היכולת להתאים אישית את מסלול ההזזה לפי הצורך באותו מקרה ספציפי.

לדוגמה, במקרים של צפיפות חמורה עשויות להידרש קשתיות בעלות אביזרים מיוחדים שמטרתם להגדיל את כוח ההזזה על שיניים ספציפיות. לחילופין, עבור רווחים משמעותיים מדי בין השיניים, קיימת אפשרות להתקין גומיות מיוחדות שיסייעו במשיכה ובסגירת הרווחים בהדרגה.

גילאים שונים והשלכות אפשריות

קשתיות שקופות מתאימות למגוון רחב של קבוצות גיל – החל מילדים בגיל 6-7, דרך מתבגרים ועד מבוגרים. עם זאת, בגילאים צעירים מאוד קיים חשש מוגבר מפני שחיקת שיניים חלב ושינויים לא רצויים במהלך השלב המשנית שיניים. כמו כן, מהגיל 65 ומעלה כבר עלול להיות קושי מוגבר בעקבות שחיקה טבעית של השיניים והלסתות. לכן, גילאי הטיפול האידיאליים הם כ-12 ומעלה.

מצבים מיוחדים – שיניים חסרות, גשרים, יחסי לסתות וכו'

במצבים של שיניים חסרות או טיפולי שתלים קודמים, הטיפול יכול להמשך כרגיל תוך התאמות מסוימות בקשתיות. גם במקרים של טיפולים נוספים כמו כתרים או גשרים קיימים, ניתן בדרך כלל לתכנן את הקשתיות כך שלא יפגעו בהם. לחילופין, יש אפשרות לפרק זמנית את הטיפול הדנטאלי הנוסף במהלך השלבים הרלוונטיים של יישור השיניים. 

חשוב לציין שקשתיות לא מתאימות לתיקון בעיות לסתיות חמורות או חוסר איזון משמעותי בגדלי הלסתות. במקרים כאלה, יידרש טיפול משולב של אורתודנטיה מסורתית בשילוב ניתוח לסת במידת הצורך.

עלות הטיפול 

עלות ממוצעת וטווח מחירים

עלות הטיפול בקשתיות שקופות יכולה להשתנות במידה ניכרת בהתאם למספר גורמים. על פי נתונים ממוצעים, עלות מלאה לטיפול צפויה להיות בין 18,000 ל-30,000 ₪ לערך. עם זאת, ניתן גם למצוא טיפולים במחירים נמוכים יותר של 12,000 ₪ ולעתים גבוהים יותר של עד 40,000 ₪, כתלות במספר הפרמטרים.  

גורמים משפיעים על העלות

גורמים משפיעים כוללים: סוג ומידת מורכבות העיוות, משך זמן הטיפול הנדרש, רמת המומחיות של הרופא המטפל, קליניקה מוכרת או פרטית, מחיר החבילה הכוללת את כל שלבי הטיפול וכו'. גם גורמים גיאוגרפיים כמו העיר והאזור עשויים להשפיע על עלויות הטיפול הממוצעות.  

אפשרויות מימון/החזרים ממבטחים

לאוכלוסיות מסוימות ניתנות הנחות והטבות שונות, וגם חלק מחברות הביטוח עשויות לכסות חלק מעלות הטיפול במסגרת הפוליסות שלהן, לרוב בטווח של 25%-50% מהעלות. כמו כן, ניתן לרוב לפרוס את התשלום לתשלומים ללא ריבית במשך כמה חודשים. 

סטטיסטיקות מצביעות על כך שככל שהטיפול מבוצע בגילאים צעירים יותר, ההשקעה הכספית נמוכה יותר בעקבות פחות שנות טיפול וחוסר צורך בטיפולים מתקנים וכירורגיים מורכבים יותר.

אתגרים ותופעות לוואי אפשריות 

תחושת אי נוחות ראשונית וכאבים

בתקופה הראשונית לאחר התקנת קשת חדשה, נפוץ לחוש בתחושת לחץ מסוימת בפה עקב הכוח המופעל לתזוזת השיניים. במקרים רבים גם מלווה אי נוחות זו בכאבים קלים. התופעה נחשבת נורמלית ועל פי רוב חולפת תוך 3-5 ימים, עם הרגילות הגוף ללחץ החדש. ניתן להקל על התחושות הללו על ידי שימוש בכדורים משככי כאבים, אכילת מזונות רכים ומצב רוח אופטימי.

יובש בפה ודלקות אפשריות  

בזמן הטיפול קיים סיכון מוגבר ליובש בפה, כתוצאה מקושי מוגבר בפתיחת הפה. יובש זה יכול לגרום לדלקות בחניכיים, פצעים בלשון ובריח לא נעים מהפה. לכן מומלץ לשתות הרבה נוזלים, להשתמש בתרסיסים וג'לים מיוחדים, ולהקפיד יתר על היגיינה יסודית. 

קושי בצחצוח והיגיינה

הצחצוח לעתים אינו יעיל דיו בשל נוכחות הקשתיות ופחות נגישות לשיניים. כמו כן, מזון לעתים נלכד סביב הקשתית עצמה. מצבים אלה עלולים לגרום להצטברות רובד לכלוכים ולהתפתחות רובד חידקים בדרכים המסורתיות. היזהרות יתר וטיפים ספציפיים לצחצוח מדוקדק חשובים במהלך התקופה.

סטייה מהמסלול המתוכנן

במקרים מסוימים השיניים לא זזות בדיוק כפי שמתוכנן בקשתיות מראש, או שאזורים ספציפיים מגיבים בצורה אחרת לכוחות ההזזה. במצבים אלו עשוי להידרש תיקון הקשתיות במהלך הטיפול, או דרישה לקשתיות נוספות בהמשך על מנת להשלים את היישור הדרוש.

תחזוקה לאחר הטיפול 

שמירה על קביעות לטיפולי המשך

לאחר סיום שלב יישור השיניים הראשוני בקשתיות, קריטי להמשיך בטיפול על מנת לשמור על התוצאות לטווח ארוך. לשם כך, מומלץ להשתמש בקשתיות שומרות מרווח המכונות גם "קשתיות המשך" למשך כשנה לפחות לאחר הסרת הקשתיות האחרונות. מטרת קשתיות אלו היא למנוע חזרה של השיניים למיקומן המקורי וביטול היישור שהושג.

מחקרים הראו כי אצל כ-72% מהמטופלים שהשלימו טיפול בקשתיות שקופות וביצעו טיפול המשך עם קשתיות שומרות מרווח כנדרש, השיניים נשארו יציבות ומיושרות כראוי גם שנתיים לאחר הסרת הקשתיות האחרונות. לעומת זאת, רק 48% מהמטופלים שלא ביצעו טיפול המשך הצליחו לשמור על יציבות השיניים לאורך זמן. 

שימוש בקשתיות שומרות מרווח

קשתיות שומרות המרווח קלות יותר ללבישה ומכסות רק את החלק הפנימי של השורה התחתונה או העליונה של השיניים. הן מכילות בדרך כלל חוטים מתכתיים המסייעים בשמירת מיקום השיניים ויציבותן במצב המתוקן. הקשתיות הללו צריכות להילבש בהתמדה, גם בלילה, כ-22 שעות ביממה. התקופה המומלצת לשימוש בהן לאחר סיום הטיפול הראשוני היא לפחות שנה וחצי.

סיכונים של אי שמירה על יציבות

המטופלים שאינם ממשיכים בטיפולי המשך והשימוש בקשתיות שומרות מרווח, חשופים לסיכון גבוה שהשיניים יחזרו למיקומן המקורי ויבטלו את התוצאות שהושגו. מצב זה מוגדר "נסיגה אורתודנטית", ופוגם בהשקעה הכספית והמאמצים שהושקעו במהלך הטיפול המקורי.

סיכום 

קשתיות שקופות הן טכנולוגיה מתקדמת ויעילה ליישור שיניים בצורה אסתטית, נוחה ובטוחה. למרות האתגרים וחוסר הנוחות הזמניים שעלולים להתלוות לתהליך, היתרונות הרבים של השיטה הופכים אותה לאופציה המועדפת על אוכלוסיות רבות. 

התאמת הטיפול באופן אישי לכל מטופל, בשילוב המעקב וההדרכה הצמודים מרופא השיניים, הם המפתח להשגת תוצאות מיטביות לטווח ארוך ויציבות בריאה של מערכת השיניים והלסתות. בחירה מושכלת בטיפול איכותי ומקצועי במסגרת מוסדות מוכרים, תוך התחשבות בעלויות וסיכונים אפשריים, היא הדרך הנכונה להצלחה בתהליך המורכב והחשוב הזה.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן