ClickCease

אנטיביוטיקה לכאבי שיניים

הרשת פועלת מאז שנת 1984 ולה מעל 40 שנות ניסיון. הרשת מעניקה שירות איכותי על ידי צוות רופאים רגיש ומקצועי, ציוד מתקדם ושימוש בטכנולוגיות החדישות ביותר.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

זה אמצע הלילה ואתה סובל מכאבי תופת. ניסית כל תרופה ביתית שאתה יכול לחשוב עליה, אבל נראה ששום דבר לא עובד.  לבסוף, אתה מחליט ללכת לחדר מיון או מיון שיניים. לאחר בדיקה קצרה, הרופא אומר לך שיש לך זיהום ואתה זקוק לאנטיביוטיקה. הוקל לך שסוף סוף יש לך אבחנה. עם זאת, אתה גם סקפטי לגבי נטילת אנטיביוטיקה עבור משהו שנראה קל כמו כאב שיניים. אחרי הכל, האם אין סיכון לפתח עמידות כלפי האנטיביוטיקה ושהיא לא תעזור?

רופאי שיניים ברחבי הארץ רואים עלייה בחולים המהססים לקחת אנטיביוטיקה לזיהומים דנטליים. אמנם זה נכון שתמיד קיים סיכון לפתח עמידות כלפי האנטיביוטיקה, ושיש סיכונים בסיכוי נמוך לסבל מתופעות הלוואי של האנטיביוטיקה, אבל היתרונות של נטילת אנטיביוטיקה במקרים אקוטיים בדרך כלל עולים על הסיכונים.

ברוב המקרים, נטילת אנטיביוטיקה תעזור לנקות את הזיהום ולהקל על הכאב. בנוסף, חשוב לזכור שזיהומים דנטליים עלולים לעיתים קרובות להוביל לבעיות בריאותיות חמורות יותר אם הם לא מטופלים. כתוצאה מכך, נטילת אנטיביוטיקה היא לרוב דרך הפעולה הטובה ביותר.

מהם הגורמים לכאבי שיניים

כאב שיניים יכול להיגרם ממספר דברים שונים, כולל:

 • – חלל או חור בשן
 • -חניכיים נגועים
 • -שורש שן חשוף
 • -חריקת שיניים או הידוק
 • -שן סדוקה
 • -בעיות במפרק הלסת

התסמין השכיח ביותר של כאב שיניים הוא כאב, שיכול לנוע בין קל לחמור. תסמינים אחרים יכולים לכלול:

 • -רגישות לטמפרטורות חמות או קרות
 • -ריח רע מפה
 • -טעם לא נעים בפה
 • חניכיים נפוחות
 • -חום

מתי לפנות לרופא שיניים?

אם אתה חווה אחד מהתסמינים לעיל, חשוב לפנות לרופא שיניים בהקדם האפשרי. הם יוכלו לקבוע את הגורם לכאב השיניים שלך ולהמליץ על מהלך הטיפול הטוב ביותר. במקרים מסוימים, ייתכן שלא יהיה צורך באנטיביוטיקה וניתן להשתמש בטיפולים אחרים (כגון מילוי או טיפול שורש) כדי להקל על הכאב.

נטילת אנטיביוטיקה נגד כאב שיניים היא לרוב דרך פעולה טובה להקלה על הכאב שלך ולנקות את הזיהום. עם זאת, חשוב לפנות לרופא שיניים כדי שיוכל לקבוע את הסיבה לכאב השיניים שלך ולהמליץ על הטיפול הטוב ביותר.

ברשת מרפאות השיניים של ד"ר בוחניק ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה במקרים בהם הזיהום אינו מאפשר טיפול לניקוי האבנית והעששת, וכן במקרים בהם יש חשש שהזיהום יגרום לידי מחלות פנימיות קשות יותר.

כאבי שיניים הם רק סימפטום וצריכים לטפל בבעיה

כדי להבטיח שזה לא יהפוך לזיהום חמור יותר. אם כאב השיניים נובע ממורסה בשן, למשל, רופא השיניים ינקה את האזור הנגוע ויכניס אותך לטיפול אנטיביוטיקה.

אם שיני הבינה שלך נכנסות וגורמות לכאב, ייתכן שרופא השיניים שלך ירצה להסיר אותן. שוב, זה כדי למנוע מזיהום חמור יותר להתפתח.

אם כאב השיניים שלך נגרם משחיקת שיניים בלילה, רופא השיניים שלך עשוי להמליץ לך ללבוש מגן פה כדי למנוע נזק נוסף.

בקיצור, חשוב לפנות לרופא שיניים ברגע שאתה חווה אי נוחות כלשהי בפה כדי שיוכל לקבוע את הסיבה ולהמליץ על מהלך הטיפול הטוב ביותר. זה עשוי לכלול אנטיביוטיקה או לא.

סטטיסטיקה של דלקת חניכיים

איגוד השיניים האמריקני (ADA) מדווח שלמעלה ממחצית מהאמריקאים בני 30 ומעלה יש צורה כלשהי של מחלת חניכיים, הכוללת דלקת חניכיים. ה-ADA גם מציין כי נשים נוטות יותר לפתח דלקת חניכיים מאשר גברים, וכי המצב הופך שכיח יותר עם הגיל.

במקומות אחרים בעולם מתואר שיותר 75% מכלל האוכלוסיה סובלים מדלקת חניכיים כזו או אחרת ברמות שונות. דלקת חניכיים יכולה להוביל למחלת חניכיים,לנסיגת חניכיים ואף לנשירת השיניים, והיא אכן הגורם מספר 1 שמביא לתופעה של נשירת שיניים במבוגרים מעל גיל 40 (לא כל כך מבוגרים). אמנם, דלקת חניכיים היא מחלה 'שקטה' שלא שמים לב לקיומה, עד לרגע שבו היא כבר גדלה מאד. אם אתם סובלים מכאב שיניים, זה אומר שתקופה ארוכה מאד (כמה שנים) שדלקת החניכיים או העששת נמצאות בתוך חלל הפה שלכם, והם כבר הגיע להצטברות כזו גבוהה עד שהם נוגעות בחוטי העצבים שנמאים בחלקים הפנימים של השיניים והחניכיים. מה שאומר שאתם צריכים להתקשר למרפאת השיניים של ד"ר בוחניק בזריזות וללא התמהמהות מיותרת.

דלקת חניכיים היא סוג של מחלת חניכיים המאופיינת בדלקת של החניכיים. זה נגרם לרוב על ידי פלאק, שהוא הצטברות של חיידקים על השיניים. אם אינה מטופלת, דלקת חניכיים עלולה להוביל לצורות חמורות יותר של מחלת חניכיים ונסיגת חניכיים.

אמנם אין תרופה לדלקת חניכיים, אך ניתן לשלוט בה עם היגיינת פה נכונה וביקורי שיניים קבועים. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך באנטיביוטיקה כדי לסייע בניקוי הזיהום.

אם אתה חווה סימפטומים כלשהם של דלקת חניכיים או מחלת חניכיים, חשוב לפנות לרופא שיניים כדי שיוכל לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר. זה עשוי לכלול אנטיביוטיקה או לא.

מהן תופעות הלוואי של אנטיביוטיקה?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אנטיביוטיקה הן שלשולים, בחילות והקאות. אלה בדרך כלל קלים וחולפים מעצמם תוך מספר ימים.

תופעות לוואי חמורות יותר הן נדירות, אך יכולות לכלול:

 • -תגובות אלרגיות (פריחה, כוורות, גירוד, קשיי נשימה)
 • – קוליטיס קלוסטרידיום דיפיציל (מצב שעלול לסכן חיים הנגרם על ידי צמיחת יתר של חיידקים במעיים)
 • -נזק לכליות
 • -זיהומים פטרייתיים

אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, חשוב לפנות לרופא מיד.

כמו כן, חשוב ליטול את כל האנטיביוטיקה שנקבעה על ידי הרופא שלך, גם אם אתה מתחיל להרגיש טוב יותר לאחר מספר ימים. כשלוקחים אנטביוטיקה רק בחלק מן הימים, החיידקים אינם מתים, אלא אדרבה מפתחים חסינות מפני האנטביוטיקה, שיכולים להגיע למציאות מסוכנת עבור המטופל.

טיפולים בדלקת חניכיים:

הפעולה הראשונה של הטיפול בדלקת חניכיים הוא שיפור היגיינת הפה שלך. המשמעות היא צחצוח שיניים יעיל פעמיים ביום למשך 2 דקות,  שימוש בחוט דנטלי מדי יום ושימוש במי פה אנטיבקטריאלי.

אם אמצעים אלה אינם משפרים את מצב החניכיים שלך, רופא השיניים שלך עשוי להמליץ על ניקוי מקצועי. זה כולל אבנית והקצעת שורשים , שהם ניקוי עמוק של השיניים והחניכיים.

במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך באנטיביוטיקה כדי לנקות את הזיהום. אלה ניתנים בדרך כלל כמי פה, ג'ל או גלולה.

טיפול תרופתי לבעיות חניכיים ושיניים

ישנם מספר סוגים שונים של תרופות שניתן להשתמש בהן לטיפול בבעיות חניכיים ושיניים. אלו כוללים:

 • -אנטיביוטיקה: משמשת להרוג חיידקים ולניקוי זיהומים.
 • -תרופות אנטי דלקתיות: משמשות להפחתת נפיחות וכאב.
 • -כלורהקסידין: שטיפת פה מחטאת המשמשת להרוג חיידקים ולעזור לשלוט בפלאק.
 • -קורטיקוסטרואידים: משמשים להפחתת דלקת.
 • – טכנולוגיית ננו -אמולסיה : סוג חדש של מי פה שנבדק על יכולתו להרוג חיידקים ולהפחית דלקות.

רופא השיניים שלך יוכל להמליץ על סוג התרופה הטוב ביותר עבור המצב הספציפי שלך.

האם יש להשתמש באנטיביוטיקה לדלקת חניכיים?

השימוש באנטיביוטיקה לדלקת חניכיים שנוי במחלוקת. חלק מרופאי השיניים מאמינים שהם מיותרים ועלולים לגרום ליותר נזק מתועלת. אחרים מאמינים שהם עשויים להיות נחוצים במקרים מסוימים כדי לסייע בניקוי הזיהום, כיון שהשימוש באנטיביוטיקה לדלקת חניכיים יכול לעזור לנקות את הזיהום ולשפר את מצב החניכיים.

 

אם יש לך דלקת חניכיים, חשוב לפנות לרופא שיניים כדי שיוכל לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר. זה עשוי לכלול אנטיביוטיקה או לא.

מהן הסכנות בשימוש באנטיביוטיקה לדלקת חניכיים?

שימוש יתר באנטיביוטיקה עלול להוביל לעמידות לאנטיביוטיקה, כלומר כאשר חיידקים הופכים עמידים להשפעות האנטיביוטיקה. זה יכול להקשות על הטיפול בזיהומים בעתיד. מסיבה זו יש להשתמש באנטיוביטקה, רק במקרים מיוחדים ונחוצים, ורק בהמלצת רופא מוסמך.

איזה סוג של אנטיביוטיקה כדאי ליטול במקרה של כאבי חניכיים ושיניים?

ישנם מספר סוגים שונים של אנטיביוטיקה שניתן להשתמש בהם לטיפול בבעיות חניכיים ושיניים. אלו כוללים:

 • -פניצילין: אנטיביוטיקה נפוצה שיעילה נגד מגוון רחב של חיידקים.
 • -אמוקסיצילין: גרסה חזקה יותר של פניצילין יעילה נגד מגוון רחב יותר של חיידקים.
 • -קלינדמיצין: אנטיביוטיקה יעילה נגד מגוון רחב של חיידקים.
 • -אריתרומיצין: אנטיביוטיקה יעילה נגד מגוון רחב של חיידקים.

 

רופא השיניים שלך יוכל להמליץ על סוג האנטיביוטיקה הטוב ביותר עבור המצב הספציפי שלך.

האם יש צורך בטיפול שיניים לאחר נטילת אנטיביוטיקה?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. זה תלוי בחומרת הזיהום שלך ובאנטיביוטיקה הספציפית שאתה לוקח. רופא השיניים שלך יוכל לייעץ לך אם יש צורך בטיפול שיניים או לא. באופן כללי נוכל לומר שאנטביוטיקה מסייעת להורדת הדלקת, אך איננה מסייעת להסרת הגורם לדלקת – כלומר הפלאק, העששת או האבנית, בשביל להוסיר את אלו מחלל הפה – יש צורך בטיפול פיזי של רופא השיניים.

מה עלי לעשות אם יש לי תגובה אלרגית לאנטיביוטיקה?

אם יש לך תגובה אלרגית לאנטיביוטיקה, עליך להפסיק ליטול את התרופה ולפנות מיד לרופא שיניים או לרופא. תגובות אלרגיות יכולות לנוע בין קלות (כגון פריחה) לחמורות (כגון קשיי נשימה).

האם יש חלופות טבעיות לאנטיביוטיקה?

ישנן מספר חלופות טבעיות לאנטיביוטיקה שיכולות לשמש לטיפול בבעיות חניכיים ושיניים, אולם מהירות פעולתם ואמינותם נותרה בספק אצל רופאים רבים. אלו כוללים:

 • -שמן קוקוס: חומר אנטיבקטריאלי טבעי שיכול לעזור להרוג חיידקים ולהפחית דלקת.
 • -שמן עץ התה: חומר חיטוי טבעי שיכול לעזור להרוג חיידקים ולהפחית דלקת.
 • -דבש מנוקה: חומר אנטיבקטריאלי טבעי שיכול לעזור להרוג חיידקים ולקדם ריפוי.

רופא השיניים שלך יוכל לייעץ לך על מהלך הטיפול הטוב ביותר עבור המצב הספציפי שלך.

מי מוסמך לרשום אנטיביוטיקה לטיפול בכאבי שיניים?

רק רופא שיניים או רופא מוסמך לרשום אנטיביוטיקה לטיפול בכאבי שיניים. לעולם אל תנסה לקחת תרופה עצמית עם אנטיביוטיקה. פעולה זו עלולה להחמיר את מצבך ולסכן את בריאותך.

האם מותר ליטול אנטיביוטיקה בהריון או לאנשים עם בעיות לחץ דם?

תמיד צריך להתייעץ עם רופא השיניים או הרופא שלך לפני נטילת כל תרופה, כולל אנטיביוטיקה, במהלך ההריון. נטילת אנטיביוטיקה בהריון עלולה לסכן את תינוקך.

אנשים עם בעיות לחץ דם צריכים גם להתייעץ עם רופא השיניים או הרופא שלהם לפני נטילת אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה מסויימת יכולה להעלות את לחץ הדם, מה שעלול להחמיר בעיות בריאותיות קיימות.

מסקנות והמלצות

אם יש לך כאבי חניכיים או שיניים, חשוב לפנות לרופא שיניים כדי שיוכל לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר. זה עשוי לכלול אנטיביוטיקה או לא. רק רופא שיניים או רופא מוסמך לרשום אנטיביוטיקה. לעולם אל תנסה לעשות תרופה עצמית עם אנטיביוטיקה. פעולה זו עלולה להחמיר את מצבך ולסכן את בריאותך. אם יש לך תגובה אלרגית לאנטיביוטיקה, עליך להפסיק ליטול את התרופה ולפנות מיד לרופא שיניים או לרופא. תגובות אלרגיות יכולות לנוע בין קלות (כגון פריחה) לחמורות (כגון קשיי נשימה). אנשים עם בעיות לחץ דם צריכים גם להתייעץ עם רופא השיניים או הרופא שלהם לפני נטילת אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה מסויימת יכולה להעלות את לחץ הדם, מה שעלול להחמיר בעיות בריאותיות קיימות.

 

ניתן לשתף את התוכן כאן:

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

074-774-6616

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

הלבנה

בסיום טיפול שיניים, השלמת מראה הפנים שלנו זה שיניים לבנות. הלבנת שיניים היא התכשיט לחיוך מושלם.

שיננית

מרכיב משמעותי במניעת דלקות חניכיים ושימור בריאות הפה והשיניים הוא ביקור תדיר אצל השיננית

יישור שיניים

לא רק בגלל החשיבות האסתטית. יישור שיניים מתקן גם את צפיפות ורווחי השיניים ומשפר את היגיינת הפה בנוסף לשיפור הביטחון העצמי

שתלים

תחליף מלאכותי לשיניים ופתרון לשיקום פה אסתטי שלא באמצעות תותבות

כתרים

פתרון מלאכותי לשיקום השן לאחר נזק קשה או לצורך שיקום על שתלים. כיום יש סוגי כתרים שונים" חרסינה, זירקוניה, זירקוניה מנוליטי ו EMAX

אסתטיקה

ציפויי שיניים, השלמת כותרת ויישור שיניים בלתי נראה - הם הפתרונות לאסתטיקה דנטלית במראה השיניים הקדמיות.

שרית אברג'ל

מרפאת שיניים פתח תקווה

רוצה להודות על הטיפול המעולה אותו קיבלתי במרפאתכם בפתח תקווה. נשברה לי שן באמצע היום, קיבלה אותי שולי מנהלת המרפאה ללא תיאום מראש הרגיעה אותי ונתנה לי להבין כי אני בידיים טובות. על אף החשש הגדול מרופא שיניים טיפלה בי ד”ר גל בעדינות ובסבלנות. השהות במרפאה היפה היה נעים וטוב ועל כך תודה הן לשולי והן לד״ר גל הנהדרות.

עידן פאניאן

מרפאת שיניים אשדוד

הייתי מטופל בסניף אשדוד ורציתי להוקיר תודה רבה מכל הלב לד"ר ג'ודית שנתנה לי שירות אדיב ומקצועי והובילה אותי משיניים עקומות לשיניים ישרות ואסתטיות. ובסכותה אני קם כל בוקר בהרגשה מדהימה ומסופק בטירוף. תודה.

ליאת כהן

מרפאת שיניים פתח תקווה

הגעתי למרפאת שיניים בפתח תקווה, מתוסכלת ממצבי וחוששת מהבאות… שם קיבל אותי ד"ר בוחניק בחיוך מאיר ובסבלנות. תוך מספר דקות הוא פתר לי את הבעיה שהציקה לי כ"כ והחזיר לי את החיוך לפנים – פשוטו כמשמעו ? תודה לצוות הנפלא ולד"ר בוחניק על הטיפול.

רחל קטורזה‎

מרפאת שיניים ד״ר בוחניק

ברצוני להודות לצוות המרפאה של מרפאת שיניים ד"ר בוכניק על השרות המעולה החל מפנינה כהן על ההסבר על הטיפול שיטות הרגעה זה בהחלט עזר ד"ר סימון המדהים על הטיפול שגרם לי לחייך ובחלט העלה לי את הביטחון העצמי ראוי לציין כי נורא חששתי מרופא שיניים שנמנעתי מלהגיע לטיפולים בגלל הפחד. בזכות הצוות המדהים עברתי את הטיפולים ללא פחד ממליצה בחום על המרפאה הזו.

מרפאות שיניים ד״ר עמוס בוחניק לוגו
שנות פעילות
0
מרפאות
0
רופאים ושינניות
0
עובדי המרפאות
0

סיפור הקמת רשת שיניים

כדי לעזור לכם לעשות את ההחלטה הנכונה. רשת "שיניים" הוקמה בשנת 1984 על ידי האחים ד"ר עמוס בוחניק ואורי בוחניק, מתוך מטרה לשנות את מדיניות המעבר בין מרפאה למרפאה בהתאם לטיפול, ולהביא את בשורת כל הטיפולים תחת קורת גג אחת. וכך, בזה אחר זה נפתחו מרפאות והצטרפו סניפים נוספים לרשת וכיום היא מונה 25 סניפים בפריסה ארצית – אילת, אשדוד, אשקלון, באר שבע, בני ברק, בת ים, דימונה, חדרה, חיפה, יבנה, ירושלים מרכז, ירושלים תלפיות, מודיעין, מעלה אדומים, נהריה, נתניה, נתיבות, פתח תקווה, צפת, שהם, ראשון לציון, רעננה, קרית גת, תע"ש ותל אביב. בכל אחת מהמרפאות יש בין 2-6 חדרי טיפולים ומועסקים בה רופאים מכל תחומי רפואת השיניים לצד רופאים מומחים בכירורגיה והשתלות, יישור שיניים, טיפולי שורש, פריו (טיפולי חניכיים) ועוד. כל הרופאים בעלי רישיון משרד הבריאות ודיפלומות שונות מחזיקים בביטוח אחריות מקצועית, מתעדכנים כל הזמן בהתפתחויות האחרונות בענף רפואת השיניים ועוברים כנסים והשתלמויות מקצועיות. כל סוגי טיפולי השיניים מוענקים בכל אחת ממרפאות הרשת – טיפולים משמרים (כגון סתימות, עקירות וטיפולי שורש), שיקום הפה (כגון מבנים, כתרי חרסינה, כתרי זירקוניה למיניט ועוד ותותבות), כירורגיה והשתלות דנטאליות, טיפולי שיננית הכוללים הסרת אבנית והדרכה בהיגיינה אוראלית, יישור שיניים מכל הסוגים, וטיפולי אסתטיקה דנטאלית.

למעלה מ- 40 שנה אנו כאן כדי להעניק לכם שירות ולדאוג שתצאו מהמרפאה עם חיוך גדול.

בהסדר עם כל חברות הביטוח

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

ניתן ליצור קשר גם בטלפון | וואטסאפ

מה מיוחד ברשת שיניים?

קשה לבחור רופא שיניים. אף אחד לא הולך לרופא שיניים מתוך הנאה, והעובדה כי אתה שוכב, חסר אונים, על הכיסא והרופא בו בחרת אמון על הטיפול באופן מוחלט, הופכת את ההחלטה אף לקשה יותר. מעבר לכך, טיפולי שיניים הינם טיפולים כואבים בדרך כלל וכרוכים בהוצאה כספית לא מבוטלת. אז איך בוחרים? איך יודעים שהרופא בו בחרנו יטפל בנו כמו שצריך, ימנע מאתנו כאב וזמן מיותר ויגבה תשלום רק על מה שצריך באמת? לא פשוט…

מהו היתרון של מרפאות הרשת על פני מרפאה קטנה?

היתרון הבולט ואחת מאבני הדרך של הרשת, הוא מתן כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת/ אומר ד"ר עמוס בוחניק, "לפני שהוקמה הרשת, מטופל שהיה מגיע לרופא השיניים הופנה על ידו לא פעם, לרופאי שיניים אחרים בהתאם לטיפול לו הוא נזקק. מאחר וזה היה המצב באותן שנים, יצרנו פתרון המקל על המטופל, חוסך ממנו את ההתרוצצות ומעניק לו שירות מלא. וכך, הוקמו והתבססו המרפאות שלנו כמרפאות 'all in one', אליהן הצטרפו מרפאות נוספות המאפשרות למטופל לקבל את כל שירותי רפואת השיניים תחת קורת גג אחת".

משפחתית וטיפול מסור וצמוד

לכל מרפאה יש מנהל רפואי האחראי על כל ההיבטים הרפואיים והמקצועיים של המרפאה ושל כלל הרופאים בה. צוות המרפאה כולל סייעת מיומנת ומקצועית לכל רופא, מנהלת סניף האחראית על הצד האדמיניסטרטיבי, כח האדם ושירות לקוחות. וכן, צוות קבלה ומשרד שנותן מענה לקביעת תורים, גביית תשלומים וטיפול בכל בקשה של הלקוחות. גם מבחינת חידושים טכנולוגיים לא נשארת הרשת מאחור והיא צועדת עם התפתחות הטכנולוגיה ומשתמשת בחומרים חדשים ומתקדמים ומכשור חדש שיוצא לשוק נכנס בהדרגתיות לסניפים השונים. מדיניות הרשת מאפשרת לרופאים לבחור את סוג החומרים בהם הם רוצים להשתמש ולא משפיעה על החלטתם המקצועית, למרות שלעיתים קיימים הבדלים מהותיים בעלויות
רשת המרפאות התקשרה עם אחת המעבדות הגדולות בישראל, המספקת להן את כל שירותי טכנאות השיניים.

מאמרים נבחרים

ד״ר אמיר וולף

רופא שיניים ומומחה לכירורגיה פה ולסתות. בסיום לימודיו באוניברסיטת ת״א התמחה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב״ם. במסגרת התמחותו עסק במגוון רחב של ניתוחים בפנים ובלסתות. לאחר סיום ההתמחות, נשאר במחלקה כרופא בכיר. בשנת 2017 התקבל לשנת השתלמות (Fellowship) במחלקה לכירורגיה פלסטית ונוירוכירוגיה במוסד הרפואי היוקרתי: Johns Hopkins University School of medicine, Baltimore, Maryland, USA. במסגרת תת התמחות עסק בשחזורים של גולגולת, פנים וקרקפת בחולים לאחר ניתוחי ראש.

קרא עוד »

הרמת סינוס ותהליך ההחלמה לאחר הטיפול

אובדן שיניים, במיוחד באזור האחורי בלסת העליונה, יכול להוות בעיה לא רק אסתטית אלא גם תפקודית. כדי להשלים את השיניים החסרות עם שתלים דנטליים, לעיתים אין מספיק עצם בלסת שתתמוך בשתל. הפתרון במקרים אלו הוא הליך כירורגי שנקרא הרמת סינוס. בהליך זה, מנתח פה ולסת מרים את רצפת הסינוס המקסילרי (שנמצא מעל הלסת העליונה) ומחדיר שתל עצם שיאפשר, לאחר תקופת החלמה, את קיבועם של שתלים דנטליים יציבים. במאמר זה נצלול לעומקם של הרמות סינוס, נבין

קרא עוד »

הרמת סינוס סגורה / הרמת סינוס פתוחה – מה ההבדל ?

השתלות שיניים הפכו לטיפול הבחירה עבור מטופלים רבים שסובלים מאובדן שיניים, ומאפשרות החזרת היכולת התפקודית והאסתטית המלאה של חלל הפה. לעתים, בשל נסיגת עצם משמעותית בלסת העליונה, יש צורך בהליך מקדים שנקרא הרמת סינוס. הרמת סינוס מאפשרת להגדיל את נפח העצם כדי ליצור בסיס יציב ומתאים להשתלת שיניים. קיימים שני סוגים עיקריים של הרמות סינוס: הרמת סינוס סגורה והרמת סינוס פתוחה. במאמר זה נצלול לנושא, נבהיר את ההבדלים בין השיטות ונספק מידע חשוב לכל מי

קרא עוד »

הרמת סינוס – כל המידע אודות תהליך הטיפול

הליך הרמת סינוס הוא ניתוח כירורגי שנועד להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, באזור הסינוסים המקסילריים. הליך זה לעיתים הכרחי לפני השתלות שיניים, במיוחד כאשר אובדן עצם משמעותי מונע עיגון יציב של השתלים הדנטליים. מטרת המאמר הנוכחי היא לספק מידע מקיף וכללי על הרמת סינוס, כולל הסיבות להליך, הסוגים השונים, הסיכונים והסיבוכים הפוטנציאליים, הציפיות מההחלמה, ושיעורי ההצלחה. אם אתם שוקלים השתלת שיניים וחסרה לכם עצם באזור הסינוסים, מאמר זה יכול לסייע לכם לקבל החלטה מושכלת

קרא עוד »

כתרי זירקוניה בשיניים קדמיות

חיוך מושלם הוא חלום של רבים, וכתרי זירקוניה עולים בשנים האחרונות כאחת האפשרויות המובילות לשיקום אסתטי ותפקודי של השיניים הקדמיות. כתרים אלו, העשויים מחומר קרמי מתקדם בשם זירקוניה, מצטיינים במראה טבעי להפליא, עמידות גבוהה, והתאמה ביולוגית מצוינת לרקמות החניכיים. אם השיניים הקדמיות שלכם סדוקות, שבורות, עברו שינוי צבע משמעותי, או שאתם פשוט רוצים לשדרג את החיוך באופן דרמטי – כתרי זירקוניה יכולים להיות הפתרון המושלם עבורכם. במדריך מקיף זה נצלול לעולם כתרי הזירקוניה לשיניים קדמיות,

קרא עוד »

כל מה שצריך לדעת על כתר זירקוניה

כתרי זירקוניה הם פתרון פופולרי ומתקדם לשיקום שיניים פגומות או חסרות. עשויים מחומר חזק ועמיד בשם זירקוניה, כתרים אלו מציעים שילוב אידיאלי של אסתטיקה, עמידות ותאימות ביולוגית. מה זה כתר זירקוניה? כתר זירקוניה הוא סוג של שיקום דנטלי המכסה לחלוטין שן פגומה או חסרה. בניגוד לכתרים מסורתיים העשויים מחרסינה או מתכת, כתר זירקוניה עשוי מזירקוניום דיאוקסיד, חומר קרמי מתקדם הידוע בחוזקו, עמידותו והמראה הטבעי שלו. מהי זירקוניה? זירקוניה היא תרכובת טבעית המופקת ממינרל הזירקון. היא

קרא עוד »

האם כדאי לעשות ציפוי שיניים ?

שיניים יפות וחיוך אסתטי הם חלום של רבים מאיתנו. ציפוי שיניים הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר לשדרוג משמעותי ומהיר של מראה החיוך. אבל, האם ציפוי שיניים מתאים לכל אחד? מה היתרונות והחסרונות שיש לקחת בחשבון? במאמר המקיף הזה, נענה על כל השאלות ונספק לכם את כל המידע שאתם צריכים לדעת כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ציפוי שיניים. נתחיל מהבסיס: ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות שעשויות חרסינה או חומר מרוכב (קומפוזיט). ציפויים אלו מודבקים על החלק

קרא עוד »

היתרונות והחסרונות של ציפויים לשיניים: כל מה שצריך לדעת

ציפויי שיניים הפכו להליך קוסמטי מבוקש ביותר בעולם רפואת השיניים, וגם בישראל הם זוכים לפופולריות גואה בקרב מי ששואפים לשדרג משמעותית את החיוך שלהם. ציפויים, שהם מעין קליפות דקיקות המודבקות על חזית השיניים, יכולים להסוות מגוון פגמים אסתטיים כמו שיניים מוכתמות, סדוקות, שבורות, או בעלות רווחים לא אטרקטיביים. לצד יתרונותיהם הרבים, חשוב להכיר גם את החסרונות והתהליך הכרוך בהתקנת ציפויי שיניים כדי לקבל החלטה מושכלת. במאמר זה נצלול לכל ההיבטים החשובים של ציפויי שיניים ונספק

קרא עוד »

ציפוי שיניים – ההבדלים בין חרסינה, למינייט, קומפוזיט זירקוניה ונוספים

שיניים יפות ובריאות הן נכס המשפיע באופן משמעותי על הביטחון העצמי שלנו ועל האופן שבו העולם תופס אותנו. חיוך רחב וחושף שיניים לבנות ואסתטיות יכול להפוך כל יום להרבה יותר נעים. אך מה אם השיניים שלנו סובלות מבעיות כמו כתמים, מרווחים, סדקים, או צורה לא אחידה? ציפויי שיניים הם פיתרון אסתטי פופולרי המספק מענה לכל אותן בעיות ומאפשר ליצור חיוך מושלם במהירות יחסית. ציפויי שיניים הם מעטפות דקיקות המודבקות על החלק הקדמי של השיניים כדי

קרא עוד »
WhatsApp

בדיקת רופא וצילומים חינם!

מלאו פרטים ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם

דילוג לתוכן