אם אתם גרים בדימונה וסובלים מבעיות או כאבים בחניכיים – כדאי לכם לקרוא את המאמר הקצר והמקיף הבא בתשומת לב.

למה מתרחשות דלקות חניכיים?

ניתן לומר  שבאופן טבעי, אם אנחנו לא נפעל באופן אקטיבי – בהכרח שנסבול מדלקות חניכיים שיובילו למחלות חניכיים, ונסיגת חניכיים ואפילו לנשירת שיניים. הסיבה לכך היא פשוטה: באופו טבעי מצטברת בכל יום שכבה דקה של פלאק (חיידקים מתים) על גבי השיניים שלנו. שכבת החיידקים הזו נוצרת באופן טבעי מעצם זה שיש לנו רוק בפה, ושאריות מזון. אם לא נסיר את השכבה הזו – הפלאק יילך ויתקשה עד שיהפך לאבנית מוצקה, מערכת החיסון שלנו תנסה להתמודד מול אבנית זו – וזוהי דלקת החניכיים ההתחלתית. ככל שהזמן יעבור, הדלקת תלך ותחריף ותעמיד עד שתגיע לשורשי השיניים ולגרום לנזק בלתי הפיך.

מה כל כך בעייתי בדלקת חניכיים?

החניכיים שלנו הם אלו שמחזיקות, מחזקות ומזינות את השיניים. כשהחניכיים נפגעות עלול לגרום לכך נזק לשיניים ולעצם עד כדי נשירת השיניים ריקבון ובעיות קשות אחרות.

עוד יש לציין שהצטברות הפלאק והחיידקים על השיניים הינו טבעי, כלומר אם לא נעשה כלום עם השיניים – בהכרח נגיע בסופו של דבר למצב של דלקת חניכיים ומחלת חניכיים וכו. ידיעה זו מחזירה את האחריות לאקטיביות עלינו.

כיצד ניתן לטפל בבעיות החניכיים?

ישנם כמה שלבים של טיפול, החל מהטיפול המשמר הפשוט, דרך טיפול בשיננית, טיפולי הקצעות שורשים, ניתוחי חניכיים וטיפול תרופתי:

 • טיפול משמר: רופא השיניים המומחה ילמד את המטופל כיצד לשמר את המצב הבריא והתקין של השיניים. בעיקר על ידי צחצוח שיניים איכותי ויעיל מחד, אך מזהירות שלא לצחצח שיניים חזק מדי בכדי לא לפגוע ולגרום לנסיגת חניכיים חלילה על ידי צחצוח חזק מדי. וכן על ידי העברת חוט נדטלי בין השיניים וניקוי כל המקומות החורים והסדקים שבחלל הפה מכל שאריות פלאק וחיידקים.
 • ניקוי אצל שיננית – השלה הבא וגם הוא חלק מהטיפול המשמר, הינו טיפול אצל שיננית, שמנקה את שאריות הפלאק והאבנית מעל השיניים.
 • הקצעת שורשים- כאשר דלקת השיניים מחמירה ומעמיקה, יש צורך בהקצעת שורשים, היינו חשיפת השורשים של השן, וניקוי שורשי השן והוצאת כל הלכלוך והפלאק והחיידקים מכיסי חניכיים הנמצאים סמוך לשורשי השן. שלב זה מתבצע על פי רוב עם הרדמה מקומית.
 • ניתוח חניכיים – עם הדלקת בחניכיים המשיך להחריף ולהעמיק, יש צורך בניתוח חניכיים. בו יעשה הרופא הקדמה מקומית, יפריד בין החניכיים ללסת, ינקה ביסודיות את כל החומר הדלקתי, במידת הצורך יוסיף חומר לעצם השן, ולאחר מכן יחזיר את החניכיים למקומם.
 • טיפול תרופתי – ישנם מצבים כאשר הדלקת חריפה, והרופא המומחה רואה לנכון להשתמש טיפול תרופתי שניתן באופן אוראלי (בליעת כדור בפה) או על ידי הזרקת התרופות לתוך כיסי החניכיים ישירות.

מי רשאי לטפל בבעיות חניכיים?

רופא שיניים שהוא מומחה לחניכיים, הנקרא פריודנט בעגה המקצועית, שהוא רופא שיניים שלאחר סיום לימודי המשיך לעוד 4 שנים של התמחות בתחום הפריו(עוטף) דנטיה (שיניים), ועבר בהלצחה את המבחן הממשלתי בנושא. רק הוא רשאי לעשות טיפולים מורכבים בחניכיים, ויש ביכולתו לזהות ולאבחן את הבעיה בצורה מדויקת ולתת את הטיפול המתאים ביותר.

כיצד ניתן למצוא פריודנט?

ברשת מרפאות שיניים של ד"ר בוכניק, ניתן למצוא מומחים לחניכיים מהטובים בארץ. אתם מוזמנים להתקשר למרפאת דימונה של רשת מרפאות השיניים, לקבוע תור, ולהנות משירות מקצועי, שקיף, אמין ואיכותי להפליא.

 

מומחה לחניכיים בחדרה

אם אתם גרים בחדרה וסובלים מבעיות או כאבים בחניכיים – כדאי לכם לקרוא את המאמר הקצר והמקיף הבא בתשומת לב

מה זה מחלת חניכיים?

השיניים שלנו בנויות משלוש שכבות עיקריות: שכבת מוך השן – שהיא המקום הפנימי ביותר של השן בו הוא מתחבר למערכת העצבים וכלי הדם. שכבת הדנטיין – היא השכבה הגדולה והעיקרית הקשה שעוטפת את שכבת מוך השן, והיא זו שמשפיעה ומעבירה את התחושות לתוך שכבת המוך. השכבה השלישי היא האמייל שהיא שכבה קשה ודקה העוטפת את השן ושומרת עליה.

על גבי השן (כלומר על גבי שכבת האמייל) הולכת ומצטברת שכבה של פלאק. הפלאק הינו שכבה דקה ודביקה של חיידקים מתים, שמגיעים לשיניים שלנו באופן טבעי בעקבות הרוק הנמצא בפה שלנו למשך כל היום והלילה, ומופרש מבלוטות הרוק שבפה שלנו באופן טבעי, וכן הפלאק הולך ומצטבר בעקבות שארית מזון שנשארות לנו בפה ומתפרקות ונהפכות גם הם לחיידקים. שכבת הפלאק (חיידקים) הזו הינה דקה ודביקית-נוזלית, אולם ככל שעובר הזמן ולא מסירים ומנקים אותה – היא הולכת ומתקשה, עד שבסופו של דבר היא הופכת להיות אבנית ומוצקה. בשלב זה, כבר תהיה דלקת בחניכיים שצריכות להפעיל את מערכות החיסון כדי להתמודד עם הצרה הזו שנפלה עליהם בדמות חיידקים מוצקים בתוך חלל הפה.

מהם התסמינים לבעיות חניכיים?

 • כאבים בחניכיים
 • שינוי גוון החניכיים מוורוד לאדום כהה
 • דם היוצא מהפה בעת צחצוח שיניים באופן קבוע
 • רגישות לחום וקור מיוחדת
 • ועוד

מה ההבדל בין דלקת חניכיים למחלת חניכיים

המצב שתיארנו קודם עד להגעה לדלקת בחניכיים יכול ללכת ולהחמיר, עד שהחניכיים או עצם הלסת ושורשי השן נפגעים בצורה בלתי הפיכה. בשלב הזה כבר נקרא למצב מחלת חניכיים.

כיצד ניתן לטפל בבעיות חניכיים?

כמה דרכים יש לטיפול בחניכיים, כשכל שהמצב הוא מורכב יותר כך הטיפול הולך ונעשה מורכב ופולשני יותר, ומצריך מומחיות רבה יותר:

 • טיפולים משמרים – הרופא ינחה את המטופל כיצד לשמר על בריאות שיניו. כלומר כיצד לסלק כל פלאק מעל גבי השיניים במהירות וביעילות , על דיי צחצוח שיניים איכותי, חוט דנטאלי , זהירות מצחצוח אלים הגורם לנסיגת החניכיים ועוד. חלק מטיפול זה הוא ביקור אצל שיננית פעם בחצי שנה שמתפקידה לנקות את כל שאריות הפלאק שנדבקו בשיניים בחורים ובסדקים שבין השינים ועוד.
 • הקצעת שורשים – טיפול יסודי יותר מטיפול שיננית רגילה. בטיפול הקצעה ייחשפו שורשי השיניים והרופא ינקה את השורשים וכיסי החניכיים מכל שאריות הדלקת.
 • ניתוח – אם הדלקת הולכת ומחריפה, ולא ניתן לה מענה בזמןץ הרופא המומחה לחניכיים יצטרך לבצע ניתוח חניכיים, בו ירדים את המקום, יפריד בין בלסת לבין החניכיים – וינקה את כל שאריות החומר הדלקתי מעל גבי החניכיים, במקומות הפנימיו ביותר. לאחר שיסיים זאת, יחזיר את החניכיים למקומם ויתפור בחזרה.
 • טיפול תרופתי – לעיתים מאבחן הרופא המומחה שיש צורך בטיפול תרופתי כנגד הדלקת, או על דיי לקיחת כדורים לבליעה, או על ידי הזרקה ישירות לכיסי החניכיים הדלקתיים.

איפה אפשר למצוא מומחה לחניכיים איכותי?

אם אתם גרים בחדרה, כדאי לכם להכיר את רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק. רופא שינים בעל שם, ומרפאות שיניים עם ותק של שלושים שנה, ששעובדים בהם טובי הרופאים והמומחים בארץ. במרפאת השיניים שלנו בחדרה, תוכלו למצוה מומחה לחניכיים מקצועי, בעל נסיון, ועם יחס אנושי ונעים, שיכול לתת לכם את הטיפול הטוב ביותר על מנת להחזיר את החיוך לפניכם, ללא כאבים וללא רגישות לא נעימה. כל מה שעליכם לעשות הוא רק להרים טלפון ולהתקשר למרפאת השיניים שלנו בחדרה.

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן