דלקת חניכיים, טיפול ומתי היא הופכת לבעיה רצינית

האם ידעת שלפחות מחצית מהציבור בישראל סובלים ממחלת חניכיים כלשהי? דלקת חניכיים היא הצורה הקלה והשכיחה ביותר של מחלת חניכיים, אך אם אינה מטופלת היא עלולה להוביל לבעיות חמורות יותר כמו מחלת חניכיים. במאמר זה נדון במה היא דלקת חניכיים, כיצד לטפל בה ומתי היא הופכת לבעיה רצינית.

דלקת חניכיים היא דלקת בחניכיים הנגרמת על ידי חיידקים. אם לא יטופלו, חיידק זה ימשיך להתפשט ולגרום לנזק נוסף לחניכיים ולרקמות שמסביב. תסמינים של דלקת חניכיים כוללים חניכיים אדומות ונפוחות, דימום במהלך צחצוח או שימוש בחוט דנטלי, ריח רע מהפה ונסיגת חניכיים.

החדשות הטובות הן שניתן לטפל בדלקת חניכיים באמצעים פשוטים כמו שיפור הרגלי היגיינת הפה ובדיקות שיניים קבועות. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך באנטיביוטיקה או בניתוח. חשוב לפנות לטיפול בדלקת חניכיים בהקדם האפשרי, מכיוון שאם לא מטפלים בה זה עלול להוביל לבעיות חמורות יותר כמו מחלת חניכיים. או לפריודונטיטיס שהיא מחלה מתקדמת הגורמת לאובדן של עצם ורקמות סביב השיניים, מה שעלול להוביל בסופו של דבר לאובדן שיניים.

אם אתה חושב שאולי יש לך דלקת חניכיים, או אם החניכיים שלך מדממות, נפוחות או אדומות, הקפד לפנות לרופא השיניים שלנו בהקדם האפשרי. אבחון וטיפול מוקדם הם המפתח לשמירה על בריאות הפה!

מהי דלקת חניכיים?

דלקת חניכיים היא צורה נפוצה ומתונה של מחלת חניכיים הגורמת לדלקת ולדימום בחניכיים. למרות שזה לא מצב רציני, דלקת חניכיים יכולה להתקדם לדלקת חניכיים אם לא מטפלים בה. פריודונטיטיס היא צורה חמורה יותר של מחלת חניכיים שעלולה להוביל לאובדן שיניים.

הגורם העיקרי לדלקת חניכיים הוא פלאק, שכבה דביקה של חיידקים שנוצר כל הזמן על השיניים. רובד פלאק יכול להתקשות לאבן-שן (אבנית), אותה ניתן להסיר רק על ידי רופא שיניים. אם הרובד והאבנית לא יוסרו בזמן, הם ימשיכו להצטבר ולגרות את החניכיים, מה שיגרום להן להתדלק ולדמם בקלות. 

מה גורם לדלקת חניכיים?

דלקת חניכיים נגרמת מהצטברות רובד על השיניים, שאם לא יוסר באמצעות צחצוח וחוט דנטלי, עלול להתקשות לכדי אבנית. החיידקים בפלאק מייצרים חומצות שמגרות את החניכיים וגורמות לדלקת (דלקת חניכיים).

איך אני יודע אם יש לי דלקת חניכיים?

תשובה: אם אתה חושש שאולי יש לך דלקת חניכיים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לקבוע פגישה עם רופא השיניים שלנו. הם יוכלו להעיף מבט בפה שלך ולהודיע ​​לך אם יש מה לדאוג. בינתיים, הנה כמה סימנים שאולי יש לך דלקת חניכיים: 

 

-החניכיים שלך אדומות, נפוחות או רכות

-אתה מדמם בקלות בעת צחצוח או שימוש בחוט דנטלי

-החניכיים שלך נראות כאילו הן מתרחקות מהשיניים

-יש לך ריח רע מהפה של מוגלה 

– יש לך שינוי באופן שבו השיניים שלך משתלבות זו בזו כשאתה נושך

 

 אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי כדי שיוכל לאבחן ולטפל בבעיה.

מהו הטיפול בדלקת חניכיים?

תשובה: החדשות הטובות הן שדלקת חניכיים היא מצב הפיך, כלומר ניתן לטפל בה ולהפוך אותה באמצעות הרגלי היגיינת פה טובים ובדיקות שיניים קבועות. במקרים חמורים יותר, ייתכן שיהיה צורך באנטיביוטיקה או בניתוח.

 

כמה צעדים שתוכלו לנקוט בבית לטיפול בדלקת חניכיים כוללים: – 

צחצוח שיניים פעמיים ביום עם מברשת שיניים רכה 

– שימוש בחוט דנטלי מדי יום להסרת רובד בין השיניים

פה אנטיבקטריאלי להרוג חיידקים.

– הימנעות ממוצרי טבק  

-אכילת תזונה בריאה

אם ​​יש לך דלקת חניכיים, חשוב לפנות לרופא השיניים שלנו כדי שיוכל לפתח תוכנית טיפול במיוחד עבורך. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניקוי עמוק כדי להסיר אבנית מהשיניים. ניתן גם לרשום אנטיביוטיקה כדי לסייע בניקוי הזיהום.

האם יש סיכון שיש לי דלקת חניכיים?

תשובה: דלקת חניכיים היא מצב דלקתי של החניכיים הנגרם על ידי פלאק שהוא שכבה דביקה של חיידקים שנוצרת כל הזמן על השיניים שלך. אם לא מסירים, הפלאק יכול להתקשות ולהפוך לאבן שן. הצטברות אבנית יכולה להוביל לגירוי חניכיים, דלקת ודלקת חניכיים.

 

אנשים רבים חושבים שדימומים בחניכיים הם נורמליים, אבל הם למעשה סימן לדלקת חניכיים. תסמינים אחרים כוללים חניכיים אדומות, נפוחות או רכות; חניכיים שמרגישות כואבות כשאתה משתמש בחוט דנטלי או מצחצח שיניים; וריח רע מהפה.

 

אם אתה חושד שיש לך דלקת חניכיים, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לפנות לרופא השיניים שלנו בהקדם האפשרי. הם יוכלו לאבחן את המצב ולפתח תוכנית טיפול במיוחד עבורך.

 

באיזה שלב הופכת דלקת חניכיים למצב בלתי הפיך?

תשובה: דלקת חניכיים היא דלקת בחניכיים שאם אינה מטופלת, עלולה להתקדם למחלת חניכיים, שהיא מצב בלתי הפיך. אבחון מוקדם וטיפול בדלקת חניכיים הוא קריטי למניעת נזק נוסף לבריאות הפה שלך. תסמינים של דלקת חניכיים כוללים חניכיים אדומות, נפוחות או מדממות. אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו, פנה לרופא השיניים שלך בהקדם האפשרי. עם טיפול מהיר, ניתן להחזיר את דלקת החניכיים ולהחזיר את בריאות הפה. אל תתעכב בחיפוש אחר עזרה מקצועית – החיוך שלך תלוי בזה!

מהם סוגי הטיפול השונים בדלקת חניכיים?

תשובה: סוגי הטיפול הנפוצים ביותר בדלקת חניכיים הם שילוב של צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי ושטיפת הפה במי פה המכילים כלור דו חמצני. חלק מהאנשים מוצאים הקלה גם על ידי שימוש בחומר חושפני כדי להכתים את הרובד על השיניים שלהם, כך שיהיה קל יותר לראות ולהסיר. אם דלקת החניכיים חמורה יותר, רופא השיניים שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה או תרופות אחרות.

מי מוסמך לטפל בדלקת חניכיים?

תשובה: אין מומחה אחד המוסמך ביותר לטפל בדלקת חניכיים. עם זאת, כל רופא שיניים או ספק שירותי בריאות הפה יכול לטפל במצב זה. דלקת חניכיים היא פשוט דלקת בחניכיים וניתן לטפל בה בהצלחה עם ניקוי שיניים מקצועי והיגינת פה ביתית. רופא השיניים שלך עשוי גם להמליץ ​​​​על שימוש במי פה מיוחדים או במשחת שיניים כדי לעזור להפחית את הדלקת. אם דלקת החניכיים שלך חמורה, ייתכן שתצטרך לראות רופא חניכיים לקבלת טיפול נוסף.

יחד עם הרופא שיניים יש לנו את השיננית שהיא מומחית לניקוי של הפלאק והאבנית מהשיניים, במקרה הצורך השיננינת תוכל לעשות גם הקצעת שורשים, שהוא ניקוי עמוק יותר של השינים, שורשי השיניים וכיסי החניכייים שנוצרו והצטברו בהם חיידקים.

מלבד רופא השיניים והשיננית, יש מומחה נוסף בתמונה הוא פריודנט, מומחה החניכיים, שלאחר סיום לימודי ברפואת שיניים, המשיך לעוד 3-4 שנות לימוד והתמחות בכל מה שקשור למעטפת (פריו) של השיניים (דנטיה) והוא מומחה לאבחן ולטפל במחלות חניכיים, בעיקר כשהם נמצאות כבר במצב מתקדם חלילה.

אם יש לי דלקת חניכיים – מה לעשות עכשיו?

תשובה: מרפאות רשת השיניים של ד"ר בוחניק מציעות מגוון טיפולים לדלקת חניכיים, לרבות אמצעי רפואה מונעת ומחנכת וניקיון מקצועי. רופאי השיניים שלנו מוסמכים לטפל בדלקות חניכיים ויכולים לעזור לך להחזיר את בריאות הפה שלך למסלול. צור קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ!

מרפאות רשת השיניים של ד"ר בוחניק מתמחות בטיפול בדלקות חניכיים ובצורות אחרות של מחלות חניכיים. צוות המומחים שלנו מוסמך להעניק לך את הטיפול הטוב ביותר ולהשיג את התוצאות הרצויות. למידע נוסף, אנא בקר באתר האינטרנט שלנו או צור קשר עוד היום!

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן