מאכלים שבאופן מפתיע מסייעים לבריאות השן

שתייני היין וזוללי סוכריות הגומי, יכולים להיות רגועים, מסתבר שאתם מסייעים לבריאות השיניים שלכם מבלי שידעתם. ישנם משקאות ומאכלים שונים, אשר נהוג לחשוב שהם מזיקים לשיניים, אך מסתבר שבדרכים מסוימות – הם דווקא עשויים לסייע לשמור על בריאותן.

מאת: ד”ר עמוס בוחניק
מנהל רפואי ברשת מרפאות שיניים.

קפה

שתית קפה מלווה בהבל פה לא נעים ובכתמים על השיניים. אך בנוסף, משקאות הקפה למיניהם דווקא מועילים לבריאות הפה שלנו. הטריגונלין, אחד המרכיבים הנפוצים במשקאות אלו, מסייע במניעת הצטברויות מזהמות בחלל הפה.

שילוב של צחצוח שיניים לאחר שתיית הקפה יכול למנוע כתמים והבל הפה לא נעים –  מומלץ.

יין אדום

כמו קפה, גם שתייה מרובה של יין אדום עשויה להכתים את שיניכם, אך זו פחות או יותר אחת הבעיה היחידה שבשתיית יין. היין האדום מסייע להפחתת דלקות בחלל הפה ומונע מבקטריות להיצמד לשיניים.

סוכריות גומי

מחקר שפורסם בשנת 2008 על ידי BMC Oral Health, הראה כי לילדים אשר אכלו דובי גומי 3 פעמים ביום, היו פחות פלאק ובקטריות בפיהם, מאשר לילדים שלא אכלו את סוכריות הגומי.  נכון, לא מדובר בהמלצה להתחיל להזין את ילדינו בסוכריות גומי יומם וליל, אבל לפחות אנחנו יודעים כי אין חשש אם הם חוטפים חופן מדי פעם. זה אפילו מועיל קצת.

הסיבה לתופעה מעניינת זו, קשורה לאחד המרכיבים העיקריים בממתקים אלו: קסיליטול, אשר גורם ל”הרעבת” הבקטריות, הווירוסים ושאר מיני טפילים, אשר בד”כ גורמים לחורים בשיניים.

 

יוגורט וגבינה

אם חשבתם לוותר על הגבינה בסנדוויץ’ הבא, תשכחו מכך, הרי בריאות השיניים חשובה לכם, לא?

מחקרים רבים לאורך ההיסטוריה המודרנית, הוכיחו כי מוצרי חלב שונים, בזכות מרכיביהם, מסייעים לחיזוק מבנה השיניים ולשמירת בריאותן. בנוסף, החיידקים ה”טובים” שיש ביוגורט, מחזקים את גופכם ובכלל כך – את בריאות הפה.

לסיכום, זוהי רק רשימה קצרה של מאכלים אשר עשויים לסייע לכולנו בשמירה על בריאות הפה והשיניים, במקביל להרגלי צחצוח נכונים והקפדה על היגיינת הפה השוטפת. אז… בתיאבון!

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

רחל קטורזה‎

פוסטים אחרונים

הקשר בין צחצוח שיניים לסרטן

לא מעט אנשים מזלזלים בצחצוח שיניים וחושבים שלא נורא אם הם לא יצחצחו את שיניהם באופן קבוע ויום יומי. כעת יש הוכחה מדעית כי הזלזול

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

תוכן עניינים

ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
fenix_l
53532
5858
422442
Harel_Group_Logo
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

מרכז ידע
b4sa@U@hET_cruxe

הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה

(TMD – Temporomandibular Disorders) הפרעות תפקודיות במערכת הלעיסה, פוגעות במפרקי הלעיסה, בשרירי הלעיסה או בשניהם. כאבי שיניים נחשבים כגורם הראשי לכאבים באזור הפה והפנים ומיד

קרא עוד »
small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן