חרדה דנטלית

טיפולי שיניים בהרדמה לסובלים מחרדה דנטלית

הרבה שומעים על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, מה שמעלה תמיד את השאלה: למה זה טוב? או במילים אחרות: מי מתאים לטיפול שיניים בהרדמה מלאה?

דמיינו לעצמכם שאתם סובלים מכאבי שיניים. לא שן אחת, לא שתיים ולא שלוש, כי אם שיניים רבות כואבות ודואבות. אתם כבר לא יודעים מה כואב לכם יותר, השן השמאלית למעלה או השן התחתונה מצד ימין, כל הפה שלכם הוא גוש אחד גדול ושורף של כאבים.

אתם לא יכולים לאכול כמו שצריך, אתם בטח לא יכולים לשתות כמו שצריך: כשהמשקה חם זה לא נעים לכם, כשהמשקה קר זה ממש מקפיא לכם את החניכיים. אתם לא יכולים להתרכז בעבודה שלכם, אתם לא יכול אפילו לצאת לחופש, כי כאב שיניים, כמו שיודעים כולם, הוא כאב חזק, קבוע ובלתי נסבל שאי אפשר לברוח ממנו. עצם הידיעה שאי אפשר לקחת כדור וזה יעזור, מדכאת. עם פרוץ הכאב הראשון אתם כבר יודע – תצטרכו לעבור טיפול שיניים, אחרת – זה רק יילך ויחמיר.

אבל מה עושים כשפוחדים מרופא השיניים? לרוע המזל, ולאו דווקא במקריות, רוב הסובלים מפחד מטיפולי שיניים הם דווקא אלה שיש להם הכי הרבה בעיות בשיניים. ולמה? מכיוון שהם דוחים שוב ושוב את הטיפול, הם מנסים לקחת כדור נגד כאבים ו”לעבוד על עצמם” שהכאב חלף, הם מקווים שאולי זה בכלל כאב שנובע מהאוזן…. ובינתיים החור מעמיק, העששת מתפשטת וטוב לא יוכל לצמוח מכל הג’ונגל שמתפתח שם.

כיצד נתמודד עם החרדה?

ככל שאנו יודעים יותר ומוכנים יותר, כך פוחתת החרדה, משום שהלא נודע הופך לידוע.
מומלץ לדבר עם מטופלים שעברו את התהליך ועם הרופא עצמו על מנת להבין כל פרט העלול לגרום לחרדה. בנוסף, רצוי לדבר על החרדה עצמה עם קרובים לכם או עם הרופא המטפל, ולציין את התחושות המתעוררות בכם לקראת הטיפול.

חשוב ליצור מערכת של יחסי אמון עם רופא השיניים המטפל, משום שתחושת ביטחון מפחיתה את חוסר האונים.
תקבעו מראש אילו חומרי הרדמה והרגעה ישמשו אתכם, בהתאם להיכרות שלכם עם עצמכם. אם אתם חוששים כי מידת החרדה היא כזו שאינה מאפשרת לכם לגשת להשתלה, ניתן לבדוק אופציה של הרדמה מלאה.

ניתן להעזר בשלל טכניקות של הרגעה, ללמוד ולתרגל אותן לפני הטיפול, בין אם דרך מדיטציה ונשימות, ובין אם באמצעות דמיון מודרך.

אחת השיטות שעובדות לאנשי חרדה ואף ילדים, זהו טיפול בהרדמה, אחת ההמצאות הנהדרות שעשו חסד עם רבים. תארו לעצמכם – ללכת לישון ולהתעורר – ופוף! לא רק שכל הכאבים נמוגו, גם כל הבעיות נפתרו. גמרנו. לא צריך יותר לחשוב על רופא השיניים, ותוך זמן קצר ולא מורגש ואתם כבר מחוץ למרפאה עם תור למפגש הבא.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

3466666
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
hever

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמלי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן