טיפול שיניים משמר

טיפולי השיניים מתחלקים למספר קטגוריות כגון טיפולים משקמים, כירורגיים, פריודונטליים ועוד, כשהקטגוריה הבסיסית ביותר נקראת טיפולי שיניים משמרים.

מטרתם של טיפולים אלה, הינה שמירה על המצב התקין של הפה והם כוללים בתוכם בדיקות שגרתיות, הסרת אבנית, שחזורים, סתימת חורים טיפולי שורש ועוד. בבסיסו של הטיפול המשמר עומדת המניעה, כלומר הקפדה על צחצוח תדיר ונכון, ביקור אצל רופא השיניים אחת לשישה חודשים ושימת דגש על מצב השיניים בכל עת. בשמירה על רוטינת טיפול קבועה באפשרותכם למנוע טיפולים פולשניים בעתיד ולהבטיח לעצמכם שיניים בריאות ויפות לאורך זמן.

סוגי הטיפולים המשמרים הניתנים ברשת:

סתימות אמלגם (מתכת)

מרבית האנשים מכירים את סתימות האמלגם הדנטלי כסתימות כסופות. האמלגם הינו תערובת של כספית, כסף, בדיל ונחושת, כשתפקידה של הכספית בתערובת היא לחבר בין המתכות על מנת לספק חומר סתימה חזק ויציב. היתרונות בשימוש בסתימות אמלגם באות לידי ביטוי ביציבותו של החומר, חוזקו, בטיחותו ועלותו הנמוכה.

סתימות לבנות

לעומת סתימות האמלגם, הסתימות הלבנות אינן מכילות כל מתכות. הן עשויות מחומרים מרוכבים (חומרים פלסטיים) ומחרסינה. יתרונן של הסתימות הלבנות בא לידי ביטוי באסתטיקה שלהן, בהיצמדותן לשן ללא הורדה נרחבת של חומר שן בריא ובכך שהן ניתנות לתיקון ללא הורדה של כל הסתימה. חשוב לציין כי התקנתה של סתימה לבנה מצריכה מיומנות רבה מצד הרופא המטפל בשל רגישותה לרוק ומים.

טיפול שורש

כאשר קיימת עששת לא מטופלת אשר פוגעת ברקמה הרכה שבה מצויים העצבים וכלי הדם שמזינים את השן (מוך השן), נוצר צורך לבצע טיפול שורש. במסגרת טיפול זה מתבצע ניקוי יסודי של תעלות השן, הוצאת העצב הפגוע מהשורש, אטימה של התעלות בחומר דמוי גומי וסגירת השן במבנה זמני. הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית של האזור ואיננו מלווה כלל בכאבים. במידה ואחרי הטיפול אתם חשים בכאבים ניתן להעבירם על ידי נטילה של משככי כאבים רגילים.

ריח רע מהפה
ריח רע מהפה

טיפול בריח רע מהפה

באשת הנשימה, הוא השם הרשמי לריח רע מהפה, הוא מצב בריאותי מטריד ומביך המשפיע על כרבע מאוכלוסיית העולם. באשת הנשימה נוצרת בדרך כלל על ידי חיידקים אנארוביים (שחיים ללא חמצן), המתרבים על פני הלשון ומתחתיו, ולעיתים קרובות גם בגרון באזור השקדים. ישנם גורמים רבים לריח רע מהפה, כשהעיקרי מבניהם הוא הצטברות של חיידקים מיצרי ריח ושאריות מזון בחלל הפה. מזונות מסוימים ומצבים רפואיים עלולים להגדיל את הריח הרע. ריח רע מהפה יכול לנבוע גם מהיגיינת פה לקויה ולעתים רחוקות הוא עלול לאותת על התמודדות הגוף עם מחלות מסכנות חיים. במרבית המקרים ניתן לטפל בהצלחה בריח רע מהפה על ידי שימוש במי שטיפה ומשחת שיניים שתנטרל תרכובות גופרית נדיפות. כמו כן, חשוב להקפיד על ביקור קבוע אצל רופא השיניים והשיננית.

טיפול בכאבי פנים ולסת

זהו שם כולל לכל הכאבים באזור הראש שאינם מסווגים כבעיות שיניים, אלא נובעים מהפרעות פונקציונליות במערכת הלעיסה. התסמינים העיקריים בתסמונת זו הינם: קושי ותחושת חוסר נוחות בפתיחת הפה ובלעיסה, כאבים באזור מפרק הלסת או בשרירי הלעיסה, רעשים במפרק במהלך תנועת הלסת. במידה וזיהיתם אצלכם אחת מהבעיות הבאות, חשוב מאוד לפנות לאבחון מקצועי אצל רופא שיניים שהינם חברים באיגוד הישראלי לכאבי פנים ולסתות.

פתרונות לשיני בינה

שיני הבינה הינן השיניים האחרונות שבוקעות בחלל הפה, לרוב בין הגילאים 17-25 ומיקומן בחלק האחורי ביותר של הלסתות.
בעקבות השינויים שחלו במאות אלפי השנים האחרונות בתנאים הסביבתיים והתרבותיים של האדם, החל תהליך שבמסגרתו לסת האדם קטנה, בעוד שגודל השיניים נשאר זהה. אי התאמה זו גורמת לעתים למצב בו נוצר חוסר מקום על פני הלסתות לבקיעתן של שיני הבינה, מה שמוביל לתופעה המכונה שן בינה כלואה.
במידה ומופיעים אצלכם כאבים בשיני הבינה חשוב מאוד לפנות לרופא השיניים לייעוץ. רופא השיניים יבצע צילום פנורמי של חלל הפה ויבדוק אם קיים מספיק מקום לצמיחתן התקנית של השיניים ויפנה אתכם למעקב תקופתי או שלחלופין ימליץ על עקירתן.

דף הבית » טיפול שיניים משמר

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

אנחנו בפייסבוק

תוכן עניינים


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.
שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

חזרה
WhatsApp
Messenger
אימייל

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)