ClickCease

מהי עששת ? ואיך נוצרים חורים בשיניים?

עששת היא בעיה נפוצה המשפיעה על אנשים בכל הגילאים. זה מתרחש כאשר החומצות בפה אוכלות את האמייל על השיניים. חורים נוצרים כאשר האמייל נחלש וחיידקים יכולים להתחיל לצמוח בשכבת הדנטין של השן. אם לא מטופלים, עששת עלולה להוביל לבעיות בריאותיות חמורות, כולל אובדן שיניים.

אם לא מטפלים, עששת עלולה להתקדם ולגרום לנזק רב לשיניים. ישנן מספר דרכים לטפל בעששת, בהתאם לחומרתה. הדרך הטובה ביותר למנוע זאת היא על ידי תרגול היגיינת פה טובה, כגון צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע. אם אתה חושב שאולי יש לך עששת, פנה לרופא השיניים שלנו בהקדם האפשרי להערכה. טיפול מוקדם חיוני למניעת נזק נוסף לשיניים.

רשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק, היא רשת מרפאות שיניים שעובדים בה טובי רופאי השיניים בארץ, ותחת קורת גג אחת מתבצעים כל טיפולי השיניים הרגילים, הכירורגים הקוסמטיים ועוד, והכל בשירות מעולה, טיפול מקצועי, מחירים נוחים, ובשיתוף עם כל חברות הביטוח הגדולות בישראל. הרשת בפריסה ארצית, כך שאתם יכולים ליצור קשר כבר עכשיו עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הנמצאת בסמוך למקום מגוריכם.

 

איך נוצרים חורים בשיניים?

 

חורים נוצרים כאשר החומצות בפה אוכלות את האמייל שעל השיניים. החומצות מיוצרות על ידי חיידקים שחיים בפה שלך. כאשר אתה אוכל מזון ממותק או עמילני, החיידקים משתמשים בסוכרים אלה כדי לייצר חומצות. לאחר מכן החומצות אוכלות את אמייל השן, וגורמות לחורים.

 

מהי עששת?

עששת היא שם כולל למספר מצבים שונים שיכולים להשפיע על השיניים שלך. זה נגרם לרוב על ידי היגיינת פה לקויה, מה שמוביל להצטברות של רובד ואבנית על השיניים. רובד הוא סרט דביק של חיידקים שנוצר כל הזמן על השיניים שלך, ואבנית היא רובד מוקשה. אם לא תסיר פלאק ואבנית באופן קבוע, זה יכול להוביל לעששת.

 

ישנם ארבעה שלבים שונים של עששת: שחיקת אמייל, שחיקת דנטין, חורים ואובדן שיניים. שחיקת אמייל היא השלב הראשון ומתרחשת כאשר השכבה החיצונית ביותר של אמייל השן שלך מתחילה להתפרק. זה קורה בדרך כלל בגלל מזון ומשקאות חומציים, או בגלל אי ​​צחצוח שיניים כראוי. שחיקת דנטין היא השלב השני ומתרחשת כאשר השכבה הבאה של השן שלך, הנקראת דנטין, מתחילה להתפרק. זה קורה בדרך כלל בגלל מזון ומשקאות חומציים או בגלל אי ​​צחצוח שיניים כראוי. חורים הם השלב השלישי של עששת ומתרחשים כאשר אמייל השן והדנטין נשחקו לחלוטין ויש חור בשן. אובדן שיניים הוא השלב הרביעי והאחרון של עששת ומתרחש כאשר השן נשרה או נעקרה עקב עששת חמורה.

איך אני יכול למנוע עששת?

עששת היא מצב שניתן למנוע, אך חשוב לתפוס אותה מוקדם אם אתה מפתח אותה. הדרך הטובה ביותר למנוע עששת היא על ידי תרגול היגיינת פה טובה, כגון צחצוח ושימוש בחוט דנטלי באופן קבוע. אתה גם צריך לראות את רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. אם יש לך עששת, רופא השיניים שלך יטפל בה בסתימות, כתרים או טיפולי שיניים אחרים. טיפול מוקדם חיוני למניעת נזק נוסף לשיניים.

 

אתה יכול לעזור במניעת עששת על ידי צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ואכילת תזונה מאוזנת. כמו כן, חשוב לראות את רופא השיניים באופן קבוע לבדיקות וניקויים.

 

אם יש לך חורים, רופא השיניים שלך יטפל בהם בסתימות, כתרים או טיפולי שיניים אחרים. חשוב לקבל טיפול מוקדם בחורים כדי למנוע בעיות בריאות חמורות יותר.

 

מהם התסמינים של עששת?

 

עששת אינה גורמת בדרך כלל לכאב בשלבים המוקדמים. ייתכן שלא תבין שיש לך חלל עד שהוא גדול מספיק כדי לגרום לכאב או לבעיות אחרות.

 

תסמינים של עששת יכולים לכלול:

 

חורים לא נראים בשיניים

-רגישות למזונות חמים, קרים או מתוקים

-כאבים בעת נשיכה או לעיסה

-חורים נראים בשיניים מהפה

-נפיחות או רגישות בחניכיים

 

אם יש לך אחד מהתסמינים האלה, פנה לרופא השיניים שלך בהקדם האפשרי. טיפול מוקדם יכול לסייע במניעת בעיות חמורות יותר. אם אתה חושב שאולי יש לך עששת, פנה לרופא השיניים שלנו בהקדם האפשרי להערכה.

 

מה הקשר בין עששת לחורים בשיניים?

תשובה: עששת וחורים בשיניים נגרמים על ידי חיידקים המייצרים חומצות. החומצות ממיסות את המינרל בשיניים וגורמות לעששת וחורים בשיניים.

 

רופאי שיניים מומחים יכולים לסייע בהגנה על השיניים מפני עששת וחורים בשיניים על ידי מתן טיפול וטיפול שיניים, כולל עצות כיצד לצחצח שיניים בצורה נכונה וכיצד לאכול תזונה בריאה.

האם יש הבדל בין עששת לחורים בשיניים?

תשובה: כן. חורים, הידועים גם כעששת, הם חורים שנוצרים בשיניים. עששת הוא מונח רחב יותר הכולל חורים וכל פגיעה אחרת באמייל השן.

 

עששת מתרחשת כאשר חומצות שוחקות את האמייל על השיניים. זה יכול לקרות כאשר אנו אוכלים או שותים דברים המכילים סוכר. הסוכר מגיב עם החיידקים בפינו כדי לייצר חומצות. חומצות אלו תוקפות את האמייל שעל השיניים שלנו וגורמות לו להתפרק. ברגע שהאמייל נעלם, הדנטין שמתחתיו נחשף וזה יכול להוביל לחורים.

 

מה גורם לעששת?

תשובה: יש הרבה דברים שיכולים לגרום לעששת. הגורם הנפוץ ביותר הוא פלאק. פלאק הוא סרט דביק של חיידקים שנוצר על השיניים שלך. כאשר הרובד בא במגע עם סוכר, הוא מייצר חומצות שאוכלות את אמייל השן.

 

גורמים נוספים שיכולים לתרום לעששת כוללים היגיינת שיניים לקויה, תזונה עשירה בסוכר וחומצה, יובש בפה ומצבים רפואיים מסוימים. הזדקנות יכולה גם לגרום לך להיות רגיש יותר לעששת מכיוון שהשיניים שלך הופכות פחות עמידות למוצרים חומציים עם הזמן.

 

אם אתה חושב שאולי יש לך עששת, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי כדי שיוכל לטפל בבעיה לפני שהיא תחמיר. סביר להניח שהם יבצעו צילומי רנטגן כדי לקבוע את מידת הריקבון ולאחר מכן ימליצו על קורס טיפול. זה עשוי להיות כרוך בניקוי השיניים, קבלת סתימות או הצבת כתר על השן הנגועה.

 

איך אני יודע אם יש לי עששת?

ישנן מספר דרכים שונות לדעת אם יש לך עששת. דרך אחת היא פשוט להסתכל מקרוב על השיניים שלך במראה. אם אתה רואה כתמים כהים או שינוי צבע על השיניים שלך, זה יכול להיות סימן לעששת. דרך נוספת לדעת היא על ידי הרגשה

דרך נוספת לדעת היא על ידי תחושה סביב השיניים עם הלשון. אם אתה מבחין בקצוות חדים או משוננים, זה יכול גם להצביע על כך שיש לך ריקבון. אם אינך בטוח, תמיד עדיף להתייעץ עם רופא שיניים או מומחה אחר לבריאות הפה. הם יוכלו לבחון מקרוב ולתת לכם חוות דעת מקצועית.

 

האם יש סיכוי שיש לי עששת?

כן, יש סיכוי די גבוה שיש לך עששת. עששת היא המחלה הכרונית השכיחה ביותר בקרב ילדים ובני נוער בארצות הברית. למספר גבוה יותר של ילדים יש עששת לא מטופלת מאשר כל מצב כרוני אחר מלבד אסטמה.

 

ניתן למנוע עששת על ידי היגיינת פה טובה, כולל צחצוח שיניים וחוט דנטלי באופן קבוע ואכילת תזונה בריאה. כמו כן, עליך לפנות לרופא שיניים באופן קבוע לצורך בדיקות וניקויים.

 

האם עששת יכולה להיות מצב בלתי הפיך?

תשובה: זה יכול להיות מצב בלתי הפיך אם אינו מטופל, אך עם התערבות שיניים בזמן זה ניתן לטיפול.

 

עששת היא תוצאה של נזק חומצי לאמייל והדנטין של השן. אם לא מטפלים, העששת יכולה להתקדם לעיסה (השכבה הפנימית ביותר של השן), שם חיידקים יכולים לגרום לדלקת וזיהום. אם זיהום זה הופך לחמור, הוא עלול לפגוע בעצם התומכת בשיניים, ולהוביל לאובדן שיניים.

עם זאת, עם התערבות דנטלית בזמן, ניתן לטפל בעששת ולעצור את התקדמותם. זה עשוי לכלול מילוי פשוט או הליך מורכב יותר כגון טיפול שורש. במקרים מסוימים, אם נגרם נזק רב מדי לשיניים, ייתכן שיהיה צורך בעקירה.

 

מהם סוגי הטיפול השונים בעששת?

ישנם מספר סוגים שונים של טיפול בעששת, בהתאם לחומרת העששת:

  1. עבור חורים קלים, רופא השיניים שלך עשוי פשוט לקדוח את החלק המרוקב של השן ולמלא אותו בשרף מרוכב (סתימה בצבע שן).

 

  1. אם החור נרחב יותר, ייתכן שתזדקק למה שנקרא כתר, שהוא דומה לסתימה, אלא שסתימה עשוי להתאים לתוך השן שלך כמו חתיכת פאזל. לעומת זאת, כיסוי השן- כתר מכסה את השן כמו כתר. הכתר עשויים בדרך כלל מקרמיקה או פורצלן או זרניקיה.

 

  1. לעששת חמורה יותר, ייתכן שתצטרך טיפול שורש. זהו הליך שבו רופא השיניים מסיר את העששת מעיסת השן (השכבה הפנימית ביותר), מנקה ומחטא אותה וממלא אותה בשרף מרוכב.

 

  1. במקרים בהם נגרם נזק רב מדי לשן, ייתכן שיהיה צורך בעקירה (או הסרה).

 

אם אתה חושב שאולי יש לך עששת, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי כדי שיוכל לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר.

 

אם יש לי עששת – מה לעשות עכשיו?

הדבר הטוב ביותר לעשות אם יש לך עששת הוא לקבוע תור לרופא שיניים מומחה בהקדם האפשרי. הם יוכלו להעריך את המצב ולהמליץ ​​על מהלך הטיפול הטוב ביותר. במקרים מסוימים, העששת עשויה להיות קטנה וניתנת לטיפול בקלות בעזרת מילוי פשוט. עם זאת, אם העששת חמורה יותר, ייתכן שתצטרך טיפול שורש או עקירה. אנא אל תתמהמה עם פנייה לטיפול שכן עששת עלולה להחמיר במהירות ולגרום לנזק חמור לשיניים שלך!

 

המקום הטוב ביותר בארץ לטיפול בעששת ועששת:

 

אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לטיפול בעששת, אל תחפשו רחוק יותר מרשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק. המרפאות שלנו מאוישות על ידי מיטב הרופאים בארץ, בעלי ניסיון של עשרות שנים בטיפול במחלות השינים בכלל ובעששת בפרט. המרפאות שלנו חדישות ומעודכנות והצוות שלנו ידידותי ואדיב. אנו עובדים עם חברות הביטוח הגדולות בישראל, כך שתוכלו להיות בטוחים שתקבלו את הטיפול הטוב ביותר במחיר המתאים לכם. צור קשר עוד היום לקביעת פגישה!

 

עששת היא מחלה זיהומית אשר לה גורמים רבים שבה זגוגית השן, או האמייל, נפגעת ומתמוססת ע"י חיידקים הנמצאים על פני השן.

כאשר חיידקים מסוימים שנמצאים בחלל הפה פוגשים במזון הנמצא בחלל הפה (בעיקר מזון מתוק וסוכרים), הם מתסיסים את אותו מזון ומייצרים שלל חומצות (בעיקרן חומצות חלב) אשר פוגמות בזגוגית השן.

בעקבות יצירתן של החומצות בסביבת השיניים קורה תהליך של דה-מינרליזציה (לקיחת מינרלים כמו זרחן, סידן מתוך השן), וכך מתחיל התהליך ההרסני על עששת (חור בשן).

כאשר "תופסים את החור בזמן", ז"א לפני שהוא עבר לשכבה הבאה, העמוקה יותר של השן, שהיא הדנטין או "השנהב", עוד ניתן לעבור תהליך שנקרא רה-מינרליזציה, ז"א החזרת המינרלים האבודים לשן ע"י העשרת סביבת השן בנוכחות פלואור, או במקרים קצת יותר "קשים" פשו לסתום את החור ע"י סתימה.

אך כאשר העששת (או החור) ממשיכה להתפשט מטה אל הדנטין ועד השורש ומוך השן- התהליך הוא כבר בלתי הפיך ומחייב התערבות רפואית דנטלית.

תסמיני העששת כאשר היא עדיין בתחילתה, ז"א כאשר היא עדיין במצב של חור בשן- רקב אשר לא עבר את שכבת הדנטין:

*אי נוחות

*כאבים

*הפרעה בדיבור או בלעיסה

*מראה אסתטי פגום.

 

עששת
עששת

כיצד ניתן (לרוב) למנוע היווצרות עששת?

 

* להימנע ממאכלים חומציים עד כמה שניתן, ואם ממשיכים לצרוך אותם, להשתדל לאכלם מהר.

* לצחצח שיניים באדיקות ובאריכות על מנת להסיר את שכבת החיידקים שעל השיניים ובחלל הפה. כמו כן מומלץ     גם לקרצף את הלשון, להשתמש בחוט דנטלי ולשטוף את הפה בתמיסה ייעודית לשטיפת הפה.

* להימנע ממאכלים מתוקים וסוכריים

* מעקב תקופתי אצל שיננית

כאשר העששת ממשיכה להתקדם ולעבור את שכבת הדנטין ולחדור אל מוך השן, יש צורך לבצע טיפול שורש, וכאשר העששת ממשיכה להתקדם ולהרקיב את שאר השן, ייתכן שהטיפול היחידי הינו ביצוע עקירה כירורגית של השן הרקובה וביצוע השתלת שן או שיניים על מנת לכסות על החלל הריק שנוצר בעקבות העקירה.

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

בהסדר עם כל חברות הביטוח

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן