עקירת שן (המכונה גם הסרת שן או אקסודונטיה) היא תהליך של הוצאת שן מהשקע שלה בעצם המכתשית. זהו הליך שיניים שגרתי המבוצע בהרדמה מקומית, אך יכול להיות מסובך יותר אם מסירים שיניים מרובות או שהשן נפגעת.

הסיבה השכיחה ביותר לעקירת שיניים היא עששת. אם העששת לא מטופלת, היא עלולה לגרום לשן להידבק. הזיהום יכול להתפשט לחניכיים, לעצם ולשיניים אחרות, ובסופו של דבר יכול להוביל לבעיות בריאותיות חמורות. סיבות נוספות לעקירת שיניים כוללות שיניים צפופות, טיפול אורתודונטי ופציעה.

עקירת שיניים מתבצעת לרוב על ידי רופא שיניים או כירורג פה. ההליך הוא בדרך כלל מהיר ופשוט, אבל זה יכול להיות מסובך יותר אם השן נפגעת או אם יש צורך להסיר שיניים מרובות. ההחלמה מעקירת שן היא בדרך כלל מהירה וללא כאבים, אך חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים לריפוי נכון.

אם אתם עומדים בפני עקירת שיניים, אין צורך לדאוג. ההליך בדרך כלל מהיר וקל, וההחלמה לרוב מהירה וללא כאבים. עם זאת, חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לריפוי נכון כדי למנוע סיבוכים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם רשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק, להגיע למרפאה של הרשת הסמוכה למקום מגוריכם ולקבל טיפול של עקיר שיניים מעולה ומסביר פנים, אל תחששו.

מה שאתה צריך לדעת לפני ביצוע עקירת שן

אם אתה שוקל לבצע עקירת שן, יש כמה דברים שכדאי לדעת מראש. ראשית, חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלך כדי לראות אם אכן יש צורך בעקירה. במקרים מסוימים ניתן להציל את השן באמצעות טיפול שורש או טיפול אחר. עם זאת, אם עקירה היא האפשרות הטובה ביותר, רופא השיניים יעבור איתך על פרטי ההליך. חשוב גם לוודא שאתה בריא מספיק עבור ההליך. אם יש לך מצבים רפואיים שעלולים לסבך דברים, הקפד ליידע את רופא השיניים. לבסוף, היו מוכנים לאי נוחות מסוימת לאחר ההליך. רופא השיניים ייתן לך הוראות כיצד לטפל בשקע השן שנעקרה, ותרופות נגד כאבים יכולות לעזור להקל על כל אי נוחות. עם מעט הכנה, אתה יכול להבטיח שעקירת השיניים שלך תעבור בצורה חלקה.

כיצד להתכונן לעקירת שן

אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להתכונן לעקירת שן הוא להקפיד על היגיינת הפה. המשמעות היא צחצוח שיניים פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי מדי יום ושימוש במי פה. חשוב גם לאכול מזון בריא ולהימנע ממשקאות ממותקים. שתיית מים מרובה תעזור לשמור על הפה נקי וגם תמנע התייבשות. לבסוף, כדאי לבקר אצל רופא השיניים לבדיקה לפחות פעם בשנה. זה יעזור להבטיח שהשיניים והחניכיים שלך בריאות ושאין בעיות שעלולות לסבך עקירה. אם תנקוט בצעדים אלה, אתה תהיה בדרך לעקירת שיניים מוצלחת.

למה לצפות במהלך ואחרי עקירת שן

עקירת שן היא הליך פשוט יחסית, אך עדיין חשוב להיות מעודכן לפני שעושים אותה. הנה מה שאתה יכול לצפות במהלך עקירת שן ואחריה:

ראשית, רופא השיניים שלך קהה את האזור סביב השן שלך עם הרדמה מקומית. לאחר שההרדמה נכנסה לתוקף, רופא השיניים שלך ישתמש בכלי כדי לשחרר את השן ולהסיר אותה. ייתכן שתרגישו קצת לחץ במהלך חלק זה של ההליך, אך אינכם אמורים להרגיש כאב.

לאחר עקירת השן שלך, רופא השיניים שלך יניח כרית גזה על השקע הריק כדי לעזור לעצור את הדימום. תצטרך לנשוך את הגזה למשך 30 דקות לפחות כדי למנוע דימום. 

אתה עלול גם לחוות אי נוחות קלה ונפיחות לאחר ההליך, אך ניתן להקל על כך עם משככי כאבים ללא מרשם כגון איבופרופן. ברוב המקרים, המטופלים מסוגלים לחזור לפעילותם הרגילה באותו היום שבו בוצע ההליך.

הסיכונים והסיבוכים של עקירות שיניים

רוב האנשים לא אוהבים את הרעיון של עקירת שן, ומסיבה טובה. עקירת שיניים בדרך כלל כואבת ולעיתים יכולה להוביל לסיבוכים. הסיבוך השכיח ביותר נקרא שקע יבש, המתרחש כאשר קריש הדם שנוצר באתר החילוץ מתנתק ממקומו. זה יכול לגרום לעצם החשופה להיות מגורה, מה שמוביל לכאב וזיהום. בנוסף, עקירות שיניים עלולות לפעמים לפגוע בשיניים, בחניכיים או בעצבים שמסביב. במקרים נדירים, זיהום יכול אפילו להתפשט לעצם הלסת או למקום אחר בגוף. מסיבות אלו, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים לפני עקירת שן כדי לוודא שזה הכרחי לחלוטין ושכל הסיכונים מובנים במלואם.

חלופות לעקירות

שיניים עקירות שיניים נחשבות לרוב כמוצא אחרון, אך ישנן חלופות רבות שיכולות להיות יעילות באותה מידה בטיפול בעששת ובבעיות שיניים אחרות. אפשרות אחת היא למלא את החלל בחומר טבעי כמו מח עצם או שעוות דבורים. זה לא רק עוזר לתקן את הנזק, אלא זה גם עוזר למנוע ריקבון נוסף. חלופה נוספת היא שימוש בשתל דנטלי. זהו בורג מתכת קטן המוחדר לתוך העצם ולאחר מכן משמש לתמיכה בשן מלאכותית. השתלות שיניים יקרות יותר מאפשרויות אחרות, אך הן יכולות להחזיק מעמד שנים רבות ויש סיכוי נמוך בהרבה לגרום נזק לשיניים שמסביב. לבסוף, ישנה אפשרות לטיפול אורתודונטי. הדבר כרוך בשימוש בפלטה או במכשירים אחרים ליישור השיניים ולשיפור המנשך. טיפול אורתודונטי יכול להיות יעיל מאוד בטיפול בעששת ובבעיות שיניים אחרות. המרפאות שלנו מציעות מגוון טיפולי יישור שיניים, לרבות פלטה ומכשירים נוספים. 

 

האם יש הבדל בין עקירת שן טוחנת לעקירת שן קדמית?

רוב האנשים יודעים שיש סוגים שונים של שיניים בפה, אבל האם ידעתם שיש גם סוגים שונים של עקירות שיניים? שיניים טוחנות הן השיניים הגדולות והשטוחות בחלק האחורי של הפה המשמשות לטחינת מזון. יש להם מערכת שורשים גדולה המעוגנת עמוק לתוך עצם הלסת. מסיבה זו, עקירת שיניים טוחנות עשויות להיות קשות למדי ודורשות מומחיות מיוחדת. השיניים הקדמיות, לעומת זאת, קטנות יותר ובעלות מערכת שורשים רדודה יותר. כתוצאה מכך, עקירות שיניים קדמיות הן בדרך כלל פחות מסובכות ויכולות להתבצע על ידי רוב רופאי השיניים. עם זאת, ללא קשר לסוג העקירה, תמיד חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מוסמך לפני קבלת החלטות כלשהן.

 

כיצד לטפל בשיניים לאחר עקירת שן

לאחר עקירת שן, חשוב לטפל בשיניים כדי למנוע זיהום ולהאיץ את הריפוי. הנה כמה טיפים:

– צחצחו את השיניים בעדינות עם מברשת שיניים רכה. הימנע משימוש במברשת שיניים עם זיפים קשים או מקרצוף נמרץ מדי, מכיוון שהדבר עלול לגרות את החניכיים ולעכב את הריפוי.

– לשטוף את הפה במי מלח חמימים מספר פעמים ביום. זה יעזור לשמור על האזור נקי ולמנוע זיהום.

– הימנע משתיית אלכוהול או עישון לפחות 24 שעות לאחר החילוץ. פעילויות אלו עלולות לגרות את החניכיים ולעכב את הריפוי.

– אכלו מזונות רכים למשך מספר ימים לאחר המיצוי. הימנע ממזונות פריכים או לעיסים שעלולים להפריע לקריש הדם שנוצר באתר החילוץ. לאחר מספר ימים, אתה יכול לחזור בהדרגה לתזונה הרגילה שלך.

על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, תוכל לעזור להבטיח החלמה מהירה וללא סיבוכים לאחר עקירת שן.

המקום הטוב ביותר לעבור הליך עקירת שן

המקום הטוב ביותר לעבור הליך עקירת שן הוא במרפאת שיניים עם רופאים מנוסים וציוד חדיש. רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק הינה מהגדולות והמנוסות בארץ, ובמרפאותינו מתקיימים החידושים בטכנולוגיה ובציוד הדנטלי. יש לנו גם צוות אדיב שיגרום לך להרגיש בנוח לאורך כל ההליך. כמו כן המרפאות שלנו מציעות מחירים נוחים ועובדות עם חברות הביטוח הגדולות בישראל. מסיבות אלו ואחרות אתה מוזמן ליצור קשר עכשיו עם רשת מרפאות השינים של ד"ר בוחניק.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

טיפולי שיניים בצה"ל ובשירות צבאי

בריאות השיניים היא חלק חשוב מבריאות הכללית של האדם. שיניים בריאות מאפשרות לנהל אורח חיים תקין, הן מבחינה פיזית והן מבחינה חברתית. שירות צבאי יכול

כיצד מזון חומצי משפיע על השיניים?

השיניים שלנו ממלאות תפקיד מכריע ברווחה הכללית שלנו, מה שמאפשר לנו לנשוך, ללעוס ולדבר בקלות. עם זאת, למזונות שאנו צורכים יכולה להיות השפעה משמעותית על

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

השתלת שיניים לפני ואחרי

לא מעט מטופלים שבאים לעשות השתלת שיניים שואלים: מה לגבי התהליך? אילו שינויים מתרחשים בפה לאחר ניתוח השתלת שיניים? כמה זמן לוקח להכל להחלים כמו

קרא עוד »

פלטה שקופה

פלטות שקופות הן סוג של פלטות שיניים העשויות מחומרים שקופים או בצבע שן. הם פחות גלויים מאשר פלטות מתכת מסורתיות ולכן אסתטיות יותר. עם זאת,

קרא עוד »

פלטה לשיניים

פלטות שיניים הן סוג של טיפול יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה עשויה בדרך כלל ממתכת, המוצמדת לקדמת השיניים, ומחוט שמשחיל בין הסוגריים. החוט

קרא עוד »

רגישות לקור בשיניים

בעיה דנטלית נפוצה אחת שלא ניתן להתעלם ממנה בקלות היא רגישות לקור בשיניים. זה יכול להיגרם ממספר גורמים, כולל נסיגת חניכיים, עששת וסדקים באמייל. למרות

קרא עוד »

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן