ClickCease

כאבים בלסת התחתונה

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

סובלים מכאבים בלסת התחתונה? מקור כאבים מסוג זה מצוי בפרקי הלסת. מדובר בתופעה די שכיחה בקרב אנשים צעירים, כאשר לפעמים הכאב מגולם בחלקים שונים בפנים ובראש, אולם המקור שלו הוא כאמור בלסת.

נסביר את ההקשר על ידי נימוק ביולוגי קצר: מפרק הלסת והלסת התחתונה מחוברים לגולגולת באמצעות שרירים וגידים רבים, ולכן מקור הכאב יהיה שילוב של המפרק והשריר. מאותה הסיבה, כאשר יש כאב שמקורו הוא במפרק הלסת, הוא עשוי להקרין גם לראש ולהתפרש על פני חלקים נרחבים באזור. כמו כן, גם שרירי הצוואר עשויים להקרין לחלקים אחרים בגוף, מה שמוסיף עוד מימד של כאב לאבחנה והופך אותה למאתגרת במיוחדת.

סיבות אפשריות לכאבים בלסת התחתונה

ישנן מספר סיבות שבגינן יכולים להתפרץ כאבים בלסת התחתונה:

 1. שחיקת שיניים או חריקת שיניים במהלך השינה, או לחלופין בשעות היום לאור לחץ או כפעולה מרכזת.
 2. הפעלת עומס יתר על מפרק הלסת (לעיסת מסטיקים לזמן ממושך, לעיסת עפרונות, כסיסת ציפורניים וכו').
 3. בעיה אנטומית במפרק.
 4. כאבים בשרירי הצוואר, כתוצאה מתנוחת ישיבה לא נכונה או הישענות על הלסת למשך זמן ארוך בזמן ישיבה.
 5. בעיות מערכתיות במפרקים (דלקות פרקים, מחלות אוטואימוניות המקרינות לפרקים).
 6. היעדר איזון במערכת הלעיסה עקב מחסור בשיניים או בעיה בסגירה. במקרים כאלו העומס שיש על הלסת התחתונה מתחלק בצורה א – סימטרית, כך שמופעל עליה עומס יתר וכתוצאה מכך נגרמת פגיעה במפרק.
 7. גידולים שפירים (לעתים גם ממאירים).

סימפטומים לכאבים בלסת התחתונה

מרבית האנשים שסובלים מכאבים בלסת התחתונה מעידים, פחות או יותר, על אותם הסימפטומים שלהלן:

 1. כאבים בעת הזזת הלסת מעלה ומטה.
 2. רעשים של חריקה בעת הזזת הלסת.
 3. כאבים כלליים שמקרינים על הפנים.
 4. בחלק מהמקרים מעידים על כאבי אוזניים.
 5. בחלק מהמקרים קושי לפתוח את הפה והרגשה של שרירים מכווצים עם הקימה בבוקר.
 6. קושי בפתיחת הפה עקב נעילת לסת.
 7. קושי בסגירת הפה עקב פריקת לסת (במקרה שכזה שיש צורך בהול בקבלת טיפול רפואי).

לאחר שמגיעים לבדיקה אצל רופא השיניים, הוא מבצע בדיקה קפדנית ומדויקת יותר, בה ניתן לראות מהו מקור הכאב. במרבית המקרים כשמלינים על כאבים בלסת התחתונה, מוצאים כי הכאב מרוכז באזור שרירי הלעיסה וכן באזור פרק הלסת, אשר נמצא לפני האוזן.

אבחון כאבים בלסת

לשם האבחנה הסופית והמדויקת ביותר מבצעים בדיקה קלינית, אותה מבססים על צילומים תומכים שנועדו להראות לרופא השיניים את מה שמתרחש מתחת לפני השטח. ישנם כמה סוגים של צילומים שנוהגים לערוך בעת כאבים בלסת:

צילום פנורמי

זהו הצילום הראשוני שנערך, במסגרתו מקבלים תמונת מצב כללית של עצמות ופרקי הלסת ושל השיניים. הצילום הזה נועד בעיקר לספק אבחון ראשוני למצב, וכן לשלול בעיות אפשריות אחרות שעשויות להוות מקור לכאב. אם מוצאים כי הצילום אינו מספיק ממוקד, ישנם צילומים נוספים ממוקדים יותר.

צילום CT

צילום CT מאפשר לרופא השיניים להתבונן באופן תלת ממדי על המבנה של הפרקים, וכך לקבל תמונת מצב מדויקת אודות מצבם. באמצעות סוג צילום זה ניתן להבחין בסימני שחיקה בפרק, שינויים בצורה או במבנה שלו וכו'.

צילום MRI

צילום MRI נערך כאשר יש חשד שהבעיה היא תוך מפרקית, ומקורה באחת או יותר מרקמות הפרק (דיסק, סחוס ורקמות רכות שמצויות באזור).

צילום סריקת עצמות

צילום סריקת עצמות נותן הדמיה לקצב התפתחות המפרק. במסגרת הצילום מזריקים לעצמות חומר מיוחד, שנועד להדגים את קצב התפתחות או שחלוף העצם. במידה וישנו חשש שישנה א-סימטריה הנובעת מגדילת יתר של המפרק, הדמיה זו עוזרת לבדוק האם אחד הצדדים מתפתח באופן מואץ.

כיצד מטפלים בכאבים בלסת?

לאחר שרופא השיניים ערך אבחון ומצא כי כאבי הלסת אכן נובעים מהמפרק, מתחילים במתן טיפול הכולל הן טיפול שמרני והן טיפול התערבותי.

הטיפול המסורתי

הטיפול מתחיל במתודת הטיפול השמרני, ללא כל התערבות כירורגית. לנוכח העובדה שכאבי לסת הינם כאבים מפרקיים בעלי אופי אורתופדי, הטיפול בהם נעשה בהתאם, והוא ניתן במצבים של החמרה כדי שניתן יהיה להקל על הכאב ושלא ייעשה כרוני.

 1. הימנעות מלעיסה – צריך להימנע מלעיסה של מזון קשה, או כזה המצריך פתיחה רחבה של הפה תחת עומס. כך למשל מוטב להימנע מפיצוחים, מסטיקים, נגיסה במאכלים בעלי מרקם קשה או מאכלים גדולים וכו'.
 2. פיזיותרפיה – יש לבצע מעין פיזיותרפיה עצמית באזורים הכואבים בשרירי הלעיסה. כמו כן, כדאי להניח קומפרסים חמים במקום באמצעות כרית חימום. אם מקור הכאב הוא בשריר, אפשר לאבחן את המיקום המדויק ולמקד שם את העיסוי.
 3. נטילת משככי כאבים – משככי הכאבים מסייעים בהקלה על הכאב וכן במניעת הפיכתו לכאב כרוני. ישנם משככי כאבים כמו אופטלגין וכו' שנועדו להקל על הכאב עצמו, ואילו ישנם כדורים ואילו ישנם כדורים מסוג Non-steroidal anti inflammatory drugs, שלהם השפעה כפולה על המצב – הן משככים את הכאב והן מטפלות בדלקת שהתפתחה בפרק. אותו תהליך דלקתי לא נובע ממצבור של חיידקים, אלא הוא תהליך סטרילי שקורה בזמן דלקת פרקים.
 4. התקנת סד לילה – זהו התקן שמטרתו היא למנוע את הידוק הלסתות, וכך מופחת העומס שמופעל על המפרקים. כמו כן, סד הלילה מונע שחיקת שיניים וכך גם נזקים פוטנציאליים שעשויים להיגרם. את הסד מייצרים בהתאמה למידותיו של המטופל, שכן ישנה חשיבות רבה להתאמתו המדויקת לחלל הפה כדי לבצע את העבודה נאמנה.

הטיפול ההתערבותי

הטיפול ההתערבותי הוא לא חלק אינטגרלי מהטיפול, שכן מבצעים אותו רק במידה והטיפול המסורתי והרגיל לא עזר. בדרך כלל זה קורה כשמוצאים ברנטגן סימנים לנזק במפרק, ואז שוקלים התערבות כירורגית. להלן הדרכים:

 1. שטיפת הפרק – ההתערבות הרפואית הזו מתבצעת תוך הרדמה מקומית של המטופל (לעתים יהיה זה תחת טשטוש). הפעולה הזו נועדה לשטוף את גורמי הדלקת שהצטברו בחלל הפרק, וכך להקל באופן משמעותי על המצב. כמו כן, זה מסייע בשיפור איכות התנועה של חלקי המפרק (סחוס ודיסקים) והנוזל התוך מפרקי.
 2. ארטרוסקופיה – ארטרוסקופיה נועדה לאתר את מקור הבעיה שבפרק, על ידי התבוננות בו עם מצלמה אנדוסקופית ואבחון המצב. אם נמצא כי הממצאים מחייבים התערבות בתוך הפרק, כמו למשל הסרת רקמת דלקתית, שחרור הדיסק וכו', מבצעים את הפעולות האלו כשהמטופל שרוי בהרדמה כללית.
 3. הליך כירורגי פתוח – אם בקרב המטופל אובחנה בעיה רצינית וחמורה יותר, אפשר יהיה לבצע הליך כירורגי פתוח, אשר נועד לשפר את המאפיינים של המפרק. חשוב לומר שהאפשרות של ביצוע ניתוח פתוח במפרק היא הכי פחות עדיפה ורצויה, ורופאי שיניים מנסים להימנע ממנה כל עוד יש אלטרנטיבה. בדרך כלל טיפול התערבותי בדרך זו יישמר רק למקרים קיצוניים וקשים, או לחלופין כאשר יש מחלת מפרק מתקדמת.

 

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן