חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום ולהשתמש בחוט דנטלי מדי יום. השתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד ובקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. כמו כן יש לעודד ילדים לצחצח שיניים מגיל צעיר ורך, מרגע ששיניים מתחילות לגדול בפיהם, ובפרט מהגיל בו הם יכולים לצחצח שיניים באופן עצמאי. הרגלי היגיינת פה טובים יסייעו במניעת עששת, מחלות חניכיים ובעיות שיניים אחרות.

 

מדוע חשוב לצחצח שיניים

צחצוח שיניים הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות לבריאות הפה שלך. פלאק הוא שכבה דביקה של חיידקים שנוצר על השיניים והחניכיים, ואם לא מסירים אותו, הוא עלול להתקשות לאבן שן.

אבנית יכולה להוביל למחלת חניכיים, שעלולה לפגוע ברקמה הרכה ובעצם התומכות בשיניים. צחצוח פעמיים ביום עם משחת שיניים פלואוריד עוזר להסיר רובד ולמנוע הצטברות אבנית. זה גם עוזר להגן על השיניים שלך מפני חורים.

בנוסף לצחצוח, שימוש בחוט דנטלי מדי יום וביקור קבוע אצל רופא השיניים חשובים לשמירה על בריאות הפה.

איך לצחצח שיניים כמו שצריך

כדי לצחצח שיניים כמו שצריך, השתמש בכמות משחת שיניים בגודל אפונה על מברשת השיניים שלך. כוונו את מברשת השיניים בזווית של 45 מעלות לכיוון קו החניכיים והשתמשו בתנועות סיבוביות עדינות.

המומלץ ביותר הוא לצחצח שיניים במשך 2 דקות שלמות, על השעון (או לכוון סטופר מיוחד באמבטיה לשם כך). צחצוח שיניים במשך זמן הוא מעלה את ההסתברות שאכן הצחצוח היה יעיל כראוי, ויביא לתוצאה המתבקשת של בריאות הפה והשיניים.

יש להקפיד לצחצח את המשטחים הפנימיים של השיניים ולהשתמש בתנועה קלה קדימה ואחורה על משטחי הלעיסה של הטוחנות. לאחר הצחצוח  יש לירוק את משחת השיניים לכיור ולא להשאיר את שאריות הפלאק בתוך הפה.

באיזה סוג מברשת שיניים להשתמש

יש הרבה סוגים שונים של מברשות שיניים בשוק, אבל הכי חשוב זה לבחור אחת שנוחה לך לשימוש.

מברשות שיניים מגיעות בגדלים, צורות ומרקמי זיפים שונים . לחלקם יש ידיות קלות לאחיזה, בעוד שלאחרים יש עיצובים ארגונומיים. ייתכן שתרצה לשקול גם מברשת שיניים חשמלית, שיכולה להיות מועילה במיוחד אם יש לך דלקת פרקים או בעיות מיומנות אחרות.

באיזו תדירות להחליף את מברשת השיניים

עליך להחליף את מברשת השיניים שלך כל שלושה עד ארבעה חודשים, או מוקדם יותר אם הזיפים מתחילים להתפרק. אם הייתם חולים, מומלץ גם להחליף את מברשת השיניים כדי להימנע מהדבקה מחדש.

באיזו תדירות לצחצח שיניים

כדאי לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, או לאחר כל ארוחה אם אפשר. אם אינך יכול לצחצח לאחר האכילה, שטוף את הפה במים או ללעוס מסטיק ללא סוכר כדי לעזור להסיר מזון ורובד מהשיניים.

מתי לפנות לרופא שיניים

חשוב לפנות לרופא שיניים באופן קבוע לצורך בדיקות וניקויים. רופא השיניים שלך יכול לזהות בעיות מוקדם ולהמליץ על טיפולים כדי לשמור על הפה שלך בריא. רוב תכניות ביטוח השיניים מכסות שני ביקורים אצל רופא השיניים בשנה.

אם יש לך חששות לגבי בריאות הפה שלך, הקפד לדבר עם רופא השיניים שלך. הם יכולים לעזור לך למצוא את הדרכים הטובות ביותר לטפל בשיניים ובחניכיים שלך.

באיזו משחת שיניים להשתמש

ישנם סוגים רבים ושונים של משחת שיניים בשוק, לכן חשוב לבחור באחת המתאימה לכם. אם יש לך שיניים רגישות, ישנן משחות שיניים המיוצרות במיוחד למטרה זו. חלק מהמשחות שיניים מכילות גם פלואוריד, שיכול לסייע במניעת עששת.

כשאתה קונה משחת שיניים, חפש משחת שיניים שיש לה חותם של תו תקן ישראלי או בינלאומי. המשמעות היא שהמוצר נבדק והוכח כבטיחותי ויעיל.

 

באיזה חוט להשתמש

ישנם סוגים רבים ושונים של חוט דנטלי זמינים, לכן חשוב לבחור אחד שנוח לך לשימוש. חוט דנטלי בשעווה מצופה בשכבה דקה של שעווה, המסייעת לו להחליק בקלות רבה יותר בין השיניים. חוט דנטלי ללא שעווה עשוי מחוטי ניילון הקשורים זה לזה בחוזקה.

אם אתה מתקשה להשתמש בחוט דנטלי, ישנם כלים רבים ושונים שיעזרו להקל על התהליך. אלה כוללים מחזיקי חוט דנטלי, מחטים שונים ומברשות.

איך להשתמש בחוט דנטלי נכון

כדי להשתמש בחוט דנטלי כראוי, השתמש בחוט דנטלי של כ-18 אינץ' וקלף אותו סביב האצבעות האמצעיות. השאר כסנטימטר של חוט דנטלי בין הידיים. החזק את החוט בחוט חזק כנגד השיניים שלך והשתמש בתנועה עדינה קדימה ואחורה כדי להחליק אותו בין השיניים. הקפד להיכנס מתחת לקו החניכיים ולהשתמש בחלק נקי של חוט דנטלי עבור כל שן. לירוק את החוט לאחר שתסיים.

 

טיפים להימנעות מחורים והצטברות פלאק

יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע עששת והצטברות פלאק. הנה כמה טיפים:

 • -צחצוח שיניים פעמיים ביום עם משחת שיניים המכילה פלואוריד.
 • – שימוש בחוט דנטלי מדי יום.
 • -אכלו תזונה מאוזנת והגבילו חטיפים מתוקים.
 • -לשתות הרבה מים. ולא לשתות שתיה מתוקה יתר על המידה.
 • -בקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. פעם בחצי שנה לפחות.
 • הקפד על ביקור אצל השיננית לניקוי שיניים פעם-פעמיים בשנה.

הקפדה על טיפים אלו תעזור לכם לשמור על בריאות הפה ותימנע מבעיות שיניים בעתיד.

ההשלכות של אי צחצוח שיניים כמו שצריך

אם אתה לא מצחצח שיניים כמו שצריך, אתה בסיכון לחורים, מחלות חניכיים ובעיות שיניים אחרות. זה יכול להוביל לכאב, זיהום ואובדן שיניים. בנוסף, היגיינת פה לקויה נקשרה לבעיות בריאות אחרות כמו מחלות לב ושבץ. טיפול בשיניים חיוני לבריאות הפה והכללית.

 

איך לגרום לילדיכם לצחצח שיניים

לגרום לילדיכם לצחצח שיניים יכול להיות אתגר, אך חשוב להתחיל אותם בשגרת היגיינת פה טובה מוקדם. הנה כמה טיפים:

 • -הפוך את הצחצוח למהנה על ידי מתן אפשרות לבחור את מברשת השיניים ומשחת השיניים שלהם.
 • -צחצחו יחד איתם כדי להראות להם איך זה נעשה.
 • -עודד אותם עם פרסים או מדבקות.
 • -וודאו שהם מצחצחים במשך שתי דקות, פעמיים ביום.
 • ניתן לרכוש להם מברשת שיניים חשמלית, ישכולה להיות מעין משחק אטרקטיבי עבורם.

בכל מקרה אין להישבר או להתייאש. בלי ספק שעם קצת סבלנות ומאמץ, תוכלו לעזור לילדיכם לפתח הרגלי היגיינת פה טובים שיחזיקו מעמד לכל החיים.

סיכום /מסקנה

חשוב לצחצח שיניים פעמיים ביום ולהשתמש בחוט דנטלי מדי יום. השתמש במשחת שיניים המכילה פלואוריד ובקר את רופא השיניים שלך באופן קבוע לבדיקות וניקויים. יש לעודד ילדים לצחצח שיניים מגיל צעיר. הרגלי היגיינת פה טובים יסייעו במניעת עששת, מחלות חניכיים ובעיות שיניים אחרות.

שאלות ותשובות בנושא צחצוח שיניים

כמה זמן עלי לצחצח שיניים?

כדאי לצחצח שיניים לפחות שתי דקות. זה יעזור להבטיח שכל משטחי השיניים שלך נקיים וללא רובד וחיידקים.

מהו הזמן הטוב ביותר לצחצח שיניים?

הזמן הטוב ביותר לצחצח שיניים הוא בבוקר אחרי ארוחת הבוקר ובלילה לפני השינה. עם זאת, חשוב לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה במידת האפשר. פעולה זו תעזור להסיר חלקיקי מזון וחיידקים שעלולים לגרום לעששת ולמחלות חניכיים.

מהן עוד כמה עצות להיגיינת הפה?

בנוסף לצחצוח השיניים, כדאי גם להשתמש בחוט דנטלי מדי יום ולבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים לניקוי ובדיקות מקצועיות. אמצעים אלו יעזרו לשמור על בריאות הפה ולמנוע עששת ומחלות חניכיים.

היכן עושים בדיקת שיניים?

ברשת מרפאות שיניים של ד"ר בוחניק, עובדים מטובי רופאי השיניים בישראל. הרשת בעלת ותק של כ30 שנה, המרפאות הן פרטיות, באחריות מלאה, ובמחירים נוחים והוגנים. אלפי מטופלים מרוצים יכולים לספר על מרפאות נעימות ושירות מיומן ונעים. אתם מוזמנים להתקשר לרשת מרפאות שיניים, ולקבוע תור למרפאה הסמוכה למקום מגוריכם.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן