הרבה אנשים סובלים מבעיות שיניים. אחת הבעיות הנפוצות היא שהשן עלולה להינזק וצריך למלא אותה. הדרך הנפוצה ביותר למילוי שיניים היא באמצעות סתימה זמנית. הדבר הנהדר במילויים זמניים הוא שהם קלים לשימוש ואינם דורשים הרבה זמן לשים אותם. בנוסף, הם זולים יחסית בהשוואה לסוגי מילויים אחרים. עם זאת, חיסרון אחד של סתימות זמניות הוא שהם אינם עמידים כמו סוגים אחרים של סתימות וייתכן שיהיה צורך להחליף לעתים קרובות יותר. למרות זאת, עבור אנשים רבים, סתימות זמניות הן אופציה מצוינת למילוי שיניים פגועות

. מהי סתימה זמנית?

סתימה זמנית היא סתימה שאינה קבועה. הצורך בסתימה זמנית יכול להיגרם על ידי חור בשן שנעשה על ידי זיהום או על ידי משהו אחר. אם יש לך סתימה זמנית, חשוב לפנות לרופא השיניים שלך כדי שיוכל לקבוע את הסיבה ולטפל בה בהתאם.

מתי משתמשים בסתימה זמנית בטיפול בשיניים ומה היתרונות?

סתימה זמנית משמשת כאשר יש צורך במילוי שן אך רופא השיניים אינו יכול לבצע סתימה קבועה מיד. ישנם יתרונות רבים לשימוש במילוי זמני. ראשית, הם קלים לשימוש ואינם דורשים זמן רב להצבתם. בנוסף, הם זולים יחסית בהשוואה לסוגי מילויים אחרים. עם זאת, חיסרון אחד של סתימות זמניות הוא שהם אינם עמידים כמו סוגים אחרים של סתימות וייתכן שיהיה צורך להחליף לעתים קרובות יותר. למרות זאת, עבור אנשים רבים, סתימות זמניות הן אופציה מצוינת למילוי שיניים פגועות.

כמה זמן מחזיקה מעמד סתימה זמנית?

משך החסימה הזמנית תלוי בגורם. אם זה נגרם על ידי זיהום, זה עשוי להימשך כמה ימים עד שבוע. אם זה נגרם ממשהו אחר, זה עשוי להימשך מספר שבועות עד חודש.

 

מהם סוגי החומרים שניתן להשתמש בהם לטיפול בסתימה זמנית בשיניים ?

ישנם סוגים רבים ושונים של חומרים שניתן להשתמש בהם למילוי זמני. הסוג הנפוץ ביותר נקרא אמלגם, שהוא תערובת של כספית, כסף ומתכות אחרות. סוג נוסף של חומר שניתן להשתמש בו נקרא קומפוזיט, העשוי מתערובת של פלסטיק וזכוכית. סתימות מרוכבות בדרך כלל יקרות יותר מסתימות אמלגם, אך הן גם עמידות יותר. בנוסף, ישנם סוגים רבים נוספים של חומרים שניתן להשתמש בהם למילוי זמני, ביניהם זהב ופורצלן.

מילוי זמני יכול להתבצע מחומרים שונים. הסוג הנפוץ ביותר נקרא אמלגם, שהוא תערובת של כספית, כסף ומתכות אחרות. סוג נוסף של חומר שניתן להשתמש בו נקרא קומפוזיט, העשוי מתערובת של פלסטיק וזכוכית. סתימות מרוכבות בדרך כלל יקרות יותר מסתימות אמלגם, אך הן גם עמידות יותר. בנוסף, ישנם סוגים רבים נוספים של חומרים שניתן להשתמש בהם למילוי זמני, ביניהם זהב ופורצלן.

 

כיצד שמים סתימה זמנית בטיפול בשיניים?

סתימה זמנית מבוצעת בדרך כלל על ידי רופא שיניים. ראשית, מנקים את השן ולאחר מכן מניחים כמות קטנה מהחומרים על השן. לאחר מכן החומרים מתקשים עם אור. לאחר שהחומרים מתקשים, המילוי הושלם.

כמה זמן לוקח לבצע טיפול סתימה זמני בשיניים?

סתימה זמנית מבוצעת בדרך כלל על ידי רופא שיניים. ראשית, מנקים את השן ולאחר מכן מניחים כמות קטנה מהחומרים על השן. לאחר מכן החומרים מתקשים עם אור. לאחר שהחומרים מתקשים, המילוי הושלם. בדרך כלל לוקח פחות משעה להניח מילוי זמני. עם זאת, הזמן יכול להשתנות בהתאם לסוג החומר בו נעשה שימוש וגודל התיק.

בנוסף, אם יש צורך במילוי שיניים מרובות, זה עלול לקחת יותר זמן.

כאמור, בדרך כלל לוקח פחות משעה להניח מילוי זמני. עם זאת, הזמן יכול להשתנות בהתאם לסוג החומר המשמש וגודל המילוי. בנוסף, אם יש צורך במילוי שיניים מרובות, זה עלול לקחת יותר זמן.

האם אוכל לאכול לאחר קבלת מילוי זמני?

כן, אתה יכול לאכול לאחר קבלת מילוי זמני. עם זאת, חשוב להמתין עד שהחומרים יתקשו לפני שאוכלים. זה לוקח בדרך כלל כשעה. בנוסף, חשוב להימנע ממאכלים קשים או דביקים כדי שלא תפגעו במילוי.

סתימה זמנית היא דרך מצוינת לתקן שן שסדוקה או סדוקה

. זוהי גם אופציה טובה למי שצריך מילוי אבל לא יכול לקבל אחד קבוע מיד. אם יש לך סתימה זמנית, חשוב לפנות לרופא השיניים שלך כדי שיוכל לקבוע את הסיבה ולטפל בה בהתאם.

היא יכולה גם לשמש למילוי חלל שבו אבדה שן,  זה נקרא 'שן שווא'. זה לא חזק כמו שן אמיתית, אבל זה יכול להחזיק מעמד כמה שנים.

כמה עולה סתימה זמנית?

עלות המילוי הזמני תלויה בסוג החומר המשמש. סתימות אמלגם בדרך כלל זולות יותר מאשר סתימות מרוכבות. בנוסף, העלות תלויה גם בגודל הסתימה ובמיקום השן. בסך הכל, העלות של מילוי זמני היא בדרך כלל פחות מהעלות של מילוי קבוע.

מה קורה לאחר הליך הסתימה הזמנית?

לאחר ההליך, תוכל לאכול ולשתות כרגיל. עם זאת, חשוב להימנע ממזונות קשים או דביקים כדי שלא תפגעו במילוי. כמו כן, עליך להימנע מלעיסת מסטיק לפחות 24 שעות לאחר ההליך.

זה נורמלי לחוות רגישות מסוימת לאחר קבלת מילוי זמני. עם זאת, זה אמור להיעלם תוך מספר ימים. אם הרגישות נמשכת, עליך לפנות לרופא השיניים שלך.

סתימה זמנית היא אלטרנטיבה משתלמת להשתלות שיניים או הליכים יקרים אחרים

. ההליך פשוט וניתן לבצע אותו תוך דקות ספורות. בנוסף, החומר המשמש למילוי זמני הוא תואם ביולוגי ולא יגרום לגירוי או לתגובות אלרגיות, והוא בטוח גם לנשים בהריון וילדים.

בסך הכל, סתימה זמנית היא אופציה מצוינת למי שצריך תיקון מהיר וקל לשיניים.

העניין הוא שצריך להגיע מספיק מוקדם לרופא השינים לפני המצב בפה יחמיר, ורק אז אפשר להסתפק בסתימה זמנית, ללא זאת, תצטרכו לעבור טיפול מורכב ויקר יותר.

 

סיכום

בסך הכל, סתימה זמנית היא אופציה מצוינת למי שצריך לתקן את השיניים במהירות ובקלות. ההליך פשוט וניתן לבצע אותו תוך דקות ספורות. בנוסף, החומרים המשמשים למילוי זמני הינם תואמים ביו ובטוחים לנשים הרות וילדים. אם יש לך שן שצריך לתקן, שקלו לקבל סתימה זמנית.

סתימה זמנית היא דרך מצוינת למנוע נזק נוסף ולהגן על השן עד שתוכל לראות את רופא השיניים שלך. אם אתה חווה אחד מהתסמינים עליהם דיברנו, אנא אל תהסס לפנות לרשת מרפאות השיניים של ד"ר בוכניק לקבלת עזרה. צוות המומחים שלנו יכול לספק לך את הטיפול הטוב ביותר האפשרי ולגרום לך להרגיש כמו עצמך שוב תוך זמן קצר!

 

באיזו מרפאה כדאי לעשות חסימה זמנית?

כדאי לעשות חסימה זמנית במרפאה המתמחה בטיפולי שיניים. במרפאות רשת שיניים של ד"ר בוחניק תמצאו צוות רופאים המתמחים בתחומי רפואת השיניים השונים וצוות רופאי שיניים מנוסים, מקצועיים ומיומנים בכל תחומי רפואת השיניים. לקוחותינו נהנים מטיפול מקצועי ומאפשרות תשלום נוח בכל אמצעי התשלום הקיימים. כל סוגי הטיפולים, לרבות השתלות וניתוחים, מבוצעים תחת קורת גג אחת, במרפאות עצמן, לנוחות המטופלים.

המרפאות מציעות טיפול שיניים מקצועי. שירות משובח ואדיב. המרפאות מציעות יחס אישי לכל מטופל . במרפאות פועל צוות רופאים המתמחים בתחומי רפואת השיניים השונים. במרפאות פועל צוות רופאי שיניים מנוסים, מקצועי ומיומן בכל תחומי רפואת השיניים .אם אתם זקוקים למילוי זמני, אנו ממליצים לפנות לאחת ממרפאות רשת השיניים של ד"ר בוחניק . אנו בטוחים שתהיו מרוצים מהטיפול והשירות שתקבלו. תודה שבחרתם בקליניקה שלנו!

אנו ממליצים לפנות לאחת ממרפאות רשת השיניים של ד"ר בוחניק לצורך מילוי זמני. הרשת פרוסה בכל הארץ, כך שאתם מוזמנים ליצור קשר עם המרפאה הסמוכה למקום מגוריכם.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן