טיפול שיניים חשוב גם לילדים וגם למבוגרים. עם זאת, זה חשוב במיוחד לילדים מכיוון שהשיניים שלהם עדיין מתפתחות. המשמעות היא שהם רגישים יותר לחורים ובעיות שיניים אחרות. לכן חשוב לקחת את ילדכם לרופא שיניים באופן קבוע לבדיקות וניקיון. על ידי כך, אתה יכול לעזור להגן על השיניים של ילדך ולהבטיח שהם יקבלו חיוכים בריאים לבגרות. ברשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק נמצאים מטובי רופאי השיניים בארץ, ורופאי שיניים לילדים עם גישה נהדרת לילדים, שתנו לילדים שלכם חוויה חיובית שתלווה אותם עד לביקור הבא במרפאת השיניים של ד"ר בוחניק.

מבוא לטיפול שיניים לילדים

כשהשיניים של ילדכם מתחילות לגדול, הגיע הזמן להתחיל לחשוב על טיפול שיניים! האקדמיה האמריקאית לרפואת ילדים (AAP) ממליצה לך לקחת את ילדך לרופא השיניים כשהשן הראשונה שלו נכנסת, או עד יום ההולדת הראשון שלו.

טיפול שיניים חשוב לילדים מכיוון שהוא מסייע במניעת חורים ובעיות אחרות בשיניים. זו גם הזדמנות טובה להורים ללמוד על בריאות הפה של ילדם וכיצד לטפל בשיניים שלהם.

היתרונות של טיפול שיניים לילדים

טיפול שיניים הוא חלק חשוב מהבריאות הכללית של ילדכם. על ידי טיפול בשיניים שלהם, אתה יכול לעזור להם להימנע מחורים, מחלות חניכיים ובעיות אחרות. טיפול שיניים יכול גם ללמד אותם הרגלים טובים שיחזיקו מעמד כל החיים. אז התחילו מוקדם והקפידו לקחת את ילדכם לרופא השיניים באופן קבוע!

 

כיצד לצחצח את השיניים של ילדך כראוי

צחצוח שיניים של ילדך פעמיים ביום חשוב למניעת עששת. כדאי להשתמש בכמות משחת שיניים בגודל אפונה ובמברשת שיניים רכה שמיועדת לפיות ילדים. הקפד לצחצח את כל צידי השיניים, כולל החלק הקדמי, האחורי ומשטחי הלעיסה. צחצוח השיניים צריך להימשך כ2 דקות שלמות (על השעון( על מנת שהתועלת של צחצוח השיניים תגיע לכל החורים המסתתרים בין השיניים, בקצוות ומעליהם.

 

כיצד להשתמש בחוט דנטלי כמו שצריך

שימוש בחוט דנטלי של ילדך פעם ביום חשוב להסיר רובד וחלקיקי מזון בין השיניים. ניתן להשתמש בחוט דנטלי רגיל או בחוט דנטלי המיועדים לילדים. הקפד להוביל את החוט בעדינות למעלה ולמטה בין כל שן.

 

מה אם הילד שלי מפחד מרופא השיניים?

אם ילדכם מפחד מרופא השיניים, יש כמה דברים שתוכלו לעשות כדי לעזור לו להרגיש יותר בנוח. אתה יכול לשאול את רופא השיניים לגבי רפואת שיניים להרגעה, שיכולה לעזור לילדך להירגע במהלך הפגישה שלו. אתה יכול גם לנסות טכניקות להרגעה בבית, כמו לתת להם לצחצח שיניים או להשתמש בערכת שיניים צעצוע, מה שיוריד את מפלס החרדה והלחץ מפני הלבתי נודע העתיד להיות להם במרפאה.

טיפולי פלואוריד

טיפולי פלואור הם דרך מהירה וקלה לסייע במניעת עששת. ניתן ליישם אותם במשרד רופא השיניים או בבית עם משחת שיניים פלואוריד או שטיפת פה . טיפולי פלואוריד חשובים במיוחד לילדים, מכיוון שהם עוזרים לחזק את השיניים ולהפוך אותן לעמידות יותר בפני עששת.

חומרי איטום דנטליים הם ציפוי דק ושקוף הנמרח על השיניים האחוריות. הם נועדו להגן על השיניים מפני עששת וריקבון. חומרי איטום יכולים להיות דרך יעילה למניעת עששת, במיוחד בילדים.

 

עששת בבקבוק תינוק

עששת בבקבוק תינוק הוא מצב שיכול להתרחש כאשר שיני חלב נחשפות לנוזלים מתוקים לפרקי זמן ארוכים. זה יכול לקרות כאשר ילד נרדם עם בקבוק חלב, מיץ או פורמולה. עששת בבקבוק תינוק עלולה לגרום לכאב, זיהום ואובדן שיניים. חשוב להימנע מלתת לילד משקאות ממותקים בבקבוק ולצחצח שיניים באופן קבוע כדי למנוע מצב זה. כמו כן יש לשים לב, ולהקפיד לצחצח את שיניו של הילד התינוק בעל השיניים, לאחר שהוא שותה את הדייסה האחרונה שלו לפני השינה.

כיצד לבחור את מברשת השיניים המתאימה לילדך

כשזה מגיע לבחירת מברשת שיניים לילד שלך, יש כמה דברים שכדאי לזכור. תרצו לבחור מברשת שיניים בגודל המתאים לפה של ילדכם ובעלת זיפים רכים. כדאי גם לחפש מברשת שיניים בעלת ידית נוחה כדי שילדכם יוכל לאחוז בה בקלות.

7 עצות לטיפול שיניים לילדים

  1. התחילו לצחצח ברגע שהשן הראשונה שלהם נכנסת. ניתן להשתמש במברשת שיניים רכה ורטובה או במברשת אצבע המיועדת לתינוקות.
  2. השתמש במשחת שיניים פלואוריד כדי לסייע במניעת עששת. הקפידו להשתמש בכמות בגודל אפונה והשגחו על ילדכם בזמן שהוא מצחצח.
  3. עזור להם לפתח הרגלי היגיינת פה טובים על ידי ללמד אותם לצחצח פעמיים ביום ולהשתמש בחוט דנטלי פעם ביום.
  4. קח אותם לרופא השיניים כשהשן הראשונה שלהם נכנסת, או עד יום ההולדת הראשון שלהם. לאחר מכן, הם צריכים ללכת כל שישה חודשים לבדיקה וניקיון.
  5. אם ילדכם מפחד מרופא השיניים, צור קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הנמצאת בעירך על מנת להכיר את רופא השיניים שלנו, רופא מיומן, בעל נסיון וגישה מיוחדת לילדים שתנעים לילדכם את הבדיקה והטיפול במרפאת השיניים.
  6. שקלו איטום שיניים כדי להגן על השיניים שלהם מפני חורים וריקבון.
  7. השתמש בטיפולי פלואוריד כדי לסייע במניעת חורים וחיזוק השיניים.

 

מציצת אגודל

מציצת אגודל היא הרגל שכיח אצל ילדים צעירים. זה יכול להרגיע ולעזור להם להירדם. עם זאת, מציצת אגודל עלולה לגרום גם לבעיות בשיניים ובלסתות. אם ילדכם מוצץ את האגודל, חשוב להמנע מההרגל ולעזור לו למצוא דרכים אחרות להרגיע את עצמו. גם מציצת מוצץ אינו מיטיב עם מצב השיניים, עלול לגרום להתפתחות וגדילה של שיננים בצורה עקומה, ובעיות במנשך שידרוש אחר כך טיפולי אורטודנטיה מורכבים.

מגני פה ספורטיביים

אם ילדכם עושה ספורט, חשוב להגן על השיניים עם מגן פה . מגני פה יכולים לסייע במניעת פציעות חמורות בשיניים, בשפתיים, בלשון ולסתות. ישנם סוגים רבים ושונים של מגני פה זמינים, אז הקפידו לבחור אחד שנוח וקל ללבוש לילדכם.

מקרי חירום לילדים

יש כמה דברים שכדאי לדעת על מקרי חירום דנטליים בילדים. אם יש לילדכם שן שקיבלה מכה ונפלה, חשוב למצוא את השן ולהביא אותה איתכם לרופא השיניים. אם השן שלהם סדוקה או סדוקה, כדאי לשטוף את האזור במים ולמרוח שתיה קרה כדי להפחית את הנפיחות. אם ילדכם מדמם מהפה, הקפידו לשטוף את האזור במים חמימים ולהפעיל לחץ על הפצע בעזרת מטלית נקייה.

בחירת רופא שיניים לילדים

בבואכם לבחור רופא שיניים לילדים, תרצו למצוא רופא שיניים בעל ניסיון בטיפול בילדים. כדאי גם לחפש רופא שיניים שיש לו גישה לילדים וגורם לילדכם להרגיש בנוח.. אתם מוזמנים לבוא לבקר במרפאת רשת שיניים של ד"ר בוחניק הנמצאת ליד מקור מגוריכם, ולמצוא בה רופאי שיניים מקצוענים עם גישה נהדרת לילדים.

צחצוח שיניים עם פלטה

אם לילדכם יש פלטה, חשוב לצחצח שיניים בזהירות כדי למנוע פגיעה בפלטה או להיתפס בהן מזון. ישנן מברשות שיניים מיוחדות וחוט דנטלי שיכולים להקל על הצחצוח. הקפד לבקש המלצה מרופא השיניים שלך.

תשלום עבור טיפולי שיניים

אם אתה מודאג לגבי תשלום עבור טיפול השיניים של ילדך, יש כמה אפשרויות לשקול. רופאי שיניים רבים מציעים תוכניות תשלום, וחלק מתוכניות הביטוח מכסות טיפולי שיניים לילדים. כיום הטיפול אצל רשת מרפאות שיניים שך ד"ר בוחניק, שהיא רפואה פרטית, איננה יקרה והיא שווה ואפשרית לרוב ככל הציבור בישראל. רבים מאזרחי מדינת ישראל מעדיפים להיות מטופלים ברופאת השיניים הפרטית, מתוך הכרה בכך שעלות המחיר איננה גבוה ביחס להפרש ולאיכות הגדולה של טיפולים פרטים לעומת טיפולים פרטיים מטעם קופת החולים.

שאלות נפוצות על טיפול שיניים לילדים

 

ש: איך אני יכול למנוע מהילד שלי חורים בשיניים?

ת: הדרך הטובה ביותר למנוע עששת היא לתרגל היגיינת פה טובה. המשמעות היא צחצוח פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ואכילת תזונה בריאה. כמו כן, יש לבצע ניקוי מקצועי של שיני ילדכם על ידי רופא שיניים כל חצי שנה.

ש: אלו בעיות שיניים נפוצות אצל ילדים?

ת: כמה בעיות שיניים נפוצות בילדים כוללות חורים, מחלות חניכיים ומציצת אגודל ומוצץ הגורמים לשינויים והפרעות במנשך..

ש: איך אוכל למצוא טיפול שיניים במחיר סביר עבור הילד שלי?

ת: ישנן מספר אפשרויות לטיפול שיניים לילדים במחירים סבירים. רופאי שיניים רבים מציעים תוכניות תשלום, וחלק מתוכניות הביטוח מכסות טיפולי שיניים לילדים.

ש: מהן מברשות השיניים הטובות ביותר לילדים?

ת: ישנם כמה סוגים שונים של מברשות שיניים המיועדות לילדים. כדאי לחפש מברשת שיניים בגודל המתאים לפה של ילדכם ובעלת זיפים רכים. אולי כדאי לשקול גם מברשת שיניים חשמלית, שיכולה להיות קלה יותר לשימוש לילדים. הקפד לבקש המלצה מרופא השיניים שלך.

סיכום

טיפול שיניים חשוב לילדים בכל הגילאים. הקפידו לצחצח פעמיים ביום, להשתמש בחוט דנטלי מדי יום, ולאכול תזונה בריאה. כמו כן, יש לבצע ניקוי מקצועי של שיני ילדכם על ידי רופא שיניים כל חצי שנה

אז מה לעשות?

אם אתה חש צורך בטיפול שיניים, כדאי לך להתייעץ עם הטובים והמונסים ביותר. רשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק, עם ותק של מעל שלושים שנה, דוגלת בשירות אמין שקוף ומכבד. המרפאות של רשת שיניים הינם מעוצבות בנעימות, עם הציוד החדשני ביותר בשוק. והעיקר – צוות מעולה, עם יחסי אנושי ידודותי ואוהב, עם גישה לילדים, ישמח לטפל בילדכם להשרות עליו רוגע.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן