סמכים שקופים – כל מידע המלא

אנשים בשלבים שונים בחייהם, בין אם הם ילדים, נערים או מבוגרים, בוחרים לבצע יישור שיניים. הסיבה לכך היא שהשיניים לא תמיד צומחות ישר באופן טבעי, ויש מקרים בהן הן גדלות עקומות או ברווחים זו מזו, מה שגורם לאנשים לחוש חוסר ביטחון בנוגע לחיוך שלהם.

פעם יישור שיניים היה נפוץ בייחוד בקרב בני העשרה, שכזכור לנו היה מורכב מקוביות כהות עשויות ברזל, אשר מתחברות לשיניים הקדמיות. עם זאת, רבים נמנעו לקיים את הליך יישור השיניים הזה, שכן חשו שהמראה המתכתי והבולט מעיב על האסתטיקה של חלל הפה למשך פרק זמן ארוך. כידוע, כיום המצב השתנה, והודות להתפתחות הטכנולוגית הענפה בתחום רפואת שיניים, ניתנת האפשרות לבצע יישור שיניים בדרכים פחות בולטות.

סמכים שקופים הינה אחת מהאפשרויות לביצוע יישור שיניים בלתי נראה, אשר לא פוגע במראה השגרתי ועשוי להתאים לכל גיל. השיטה הזו מאפשרת לכל המעוניין להרכיב על שיניו את האמצעי ליישור שיניים, וכך לקדם את בריאות חלל הפה שלו משמעותית, מעבר לרצון בשיניים ישרות ומראה פנים אסתטי.

שיטות נפוצות ליישור שיניים

  1. יישור שיניים באמצעות סמכים מתכתיים

יישור שיניים באמצעות סמכים מתכתיים נחשב לשיטה הכי ותיקה ופופולרית בענף האורתודונטיה ורפואת השיניים. במסגרת השיטה מדביקים סמכים (קוביות) עשויי מתכת לשיניים, ומעבירים ביניהם חוט מתכתי ועליו כל מני קפיצים. את החוט מקבעים למקומו על ידי גומיות, ובעת מתיחתו מופעל לחץ רב על השיניים. כתוצאה מפעולת הלחץ, השיניים זזות בהתאם לכיוון המבוקש.

  1. יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים

הסמכים השקופים זהים לסמכים המתכתיים באופן פעולתם, אולם הם נצבעים בצבען הטבעי של השיניים, ועל כן לא בולטים כמו הסמכים המתכתיים ולא פוגעים באסתטיקה של מבנה הפה.

  1. יישור שיניים פנימי (לינגואלי)

ביישור שיניים פנימי מדביקים את הסמכים לחלקן הפנימי של השיניים. בשיטה זו נוהגים להשתמש בייחוד אנשים מבוגרים, שחשים מבוכה לעטות על השיניים עזרים ליישור שיניים ולדבר או לחייך בטבעיות איתם.

  1. יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות

יישור שיניים באמצעות פלטות שקופות הינו אלטרנטיבה לשימוש בסמכים שקופים. בטיפול יישור שיניים מסוג זה מתאימים למטופל סדרת פלטות שקופות שניתנות לשליפה. את הפלטות הללו מרכיבים במשך כל היום, וניתן להסיר אותן בזמן אכילה או צחצוח השיניים.

  1. יישור שיניים מהיר

יישור שיניים מהיר מתבצע תוך שיתוף פעולה של אורתודנט עם מומחה לפריודונטיה. במסגרת השיטה הזו מבצעים ניתוח חניכיים רוחבי, שהמטרה שלו היא לרכך את העצם של החניכיים, וכך לאפשר לשיניים למנוע מהר יותר בכיוון הרצוי. היתרון המובהק בה הוא שהיא מקצרת משמעותית את זמני הטיפול, בחצי מהזמן, ולכן היא מתאימה בייחוד עבור מי שרוצה ליישר את השיניים שלו בצורה המהירה והיעילה ביותר.

  1. שתלים אורתודנטיים

שתלים אורתודנטיים הינם שתלים זעירים, שבצורתם הם דומים מאוד לבורג. את השתלים מתקינים בלסת לפרק זמן שהוגדר מראש, ובתום תהליך יישור השיניים הם מוסרים מהפה. הסיבות לכך שמשתמשים בשיטה זו הן שהשימוש בה לא דורש מכשור מסורבל יותר מדי והמענה האסתטי שהיא נותנת הוא גבוה. כמו כן, כאשר השיטה הקלאסית ליישור שיניים באמצעות סמכים תימצא פחות מתאימה עקב חוסר שיניים או אי התאמה.

  1. יישור שיניים לאנשים מבוגרים

אנשים רבים מתחילים לשים לב לשיניים שלהם בגיל מבוגר יותר, ועולה בהם הרצון ליישר אותן. עם זאת, לא מעט מהם נמנעים, משום שהם חוששים ממידת הפגימה של המכשור שמוצמד לשיניים, באסתטיקה של חלל הפה בזמן שהם מחייכים או מדברים.

יישור שיניים לאנשים מבוגרים מתאפשר הודות להתקדמות הטכנולוגית המשמעותית שחלה בתחום היישור שיניים, המאפשרת גם למבוגרים לבצע יישור שיניים שמותאם לגילם. במסגרת השיטות השונות, אנשים מבוגרים יכולים להשתמש באחד מהפתרונות המהפכניים ליישור שיניים, שגם מתמזגים היטב עם צבע השיניים ולא בולטים כלל, וגם נושאים בזמני טיפול קצרים מהרגיל.

מהם סמכים שקופים?

התקנת סמכים שקופים הינה אחת מהטכניקות הכי נפוצות בימינו ליישור שיניים. כאמור, הסמכים השקופים מאפשרים למטופל לבצע את תהליך יישור השיניים מבלי לעטות אמצעים שפוגמים באסתטיקה של חלל הפה לאורך זמן.

המסכים השקופים הם למעשה אותן קוביות המודבקות על השיניים, רק שצבעם הינו טבעי ולא בולט. הסמכים עשויים מחרסינה, והייחודיות שלהם נמדדת בכך שהצבע שלהם לא משתנה במהלך הטיפול, כך שהם משתלבים נהדר עם צבען הטבעי של השיניים. את הסמכים מרכיבים על החלק החיצוני של השיניים, וביניהם מעבירים חוט מתכתי שמצופה בדרך כלל בסיליקון, כך שגם הצבע המתכתי שלו יטושטש ככל האפשר. בשיטת הסמכים השקופים, הסמכים ננעלים על החוט המתכתי, וכדי להפחית את הלחץ המופעל על השיניים ולמנוע כאבים בלסת, כמעט ואין חיכוך או מגע בין הסמכים לבין החוט.

בגלל השקיפות שלהם, עם הסמכים השקופים אפשר להשאיר עדיין את המראה הנקי והאסתטי של הפנים, משום שהם לא בולטים בשום שלב – לא בזמן חיוך, לא בזמן אכילה וגם לא בזמן דיבור. לכן אם בעבר אנשים היו נבוכים כאשר הם היו עוטים את הסמכים המתכתיים, וממעטים לבצע פעולות שחושפות את השיניים, היום ניתן לחוש הרבה יותר ביטחון ולחשוף את השיניים בנינוחות.

כיצד מתבצע תהליך יישור השיניים באמצעות סמכים שקופים?

בשלב הראשון של יישור השיניים על ידי סמכים שקופים, רופא השיניים מנקה את השיניים ומייבש אותן. לאחר מכן, הוא מורח עליהן חומר מיוחד, אשר באמצעותו ניתן יהיה להדביק את הסמכים על גבי השיניים. גם על הסמכים מורחים חומר, זהו חומר הדבקה שמופעל באמצעות אנרגית האור, אשר אחראית על הקשחתו. לאחר שמסיימים להדביק את הסמכים לשיניים, מעבירים ביניהם חוט מתכתי שעטוף בסיליקון, ובסיום מחזקים אותו באמצעות חיבור עם גומיות ללסת של המטופל.

לאור העובדה שהסמכים המודבקים הינם סמכים חיצוניים, חשוב מאוד להיות מתודרכים על ידי רופא השיניים באשר לשמירה על היגיינת הפה. שמירה מבוקרת על השיניים ועל היגיינת הפה תסייע לכם להימנע ממצבים בהם הסמכים תופסים כתמים או מהתפתחות של עששת באזורי ההדבקה של השיניים.

מהם היתרונות של שיטת הסמכים השקופים?

ישנם מספר יתרונות מהותיים באשר לשימוש בשיטת הסמכים השקופים ליישור שיניים:

  1. מתאימה לכל גיל – יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים מתאים למגוון רחב של גילאים, ביניהם ילדים, בני נוער וגם מבוגרים.
  2. השגת תוצאות מהירות – באמצעות הסמכים השקופים ניתן להשיג את התוצאה הרצויה ביעילות ובמהירות רבה, תוך הקפדה על תוצרים איכותיים ומוקפדים.
  3. לא בולטת לעין – כאמור הסמכים השקופים מאפשרים שמירה על מראה אסתטי ונקי של חלל הפה, ולכן הוא לא משפיע או גורע מהמראה החיצוני של מי שמרכיב אותם.

מהם החסרונות של שיטת הסמכים השקופים?

יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים, עשוי להיות יקר יותר מאשר יישור שיניים בשיטה הקלאסית והמוכרת, עם סמכים מתכתיים. עם זאת, אם נשווה בין שיטה זו לטיפולי יישור שיניים אחרים בלתי נראים הקיימים בשוק, זוהי השיטה הכי זולה ומשתלמת לטווח הרחוק.

 

 

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

שתפו:

מה אתם חושבים עלינו?

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד.בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו

פוסטים אחרונים

השתלת שיניים בזאלית – חסרונות

השתלת שיניים בזאלית היא שיטה חדשנית להשתלת שיניים המאפשרת לשקם לסתות עם מחסור משמעותי בעצם. השיטה מבוססת על שתלים ייעודיים בצורת דיסק, המוחדרים לעצם הבזאלית,

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

חניכיים נפוחות: גורמים, תסמינים וטיפול

חניכיים נפוחות הן תופעה שכיחה יחסית, שיכולה להיגרם ממגוון גורמים. ברוב המקרים, נפיחות בחניכיים היא סימן לדלקת חניכיים, מצב שבו החניכיים נדלקות כתוצאה מהצטברות של

בדיקת רופא
וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)


ליאת כהן
הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו :) תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.שרית אברג'ל
רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.עידן פאניאן
הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה
ותיקים ונהנים מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים
הפניקס
דויד שילד ביטוח רפואי בין לאומי
מנורה מבטחים
קבוצת מגדל
הראל
חבר זה הכל בשבילך

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

מתוך הבלוג שלנו

רופא שיניים לילדים

בריאות השיניים של ילדים היא חשובה ביותר. שיניים בריאות הן חיוניות לתפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיבור והאכילה. בנוסף, שיניים בריאות תורמות לביטחון העצמי של

קרא עוד »

מרפאת שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר חוף גדולה בישראל, עם אוכלוסייה של למעלה מ-150,000 תושבים. העיר מציעה מגוון רחב של שירותים, כולל מרפאות שיניים. אחת המרפאות הפופולריות באשקלון

קרא עוד »

רופאי שיניים באשקלון

אשקלון היא עיר גדולה הממוקמת בדרום הארץ, עם אוכלוסייה של כ-200,000 תושבים. כמו בכל עיר גדולה, גם באשקלון ישנם מגוון רופאי שיניים המציעים מגוון שירותי

קרא עוד »

רופא שיניים חירום

כאב שיניים הוא אחד הכאבים החזקים ביותר שאדם יכול לחוות. כאב זה יכול להופיע פתאום, ללא אזהרה מוקדמת, ולהיות בלתי נסבל. במקרים מסוימים, כאב שיניים

קרא עוד »

איך להקל על כאבי שיניים

כאבי שיניים הם אחד הבעיות הרפואיות הנפוצות ביותר בעולם. הם יכולים להיות מופעלים על ידי מגוון גורמים, כולל עששת, מחלת חניכיים, פציעה ועוד. כאבי שיניים

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו את הפרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

small_c_popup.png

לא שווה לעזוב מבלי לקבל את ההטבה הזאת

בדיקת רופא, צילומי נשך וצילום פנורמי - חינם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם

חובה למלא שדות המסומנים בכוכבית (*)

דילוג לתוכן