בשנים האחרונות גובר העניין בשיקום חניכיים טבעי. זהו הליך שבו החניכיים משוחזרות למיקומן ולמראה המקורי. בשיקום חניכיים טבעי ננסה להשתמש בחומרים טבעיים בלבד על מנת לשקם את מצב החניכיים.

ההוראות הכלליות לשיקום הטבע באופן טבעי ומניעתי הן להפחית את צריכת הסוכרים כדי לעזור לטפל בנסיגת חניכיים באופן טבעי. יחד עם זאת, לוותר על פחמימות פשוטות במזונות מעובדים רבים, כגון קמח לבן, אורז לבן ופסטה, ולהחליף אותם במזון המורכב מדגנים מלאים במקום. כדאי גם להימנע משתיית אלכוהול מכיוון שהוא יכול לתרום לנסיגת חניכיים.

במידה והחניכיים כבר פגועות ודלקתיות, שיקום החניכיים הטבעי ימליץ בכדי לעזור להרגיע את החניכיים, למרוח עליהם שמן זית ושום ולעסות בעדינות. להכין חליטה של מרווה, קמומיל או ג'ינג'ר ולגרגר איתה לאחר שהתקרר. כמו כן, עיסוי החניכיים עם עלה מרווה יכול גם להיות מועיל. לבסוף, גרגור עם מי מלח יכול לעזור להפחית דלקת ונפיחות.

יחד עם זאת, במקרים רבים המגיעים למרפאות שלנו, המטופלים נמצאים במצב שצריך שיקום פה מקיף ומעמיק יותר, הנעשה על ידי מיקום מחדש של החניכיים בניתוח ואז הצמדתם לעצם.

ישנן גם כמה שיטות פחות פולשניות שניתן להשתמש בהן. אחד מהם נקרא הליך התקשרות חדש בסיוע לייזר (LANAP). זה כולל שימוש בלייזר כדי להסיר את הרקמה הדלקתית מסביב לקו החניכיים. הלייזר גם ממריץ את הצמיחה של רקמה חדשה, מה שעוזר לתמוך בחניכיים ולמנוע מיתון נוסף. בנוסף, LANAP קשור לסיכון נמוך יותר לזיהום ולזמן החלמה מהיר יותר. כתוצאה מכך, זוהי אופציה פופולרית יותר ויותר עבור אלה המחפשים להחזיר את החניכיים למצבם הטבעי.

רופא שיניים המתמחה בחניכיים – פריודנט

הפריודנט יכול לאבחן ולטפל במגוון מחלות חניכיים ודלקת חניכיים (דלקת בחניכיים.

מחלת חניכיים היא מצב חמור שעלול להוביל לאובדן שיניים, כמו גם לבעיות בריאותיות אחרות.

פריודנט, שהוא מומחה לחניכיים הוכשרו במיוחד לטיפול במחלות חניכיים ויכולים לספק מגוון רחב של טיפולים, כולל ניקוי אבנית והקצעת שורשים ,ניקוי השיניים והחניכיים, ניתוחי חניכיים, והשתלות עצם.

מהו שיקום חניכיים?

שיקום חניכיים הוא מונח המתייחס לפרוצדורות ולטיפולים השונים המשמשים לשיקום בריאות החניכיים. זה יכול לכלול אבנית והקצעת שורשים ,ניקוי השיניים והחניכיים, השתלות חניכיים, שימוש ברקמת תורם לכיסוי שורשים חשופים והשתלות עצם עצמיית או מתורם חיצוני.

שיקום חניכיים הוא צעד חשוב בשמירה על בריאות הפה, והוא יכול לסייע במניעת נזק נוסף לשיניים ולחניכיים. אם אתה מודאג לגבי בריאות החניכיים שלך, או אם אובחנת עם מחלת חניכיים, אנא צור קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק הסמוכה למקום מגוריך וקבע תור לרופא מומחה חניכיים המטפל ברשת המרפאות שלנו, ואנחנו נשמח לסייע לך לשקם את בריאות החניכיים שלך ולמנוע נזקים נוספים.

מהי שיטת שיקום חניכיים טבעית?

שיטת שיקום חניכיים טבעית היא סוג של שיקום חניכיים העושה שימוש בחומרים טבעיים בלבד לשיקום בריאות החניכיים. זה יכול לכלול שימוש בצמחי מרפא ושמנים אתריים לניקוי השיניים והחניכיים, כמו גם שימוש בהשתלות עצם ורקמות טבעיות כדי להחליף עצם ורקמות שאבדו.

שיטות לשיקום חניכיים טבעיות הופכות פופולריות יותר ויותר, מכיוון שהן נתפסות כגישה הוליסטית ומונעת יותר לבריאות החניכיים. אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על שיטות שיקום חניכיים טבעיות, אנא קבעו תור לרופא חניכיים. אנו יכולים לעזור לך למצוא את השיטה הטובה ביותר לשיקום בריאות החניכיים שלך ולמניעת נזקים נוספים.

מהן השיטות הטבעיות לשיקום החניכיים?

שמירה על בריאות החיים והמזון – הרפואה הטבעית מאמינה שכל מחלה אינה אלא ביטוי של בעיה שורשית יותר. דלקת בחניכיים, נובעת מהצטברות של חיידקים וחומרים לא טובים בחלל הפה שלנו. הסיבה שהם מצליחים להתרבות כל כך, היא בעקבות צריכת המזון שלנו, שגורם להם להתרבות. ולכן דבר ראשון יש לשמור על הרגלי תזונה נכונה ובריאה, שאינה מעודדת חיידקים, אללא אדרבה: מכחידה אותם. וכך עשו:

 1. למעט ככל האפשר בצריכת סוכרים – הסוכר (הלבון, כל שכן הגלוקוס, ואפילו הסוכר החום) גורמים להתרבות של חיידקים בגוף, במערכת העיכול, וממילא גם בחלל הפה.
 2. למעט בצריכת פחמימות לבנות (לחם לבן וכו'), מאותה סיבה
 3. לא לשתות אלכוהול
 4. כן לאכול אוכל בריא ומזין, עם דגש על הפירות והירקות הירוקים.

מלבד שיטת מניעה טבעי, כלומר דיאטת מזון בריאה. יש לשיטה הטבעית כמה סגולות ועצות כיצד ניתן לסייע (באופן יחסי) לשקם את הפה באופן טבעי:

 1. לגרגר מי מלח – אגב, זו עצה שגם ניתנת על ידי השינניות ומומחי החניכיים בישראל. כפית מלח על כל כוס מים, לגרגר פעם-פעמים ביום.
 2. לגרגר חליטה של החומרים הבאים, או למרוח אותם באמצעות האצבע על החניכיים, בפרט על המקום היותר דלקתי:
  1. חומץ תפוחים
  2. מרווה – עוזר מאד!
  3. דבש
  4. שום כתוב ושמן זית או שמן אתרי
  5. קמומיל וג'ינג'ר

חשוב להדגיש שלא בכל המקרים שיקום חניכיים טבעי יועיל, ישנם מקרים אקוטיים ומורכבים כל כך שיש צורך בהתערבות מיידית של מומחה לחניכיים. זו בדיוק הסיבה שאתם צריכים להתשר עכשיו למרפאת השיניים של ד"ר בוחניק, ולקבוע תור לאבחון אצל מומחה לחניכיים מוקדם ככל האפשר.

מהי השתלת עצם?

השתלת עצם היא סוג של שיקום חניכיים המשתמש בעצם תורם כדי להחליף עצם אבודה. זה יכול לעזור למנוע נזק נוסף לשיניים ולחניכיים, וזה יכול גם לעזור לשפר את מראה החיוך.

באיזה מקרה החניכיים זקוקות לשיקום?

החניכיים עשויות להזדקק לשיקום במספר מקרים, לרבות כאשר יש מחלת חניכיים, כאשר החניכיים נפגעו מפציעה או ניתוח, או כאשר החניכיים החלו לסגת.

מה ההבדל בין מחלת חניכיים לדלקת חניכיים?

מחלת חניכיים היא צורה בלתי הפיכה וחמורה יותר של דלקת חניכיים שעלולה להוביל לאובדן שיניים, ואילו דלקת חניכיים היא צורה פחות חמורה של מחלת חניכיים שניתן להחזיר אותה לקדמותה בעזרת היגיינת הפה. אם אובחנת עם מחלת חניכיים, חשוב לקבוע תור לרופא חניכיים על מנת שנוכל לעזור לך לשקם את בריאות החניכיים ולמנוע נזקים נוספים.

כיצד ניתן למנוע מהחניכיים להגיע למצב בו הם זקוקים לטיפול שיקומי?

הדרך הטובה ביותר למנוע מהחניכיים להגיע למצב בו הם זקוקים לטיפול שיקומי היא לתרגל היגיינת פה טובה ולפנות באופן קבוע לרופא שיניים או רופא חניכיים לצורך ניקיון ובדיקות מקצועיות.

למי מותר לבצע טיפול משקם לחניכיים?

רק רופא שיניים או מומחה חניכיים (פריודנט) רשאים לבצע טיפול משקם לחניכיים. אם אתה מודאג לגבי בריאות החניכיים שלך, או אם אובחנת עם מחלת חניכיים, אנא קבע תור ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק, ונשמח לעזור לך לשקם את בריאות החניכיים שלך ולמנוע נזקים נוספים.

מהו רופא חניכיים ומהם תחומי התמחותו?

מומחה חניכיים הוא רופא שיניים המתמחה באבחון וטיפול במחלות חניכיים. לאחר סיום חוק לימודי רפאות השיניים, הוא המשיך לעוד 3 שנות לימוד אינסטנסביות של למידה על כל הנוגע למעטפת (פריו) של השיניים (דנט), כלומר לחניכיים וללסת.

למה אני יכול לצפות בביקורי הראשון אצל מומחה החניכיים?

בביקורך הראשון אצל מומחה החניכיים ניקח היסטוריה רפואית ודנטלית מקיפה ונבצע בדיקה יסודית של השיניים, החניכיים והפה שלך. אנו עשויים גם לבצע צילומי רנטגן או בדיקות אבחון אחרות. על סמך הממצאים שלנו, נבנה תכנית טיפול המותאמת לצרכיך האישיים.

מהם גורמי הסיכון למחלות חניכיים?

גורמי הסיכון למחלות חניכיים כוללים עישון, סוכרת, תרופות מסוימות ונטייה גנטית. אם יש לך אחד מגורמי הסיכון הללו, חשוב לפנות לרופא שיניים או רופא חניכיים באופן קבוע לצורך ניקוי ובדיקות מקצועיות.

כיצד ניתן למנוע מחלת חניכיים?

הדרך הטובה ביותר למנוע מחלות חניכיים היא לתרגל היגיינת פה טובה ולפנות לרופא שיניים או רופא חניכיים באופן קבוע לניקוי ובדיקות מקצועיות. אם אתה מודאג לגבי בריאות החניכיים שלך, או אם אובחנת עם מחלת חניכיים, אנא קבע תור לרופא חניכיים. אנחנו יכולים לעזור לך לשקם את בריאות החניכיים שלך ולמנוע נזקים נוספים.

רשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק

רשת שיניים הוקמה על ידי ד"ר עמוס בוחניק לפני למעלה מ30 שנה. כיום, רשת שיניים היא אחת מרשתות השיניים הגדולות בישראל, עם עשרות מרפאות בפריסה ארצית. אנו ברשת מרפאות השיניים מציעים מגוון רחב של שירותי רפואת שיניים, החל מבדיקות וניקויים רגילים ועד לפרוצדורות מורכבות כמו שתלים וניתוחי פה. צוות רופאי השיניים שלנו כולל מומחים בכל תחומי רפואת השיניים, כך שאתה יכול להיות בטוח שאתה מקבל את הטיפול הטוב ביותר האפשרי.

הערכים שלנו

רשת השיניים בנויה על בסיס של יושרה, מצוינות וכבוד. אנו מתחייבים לספק את טיפול השיניים האיכותי ביותר למטופלינו. אנו שואפים לספק מגוון רחב של שירותים, החל מבדיקות וניקיון שוטפים ועד להליכים מורכבים כמו שתלים וניתוחי פה. צוות רופאי השיניים שלנו כולל מומחים בכל תחומי רפואת השיניים, כך שאתה יכול להיות בטוח שאתה מקבל את הטיפול הטוב ביותר האפשרי.

באיזו מרפאה כדאי לעשות טיפולי שיקום חניכיים?

4 סיבות מדוע מרפאת השיניים של ד"ר בוחניק היא המקום הטוב ביותר לעשות בו טיפול שיקום חניכיים

במרפאות השיניים של ד"ר בוחניק תמצאו מומחה לחניכיים מנוסה המטפל במחלות חניכיים במקצועיות ובמיומנות עם נסיון רב. מרפאת השיניים מצוידת בטכנולוגיה ובציוד החדישים ביותר, המאפשרים לנו להעניק את הטיפול הטוב ביותר למטופלינו.  אנו מציעים מגוון רחב של טיפולי שיקום חניכיים, החל מטיפולי שיננית פשוטים והקצעת שורשים ועד לניתוחים מורכבים. אנו מציעים מגוון רחב של אפשרויות תשלום, כך שתוכלו לבחור את האפשרות המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

אם אתם מחפשים את המקום הטוב ביותר לעשות בו טיפול שיקום חניכיים, אל תחפשו רחוק יותר ממרפאת השיניים של ד"ר בוחניק שנמצאת סמוך לבית שלכם ! מרפאות רשת שיניים של ד"ר בוחניק פרוסות בכל רחבי הארץ ונותנות שירות מעולה,, יחס אישי, וטיפול מקצועי מהשורה הראשונה.

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן